Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 238

Tema: Treba li poduprijeti talent i strast kod djeteta?

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na 'okometu" su i mjesto je malo, jedna uvala...al malo se hoce.

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    [QUOTE=betty blue;3093852ili im dajem da koriste ono sto US Coast Guard nije blagoslovio (a to je sve osim pojasa za spasavanje i nekavih puddle jumpera, u kojima djeca manjih gabarita poput moje kceri mogu samo i jedino plutati kao lesevi s glavom gore).
    .[/QUOTE]

    Lol, koja slika . Moja.je bila u americkom ljetnom kampu u rh i odustala od svih vodenih aktivnosti jer joj je bilo dosadno plivat i pedlat u tim prezervativima. Plus je mene zivciralo sto imaju to mokro po sebi, a bilo je hkadnjikavo..

    Ali, vratila se s nekim joga vjestinama dubljenja na glavi, a meni jeto bilo ajme, slimit ces vrat!!!

    Tako da je stvarno dosta i u kulturoskom uvjetovanju...sto je kome safe.

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Plus je mene zivciralo sto imaju to mokro po sebi, a bilo je hkadnjikavo..

    ...

    Tako da je stvarno dosta i u kulturoskom uvjetovanju...sto je kome safe.
    A i sto je kome hladno.

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Apsolutno!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako umires od straha tada njemu za ljubav ne moras pristati na sve sto ga odusevljava.
    On nema jos niti 3 godine. Stvarni nece svijet propasti ako bude godinu dana vozio bez vratolomija. Pa ako ces nakon godinu dana osjecati manji strah mozes dozvoliti ( tj. poticati) vece vratolomije.
    Stvarno nece nigdje pobjeci stras i talent ako se ne razviju u punom potencijalu iste sekunde.
    Slažem se.
    Što se bicikla tiče, korisnije bi mi se činilo da u toj dobi (i još malo starijoj) nauči pravila ponašanja u prometu (tu ste vi kao roditelji idealni učitelji i vodiči), a za vratolomije ima vremena.
    Što se tiče ozljeda... moj sin je prilično motorički aktivan, trenutno ništa aktivno ne trenira, ali kad stigne, vozi bicikl, igra nogomet, planinarimo. U svim tim aktivnostima, jedini lom koji je dosad iskusio (lom ruke), doživio je kod kuće, u djetinjastom naguravanju s vlastitim tatom ostalo su uglavnom bila samo razbijena koljena i natučeni laktovi.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema sporta bez problema. Gimnastika - ozljede kukova. Bazen - alergije. Košarka - ekstremno kontaktni sport, sudari. Ovaj naš badminton je najmanje opasan pa se isto ozljeđuje. Sve što je profi, po definiciji nije zdravo. A ne nudi se ništa rekreativno, sve je natjecateljski. Testisi i biciklisti... neće valjda već na Ironmana. Mislim da ima dječji biciklistički klub u ZG. A ako nisu u tome - stalno su u virtualnom svijetu i ne rade ništa, samo sjede za mobitelima. Ali to je tema u koju ćeš tek ući... i koja, vjerujem, sve roditelje muči i nervira. Ili natjecanja - ili 0.A ako nisu u tome - stalno su u virtualnom svijetu i ne rade ništa, samo sjede za mobitelima. Ali to je tema u koju ćeš tek ući...
    čuj nije badmington tako bezazlen, rade se nagli trzaji pa znaju nastradat koljena i ligamenti a i razvija se asimetrija gornjeg dijela tijela (pogotovo u tenisu), recimo prijateljica dešnjakinja koja trenira b. ima baš problema s tim aktivnijim ramenom i jača joj je fizički ta ruka, razlika okom vidljiva. Ako je sport pod vodstvom i u kontroliranim uvjetima, sigurno je poželjnije rekreirati se nego kaučariti. eh sad neki ne vole kontrol.uvjete

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    Promaklo mi, koliko ono ima godina? Oko 3? De ti njega u guralicu i bojice u ruke a za koju godinu na parkour
    X


    Ja inače nemam neke strahove,al da se panično bojim dok mi dijete izvodi vratolomije samostalno, pričekao bi jedno vrijeme.

    A opet ne može se živjeti u stalnom strahu da će se djetetu nešto dogoditi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.03.2019. at 23:34

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ako pokazuje veliku sklonost vratolomijama ja bi ga upisala na judo ili hrvanje godinu-dvije da nauči padove.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    u takve sportove što prije krenu, sigurniji su i spretniji

    ja bih možda čak i kupila bicikl, ali i zaštitnu opremu, odvela ga na mali poligon i nek isprobava
    ako nema poligona u blizini, možda ima kakvo brdašce u kvartu

    oni koji imaju želju nešto probati, probat će i bez roditelja, tj. bez nadzora. ja sam uvijek za varijantu - može, ali pod nadzorom uz svu zaštitinu opremu

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo malo uvida iz perspektive više godina: imam kolege čija se sad već odrasla djeca bave takvim stvarima (slobodno penjanje, maraton, brdski biciklizam). To su sad već odrasli ljudi. Istina, bilo je i ozljeda i svega, ali kad se podvuče crta, čini mi se da ima više koristi i prednosti nego eventualnih šteta i opasnosti.

    Moji sinovi nisu u toj vreći i ponekad mi je žao zbog toga. Nije da sjede doma, u pristojnoj su fizičkoj kondiciji za teen populaciju, ali ništa ekstremno ih nije privlačilo, pa nemam vlastito iskustvo. Slažem se sa Vrijeskom - ne možemo spriječiti djecu da se bave takvim stvarima, pa je bolje da ih podržavamo, nego da im branimo. Dakako, to podrazumijeva i ozbiljne razgovore o opasnostima, odgovornosti itd, ali ekstremni sportovi nisu za neodgovorne i nemarne ljude, pa je to također način izgradnje karaktera.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj veliki voli s frendom bauljati biciklom po šumi, a kad je klinka bila 8.5 godina onda su skupa otišli kod bratićevog prijatelja s bicevima, na kraj vrapča, strmina samo takva da je mene frka hodati tam, ili biti u autu.

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    X na Vrijesku i Peterlin.

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    čuj nije badmington tako bezazlen, rade se nagli trzaji pa znaju nastradat koljena i ligamenti a i razvija se asimetrija gornjeg dijela tijela (pogotovo u tenisu), recimo prijateljica dešnjakinja koja trenira b. ima baš problema s tim aktivnijim ramenom i jača joj je fizički ta ruka, razlika okom vidljiva. Ako je sport pod vodstvom i u kontroliranim uvjetima, sigurno je poželjnije rekreirati se nego kaučariti. eh sad neki ne vole kontrol.uvjete
    Moja ne smije na kontaktne sportove zbog hemato dijagnoze - znači - ništa košarka, rukomet, a borilački isključeni.

    Probala na bazen - trigeriralo astmu.

    Gimnastika - reumatologica je rekla a ne voli baš da radi špage, plus bolje ne kontakte - ona kaže bazen.

    Badminton, tenis itd. - nije idealno za skoliozu (po jednoj struji ortopeda - po drugoj - Đapić -nije znanstveno dokazano).

    Da ne govorimo BMX, klizanje itd.

    Ostaje odbojka. I planinarenje. Na to nije zagrizla.

    Na kraju smo mi presjekli neke rizike jer ono - što da radi? Da samnom ide na fizikalnu terapiju? Sporadično, kad malo još poodraste - potrči za tramvajem? Da ostane doma i nabada po kompjuteru, pa da se sapliće od nespretnosti po sagovima doma - i moguće da bi baš tad tresla najgore?

    Da planinari s nama starkeljama bi svi doktori valjda amenovali (grupa dječja Gojzeki je nije baš zainteresirala), ali ne i psiholozi. A kad se nju pogleda - više-manje (unatoč svih dg) zdravo dijete koje debelo više od fizikalne terapije može.

    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.03.2019. at 12:26

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A moš mislit kako se može spontano dogoviriti za u park - ako i idu, valjda pola vremena bulje u ekrane.

  14. #64
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ja bih pustila, odnosno, potrudila bih se osigurati maksimalnu zaštitu i u okviru godina (on je sad 4 godine negdje?) vidjela gdje se time može baviti
    ako nema trenera, onda bih ipak prilagodila svojim mogućnostima praćenja, a za koju godinu (jer fakat ima vremena) ako ga i dalje bude držalo, bih ga podržala

    u Dugom Selu ima neki biciklistički klub, znam da ima klinaca dosta, ali pretpostavljam ipak ne toliko mladih

    meni je ponekad žao da mi ni jedno dijete nema taj adrenalinski duh, jer ga ja imam i fali mi partner in crime
    najmanji je najspretniji, ali ni on nije baš baš zagrižen za ludorije (mislim, realno, možda i bolje...)

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    S tim da ako moja sad ima ozljedu ligamenta... a možda ću joj reć ajde neko vrijeme lijepo na youtube, nije to tako loše .

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa kako to ona trenira taj badminton .. i moja ide na badminton, potpuno rekreativno

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ponekad žao da mi ni jedno dijete nema taj adrenalinski duh, jer ga ja imam i fali mi partner in crime
    najmanji je najspretniji, ali ni on nije baš baš zagrižen za ludorije (mislim, realno, možda i bolje...)
    joj adrenalin, nema mi dražeg

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako to ona trenira taj badminton .. i moja ide na badminton, potpuno rekreativno
    vjerujem da svi koji igraju badminton to igraju rekreativno

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I olimpijski pobjednici? Ne bih rekla.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ti nisu na rodi
    ti žive od badmingtona

    moji igraju b na cesti u rupi ispred zgrade, ko i nogač klinac, pa svaki dan dojde s razlupanim koljenima, da smo rekli da će morat nositi štitnike od rola
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.03.2019. at 12:59

  21. #71
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jelena, badminton se trenira jednako kao i tenis ili bilo koji drugi sport. Igranje u rupi na cesti nije treniranje badmintona. Moja kći trenira badminton, znači igra u dvorani, po svim pravilima, ide i na nekakve turnire, ali kao što već rekoh, sve je to potpuno rekreativno (iako nije u rupi).

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ma kužim ja razliku između rupe i treninga, ali meni je to sve rekreativno

    jedna grupa dečki s posla treniraju isto b po pravilima ali igraju sami , , pa posle si spiju pivce da ne izgube živce

    po meni je jednako to , važno da se giba

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako to ona trenira taj badminton .. i moja ide na badminton, potpuno rekreativno
    6 h tjedno - 3x2 puna sata, zadnja 3 vikenda dvorane i natjecanja - Hrvatski kup, ovo - ono. Ide na one obavezne sportske preglede.Valjda je to sportski, a ne rekrativno, ne znam. U tom i jest problem - nju uglavnom zapikiraju za neka naprednija bavljenja, a onda đenja rekreacija. Za rekreativno je prošao voz - to joj je dosadno jer nema napretka - ona sada pobjeđuje muške iz viših razreda OŠ koji su badm. rekreativci u rekreativnoj grupi, tako da je to piši kući propalo. Možemo je jedino prebacivat u odbojku, ali u badm ima ekipu, pa ne bi to radili.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.03.2019. at 13:36

  24. #74
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    oni koji imaju želju nešto probati, probat će i bez roditelja, tj. bez nadzora. ja sam uvijek za varijantu - može, ali pod nadzorom uz svu zaštitinu opremu

    trogodisnjaci (mislim da je tako nekako star Jelenin malac) tesko da ce ista probati bez nadzora, posebno akrobacije s biciklom i neke neuobicajene uvjetno receno opasne sportove (pod uobicajenim mislim na npr. nogomet u parkicu, a i tu su pod nadzorom, jer tko pusta trogodisnjaka samog u parkic)

    ja sam isto u klubu onih koje misle da nece talent i strast nikud pobjeci ako imas tek 2-3-4 godine i otkrio si sport za koji si rodjen
    a mama se smrzava od straha kad te gleda kako ga prakticiras

  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    BTW, od svih "roditelja - hazardera" u našem badm. klubu ja nosim definitivnu titulu najhisteričnijeg i najbojažljivijeg .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.03.2019. at 14:24

  26. #76
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ponekad žao da mi ni jedno dijete nema taj adrenalinski duh, jer ga ja imam i fali mi partner in crime
    najmanji je najspretniji, ali ni on nije baš baš zagrižen za ludorije (mislim, realno, možda i bolje...)
    zato potices taj duh pa dijete vodis po adrenalinskim parkovima dok ne postane odusevljen

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    zato potices taj duh pa dijete vodis po adrenalinskim parkovima dok ne postane odusevljen
    Moj je odusevljen , ali ja nisam.
    Ne podnosim vrtuljak u lunaparku niti najmanji vodeni tobogan u bilo kojem vodenom parku.

  28. #78
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nije ni malisin tata odusevljen. zato on stoji doma na sigurnom.

  29. #79
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Jesam ja jedina kojoj je "ekstremni /opasni sport/ vratolomije" i "dijete ispod tri godine" nespojivo u istoj rečenici?!

    Osjećam se kao da ne živimo u istoj galaksiji.
    Posljednje uređivanje od rosa : 19.03.2019. at 14:59

  30. #80
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako umires od straha tada njemu za ljubav ne moras pristati na sve sto ga odusevljava.
    On nema jos niti 3 godine. Stvarni nece svijet propasti ako bude godinu dana vozio bez vratolomija. Pa ako ces nakon godinu dana osjecati manji strah mozes dozvoliti ( tj. poticati) vece vratolomije.
    Stvarno nece nigdje pobjeci stras i talent ako se ne razviju u punom potencijalu iste sekunde.
    X

    dijete je stvarno malo
    a oči mogu sjajiti na svašta pa im ne dozvolimo sve što požele, ne vidim razliku

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja jedina kojoj je "ekstremni /opasni sport/ vratolomije" i "dijete ispod tri godine" nespojivo u istoj rečenici?!

    Osjećam se kao da ne živimo u istoj galaksiji.
    Nisi jedina.

  32. #82
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja jedina kojoj je "ekstremni /opasni sport/ vratolomije" i "dijete ispod tri godine" nespojivo u istoj rečenici?!

    Osjećam se kao da ne živimo u istoj galaksiji.
    i meni je nespojivo, kod mene ne bi uopće dolazilo u obzir, različiti smo - ali svejedno smatram da je ova situacija ista kao i svaka druga gdje dijete nešto želi, a roditelj ne pristane, ništa posebno.

  33. #83
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Link koji je Jelena postala ima klince koji na nečemu ala jarunski parkić poskoče u zrak 5-10 cm s kacigom na glavi. Nema klince koji se preokreću u zraku i voze na jednom kotaču. Jelena, nemoj mu pokazivat te koji se preokreću u zraku... još .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.03.2019. at 15:14

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja jedina kojoj je "ekstremni /opasni sport/ vratolomije" i "dijete ispod tri godine" nespojivo u istoj rečenici?!

    Osjećam se kao da ne živimo u istoj galaksiji.
    Nisi. U toj dobi ima toliko toga što mogu otkrivati (mislim na motoričke aktivnosti koje su uvod u bilo koji sport), ima vremena za vratolomije i kasnije.

  35. #85
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kad je motorika u pitanju, ja mislim da je svako dijete različito. Ako je trogodišnjak motorički sposoban voziti bicikl, ubaciti loptu u koš, pa i skakati na poligonu ja bi mu dozvolila u okvirima nečeg meni prihvatljivog i uz apsolutno obaveznu svu zaštitnu opremu.

    Dati malo slobode za poticaj iskrene želje i strasti je velika moć u rukama roditelja, uvijek možeš oblikovati koliko ćeš dozvoliti, bome i ukinuti slobode u slučaju nepoštivanja pravila. A dobro dođe i kao priručna odgojna metoda "ako xxx onda nema treninga".
    Posljednje uređivanje od Barbi : 19.03.2019. at 15:15

  36. #86
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Dijete je 3,5 godine. Znači vozi s pedalama oko godinu dana. Prometna pravila zna relativno dobro i prilično ih poštuje. Znači - zna debelu većinu prometnih znakova, zna da se vozi po desnoj strani (mi imamo dvosmjernu biciklističku u ulici, on zna i što je lijevo i što je desno), zna da na pješačkom ima prednost, ali da mora stati i da smije ići preko ceste tek kad ja kažem da smije. Zna da kad dijete ide pješice s roditeljem po nogostupu, dječja strana je ona uz zgrade, a roditeljska uz cestu. Neko vrijeme je stalno komentirao što je protupropisno, pa je i susjede koji su po stepenicama hodali po lijevoj strani ispravljao, pa one koji nam nisu stajali na zebri, pa one koji su krivo parkirali, to je sad prestao, sigurno je i zaboravio ponešto. Bez kacige je vozio samo kad je toliko hladno da mora debelu kapu na glavu, inače on mene podsjeti kad krećemo da nismo uzeli kacigu.

    Ja sam od onih koji bi oblačili plutajuće prsluke i sebi i djetetu Odrasla sam na vodi. Mi nismo ništa morali nositi. Meni nije jasno kako su nas pustili roditelji. I sad kad gledam, oni nemaju pojma što smo mi radili i u kakve smo se rizike upuštali.

    Nije meni teško sad s njim ići bilo kamo, ionako fanatično svaki dan inzistiram na tome da izađemo van, od prapočetka. Ja sam naš outdoors roditelj. MM je dosta mirniji tip od mene.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Jedan prijatelj mi je u šali rekao: ‘Dobro je ako ti sin zavoli biciklizam. To je tak skup sport da nikad neće imati novaca za drogu’. S obzirom da ne možemo vidjeti široku sliku ‘ Što ako...’ tko će će ga znati što je dobro a što nije.
    Moj sin je rolao s dvije godine na sestrinim rolama. Ne potičem divljanje ali ga ne mogu ni spriječiti. I ovako,nekad imam osjećaj da će iskočiti iz kože.

  38. #88
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Jelena, ali kakve veze ima to što pišeš o djetetu i njegovom poznavanju prometnih pravila s ekstremnim sportom i vratolomijama?

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, ali kakve veze ima to što pišeš o djetetu i njegovom poznavanju prometnih pravila s ekstremnim sportom i vratolomijama?
    Ma, meni se čini da Jelena samo anticipira razvoj događaja, koji može biti takav, ali i ne mora... Rano je još. U ovoj dobi treba inzistirati na nošenju kacige, poštivanju prometnih pravila i sigurnosti (vlastite i drugih ljudi) i mirno čekati kamo će interes krenuti.

  40. #90
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se.
    Što se bicikla tiče, korisnije bi mi se činilo da u toj dobi (i još malo starijoj) nauči pravila ponašanja u prometu (tu ste vi kao roditelji idealni učitelji i vodiči), a za vratolomije ima vremena.
    Što se tiče ozljeda... moj sin je prilično motorički aktivan, trenutno ništa aktivno ne trenira, ali kad stigne, vozi bicikl, igra nogomet, planinarimo. U svim tim aktivnostima, jedini lom koji je dosad iskusio (lom ruke), doživio je kod kuće, u djetinjastom naguravanju s vlastitim tatom ostalo su uglavnom bila samo razbijena koljena i natučeni laktovi.
    Ma na ovo sam se osvrnula.

    Zapravo se nisam puno maknula, osim što mi se potvrdilo da mislim kao većina vas. Ne znam što sam očekivala, osim da netko samnom malo porazgovara, i hvala vam!
    Istina, svi sportovi vode u ozljede, al nije isto je treniraš skijaške skokove ili slalom. Šansa da mi dijete bude pravi sportaš je minimalna. A opet, veća je vjerojatnost da se razbije u svakodnevici ako ništa ne trenira.

    Usput, ja sam neki umjereni adrenalinski tip, ali nisam nikad za biciklizam pokazivala neku strast.

  41. #91
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni se čini da je Jelenin malac jako "motorično" dijete i da očito dobro i lako savladava biciklu i štošta drugoga. Sigurno može svašta za što su mnoga djeca spremna tek nekoliko godina kasnije. Vi ste vani često, savladavat će vožnju i početne akrobacije sam od sebe - ili će mu samome past napamet, ili će nekoga vidjeti, probati i vjerojatno uspjeti. Ja jedino nekako mislim da previše važnosti svemu skupa daješ, Jelena, kao da se sad donosi neka važna odluka, a ne shvaćam zapravo koja?

  42. #92
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da sam već jednom to pisala, moj najstariji je bio na rukometnom kampu u Jelsi (prije nekoliko godina) i ponosno se vratio sa slikom sebe kako sa trokatnice skače u more koje je - preko ceste. Pa sad reci da rukomet nije ekstremni sport. Fala bogu da ga se ostavio

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je rolao s dvije godine na sestrinim rolama. Ne potičem divljanje ali ga ne mogu ni spriječiti. I ovako,nekad imam osjećaj da će iskočiti iz kože.
    E da je rolanje, tu bih bila puno kompetentnija, pa i za divljanje. Nekoliko godina sam trenirala na rolama. Ima on i role, al nema uopće neke volje da nauči, tog se boji
    U tih 4-5 godina, jedna jedina prava ozljeda je bila od cijelog tima, a i ta je bila bez veze, neka koštica u dlanu je napukla. Naravno svi smo uvijek bili kompletno u štitnicima.

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da je Jelenin malac jako "motorično" dijete i da očito dobro i lako savladava biciklu i štošta drugoga. Sigurno može svašta za što su mnoga djeca spremna tek nekoliko godina kasnije. Vi ste vani često, savladavat će vožnju i početne akrobacije sam od sebe - ili će mu samome past napamet, ili će nekoga vidjeti, probati i vjerojatno uspjeti. Ja jedino nekako mislim da previše važnosti svemu skupa daješ, Jelena, kao da se sad donosi neka važna odluka, a ne shvaćam zapravo koja?
    vertex, što se ti sad čudiš? Sindrom temeljitog starog roditelja sina jedinca
    Ja si zbilja često mislim što ako sutra umrem, moram iskoristiti još ovo što sam živa.

  45. #95
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da sam već jednom to pisala, moj najstariji je bio na rukometnom kampu u Jelsi (prije nekoliko godina) i ponosno se vratio sa slikom sebe kako sa trokatnice skače u more koje je - preko ceste. Pa sad reci da rukomet nije ekstremni sport. Fala bogu da ga se ostavio
    Vidim sliku. Zlo mi je
    Rukomet je za mene ionako ekstremni sport. Nogomet i košarka su mi od ovih mail stram pravi softy sportovi prema rukometu.

  46. #96
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Jelena, meni se čini, da ti odgovor vec znaš ...
    ali zabavno je raspravljati...

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    E da je rolanje, tu bih bila puno kompetentnija, pa i za divljanje. Nekoliko godina sam trenirala na rolama. Ima on i role, al nema uopće neke volje da nauči, tog se boji
    U tih 4-5 godina, jedna jedina prava ozljeda je bila od cijelog tima, a i ta je bila bez veze, neka koštica u dlanu je napukla. Naravno svi smo uvijek bili kompletno u štitnicima.
    Dobro si me podsjetila - moji su obojica rolali od malih nogu (veliki je imao motoričke smetnje, pa smo ga poticali da nauči voziti role i klizati - sve je savladao), mlađi je uredno slijedio isti put, ali s vremenom im se više nije dalo rolati (prestali početkom srednje škole), prešli su na bicikle.

  48. #98
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Vertex
    pa da li su neki odrasli bili s njima?

  49. #99
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I da, ima u kvartu puno spretnijih vršnjaka u drugim kategorijama. On je samo u biciklu nadnaravan, a u plivanju je dosta jači od prosjeka, a i skijat bi naučio da je probao dva dana. Samo je jedan dan probao. Trčanje, penjanje se tek sad malo probudio, al u tome je potpuno nevidljiv.

  50. #100
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    čini mi se da dosta ljudi slično razmišlja, iako ne znači baš ništa, jer moguće je biti živ stogodišnjak i isto tako umrijeti mlad. bilo bi dobro pokusati se time jako ne opterećivati, bar koliko ide

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •