Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 325

Tema: Komarci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7

    Početno Komarci

    Kako pomoci bebacu starijem od 6 mjeseci nakon uboda komarca??? Da li postoji neki gel i koji se uopce smije koristiti ?

    thx,

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ako možeš doći do nekog "Goldenovog" distributera... Njihov gel od aloa-vere je odličan. A ima i u ljekarnama nešto na bazi aloe.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    A kako zaštiti dijete staro 2 mj. od uboda od komaraca recimo po noći kad ih se odjednom stvori 1 000 000 u sobi. :shock:

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Samo "baldahinom" od gaze. Nikakve tablete!

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    A što ako ne možemo doći do Goldenovog distributera??
    Mi smo neki dan naprasno pobjegli iz Maksića jer su Tana napadali u rojevima (ali sam ih fala bogu uspjela dosta srediti tak da nije nigdje uboden :D ) i kud da se onda šećem ak tamo ne mogu od komaraca???

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Na "Ribnjak" nemoj ni slučajno!
    Tamo su najezde!
    Sad ću ti ja probati saznati neki broj, pa ti javim na pp.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ta cura se time više ne bavi, ali savjetuje da se mjesto ugriza istrlja šećerom!
    Odsad po džepovima uvijek one male vrećice iz kafića :wink:

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    nek se javi kome treba nesto od goldena!
    aloe vera gel je,znam iz vlastitog iskustva,super rjesenje.

  9. #9
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Joooj, koja sam ja glupača!!!! Tek sam sad vidjela da se ovdje pita za 'NAKON' uboda komaraca!!!
    A mene zanimalo čime spriječiti komarce da napadaju??? (sad bi se mloteknula po glavi da imam čime :? )

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun, Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Meni je Kamagel super, a i mislim da se bebaci s njim mogu mazati nakon uboda.
    No, mene isto kao i MS zanima, s cime mazati bebace radi prevencije od uboda?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mi smo prije 5 i 4 godina imali nekakve narukvice koje puštaju miris (biljni, nema kemije - citronela, miriši na limun) i koje služe za tjeranje komaraca. Naravno, nismo ih stavljali na dijete nego bi objesili na kolica negdje gdje ne može dosegnuti. Prije 3 godine nisu se više mogle kupiti kod nas, prošle dvije nisam ni tražila, ali ako netko ide van može pogledati - nisu bile 100% zaštita ali dobro su tjerale beštije.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Postoje kreme za zaštitu od uboda (razni proizviđači, najbolje je upitati u ljekarni), ali ne znam od koje starosti se preporučaju. Mi smo mazali kad je beba imala 10 mjeseci. Za ranije... ne znam.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Za ujede je Kamagel zakon. Meni je Annabel alergicna na ujede komaraca tako ako je ujede oko lakta upali se cijela ruka i najcesce zavrsavamo na hitnoj. Sve u svemu kamagel je dosta pomogao i stvarno je super.

    Protiv komaraca jedino sto nama pomaze su tablete nista drugo. Ja prije spavanja sve pozatvaram jer se sve zracilo cijeli dan i onda ukljucim tablete u sobama gdje se spava ali ih poslije jedno pola sata iskljucim da ne gore pretjerano jer stvarno nisu zdrave.Poslije toga samo pazim da je sve zatvoreno i da komarci ne ulaze.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Tek sam danas doznala čime smanjiti mogućnost uboda (osim mreža, tableta i sl.) jer to i nas muči kad smo vani.

    Pedijatar mi je rekao da za dojenčad postoji sredstvo Dr.Brez (Bez, Brz, tak nekak, nisam ziher ), odnosno, galenski laboratorij iz Rijeke. Idem sutra pitat u ljekarnu, al pedić veli da je to jedino kaj smiješ mazati na bebacha.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    A mi baš danas pričali o komarcima, i rekli kako ćemo pitati "rode", kad ono, Janci se sjetila prije nas!!! :D
    Te tablete o kojima govorite, to su one šta se uključe u struju (Raid i sl.) ili...

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nama je pedijatrica preporučila Fenistil gel od Novartisa - za alergije, ubode, opekline - može se koristiti od 2. mjeseca života.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Winnie, jes, to su takve tablete.

    Mene više muči prevencija uboda, a za to služi taj Dr.B-nekako.

  18. #18
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Komarci

    Citiraj Janci prvotno napisa
    Kako pomoci bebacu starijem od 6 mjeseci nakon uboda komarca??? Da li postoji neki gel i koji se uopce smije koristiti ?

    thx,
    Nama je pedijatrica rekla da mozemo pola sata prije setnje malo naspricati oko kolica sa Autanom Family (tako se ipak malo prozraci, a navodno komarci nece napadati), no jos nismo to isprobali.

    Nakon uboda pomaze i Zagrebacki melem, ali malo sporije. U apoteci su nam preporucili Kamagel, jer se moze staviti ne samo na ubode od komaraca nego i na ostale ubode, opekline od meduze i sl....

  19. #19
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Sad sam se sjetila - zna li netko kako se zove ona krema koja je dobra za opekline, mislim da pocinje sa J - jako fino je mirisala, mama me je jednom kad me na moru meduza opekla s njom namazala, i odmah je pomoglo?

    I da, kod kuce na terasi koristimo ono svjetlo protiv komaraca, pa tako ne ulaze niti u sobu. To svjetlo je ljubicasto, privlaci ih pa se onda sprze.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Elly, ne misliš valjda na Jekodermu????? :shock:

    Imam traume iz djetinjstva, smrdila mi je po ribi. Miris ribe volim jedino na tanjuru. :D

    Ali znam da izvrsno djeluje. I nemam pojma proizvodi li se još

  21. #21
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj SUNCE prvotno napisa
    Elly, ne misliš valjda na Jekodermu????? :shock:

    Imam traume iz djetinjstva, smrdila mi je po ribi. Miris ribe volim jedino na tanjuru. :D

    Ali znam da izvrsno djeluje. I nemam pojma proizvodi li se još
    Da, Jekoderm - meni je bas fino mirisala... vidi se da sam s mora i volim ribice :wink: :D

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Jučer sam u dućanu čitala upute na "Raid" za komarce (onaj što se uljuči u struju) i piše kako sobu treba provjetriti priej nego se dodje u nju spavati, da ruke obavezno treba oprati ako se dođe u dodira sa tabletama, i još mnoštvo drugih stvari koje mi baš ne ulijevaju povjerenje :shock: - lako mi je za nas, mi smo se do sada nagutali tih otrova, ali zar moramo Lauru izlagati tome, ako nije potreba?

    Citiraj Elly prvotno napisa
    I da, kod kuce na terasi koristimo ono svjetlo protiv komaraca, pa tako ne ulaze niti u sobu. To svjetlo je ljubicasto, privlaci ih pa se onda sprze.
    Gdje ima za kupiti takvo svjetlo i koja mu je cijena?

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Citiraj Elly prvotno napisa
    I da, kod kuce na terasi koristimo ono svjetlo protiv komaraca, pa tako ne ulaze niti u sobu. To svjetlo je ljubicasto, privlaci ih pa se onda sprze.
    Gdje ima za kupiti takvo svjetlo i koja mu je cijena?
    Mi smo ga kupili u Palmanovi, u Emmezeti (reparto casa). Preporucujem ti da odmah uzmes i rezervnu zarulju - jedna traje otprilike jednu sezonu.

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Tko može slušati onaj užasni zvuk prženja insekata...

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Tko može slušati onaj užasni zvuk prženja insekata...
    Mi :D Bez imalo griznje savjesti :D :D :D

  26. #26
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    za sada nemamo problema s komarcima, jer je mama u blizini i ona je uvijek slada od Tina. , a Mis se maze s Off protiv komaraca.
    Nakon uboda koristimo Kamagel, Melem i jos jednu kremcu slicnu KAmagelu, ali ne znam kako se zove. Mis ju je ponio sa sobom baki na ferije (zato i visim cijelu noc na Internetu )

  27. #27
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    Nakon uboda koristimo Kamagel, Melem i jos jednu kremcu slicnu KAmagelu, ali ne znam kako se zove. Mis ju je ponio sa sobom baki na ferije (zato i visim cijelu noc na Internetu )
    Floceta? dobra je

  28. #28
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    da Ninocka, mislim da je bas ta. Po meni ima isti ucinak kao i Kamagel. Moram priznati da nisam primjetila neku razliku. Sastav krema nisam proucavala

  29. #29

    Početno

    MS, i mi smo u kvartu gdje su isto najezde svako ljeto i muku smo mučili, dok se ja nisam dosjetila otić u apoteku...

    Uglavnom teta nam je rekla nikako Autan još neko vrijeme jer se za male bebe ne preporučuje (ovo kad je Karlo imao taman 7 mjeseci), nego mi je iskopala Dipterol Sensitive s aloe verom.

    I to nije krema nego mlijeko pa se dobro razmaže, ima fini miris i nije ljepljivo...tako da ga mežem s tim kad mislim da postoji opasnost od ugriza... :D

  30. #30
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ribica meni su rekli da je isto, samo Kamagel je na bazi kamilice, a o Floceta kamilice i nevena :D

  31. #31

    Početno

    Danas sam čula da mame mažu djecu limunom kako bi spriječile ugrize komaraca. Ja još nisam probala, ali ako nekomu može pomoći..... Meni se čini da je limun malo agresivan za kožu, ali možda razrijeđen !?!?!

  32. #32
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    da bi izbjegli ubode komaraca mi smo prosle godine kupili dr. Bezz i to nam je bolje od drugih slicnih prizvoda koji uglavnom nisu za bebe i malu djecu

    sto se tice onoga poslije uboda, nama iskreno receno nista ne pase sto postoji na trzistu. probali smo flocetu i slicne gelove i nema razlike.
    malenom nakon uboda iskoci debeli plik i na tom mjestu otvrdne tkivo, a nakon 2 dana budu kraste velicine kovanice 1 kn i treba mjesec dana dok sve zaraste......naravno u medjuvremenu naidje novi komarac....

    nasi prijatelji za svoju djecu nakon uboda koriste kantarionovo ulje i to im pomaze....nama bas i ne osobito

    http://www.fesb.hr/~korun/nino5.jpg
    http://www.fesb.hr/~korun/nino6.jpg

    evo kako to izgleda (na nozi i obrazu) nakon sto je proslo dosta vremena od uboda komarca (slike stare 2 godine)

    ivarica makla slike, ostavila link, u skladu sa stedljivim pravilima foruma

  33. #33
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Komarci

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Nama je pedijatrica rekla da mozemo pola sata prije setnje malo naspricati oko kolica sa Autanom Family sprejem (tako se ipak malo prozraci, a navodno komarci nece napadati), no jos nismo to isprobali.
    U medjuvremenu smo ovaj sistem isprobali, i super funkcionira.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    podižem temu ponovno jer je u Osijeku najezda!!!!
    može li dr. Bezz i za 7 tjedana staru bebu?

  35. #35
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja Mislava i sebe namažem sa Dipterol sensitivom, a kada ipak dođe do ugriza sa Flocetom.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Nama super funkcionira da našpricamo kolica, pa dok još hoće biti u kolicima izbjegavam kremice i za sebe i za njega. A za svaki slučaj ako dođe do ugriza nosim vrećicu šećera. Sve po savjetima cura u prethodnim postovima. Prošle godine smo šećer samo jednom koristili....
    Inače, najbolje nam funkcionira da povedemo tatu sa nama u šetnju jer onda svi komarci odu na njega

  37. #37
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja sam lani napokon otkrila nesto sto je prirodni repelent, dakle moze i na najmanje bebe, a to je LAVANDINO ULJE.
    tko o cemu, ja o lavandi :D .
    super je s tim uljem sto mirisom odbija komarce, a moze direktno na kozu i zato je odlicno i nakon uboda.
    prirodni je antiseptik (dezinficira) i ima umirujuce djelovanje, tako da manje svrbi.
    zbog toga se preporuca i kod vodenih kozica.

    a repelent mozete napraviti same , ili samo od lavande, ili jos dodati neka druga etericna ulja koja odbijaju insekte.
    ja sam to ovako napravila: u malu bocicu s pumpicom ( neki bivsi bebi proizvod na pumpu) ulila sam oko 3/4 baby ulja i dodala odokativno lavandinog ulja, ulje citronele ili limuna i ulje melise.
    spricali smoi djecu i sebe s tim , ponekad i prostoriju.
    preporucam da probate, mozda bude dovoljno .

  38. #38
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ja sam lani napokon otkrila nesto sto je prirodni repelent, dakle moze i na najmanje bebe, a to je LAVANDINO ULJE.
    tko o cemu, ja o lavandi :D .
    super je s tim uljem sto mirisom odbija komarce, a moze direktno na kozu i zato je odlicno i nakon uboda.
    prirodni je antiseptik (dezinficira) i ima umirujuce djelovanje, tako da manje svrbi.
    zbog toga se preporuca i kod vodenih kozica.

    a repelent mozete napraviti same , ili samo od lavande, ili jos dodati neka druga etericna ulja koja odbijaju insekte.
    ja sam to ovako napravila: u malu bocicu s pumpicom ( neki bivsi bebi proizvod na pumpu) ulila sam oko 3/4 baby ulja i dodala odokativno lavandinog ulja, ulje citronele ili limuna i ulje melise.
    spricali smoi djecu i sebe s tim , ponekad i prostoriju.
    preporucam da probate, mozda bude dovoljno .
    Naravno. Lavanda za sve. :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ovo sa lavandom ću probati jer mi se čini OK! A lijepo mi miri
    Ali me u tom slućaju muči slijedeće: krema za komarce i kreme za sunčanje... Što prvo namazati?

  40. #40
    malinica

    Početno

    Ja sam cula da postoji neki aparatic koji emituje neke frekvencije koje odbijaju komarce, kao zastitu dok beba spava u sobi. Tek ce da se upustim u njegovo trazenje, pa ako neko zna proizvodjaca bila bi mu zahvalna.

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo sto sam nasla na netu.. Samo sto je Citriodora? :?

    THE GREAT MOSQUITOE REPELLENT Mosquitoes are very sensitive to certain scents, Chamomile and Citriodora especially. Both are easy to grow and both are used in dry flower arrangements. Citriodora is also used in potpourri. To make The Great Mosquito Repellent, take one oz. of green leaves from both plants and boil in a gallon of water. Strain and place in the refrigerator. Before going outside, splash the mixture liberally over your face and exposed parts of your body. You will enjoy the fresh, citrus smell but the mosquitoes will stay far away.

  42. #42
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo potvrdjuje se teorija MammaJu :D

    Repellents containing essential plant oils (e.g. Citronella oil (5-10%) or lavender oil, sometimes used in combination with tea tree oil, coconut oil, almond oil, etc.) will provide 30-60 minutes protection.

  43. #43
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo jos malo o prirodnom odbijanju komaraca

    The most common (and most effective) natural insect repellents are various essential oils. Clove oil and citronella (rose geranium) are the most effective against mosquitoes, but be careful with clove oil and use it sparingly. It can be a skin irritant. Other fairly effective essential oils include lemon grass, eucalyptus, castor oil, peppermint, tea tree oil, lavender, and cedar. You can buy cedar oil in spray-on bottles at your local pet store.

    It's important to remember when using essential oils that you shouldn't use them internally! They need to be used externally on your skin and garments. Be sure to test any oils on a small patch of skin before applying widely to your body to avoid allergic reactions or skin irritations.

    You can make your own insect repellent sprays by combining rubbing alcohol (or witch hazel, vodka, or olive oil) with one of the listed essential oils (about 10-to-1, alcohol-to-oil ratio). Shake well before each use.

    To make a lotion, use two ounces of distilled water, two ounces of olive oil, and about 120 drops essential oil. Put the water into a deep mixing bowl, and using a wire whip, begin beating quickly while slowly drizzling in the olive oil. After oil is mixed into the distilled water, stir in the essential oil of your choice (citronella is probably the most effective for insect repellent use).

    You can also add a few drops of your choice of insect-repelling essential oils to your shampoo or liquid soap to help counteract the perfumes in these products.

    Keep in mind that clothing rubbing on your skin, natural evaporation, your skin's natural ability to absorb anything applied to it, sweat or rain washing off the repellent, and a windy environment reduces the effectiveness of all insect repellents.

    Some folks claim that garlic is an effective insect repellent, but I think it works best for repelling friends (and maybe a vampire or two).

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Mene isto zanima ova tema. nisam se ni sjetila lavande, a u kući uvijek imam eterično .
    citriodori su valjda mirisi raznih citrusa - limun, limeta i dr.
    To mi jedino djeluje logično (a i netko je
    spomenuo limun ).
    Od kupovnih, dr.Bezz je provjereno ok (isproban u Lonjskom polju na 4-mjesečnoj bebi i ostalima), i lijepo miriši.

  45. #45
    Macak2

    Početno

    Mi smo koristili najobičniji sapun za ublažavanje svrbeža nakon ugriza. Ja sam ga isprobala na sebi i djeluje. Na bebi nisam jer je stara samo dva i pol mjeseca i jos ju nisu stigli ugristi. Samo malo mokrim prstom pređete po sapunu i zatim na ugriz, pomaže trenutačno.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    meni su preporučili hansaplastov flaster za zaštitu bebe (i doktorica i apotekarka rekle da ne bi bebu od 3 mjeseca koliko je moj Josip mazati sa ničime) koji se nalijepi na robicu i pušta neki miris koji odbija komarce. Traje oko 2 sata.
    A za ubode koristim flocetu - biljna je i super je!

  47. #47
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    U Osijeku su rojevi komaraca koji se zalijecu u oci. Ja sam kupila u apoteci flastere protiv komaraca. Lijepe se na kozu ali ne djece mladje od 2 godine, pa sam ja 2 komada zalijepila na kolica jedna kod nogu a jednu iznad glave. Isli smo za 1. u prirodu i mogu vam reci da je funkcioniralo. Nije ju niti jedan ugrizao.

  48. #48
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj sasana prvotno napisa
    U Osijeku su rojevi komaraca koji se zalijecu u oci. Ja sam kupila u apoteci flastere protiv komaraca. Lijepe se na kozu ali ne djece mladje od 2 godine, pa sam ja 2 komada zalijepila na kolica jedna kod nogu a jednu iznad glave. Isli smo za 1. u prirodu i mogu vam reci da je funkcioniralo. Nije ju niti jedan ugrizao.
    Jesu ti flasteri isto Hansaplastovi? Ja bih to, Fran je toliko alergičan na ubod da mu oteklina bude mjesec dana poslije.

  49. #49
    malinica

    Početno

    Za one koje koriste lavandu, jel mazete ulje direktno na bebinu kozu ili netopite nesto pa stavite blizu bebe i da li nece stetiti bebi koja ima 3 mjeseca? :?
    Nabavila sam ekstrakt lavande koji je uzasno jak, pa ne znam da li mozda trebam da ga razblazim. :?
    Probala sam ga na sebi i mogu vam reci da funkcionise, rastjerao je komarce :D . Mene je malo od jacine zaboljela glava.

  50. #50
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    malinice, lavandfa je inace jedino etericno ulje koje moze direktno na kozu, ali ako se bojis, probaj prvo bebi kapnut samo jednu kapljicu, pa vidi jel ima reakcije.
    meni se cini bolje za bebe pomijesat lavandino recimo s bademovim uljem ili nekim djecjim mlijekom i time namazat.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •