Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 325

Tema: Komarci

  1. #201

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    kantarionovo ulje-namažite se prije spavanja, djeluje.

  2. #202
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tnx.

  3. #203
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    kantarionovo ulje-namažite se prije spavanja, djeluje.
    Joj, fala...

    Ja znam da lavandino ulje djeluje, ali nemam više male djece, pa mi se dogodi da ostanem bez toga. Zadnju kap sam u subotu istočila u usisavač.... a kantariona bi se našlo.

    Ja sam čak i prozorske okvire znala mazati lavandinim uljem ili ružmarinovim uljem i fakat, komarci nisu ulazili. I kod krevetića sam znala ostaviti natopljenu blazinicu. Lavandu sušenu i danas imam u kući, sad je baš sezona. Sve te biljke tjeraju napasnike, ali kantarion nisam probala. Idem tražiti, trebalo bi ga biti.

    Offt. Lavandino ulje je zakon i za uspavljivanje. Ni danas ne znam da li je to bio Pavlov na djelu ili lavanda stvarno umiruje, ali je pomagalo za spavanje. I protiv komaraca.

  4. #204
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Internet kaže za kantarionovo da ima spoj koji mijenja kemiju mozga, sprječava depresiju. Kada se uzima oralno. Koža jako upija, a bebeća pogotovo, pa to nekako dođe na isto. Plus, fototoksičan je pa se ne smije izlagati suncu 12 sati od mazanja. Nekako se bojim time mazati sebe ili malu.

  5. #205
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Vidi ovo: http://majezmaje.blogspot.hr/2015/07...icama.html?m=1
    Radim slicno vec godinama za sebe, malcu sam prilagodila kolicinu elericnog ulja i djeluje genijalno.

  6. #206
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Tnx.

    Međutim, ovaj Natura kids ima i lavandu i citronelu. Ne znam zašto ne djeluje.

  7. #207
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Čak sebe ne mažem, da mene loču umjesto nju i ipak, ispikaju je po faci, sitna mjesta gdje stvarno nisam mogla staviti ulje, tipa obrva, između nosa i oka, ispod vrata.

  8. #208
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imam i ja taj natura kids, ne koristi mi baš. Vjerojatno smanji ubode, ali ih ima.
    Mi živimo blizu šume i potoka, to je kaos. Nisam do sada vidjela normalnog komarca, samo tigraste.
    Imam difuzor eteričnog ulja pa se "branim" lavandom, mrežice na prozorima itd, ali uđu unutra, boli njih briga...

  9. #209

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Internet kaže za kantarionovo da ima spoj koji mijenja kemiju mozga, sprječava depresiju. Kada se uzima oralno. Koža jako upija, a bebeća pogotovo, pa to nekako dođe na isto. Plus, fototoksičan je pa se ne smije izlagati suncu 12 sati od mazanja. Nekako se bojim time mazati sebe ili malu.
    ja svoje cure mažem od malena, namažu se prije spavanja, a do pojavljivanja na suncu prođe i više od 12 sati.
    i super mi je što im je koža nakon toga prekrasna.

    ali naravno, napravi onako kako ti smatraš da je dobro za tvog bebača.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čak sebe ne mažem, da mene loču umjesto nju i ipak, ispikaju je po faci, sitna mjesta gdje stvarno nisam mogla staviti ulje, tipa obrva, između nosa i oka, ispod vrata.
    Bebe imaju puno tanju kožu od nas, svaki komarac će nepogrešivo odabrati bebu, a ne mamu .
    Meni lavanda pomaže donekle protiv običnih komaraca, ali papatači ne reaguju na nju, a njih ima jako puno kod nas jer smo blizu reke. U svakom slučaju deluje na decu umirujuće .
    Kantarionovo ulje je verovatno OK ako paziš da je ne izlažeš suncu tih 12 sati, mada bih ja prvo namazala samo mali deo kože pa videla ima li neke negativne reakcije kroz par dana.
    Sve u svemu, nije baš da sam našla efikasno rešenje protiv komaraca, hemiju ne računam jer je nisam ni probala.

  11. #211
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Internet kaže za kantarionovo da ima spoj koji mijenja kemiju mozga, sprječava depresiju. Kada se uzima oralno. Koža jako upija, a bebeća pogotovo, pa to nekako dođe na isto. Plus, fototoksičan je pa se ne smije izlagati suncu 12 sati od mazanja. Nekako se bojim time mazati sebe ili malu.
    Komarnik je rješenje. Mreža na prozoru. Gdje mi je pamet bila da to ne naručim kad sam prije n+k godina mijenjala stolariju...

  12. #212
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ha, to ne možemo jer vesimo veš prek tih prozora.

    Pulinka, a zašto je nisu pikali prošlo ljeto kada je bila novorođenče?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 24.06.2016. at 20:59

  13. #213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ima na kupi nešto neke narukvice protiv svih krvopija

    U utorak sam cula priču jedne mame iz klincevog razreda, ako te izbodu komarci, narezeš paradajz na šnite i malo pustiš da odstoje i onda se stavi na fleku, veli ona da malo svrbi ali da se sve brzo povuće, ima klinku od sad 19 godina koja je jako alergična na komarce, i s time je jedino mogla izać s kvrgama i ubodima,možda ideja nije loša ali svakak to ne raditi kčincima s dermatitisom i alerhijom na paradajz

  14. #214
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Komarnik je rješenje. Mreža na prozoru. Gdje mi je pamet bila da to ne naručim kad sam prije n+k godina mijenjala stolariju...
    da,bilo bi rješenje kad oni ne bi uletali kad se otvore ulazna vrata ili ih jednostavno uneseš na sebi...imam komarice na svim otvorima pa opet beštije uđu...
    tko izumi efikasno rješenje protiv komaraca obogatit će se...ništa od navedenog meni ne djeluje odnosno oni pronađu onaj milimetar koji nisi namazao....mene npr onda ubodu u jagodicu prsta isl...dojim malog i cijelu me bali,po noći sisa,generalno usta mu budu posvuda i dosta su nam kože u kontaktu tako da sebe ne mažem ničim nego samo saniram ubode kremom iz Lidla na bazi čajevca...izdržim 2-3min i prestane svrbiti...a kad sam doma momentalno stavljam led na ubod pa se plik ni ne krene razvijati....u protivnom imam crvene fleke koje traju danima,potamne pa još na kraju izgledaju ko modrice...
    malog isto bodu, srećom ne puno....kad sam ja magnet pored njega....

  15. #215

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ha, to ne možemo jer vesimo veš prek tih prozora.

    Pulinka, a zašto je nisu pikali prošlo ljeto kada je bila novorođenče?
    Hehe, pojma nemam...(A možda i jesu, samo koža nije reagovala ili si mislila da nije to to, moji su bili toliko puni kojekakvih flekica, bubuljica, crvenila, plus naborani po koži i perutavi kao novorođenčad da ja ne bih ni primetila još jednu flekicu više od komarca).

    Uostalom, evo šta kažu silna naučna istraživanja, pa vidi da li se uklapaš : http://www.smithsonianmag.com/scienc...255934/?no-ist

    Komarnici nama ne pomažu previše, papatači prolazi kroz rupice na njima, a kao kruna svega, ovog leta se očigledno doselila do nas i golubačka mušica, čiji ubod ostavlja modri podliv i otok koji traje 4-5dana...

  16. #216
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ovo ima smisla. Njega napadaju više od mene. Mene napadaju, ali ne ono ubitačno. Onda mala ima nj krvnu grupu.

  17. #217
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Što su papatači?
    Nas nešto, što ne mogu ugledati, jede ili smo alergični na nešto u zraku.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #218
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    da,bilo bi rješenje kad oni ne bi uletali kad se otvore ulazna vrata ili ih jednostavno uneseš na sebi...imam komarice na svim otvorima pa opet beštije uđu...
    tko izumi efikasno rješenje protiv komaraca obogatit će se...ništa od navedenog meni ne djeluje odnosno oni pronađu onaj milimetar koji nisi namazao....mene npr onda ubodu u jagodicu prsta isl...dojim malog i cijelu me bali,po noći sisa,generalno usta mu budu posvuda i dosta su nam kože u kontaktu tako da sebe ne mažem ničim nego samo saniram ubode kremom iz Lidla na bazi čajevca...izdržim 2-3min i prestane svrbiti...a kad sam doma momentalno stavljam led na ubod pa se plik ni ne krene razvijati....u protivnom imam crvene fleke koje traju danima,potamne pa još na kraju izgledaju ko modrice...
    malog isto bodu, srećom ne puno....kad sam ja magnet pored njega....
    Vidis, mi imamo mreze na svim prozorima koje otvaram i nikad nam komarci ne ulaze unutra. Mozda jednom na sezonu uleti jedan kroz vrata ili nekako drugacije.

    A komaraca ima vise nego sto sam ikad vidjela igdje u Hrvatskoj. Pozderu nas zive cim promolimo nos van.

  19. #219
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Što su papatači?
    Nas nešto, što ne mogu ugledati, jede ili smo alergični na nešto u zraku.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Nešto kao komarac, ali sitno i beščujno.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Što su papatači?
    Nas nešto, što ne mogu ugledati, jede ili smo alergični na nešto u zraku.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    To su odvratne male krvopije srodne muvama i komarcima, ima dosta pogrešnih slika ako guglaš ali ova je tačna: http://www.cijanizacija.hr/nevidi.html

    Naučno ime Phlebotomus papatasi, nisam znala da ih kod vas zovu "nevidi", ali ime ih dobro opisuje: sićušni su, oko 2mm, deluju kao bilo koja beznačajna krilata mušica svetle oker-zemljaste boje, zuje kad lete ali puno, puno tiše od običnog komarca. Ako se pogleda pod lupom, krila im imaju male "čuperke".
    Njihov ubod je iznenađujuće bolan i nema šanse da bude neprimetan, može da siše krv neverovatno dugo, više minuta, i bol traje sve vreme, nemaju valjda anestetik kao komarci. Međutim, kvaka je u tome što oni postaju aktivni obično tek kasno noću, od ponoći do 4-5 ujutro, i preferiraju potpuni mrak, tako da je užasno teško likvidirati ih pospan u potpunom mraku...
    Ubod kasnije izgleda kao mala jarkocrvena tačkica sa blažim crvenilom okolo, bar kod mene je tako, ne liči na plik kakav ostavlja običan komarac, i meni na koži traje duže nego ubod komarca, nekad pređe u sitnu purpurnu modricu. Obično nema samo jedan ubod, nego nekoliko u nizu na nozi ili ruci, jer je ubod bolan, pa se ubodeni trza, a papatači se pomera par cm dalje i bode opet.
    Ako sumnjaš da vas jede tako nešto, probaj da ih uloviš rano ujutro, u svitanje, traži svetlu sićušnu mušicu koja leti oko vas naizgled haotično i nekako cik-cak nehajno, povremeno se spuštajući da ubode.
    A ako se pitaš odakle mi ovoliki traktat o njima, e pa ja sam ubeđena da ta čudovištanca mogu da nanjuše dojilje na kilometar, ja sam 4 godine svako leto svaki noćni podoj provela stišćući zube i psujući skotove koji me jezivo bodu, a ne smem da se pomerim jer inače ode dalje spavanje dovraga, moji su se budili na svaku glupost....Ugl., imala sam dovoljno vremena da ih proučavam, profesionalna deformacija biologa

  21. #221
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hvala na detaljnom pojašnjenju zahvaljujući kojem mogu reći da ovo naše neće biti papatači. Ovo izgleda kao malena vodena kozica, samo puno, puno sitnije. I ako se češe svrbi 10x više i dulje traje dok zacijeli. Mali ih ima 10ak, a muž i ja hrpu. Idem dermatologu ovaj tjedan da vidim hoće li mi kao i prošle godine reći da imam osip.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  22. #222
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A po kojim dijelovima tijela?

  23. #223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    eryngium ajde probaj to pošpricati s hidrolatom kadulje ili smilja

  24. #224
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Meni ruke, noge, trup. Mm trup. Piliću nogice i rukice.
    Isključila sam više-manje sve poznate krivce, od komaraca do hrane.
    Di mogu naći hidrolat kadulje ili smilja?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  25. #225
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mi smo imali nešto slično nedavno. Ali je napadalo samo struk i bedra. Pojavili bi se kao ugrizi komaraca ujutro. Pošpricali madrace Biokillom i od tada nema. Zaključila sam da se radi o nekoj vrsti grinja.

  26. #226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ruke, noge, trup. Mm trup. Piliću nogice i rukice.
    Isključila sam više-manje sve poznate krivce, od komaraca do hrane.
    Di mogu naći hidrolat kadulje ili smilja?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    u nekoj apoteci ima toga i z biljnim

  27. #227

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na detaljnom pojašnjenju zahvaljujući kojem mogu reći da ovo naše neće biti papatači. Ovo izgleda kao malena vodena kozica, samo puno, puno sitnije. I ako se češe svrbi 10x više i dulje traje dok zacijeli. Mali ih ima 10ak, a muž i ja hrpu. Idem dermatologu ovaj tjedan da vidim hoće li mi kao i prošle godine reći da imam osip.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Uh...Meni se to godinama pojavljuje leti po telu...I godinama mi razni dermatolozi govore da imam osip .
    Interesantno, svi kontaktni alergeni su mi ispali negativni, kortikosteroidi pomažu samo donekle.
    Ali moj "osip" poslednjih godina tretiram nekom antibiotskom kremom i dosta brzo prođe.
    Prošle godine sam imala isti takav osip, dobila i upalu grla i penicilinski ATB. Osip nestao u rekordnom roku, za 2 dana .
    Više ne znam šta da mislim, dosadilo mi da menjam dermatologe.

  28. #228
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Komarnici su super stvar.Moju u Slavoniji nije nijedan ugrizao.
    Postoje i komarnici koji se dizu kao zavjese ono.kad povuces i odu gore(al sam super objasnila),mi gledamo da kod nas stavimo....
    Meni taj natura kids nis ne valja.
    I zanimljivo ni moju nisu grizli prvo ljeto.....a sad samo nju....
    Posljednje uređivanje od ellica : 28.06.2016. at 17:00

  29. #229
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Posljednji Rambo se utaborio i izašao van. Ali skužila sam što rade. Sjednu na zid i čekaju da se situacija smiri. Sad sam ga klepila.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Ja sam alergicna na njih i nista mi nije pomoglo kad mi otekne i kad svrbi osim kad mi je moja mila baka pomogla..

    Luk napola izsjec i staviti na ubod..malo umasirati..meni se vrati oteklina skroz i svrbi samo malo jos.

    A vjerujte mi, meni toliko natekne da mi se oteklina vidi kroz hlace..

  31. #231

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od annie84 : 24.09.2017. at 23:46

  32. #232

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Bite away je savršena stvar za ubode svih vrsta insekata.

  33. #233
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sinoć mi je zujao oko glave pola sata pa sletio na ekran. Kako sam ga pljesnula.

  34. #234
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Češem se cijeli dan po licu. Ispikali su me po bradi i obrazu. Dijete mi upiknuo u čelo, drugo dijete u kapak.
    Je li tko isprobao klopku sa flašom i kvascem? Djeluje li? Ima li još što da se stavi u sobu pa da idu na to?

  35. #235
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ovo s kvascem bi trebalo stavit vani recimo na drvo
    Usput jučer bili u majmuniru,dosta ih nije išlo od tam,ali su ipak me i izboli ali i platili životom

  36. #236
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Češem se cijeli dan po licu. Ispikali su me po bradi i obrazu. Dijete mi upiknuo u čelo, drugo dijete u kapak.
    Je li tko isprobao klopku sa flašom i kvascem? Djeluje li? Ima li još što da se stavi u sobu pa da idu na to?
    Zašto ne kupiš onu lampu? Ona nije štetna, a može se naći do 100 kuna.
    Ovako nešto:
    https://zirafa.hr/collections/zastit...xoCfcQQAvD_BwE
    Posljednje uređivanje od Cathy : 28.05.2018. at 07:24

  37. #237
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Isprobano valja ta lampa? Idu na nju?
    Na kvasac mi nisu išli. Izboli me sinoć po prstima.

  38. #238
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Isprobano valja ta lampa? Idu na nju?
    Na kvasac mi nisu išli. Izboli me sinoć po prstima.
    Nama idu.

  39. #239
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je smrdi dok se roštiljaju?
    Kolko dugo lampa smije dnevno i kontinuirano biti upaljena? Koliko dugo se smije uopće koristiti?

  40. #240
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je smrdi dok se roštiljaju?
    Kolko dugo lampa smije dnevno i kontinuirano biti upaljena? Koliko dugo se smije uopće koristiti?
    Mi ju imamo 0-24.
    Pa ne pržiš vola.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 28.05.2018. at 09:08

  41. #241
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    na prozoru il na balkonu to imaš?

  42. #242
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cathy, jel zuji ta lampa?

  43. #243
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moja lampa je iz Lidla i ne zuji. Koliko se sjećam, djeluje.

  44. #244
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, jel zuji ta lampa?
    Ovisi koliko si osjetljiv na zvukove. Imali smo koje jesu i ne koje ne zuje.
    Sada sam za more uzela u Lidlu. Još ju nisam probala.

  45. #245
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma taman i da zuji, bolje lampa nego komarac. ima li toga još u lidlu, do kad traje ponuda?

  46. #246
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma taman i da zuji, bolje lampa nego komarac. ima li toga još u lidlu, do kad traje ponuda?
    Možda negdje još ima. Nazovi njihov info telefon i pitaj. To je bilo na ponudi oko 10.5., 80 kuna.
    Ako ima mogu ti povući u tvoj Lidl.
    Kaufland ih je isto imao, ali su bile veće i jeftinije.

  47. #247
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma taman i da zuji, bolje lampa nego komarac. ima li toga još u lidlu, do kad traje ponuda?
    Od četvrtka bude na akciji u Plodinama Sencorova za 70-80kn.

  48. #248
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vidio sam promotivne materijale nekakve firme koja radi na laserskom utamanjivanju komaraca u štićenom području. Laserski se skenira područje i kad lidar prepozna komarca, impulsni laser ga skuri u letu. Ostala gamad ima slobodan prolaz.

    Jedva čekam , ali bojim se da će biti jako skupo.

  49. #249
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Hvala, Cathy. Zvala sam Lidl jučer ali maknuto im je, kažu da ne vide više stanje tog proizvoda.
    Pogledat ću u Plodinama

  50. #250
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    AM, kad nabaviš, testiraj i javi djeluje li i po čemu si to zaključila

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •