Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 325

Tema: Komarci

  1. #51
    malinica

    Početno

    Mamma Juanita nema reakciju, stavila sam joj na rucicu. Ma ja svoju do sad nisam ni sa cim macala osim sa Pavlovicevom kremom i jekodermom kad je bilo potrebno, jer je u porodilistu imala reakciju na deterdzent koji su tamo koristili. Pojavio joj se neki ekcem svud po licu pa su mi rekli da mala ima osjetljivu kozu i da vodim racuna.
    Inace hvala na savijetu za lavandu, kod nas ne moze da se zivi od komaraca. :D

  2. #52
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Da li možda netko zna gdje u Zagrebu ima za kupiti zaštitna mreža za krevetić, ona k'o baldahin? Kod nas komarci napadaju u rojevima, živimo uz šumu. I da li se može beba i po noći namazati nekim zaštitnim sredstvom?

  3. #53
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Prije dvije godine sam kupio mreže za iznad kreveta u Bauhausu, bilo je čak nekoliko veličina. Te mreže su zakon, iako ljudi koji moraju spavati sa svim prozorima otvorenim mogu imati dojam da pod mrežom nema zraka (glupost). U blagodati mreže uvjerio sam se u nepalskoj džungli
    Obzirom da se djeca po noći, a osobito po ljetu znoje, ne bih preporučio baš nikakvo mazanje.
    Nego, nekidan sam (isto u Bauhausu na akciji) kupio onu plavu lampu za elektrokuciju komaraca i zanimaju me iskustva. Sjećam se samo da su na Jarunu kafići u kojima su bile povješane te lampe prilično gadno smrdili po spaljenoj gamadi :?

  4. #54
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Provjerio sam telefonski, ima, ovisno o proizvođaču i veličini koštaju 215, 169, 149 i 92kn.
    Dosta je korisno imati krevet nešto raskošnijih dimenzija tako da se ne dotiče mreža dok čovjek spava, a isto vrijedi i za duljinu mreže - lakše je zatunkati dulju mrežu.

  5. #55
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Jesu ti flasteri isto Hansaplastovi? Ja bih to, Fran je toliko alergičan na ubod da mu oteklina bude mjesec dana poslije.[/quote]

    Je to si Hansaplastovi flasteri. Kupila u apoteci na trgu A.Starcevica.

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Davore, a za što objesiš mrežu? Ili nosiš sa sobom onaj vijak s kukicom pa ga upucavaš u strop?

  7. #57
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vijak s kukicom.
    Na žalost, privremena površna rješenja ne šljakaju, jer se ljudi prevrću u snu i hoće potegnuti mrežu. Dakle, ako mreža nije fest zašarafljena u strop može se dogoditi i poneko iznenađenje.

  8. #58
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mi smo u svrhu mreze koristili oooogroooman komad gaze koji smo prebacili preko njegovog kindaca... To je SAVRSENO funkcioniralo

  9. #59
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Hvala na promptnom odgovoru. Odoh ja u Bauhaus :D

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Veli mi danas pedijatrica da postoji i Autan za bebe.

  11. #61
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To je varijanta koja ima smisla za po vani, recimo u šumi. Postoji i off za bebe, ali je u tubi, a to mi se ne sviđa jer se mora mazati. Siguran sam da repelenti djeluju i na 10 cm udaljenosti pa ne treba baš svaki kvadratni milimetar biti namazan. Dakle, raspršivač, špricnem jednom i to je to.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    iz osijeka sam i sve vam je jasno-komarci u rojevima. ne bih ga trovala kemijom pa sam probala slijedece: namazem mu lice i rukice svojim mlijekom. naravno, tjeram komarce od njega ako se neki zaleti ali do sad ga (kuc, kuc) još ni jedan nije ugrizao!!! :D

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    svog dvomjesecnog sina mazem mlijekom ako niste skuzili

  14. #64
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ma to je super, samo ne kužim kako to pomaže u tjeranju komaraca.

  15. #65
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ali zato može privući ose - andrejčeka je lani ubola osa dok smo vani dojili, pa sam ostatak ljeta panično zvjerala ne bi li koju ugledala. nikako se ne bi usudila mazati ga mlijekom!

  16. #66
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mreže- zavjese su super. Mi smo se s njima spasili prošlo ljeto na moru. Moraju se zakačiti na kuku koja se ušarafi u strop.

    Još da dodam: Ono s šećerom stvarno funkcionira. Budući da je moj Fran strašno alergičan, sad mu odmah kad skužim da ga je ubo komarac natrljam sa šećerom kojeg sam uzela vlažnim prstom. Ali mora se odmah mazati da se ništa ne vidi, inače ostane mala pikica.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ma to je super, samo ne kužim kako to pomaže u tjeranju komaraca.
    jednostavno, ne grizu ga!!! idemo šetati, starija dva sina i muža bodu, mene tu i tamo, a bebača nijedan!!!
    ne znam kako i zašto ali tako je

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ali zato može privući ose - andrejčeka je lani ubola osa dok smo vani dojili, pa sam ostatak ljeta panično zvjerala ne bi li koju ugledala. nikako se ne bi usudila mazati ga mlijekom!
    ali on svejedno miriši na mlijeko mazala ga ti ili ne, po mom iskustvu taj miris ne privlači komarce.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    davore, informacija o mreži za baldahin zlata vrijedi. super. hvala ti. to ću svakako nabaviti. ja sam kupila baldahin za bembov krevetić odavno već i to čisto onako, više zbog mene nego zbog njega. ja volim čitati po noći i onda ga samo zaklonim od svjetla. kad idemo spavati opet ga odgrnem i to je stvarno usper stvar. usput je i onako prekrasan svijetlo plavi s volančićima i zečevima i medvjedima. samo ću skinuti zavjesu i preko postavljenog metalnog dijela za baldahin prebaciti mrežu koju kupim. zbog komaraca će morati striktno početi spavati u svom krevetići i to će mi baš faliti, ali bolje i to nego da ga bodu te užasne zvijeri .

    davore btw, što misliš koje dimenzije mreže bi mi trebale za krevetić standardnih dimenzija? inače, ne preporučam svijetlo o kojem si pričao jer stvarno smrdi i čuješ pucketanje kad ih to sprži, a i uvijek se nađe neki pametniji koji pobjegne pametnoj lampi

  20. #70
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Puros, a zašto ne staviš mreže na sve prozore? Imaš samoljepljivih za cca. 14 kn komad u Pevecu. Ja sam se preporodila od kad ih imamo.

  21. #71
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dimenzije mreže određuju se prema opsegu kreveta*1,5 ili *2, a duljina neka bude visina prostorije, tek toliko da se baš ne vuče po podu.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Puros, a zašto ne staviš mreže na sve prozore? Imaš samoljepljivih za cca. 14 kn komad u Pevecu. Ja sam se preporodila od kad ih imamo.
    imam ja mreže na prozorima, ali nije zgorega imati i mrežu za komarce.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Dimenzije mreže određuju se prema opsegu kreveta*1,5 ili *2, a duljina neka bude visina prostorije, tek toliko da se baš ne vuče po podu.
    Mislis da bi se moglo s najvecom mrezom iz Bauhausa pokriti odjednom mamin i tatin bracni krevet + kindac pored njega? Strop je oko 2,5m.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    ljudi, bemba piknuo prvi komarac i stvario se jako mali crveni kružić. namazala ga flocetom i slijedeći dan ga nije više bilo, a on se nije češao. što ovo znači? je li bembo dobro podnosi komarce ili je floceta zakon?

  25. #75
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mamaitata, teško mi je reći koliko je ta mreža dovoljna ili nedovoljna dok ne znam opseg kreveta. Treba imati u vidu da je mreža kod plafona rastegnuta pomoću obruča, a taj obruč ima konačne i ne baš prevelike dimenzije. To znači da pokrivanje velikih površina baš i nije zgodno obzirom da onda mreža ide jako koso pa se može doticati spavača. A onda baš i nije posebno korisna.

  26. #76
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    danas sam ucmekala 2 komarca u kuhinji pa podižem topic. baš ma muči kako učinkovito zaštiti bebicu od 2 mjeseca od tih napasnika pogotovo zato što ne znam kako spavati bez da je barem jedan prozor u stanu otvoren tijekom noći radi dotoka zraka... a o boravku u prirodi da i ne pričam. koliko je kiše palo u zadnje vrijeme i koliki se oblaci sad skupljaju, čini se da će tih gadnih napasti i ove sezone biti u golemom (b)roju

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Mi smo se branili od komarca bosiljkom u saksiji, tj. bio je posađen na balkonu u žardinjeri pa smo je unosili po potrebi. Doduše ne može se nositi u šetnju.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj huchi prvotno napisa
    Od kupovnih, dr.Bezz je provjereno ok (isproban u Lonjskom polju na 4-mjesečnoj bebi i ostalima), i lijepo miriši.
    Gdje ga ima za kupiti?

  29. #79
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    jucer sam kupila u chicca lari hlace, a u lijevom djepu imaju mali aparatic koji bebe stiti od komaraca. velicine je oraha, ima malu baterijicu i necujan je. nismo ga jos isprobali, a zanima me jel netko ima iskustva s tim? izgleda mi skroz zgodno

  30. #80
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Annar prvotno napisa
    Da li možda netko zna gdje u Zagrebu ima za kupiti zaštitna mreža za krevetić, ona k'o baldahin? Kod nas komarci napadaju u rojevima, živimo uz šumu. I da li se može beba i po noći namazati nekim zaštitnim sredstvom?
    mi imamo iz chicca mrezu za krevet. ima gumicu i navuce ce na krevet ko plahta na madrac.

  31. #81
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja sam kupila u tl-u

  32. #82
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    U ipercoopu sad imaju baldahin- mreže, a mrežica za kindač s gumom je 29.99kn ( u TL-u je 49.99)

  33. #83
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Mi na prozorima i balkonskim vratima imamo mreže, a spavaću sobu prije spavanja pregledam i komarce ako ih ima pokupim usisivačem, ne trujemo se sprejevima i mirno spavamo

  34. #84
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Evo jedan mali update, a tiče se lampi s "plavim svjetlom" protiv gamadi: nemaju utjecaja na komarce, to je znanstveno dokazana stvar.

    Komarce privlače CO2, miris znoja i produkti raspadanja trave (preživači), a pogubna im je dehidracija. Zato u uvjetima vlažnog zraka odlaze dalje od svojih rodnih baruština. Uspješno ih se tjera zbunjivanjem njihovih njušnih (olfaktornih) senzora, a najbolje pomoću DEET-a (nalazi se u skoro svim repelentima).

    Da ne pobacate svoje plave lampe u smeće, potvrđujem da su prilično efikasne protiv papatača, koji su se na moru prilično namnožili zadnjih godina, a prilično su gadni i prenose gadne boleštine.

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    deder malo vise o plavim lampama, koje su to? inace imamo komaraca ko suge, a takodjer i sve vise papataca.

  36. #86
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ovo za Lavandu moram probati. Inace kod nas je redovna uporaba u kuci.

  37. #87
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Šta su papatači :?

    Zašto se na neke lijepe komarci a neke uopće ne doživljavaju? Upravo smo se vratili sa dvotjednog godišnjeg na moru i ja sam puna uboda po gležnjevima (navečer na terasi) a Sven nema niti jedan ubod.

  38. #88
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    papataci su maleni komariljosi koji ne zuje al BODUUUU. kad te taj bocne, nem sanse da ne osjetis.

    i na mene idu vise nego na recimo mm pa sam ljubomorna...

    daje neki link na te lampe. pliiiiiiiiiiiiiiz....

  39. #89
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Papatači se uglavnom jate po zahodima i sličnim mjestima, najsličniji su moljcima ali raširenih krila i crni su, a izgledaju otprilike ovako. Lete nečujno, a jedino ako baš prolete kraj uha čuje se tiho frrrr. Na internetu vlada totalna konfuzija što su točno papatači pa mi zato vjeruj na riječ.
    Instant metoda tamanjenja je zatvoriti vrata i prozore, upaliti svjetla tako da slete na podlogu i UDRI!
    Posebno su neugodni jer ne znaju stati - grizu li grizu, a SVRBI! Obožavaju gležnjeve.

    U zadnje vrijeme ih se doživljava nešto ozbiljnije jer prenose lišmaniozu(Leishmaniosis) i još poneke zoonoze, a najugroženiji su psi. (bez brige, opasna je i za ljude)

    Eksperimentalno sam utvrdio da svi papatači u prostoriji skončaju u plavoj lampi prije nego se omrse ljudske krvi.

    Plave lampe su uređaji opremljeni mrežama s visokim naponom, tako da kada kukac pokuša doći do plave lampe koja je unutra čuje se TOK! i zasmrdi po spaljenim kukcima. Treba jako paziti da mali prstići ne dođu blizu kako ... dobro, skužili ste.

    Pri odabiru obratiti pažnju na one opremljene fluorescentnom lampom, jer duže traju - gadno je kad ti žarulja crkne onda kad je najpotrebnija.

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Davore, to sto zivi u zahodu a izgleda tako kako si opisao ne grize. Sad ti meni vjeruj na rijec. Jednom sam sjedila sat vremena u zahodu u mraku s tim musicama i nista. Sve da dokazem mojoj majci da ne mora sumanuto lupati rucnikom po kupaonici jer to nema efekta. Papataci su velicine 2-3 milimetra, gotovo prozirni i ne moze ih se lako skuziti na zidu. Mozda je to u biti jos jedna od onih nebuloza hrvatskog jezika, mozda govorimo o potpuno razlicitim kukcima, al se po lijepom hrvatskom obicaju isto zovu.

    U svakom slucaju zapravo je nebitno kako izgleda, vazna je jedino cinjenica ga gadno grizu. Zato pitam i sorry sta sam dosadna, al u ducan zbog tri klinca mogu samo ciljano, GDJE se telampe mogu kupiti?

  41. #91
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Da li postoji kakavo rješenje protiv komaraca za terase
    Jako volim sjediti na terasi, ali uz tu gamad je nomoguće.
    Probali sa onim bakljama, spiralama ali slabe koristi.

  42. #92
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da bi ti lampa pomogla i na terasi, iako bi cijelo vrijeme slusala, kako se bube peku na istoj, samo da nam jos netko oda di, di, di se to kupuje.

  43. #93
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

  44. #94
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    a di se to kupuje?

  45. #95
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kažu da ima po rasadnicima, vrtnim centrima...

  46. #96
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Plavih lampi je lani bilo u Bauhausu. Računam da će ih imati opet, a treba mi zamjenska žarulja (ouch).
    Evo što Digići misle o papatačima: link

  47. #97
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    a gle ovo:

    slika1

    odnosno:

    slika2

    po meni, to nije isti kukac kao na linku koji si ti stavio. mene grize ovo sa ovih slika.

  48. #98
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    BTW, hvala za info o lampi.

  49. #99
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    marta, znam jako malo o insektima, ali mogu potvrditi da ovi moljcima nalik grizu 100 na sat. Na onom talijanskom linku su obje varijante i izgleda da su u rodu.

    Ne znam za one "tvoje", ali ovi "moji" izgleda grizu samo u mraku. I ti tvoji se još odazivaju na "sandflies".

    Što se tiče Interneta, nalazio sam čak i slike osa pod nazivom pappataci pa je konfuzija potpuna.

  50. #100
    nikolinaa

    Početno

    ovi chiccovi uređaji rade na principu vibracija (ima ih dvije vrste) koje morate prebacivati s jedne na drugu (jedna emitira vibraciju uspaljenog komarca pa ove komarice bježe , a druga let vretenca koji se hrani komaricama). U svakom slučaju ne preporučuje se koristiti samo to jer nije baš 100% uspješno.Neznam koliko kosta

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •