Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 325

Tema: Komarci

  1. #151
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imam taj chiccov aparatic i nisam bas ludo bila zadovoljna, puno su mi se efikasnije pokazale ove narukvice. stavljam ih oko noge.

  2. #152
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    koliko košta taj aparatić, i te narukvice?

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Di ima narukvica za kupiti i koliko koštaju? Hvala!

  4. #154
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    znači te narukvice se mogu stavljati i bebama, moja sve stavlja u usta, i nogice stavlja ustima pa kako onda? jedino da ju stavim na kolica van dometa rukica

  5. #155
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    za aparatic se ne sjecam koliko dodje, a narukvice sam kupila nekidan po 15-tak kn.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    U svakoj apoteci ili biljnoj apoteci? Ja sam svojevremeno kupovala u dm-u jastučiće veličine 1x1 cm s eteričnim uljima (u paketu cca 20-tak jastučića). To bi se zalijepilo za neki dio namještaja (kinderbet) blizu djeteta i bilo je dobro. Sad me zanima kakav je sastav te narukvice i da li je potrebno da bude direktno na koži, dakle da li je potrebna toplina da bi aktivirala sastav te narukvice ili može biti samo negdje u blizini djeteta?

  7. #157
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Korisnice, ajmo malo ipak koristiti pretraživač prije nego otvorimo novu temu... nije baš vjerojatno da nitko nikad prije na forumu nije pričao o komarcima, ne?

    http://forum.roda.hr/threads/16506-z...hlight=komarci

    http://forum.roda.hr/threads/17824-i...hlight=komarci

    http://forum.roda.hr/threads/33453-K...hlight=komarci

    Spajam ovu temu s jednom od postojećih...

  8. #158
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mala nada prvotno napisa Vidi poruku
    -ako ju i ubodu kako tratirati ubod
    Nakon uboda... polizati prst, umočiti u šećer i natrljati mjesto uboda. Ako je napravljeno nakon uboda, prestaje svrbiti u roku od xy sekundi.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Molim iskustva za zaštitu od komaraca za cijelo ljeto s obzirom na kvalitetu (djelovanje) i cijenu - zvučni aparatić ili narukvica.
    Naime, ako je djelovanje podjednako proizlazi da je za 60 dana boravka na moru financijski jednako uzeti zvučni aparatić po cca 120kn ili 8 narukvica (za svaki tjedan po jedna) po 15 kn. Doduše, aparatić se valjda može koristiti i sljedeće ljeto, a narukvice možda traju i duže od tjedan dana. Info o cijenama sam dobila iz jedne apoteke, na drugim mjestima su možda i niže.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno

    mislim dati je aparatic bolji jer kazem moj je trgao te narukvice sa sebe a aparatic sam platila nekih 80ak kn u chicco

  11. #161

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    y-as-min, hvala.
    Da li još ima netko iskustva sa zvučnim aparatićem i/ili narukvicom

  12. #162
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno ubodi komarca

    Bebicu su mi ispikali komarci, i baš joj je onak jadnoj sve flekavo, imam i rider uključen u struju, mm i ja ih nismo ni vidjeli a kamoli osjetili,
    a nju jadnu su baš napali. S čime bih joj mogla to namazati? Starijoj malo s rakijom istrljam, ali ova je ipak beba (11 mj)?

  13. #163
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nikakva rakija.

    u ljekarni kupi čisti (99,9%) aloea vera gel (link) i namaži dijete po otvorenim dijelovima tijela (možeš i po licu ali dalje od očiju) - s tim da prvo stavi gel na ruke i pričekaj.. ne bi trebalo biti nikakve reakcije, ali za svaki slučaj.
    Gel ne samo da ublažava posljedice uboda, već i djeluje preventivno - odnosno tjera komarce. Štiti kojih cca 3 sata.
    Ja sam Lovru znala namazati (nije se volio mackati budan, pa sam pričekala da zaspe i u onom prvom snu sam ga namazala radi preventiven).

    Za sebe sam koristila ovaj gel u varijanti sa uljem čajevca. I to sam se znala (i još uvijek mi je to zaštita protiv komaraca br. 1) namazati i po licu.
    Izvrsna stvar!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Kantarionovim uljem, mi mazali isto tako malu bebu. I svi mi se mažemo s tim čim su neki ubodi, ranice, opekline i slično u igri.

  15. #165
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    i još nešto... kupi obavezno veći pakung - više se isplati i nemoj mazati u niš koristi sloju, već više namaži i onda će se to upiti!

  16. #166
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    I mi smo u istoj situaciji. Pratim.

  17. #167
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Samo da javim da je i kod nas koma s komarcima (na moru ih ove g. milion) i svi na moju curku od 18.mj. Svu sam ju jadnu izljepila s onim kartončićima Mosquitan (il tako nešto iz DM-a) i po noći naljepim na plahtu, al ona je sva ispikana.
    Al majka se pripremila i ponijela Flocetu-KATASTROFA. Barem je mojim curama još puno gore kad im namažem njom nakon uboda, eto , toliko o ublažavanju.
    Kupujem alou i kantarion. Hvala!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Kantarionovim uljem, mi mazali isto tako malu bebu. I svi mi se mažemo s tim čim su neki ubodi, ranice, opekline i slično u igri.
    I mi isto, za sebe i stariju djecu u kantarion ukapamo desetak kapi čajevca. Time se mažemo svaku večer preventivno.

  19. #169
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    i mi smo se vratili sa mora gdje su nas komarci ispikali....naime moja curica je 7 mjeseci i odmah su je prvu noć ispikali komarci tako da je izgledala kao da ima osip...ja sam zvala pedijatricu koja je preporučila fenistil kapi i fenistil gel koji je nama pomogao...pomogle su i narukvice od citrone koje tjeraju komarce, ali nemoj staviti oko ruke već na nogu da ne bi dijete u usta...odlične su mreže koje se stave preko kreveta, vidjela sam u dm-u i sa time idem slijedeći put...

  20. #170
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Hvala vam, nismo našli aloe veru pa smo kupili kantrionovo ulje i mažemo, nadam se da će se ubrzo vidjeti i rezultati!

  21. #171
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Anima, tema ti je spojena. Molim te da ubuduće malo pretražiš forum prije otvaranja teme, jer bi zaista bilo nevjerojatno da do sada nitko nikad nije postavio pitanje o komarcima i bebama

    Da odgovorim na tvoje pitanje:

    Nakon uboda... polizati prst, umočiti u šećer i natrljati mjesto uboda. Ako je napravljeno nakon uboda, prestaje svrbiti u roku od xy sekundi i smiruje se.

  22. #172
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Imamo tigraste
    Grizu cijeli dan, a navečer im se pridruže obični.
    Bježe od dima pa zapalim spiralu (protiv komaraca, nekakva prirodna iz Indije)
    Obožavaju gležnjeve

  23. #173
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Nikolina-Zagreb prvotno napisa Vidi poruku
    y-as-min, hvala.
    Da li još ima netko iskustva sa zvučnim aparatićem i/ili narukvicom
    ovako, onaj aparatic sto zuji ali ga se "kao" ne cuje, kod nas ne dolazi u obzir.
    s L. sam ga koristila i trpila to zujanje (ja ga cujem) dok nisam skuzila da ga cuje i L. i da joj ful smeta. cim sam ga ugasila, prestala se meskoljiti i buditi.
    tako da njega uopce ne uzimam u obzir.
    citronella meni osobno toliko smrdi da mi je muka, ali ako je to jedino rjesenje, prezivjet cu.

    zanima me sta jos ima sto moze stititi bebu od 2 mjeseca na dalje?

  24. #174
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mreže za krevet.

  25. #175
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a ako mi je u marami? :D
    lako za krevet. i kad je staticna.

    zaista me ovo zanima i hitno mi je. u cet. idemo na more, tamo smo koncentrirani na ljetnu kuhinju i u vrtu smo, a komaraca ima vec od sedam navecer.
    kad je u kolicima, mrezica ili one naljepnice, al kad je van kolica, sta onda?
    kakva je to narukvica i di je se ima nabaviti?

    a ako bi isla na etericna ulja, koja ulja i koliko brzo isklape?

    (ne bi mazala nju vec gazu, napravila neku vrecicu, nesto...)

  26. #176
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    leonisa, narukvice imas po ljekarnama. bas se tako zovu narukvice protiv komaraca. ima ih vise vrsta.
    meni su najbolje ove s tzv rezervoaraom u kojem su etericna ulja. evo jos jedna slika
    druge nemaju taj rezervoar i nisu mi nesto, ali koristim i njih kad nema drugih.

    imas i od synopena neke naljepnice protvi komaraca. kao flaster.

  27. #177
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jucer su mi u ljekarni pokazali neku narukvicu (izgleda ko ova s linka) al od 2g na dalje.
    za bebe pise da naljepnice ne idu na odjecu, ne znam zasto :/

  28. #178
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al ak ju ti imas im za bebe je...mislim, meni je ovo rekla farmaceutkinja, nisam citala sta pise.
    u svakom slucaju tnx!

  29. #179
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa taj flaster naljepi recimo negdje na krevet ili tako nesto. ja se ne sjecam kad sam im pocela stavljati te narukvice.

  30. #180
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma za krevet imam mrezicu. bed mi je kad ju se nosi
    ne znam smije li on na bodi na ledja npr. (flaster)

  31. #181
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa zaljepi tamo di je pelene, sigurno nece biti u kontakstu s kozom

  32. #182
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    odmah 3 komada da joj stiti i glavicu i nogice :D
    u nedjelju smo bili na korani i bez obzira sto je imala mrezicu i naljepnice u kolicima, dobila je ugriz na ledjima dok sam ju dojila, iako sam ja bila namazana

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima,ovi komarci su me toliko izludili da sam se samo tbog njih registrirala na forum.sjedim budna pored bebice i strazarim jer ni 2chicco aparatica (prijenosni+na struju),mosquitan naljepnica na bazi rajcice i etericno ulje lavande namoceno na salvetu od kojeg smrdi cijela soba ne djeluju!muz i ja smo sad ubili tri puna krvi koja smo nasli kako elegantno chillaju u njenom kreveticu. I ovo su neki cudni komarci,kao da odskacu (nisu nevidljivi papataci,zuje i crni su).pa koliko ima tih sorti i zar za svaku ide drugi repelent?sto radite s njima ove godine?

  34. #184
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam popikala ovo po uticnicama i zadovoljna sam. sve ostale prirodne stvari zavrsile su da su mi djeca cijela ispikana, s ne plikovima vec oteklinama, zbog kojih je BC cak bio i na hitnoj na pikici.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Živim na moru i u svakoj sobi imamo onaj Raidov tamnoplavi aparatić u koji svaku večer stavim jednu tableticu.To mi se pokazalo kao uvjerljivo najbolje ,a isprobala sam valjda sve.
    Nije nas ubo još nijedan ove godine.

  36. #186
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam popikala ovo po uticnicama i zadovoljna sam. sve ostale prirodne stvari zavrsile su da su mi djeca cijela ispikana, s ne plikovima vec oteklinama, zbog kojih je BC cak bio i na hitnoj na pikici.
    i ja, odnosno stavljam tablete.
    s L. se sjecam da se nisam usudila da ju ne bi otrovala, kao beba od 3mj.
    sada upiknem 2 tablete, 2 zujalice i sta bude bude...ujutro ih nalazim, omamljene, lako ih ubijem i nisu krvavi...

  37. #187
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni ovo vise pase, jer ne moram misliti da li sam stavila u sve sobe, a i miris kod tableta mi je preintenzivan. jednostavno mene pocne gusitit. a i ovi tigrasti pocinju i ranije napadati, nisu pristojni kao oni stari domaci, koji se polakome za nasom krvi u sumrak i veceri. mijenjam nakon 10 dana. sad imaju verziju koja tjera i muhe, to bi mogla probati u prizemlju u sljedecoj rundi.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    što se tih tableta tiče uvijek pazim da odaberem utičnicu na drugom kraju sobe, baš da nam nije blizu glave.a i sobe su prilično velike po kvadraturi, što je zasigurno važan faktor.

    a da djeluje, djeluje.

  39. #189
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja ove godine kod nas nisam vidjela niti jednog komarca, ni vani ni unutra u kući (a živim niti 500 m od drave). ali su mi zato na ljetovanju malu pojeli živu. bilo ih je brdo, čim bi malo otvorila vrata u sekundi bi 3-4 ušla unutra.

  40. #190

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Mislila sam da raid ne smije blizu bebe,kupit cu onda sutra taj night&day.mm i ja smo skroz izjedeni,ne stavljamo repelent jer kao idemo logikom bolje da nas izgrizu,a nju puste na miru.zakucali mrezu na prozor,zatvorili vrata,njoj krevetic pokrili mrezicom i sad umiremo od vrucine jer nemamo klimu na moru.je li itko probao onaj recept s kvascem i smedjim secerom?

  41. #191

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Mi smo u DM-u kupili Eco.kid sprej protiv komaraca, izvrstan je za bebe i blagog je mirisa.
    Istina, košta kao 2 Autana, ali je zato i količina duplo veća, koristili smo ga svi cijelo ljeto i još nam je ostalo za slijedeću godinu

  42. #192

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    koliko košta taj aparatić, i te narukvice?
    Narukvica košta 20 - 30 kuna, a traje uvrh glave 3 dana... za mene je to bacanje novaca

  43. #193

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ovako, onaj aparatic sto zuji ali ga se "kao" ne cuje, kod nas ne dolazi u obzir.
    s L. sam ga koristila i trpila to zujanje (ja ga cujem) dok nisam skuzila da ga cuje i L. i da joj ful smeta. cim sam ga ugasila, prestala se meskoljiti i buditi.
    tako da njega uopce ne uzimam u obzir.
    citronella meni osobno toliko smrdi da mi je muka, ali ako je to jedino rjesenje, prezivjet cu.

    zanima me sta jos ima sto moze stititi bebu od 2 mjeseca na dalje?
    Nama je magistra u DM-u preporučila Eco kid sprej protiv komaraca za bebe od 2. mjeseca, kupili i super smo zadovoljni

  44. #194
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tigrasti komarci idu u plavu lampu. Ljetos kad sam pospremao plavu lampu unutra sam zatekao tigraste komarce. To je dobra vijest jer obični komarci, kojih skoro više ni nema, ne idu na plavu lampu.

  45. #195
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Gdje su nestali obični komarci?

  46. #196
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Meni ne fale.

  47. #197
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Gdje god da jesu mogu povesti sa sobom i tigraste rodjake

  48. #198
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jeste li primijetili da su već počeli napadati? Imam par ugriza na tijelu koji svrbe. Jutros nađem u čaši, on je ubio jednog. Zar je moguće već da su stigli?

  49. #199
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam dva-tri ubila negdje u veljači-ožujku u kući... al od tad nisam vidjela više niti jednog

  50. #200
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ispikali su je cijelu. Čak i po tabanima. Nije pomogao ni Natura kids sprej.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •