Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: (Ne)spavanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    2

    Početno (Ne)spavanje

    Pozdrav i nadam se da ste svi dobro,

    Imam sina od skoro 9 mjeseci i još nijednom od rođenja nije prespavao cijelu noć, već se, osim za hranjenje, budi i vrti po krevetiću svako malo. Je li ima još takvih nespavača među ovako starijom dojenčadi ili radim nešto krivo? Podijelite iskustva

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Sin je prvu noc bez budenja prespavao sa 18 mjeseci.Bio je na adaptiranom od pocetka.
    Kcer sa 15 mjeseci iskljucivo dojena.

  3. #3
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Neka djeca su rodjeni nespavaci. Starija cura od 3 godine se jos uvijek budi nocu 1-2 puta. Mislim da mogu na prste nabrojati koliko je noci prespavala u komadu. Beba od 10 mjeseci se obavezno probudi pola sata do 45 min nakon sto zaspe i onda cca svaka 3 sata za hranjenje.
    Drzimo se rutine, pogotovo kod starije (vecera, kupanje, spavanje u isto vrijeme), ali nisam primijetila da to pomaze. Zaustavljamo ludiranje cca sat vremena prije spavanja da udju u neki mirniji ritam. Prihvatis da je to tako i nadas se da ce sto prije proci.

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A ima ih. Ja ti ni neću pisat dokad da te ne bacim u očaj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    niti ja

    mislim da je prosjek oko 5-6 godina

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja je prvu noć mislim prespavala s 2g, a do tada se i 6-7 puta budila. Nakon toga je bio period još par godina da se budila bar jednom.

  7. #7
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A ima ih. Ja ti ni neću pisat dokad da te ne bacim u očaj.
    Potpis.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Necu generalizovati na svu decu, ali kod moje dece je pravilo da nema prespavljivanja pre navrsene trece godine. Oko navrsenih 2.5 pocinje da bude lakse. Rekla bih i da dojenje definitivno ima veze.

    Neke stvari su se u veoma razlicitim uslovima dogodile bukvalno sva cetiri puta, za svaku bebu/dete. Recimo to da nisu mogli da spavaju ceo dan drugi dan nakon rodjenja. Svih cetvoro je presisalo ceo celcati drugi dan. Mislila sam da je 'problem' buka i uznemirenost u porodilistu u Srbiji, ali 4. sam rodila u Americi, bila sama s njom u sobi, niko me nije 'tlacio' osim zaista neophodnih stvari vezanih za boravak u bolnici, bila sam iskusna, mleka na tovar, s zdravom, velikom, donesenom bebom, i opet se isto dogodilo.
    Tako i za spavanje nocu. Jedino pravilo je da oko trece godine valjda dovoljno sazru da spavaju bolje. Moji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •