Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 325

Tema: Komarci

  1. #101
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Uh, kad vidim kojih vi životinjica imate što vas grickaju, naši su komarci prekrasni, dobre stare domaće životinjice

  2. #102
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Hvala na odgovoru,
    odmah se bacam u potragu za citronelom.

  3. #103
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kalimero prvotno napisa
    Uh, kad vidim kojih vi životinjica imate što vas grickaju, naši su komarci prekrasni, dobre stare domaće životinjice
    Ma hajde, papataci ili komarci - ista stvar... To me S prosvijetlio na moru prije par godina, kad sam se zalila na komarce pa mi on rekao da nisu komarci nego papataci A nes ti razlike, oboje je sitno i iritantno, grize ko vrag, "isto" izgleda, samo su papataci tisi dok lete (iako su me prosle godine izludjivali zvukom, tak da mi ta teorija bas vise ne drzi vodu).

    I ja bi se iste sekunde mijenjala pa uzela papatace umjesto komaraca - a znas zasto? Zato sto vi u slavoniji imate komaraca u nevidjenim kolicinama, a papataci ipak dolaze u "normalnim" kolicinama

  4. #104
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    E..., bilo je nekad i komaraca u normalnim količinama, čekaj dok se papataci namnože
    Nego anchie 76 de se ti angažiraj po pitanju nabave citronele

  5. #105
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bas super sto ti je Ivy otkrila citronelu, sad je JA moram ici traziti

  6. #106
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a pazi ovu javnu demonstraciju roditeljskog autoriteta

    (nažalost ne znam gdje je točno ima, probaj malo telefonirati)

  7. #107
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    E ja sam se već angažirala, ali do sada bezuspješno.
    Možda netko na forumu ima viška, pa da razmjenimo

  8. #108
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Papatači se uglavnom jate po zahodima i sličnim mjestima, najsličniji su moljcima ali raširenih krila i crni su, a izgledaju otprilike ovako. Lete nečujno, a jedino ako baš prolete kraj uha čuje se tiho frrrr.
    ....
    Instant metoda tamanjenja je zatvoriti vrata i prozore, upaliti svjetla tako da slete na podlogu i UDRI!
    Ti "papatači" što se jate po zahodima baš i ne grizu, možda samo tebe , a ovi "martini" su ti koji izluđuju.

    Davore, ovako sam ja potamanila ta tvoja čudovišta;
    pošto me nervira kad se tuširam da mi lete oko mene i ljepe se na kožu, fuj, sasvim slučajno sam primjetila 1 pauka (kućnog, domačeg) da u kantunu točno poviše kade ispleo mrežu i upravo se hranio jednom takvom mušicom. Inače se užasavam pauka, ali ovog sam ostavila na životu, jer budimo realni, nije opasan a pokazao se i koristan. I tako je moj paučić postao kućni ljubimac, a "papatača" je bilo sve manje i manje. Na kraju se ispostavilo da je ženka jer se raskotio, a ja se sva raznježila (bila sam trudna), ah.. kako dirljivo
    Uglavnom, riješila se fobije od pauka i nestalo "papatača"!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Papatači se uglavnom jate po zahodima i sličnim mjestima, najsličniji su moljcima ali raširenih krila i crni su, a izgledaju otprilike ovako. Lete nečujno, a jedino ako baš prolete kraj uha čuje se tiho frrrr.
    ....
    Instant metoda tamanjenja je zatvoriti vrata i prozore, upaliti svjetla tako da slete na podlogu i UDRI!
    Ti "papatači" što se jate po zahodima baš i ne grizu, možda samo tebe , a ovi "martini" su ti koji izluđuju.

    Davore, ovako sam ja potamanila ta tvoja čudovišta;
    pošto me nervira kad se tuširam da mi lete oko mene i ljepe se na kožu, fuj, sasvim slučajno sam primjetila 1 pauka (kućnog, domačeg) da u kantunu točno poviše kade ispleo mrežu i upravo se hranio jednom takvom mušicom. Inače se užasavam pauka, ali ovog sam ostavila na životu, jer budimo realni, nije opasan a pokazao se i koristan. I tako je moj paučić postao kućni ljubimac, a "papatača" je bilo sve manje i manje. Na kraju se ispostavilo da je ženka jer se raskotio, a ja se sva raznježila (bila sam trudna), ah.. kako dirljivo
    Uglavnom, riješila se fobije od pauka i nestalo "papatača"!

    a kolko točno sad imaš pauka? mislim, to mi je prihvatljiva metoda uništavanja tih ljigavih crnih "brašnastih" mušica (kad sam vidjela da izlaze iz odvoda smučilo mi se), ali ne znam kolika je farma pauka minimum za uspješnost?

  10. #110
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajme, aleta... ne treba ti "farma", meni je bio dovoljan jedan, odnosno jedna, bila je prvo mala, pa je morala puno papat da naraste, pa je još i zatrudnila , pa je jela za desetoricu...

    Sad trenutno nemam nijednog pauka, ali ni jednu mušicu!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    pih, jedan... imam ja trenutno i više od jednog u kupaonici, ali bome ima i tih mušica. bljak! možda moji pauci nisu od prave vrste?

  12. #112
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno zaštita od komaraca za bebe

    Budući da živom u području gdje su komarci nažalost veliki problem, zanima me kako to riješavate. koju kremu, spray? i kako to mješati sa kremom za zaštitu od sunca? grozim se od pomislit da jadničak bude izjeden nakon šetnje

  13. #113
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Mi smo to rjesili tako da sam kupila onaj materijal s rupicama tako da ima zraka (ono kao zavjesa,, ma ne mogu se sada sjetiti kako se zove) stavili na njega gumicu i preko kolica. Nismo ju s ničim mazali do preko godinu dana. A na KOLICA (ne na L.) sam i naljepila one flastere protiv komaraca.

  14. #114
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...a jel ima nešto da se stavi preko rasklopivog krevetića za 2godišnjaka?...neznam kako bi Karlo na tu mrežu reagirao...?..a inače komarci ga svog izbodu,jadničak...

  15. #115
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    zaštitna mreža za kinderbet + za noć sam ih mazala nekim losionom za bebe u koji bi ukapala 1-2 kapi ulja citronelle, lavande i ...jao mozak mi ne radi...ne mogu se sjetiti, pogledat ću doma pa ću napistai.

    uglavnom, niti jedan komarac ih nije piknuo, a sva ta ulja sam kupila u Bio&Bio dućanu. sva su prirodna pa nije bilo nikakve reakcije na njih, osim što su fino mirisale

  16. #116
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    za kolica ima i DM mrežu s gumicom - cca 20 kn.
    mi smo mazali repelentom mislim dipterol? mala je imala 9-10 mj.ne sjećam se više, kupila u ljekarni jer su mi to preporučile ljekarnice.
    Ali, ne smije se mazati po očima, ustima, odnosno sluznici i treba paziti da si dijete to ne prenese u usta. pa sad ti namaži negdje kamo ručice neće doseći, a komarci pikati!
    a one električne zujalice za sobe mi smrde i kratko traju. to je bilo za dok smo bili na moru.
    doma imamo mreže na svakom prozoru i kroz ljeto imamo valjda 2 muhe i 3 komarca. zanemarivo...

  17. #117
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    još da velim,
    kako je ova zima bila ultra blaga, ništa valjda nije pocrkalo od te gamadi
    znači bit će nam sjajno....

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...a jel ima nešto da se stavi preko rasklopivog krevetića za 2godišnjaka?...neznam kako bi Karlo na tu mrežu reagirao...?..a inače komarci ga svog izbodu,jadničak...
    IMA U KIKI NA JANKOMIRU NA DJEČJEM ODJELU

  19. #119
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    imam ja tu zaštitu za kolica, meni je problem što kad je u marami ili u vrtu

  20. #120
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    samo da napišem da su moju djecu prije dva tjedna tako ispikali komarci (na moru) da su izgledali gore nego kada su imali kozice

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Podižem ovaj topic, jer me jako zanima što da kupim protiv komaraca, a i koju kremu za zaštitu od sunca? K tome je Jakov još i atopičar, pa moram pazit šta kupujem. Živimo u prirodi i ima oko nas gamadi ko pljeve, svih vrsta.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Ja sam danas u apoteci nasla neki aparatic na zvucnoj bazi koji tjera komarce. Izgleda kao ono svjetlo sto se usteka direjt u struju, ali ima botun za ukljuciti da otjera komarce. Veceras cu vidjeli da li pali!
    Sto se tice raznoraznih tableta i tekucina - to mi samo smrdi i smeta mi, a svejedno nas pikaju komarci. Ni sprej nam ne pomaze pretjerano.
    Ako netko ima bolju ideju, nek se javi.

  23. #123
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    uzela sam u dm-u onaj chiccov roll on, piše da smiju bebe 0 mjeseci + :/
    namazali smo sebe i maju i legli je između nas. imala je samo jedan ubod ujutro pa ga ti sad znaj. inače, stvar smrdi stravično. ne čudim se uopće ako zato komarci ne prilaze.
    a taj ultrazvučni, imamo onaj na baterije, siše dvije tjedno pa odustali.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    83

    Početno

    mi stavimo mrežice na prozore i nemamo problema s leptiricama i komarcima

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    I ja sam kupila u dm-u chicco roll on a ima i krema i sprej od 0+ ,napravljen od indijskog ljiljana i uopče ne smrdi tl.o ukusima se ne raspravlja čak malo i hladi kad se stavi na kožu,obavezno mažem bebu prije spavanja s tim ,a ako koji i upikne uzeli smo i chicco flomaster sa nekom tekučinom uglavnom ekstrakti raznih biljaka su unutra kojom se premaže mjesto uboda i oteklina se smanji i ubrzo nestane...nama odgovara

  26. #126
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ajde sad kad si me tako fino naučila da se o ukusima ne raspravlja, reci da taj roll on nema izrazito jak, agresivan i prodoran miris.
    bubni i ostani živa.

  27. #127
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    mi smo imali male spravice u obliku zabica koje zujaju neku frekvenciju koja oponasa nekog kukca koji je neprijatelj komarcima (jao, kak sam ja to objasnila!). Ta spravica je velicina dlana i zakaci se za odjecu. Davnih '98 kad smo to kupili smo ih vidjeli jedino u Austriji, no cujem da ih sad ima i ovdje za kupiti.

    Isto tako, cula sam da je ruzmarin dobar istjerivac komaraca. Stavis ruzmarin u vodu, pustis da kipi neznamkoliko minuta, pustis da ohladi, ocjedis, i prebacis tu vodu u bocu. Zaspricas si tu vodu po odjeci, kolicima itd. Ovaj recept nisam probala, no kad je tak prirodan mislim da i da ne djeluje, barem nemoze stetiti.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Citiraj Mayaa prvotno napisa
    ajde sad kad si me tako fino naučila da se o ukusima ne raspravlja, reci da taj roll on nema izrazito jak, agresivan i prodoran miris.
    bubni i ostani živa.
    Nikoga ja ovdje ništa ne učim zato ,samo kažem da se ne raspravlja jer tebi je užasno odbojan ,a meni za podnjeti, u njemu ima mentola,peperminta pa ti je zato takav kao da žari....i kaj sad ti ga ne koristi ,ja ga koristim i sve super 5

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Samo da izvjestim za ovo sto se ukljuci u struju. Nije bas da taj zvuk cuju samo komarci. I ja sam ga cula! Nije bas fora po noci s tim. Sve okolo tisina, samo se cuje zzzzzz (ali nije komarac!).
    Uglavnom noc je prvi put prosla bez uboda. Ali imali smo i tekucinu i ovo cudo.
    Raspitivala sam se u biljnoj apoteci. Kombinacija nekih ulja kosta 45 kn. U iznimno maloj bocici. Meni je to preskupo. Koliko to uopce traje? A da ne pricam o tome da treba uz to kupiti jos i neku zdjelu gdje ces to staviti, pa paliti svijecu itd...

  30. #130
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    u slavoniji ova god što se tiče komaraca super! Nema ih!!! tako da ne mažemo nisačim Ali inače su komarci ovdje koma

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno komarci

    za djecu atopičare krema za sunčanje od Uriage creme minerale, faktor 60

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    lunas, gdje si kupila taj elektricni aparatic? Jel' funkcionira osim sto zuji i koliko jako zuji?

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mi kupili chiccov Zanza No, ili tako nesto, kao nekim zvukom tera komarce bla, bla. I dalje smo izujedani :/ , nista nam ne valja, ili su ovo neki mutant komarci.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Kupila sam ga u ljekarni. Los je. Bacanje para. Nis ne pomaze.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    A nista onda, i dalje "rucno".

  36. #136
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Kupih cer'8, samoljepljive jastučiće s mikrokapsulama punjenim biljnim ekstrakatima:
    http://www.laruspharma.com/ita/LPint-PatchLine.htm
    Jel' ima itko s tim iskustva?

  37. #137
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja sam vidjela u dm-u neke baby repelente (mislim da je Chicco) na kojima piše 0+ (mj.), mislila sam to kupiti za godišnji, ima sprej, krema, neka otopina za već ubodeno mjesto...

  38. #138
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    namjeravamo patriku za more kupiti one narukvice na biljnoj bazi protiv komaraca (ima je tu u našoj blizini kupiti - dvije u paketiću za 150 kn), međutim nisam baš sigurna hoće li je patrik htjeti imati na ruci ili će je skidati
    čini mi se ko dobra stvar za malene bebice koje još ne skidaju
    jel netko možda probao i kako funkcionira?

  39. #139
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    podižem topic sa sličnom problematikom..Naju je ugrizao komarac ispod oka..jučer je bila mala crvena točkica - popodne malo više - otečeno i crveno..jutros se probudila - ROCKY 2 nakon meča. Sve se proširilo ispod oka / zona podočnjaka / i dosta je otečeno - crveno , pomalo modro... sinoć sam mazala svojim mlijekom..šta koristite nakon uboda ? inače, primjetila sam da i po nogama ima crvene točke , danima ne prolaze ..očigledno burno reagira na zločeste komarce..kako vaši klinci reagiraju na ubode?

  40. #140
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    nakon uboda ima u dm-u za kupiti olovka Chicco 0+ mj.
    ali ne smije se mazati blizu očiju i usta

  41. #141
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    a to nam je ispod oka - plavi podočnjak...smajlićizemtisreću

  42. #142

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vidim da dosta spominjete chiccove proizvode.Vidla sam da imaju rol on, sprejeva, onu olovku za namazati nakon uboda i sl. Može još vaših iskustava ? Ima li toga svega u dm-u ?

  43. #143
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja sam jučer kupila u spreju, na biljnoj bazi od eukaliptusa i cittronele i moram reći da je super!
    32 kune u ljekarni.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    namjeravamo patriku za more kupiti one narukvice na biljnoj bazi protiv komaraca (ima je tu u našoj blizini kupiti - dvije u paketiću za 150 kn), međutim nisam baš sigurna hoće li je patrik htjeti imati na ruci ili će je skidati
    čini mi se ko dobra stvar za malene bebice koje još ne skidaju
    jel netko možda probao i kako funkcionira?

    Ajoj moram ti reći ovo- nisam sigurna da pričamo o istim narukvicama, no ja sam kupila narukvicu protiv komaraca. Kupila sam je u ljekarni, miriše po citroneli, nakon otvaranja "vrijedi" 7-15 dana i cijena joj je 10, 00 kn. Ajme, pazi da ne platiš previše, naravno ako govorimo o istim narukvicama.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    namjeravamo patriku za more kupiti one narukvice na biljnoj bazi protiv komaraca (ima je tu u našoj blizini kupiti - dvije u paketiću za 150 kn), međutim nisam baš sigurna hoće li je patrik htjeti imati na ruci ili će je skidati
    čini mi se ko dobra stvar za malene bebice koje još ne skidaju
    jel netko možda probao i kako funkcionira?

    Ajoj moram ti reći ovo- nisam sigurna da pričamo o istim narukvicama, no ja sam kupila narukvicu protiv komaraca. Kupila sam je u ljekarni, miriše po citroneli, nakon otvaranja "vrijedi" 7-15 dana i cijena joj je 10, 00 kn. Ajme, pazi da ne platiš previše, naravno ako govorimo o istim narukvicama.
    Uf... odgovor na nešto iz 2007.

  46. #146
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Stqa je s Dr Bezz
    Ja sam pronasla u ormaricu,ali stoji vise godina?Da li je to kvarljivo?
    Na njemu ne pise nikakav rok trajanja,na biljnoj je bazi kao roll-on.Moze li to za bebu od 6m?

  47. #147
    mala nada avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Umag
    Postovi
    224

    Početno komarci

    Drage moje počeli su komarci pa me zanima:
    -kako zaštititi bebu (ima skoro puna 5 mj.)od uboda danju i noću
    -ako ju i ubodu kako tratirati ubod

  48. #148
    Petrac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Pitala sam istu stvar pedijatricu i dobila savjet:
    Za zaštitu - koristiti neke narukvice od eukaliptusa (oko nogice tijekom večeri/noći za male bebe ili oko rukice za veće ili objesiti na kindač,kolica i sl.) kojih navodno ima za kupiti u ljekarnama. Ne znam točno gdje jer nisam još kupila.
    Za tretiranje uboda - Fenistil krema, a ako je jaka reakcija ili ako je ubod pčele ili nekih drugih kukaca onda Fenistil kapi oralno (Fenistil ide na recept).

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    citronella narukvica
    kad spavamo iznad glave stavimo (zajedno spavamo)
    napolju jos ne treba, ali cemo je stavljati na nogicu ili rukicu

  50. #150

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno

    ja sam prosle godine kupila u chiccovom ducanu aparatic za komarce na baterije i super sam zadovoljna.moze se staviti na kolica na krevetic gdje god jer mu je domet ak se ne varam 300metara.nArukvice i sve to mu je smetalo tako da sam se odlucila na kupnju aparatica i nisam pozalila ni kune jer ga suda nosam a baterije evo traju dan danas.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •