Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 238

Tema: Treba li poduprijeti talent i strast kod djeteta?

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    sory ali dete s 3-4 godine treba trčati, role su ipak za 5+

  2. #102
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Vertex
    pa da li su neki odrasli bili s njima?
    joj seni, kao da je problem napraviti gluposti i zbrisati od voditelja

  3. #103
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Jelena, ma ne čudim se, samo blago napominjem :D
    seni, a nisu oni bili tako mali da mora stalno netko biti s njima. Netko je postavio izazov, i zamisli, samo ga je on prihvatio (tko bi znao zašto).

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sory ali dete s 3-4 godine treba trčati, role su ipak za 5+
    Mislis da ti sto znaju rolati sa 4 godine ne trce?
    Nije da su im role ugradene 24 sata.

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sory ali dete s 3-4 godine treba trčati, role su ipak za 5+
    Ne mogu se sjetiti u kojoj dobi su bili kad su moji dobili prve role, ali bile su veličine 29-33, podesive. Role su bile Roxa za mlađega i Roces za starijega, mogle su se podešavati po veličini. Kladila bih se da su imali manje od 5 godina. A moj stariji je bio izrazito motorički nespretan, pa je ipak naučio rolati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.03.2019. at 15:58

  6. #106
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    sirius

  7. #107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ako nisu nogati onda je to 6.5+ godina peterlin



    moj klinac je jako dobar na rolama, i curka isto, veliki ne ali on više voli bic i klizanje kad je sezona

    tražim role 33, 37 tak neki raspon
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.03.2019. at 16:00

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ako nisu nogati onda je to 6.5+ godina peterlin



    moj klinac je jako dobar na rolama, i curka isto, veliki ne ali on više voli bic i klizanje kad je sezona

    tražim role 33, 37 tak neki raspon
    Jesu nogati. Stariji sad ima nogu 46

  9. #109
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moja kćerka je zaželjela role za 4.rođendan i tad je naučila rolati.

  10. #110
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ma daj jelena.o, 6+ godina za 29 role. pa nisu kineskinje

  11. #111
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, meni se čini, da ti odgovor vec znaš ...
    ali zabavno je raspravljati...
    Zapravo mi je u prvom redu trebala od vas neka utjeha i dobila sam ju. Al mogu napisati kakav je trenutno odgovor u mojoj glavi, al nisam ni s MM-om razbistrila. Iako ćemo oko toga sigurno naći konsenzus.

    Dobila sam preporuku za jedan bicikl, ali taj nije bmx, taj je za off road jurnjavu. Pronašla sam i jedan bmx koji meni izgleda odlično, ali ne poznam nikoga tko bi mi dao dobar odgovor na to pitanje, moji svi koje poznam su downhillovci (naizgled mirni ljudi...). Neću kupovati sljedeći bicikl u Decathlonu jer ne vjerujem da rade dobru geometriju i ima preveliku masu, a isto nisu badava. Kad bude veći kupit ću mu bezvezni bicikl za u grad, vjerojatno polovni.
    Budući da me je strah, neće mi biti žao ni ako odustani i propadne mi novac uložen u bicikl, to sam unaprijed dogovorila sama sa sobom. Ako se odluči dalje s tim baviti puno će to više koštati i novca i živaca.

    Ja i zaboravim da mi je dijete malo, moram se tu i tamo podsjetiti da je to još beba.

  12. #112
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj jelena.o, 6+ godina za 29 role. pa nisu kineskinje
    moj je sad 28. Al je nogati.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.03.2019. at 16:10

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kćerka je zaželjela role za 4.rođendan i tad je naučila rolati.
    Da, moj nije zaželio role. Dobio je od familije. I uopće mu nije to neka fora.
    Ja odmah sebi nabavila nove jer su mi stare zahrđale, a i raširile su mi se. Al nisu mi nove ni do gležnja starima. U ovima me stopala bole. To je baš jako važno, al za ovo za što mi treba, da malog naučim rolat, to mi je dovoljno. Dinamično neću više nikad voziti, a za duge pruge ako se nekad ponovo odlučim ove mi neće biti dobre.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.03.2019. at 16:14

  14. #114
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moj brat je mom sinu kupio klizaljke za hokej br. 26

    kad se toga sjetim - sad baš razmišljam koliko je tada imao godina - mislim 3 (ne brat, neg sin)

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da sam već jednom to pisala, moj najstariji je bio na rukometnom kampu u Jelsi (prije nekoliko godina) i ponosno se vratio sa slikom sebe kako sa trokatnice skače u more koje je - preko ceste. Pa sad reci da rukomet nije ekstremni sport. Fala bogu da ga se ostavio

    Eh, da... to su ti scenariji od kojih je mene strava kad se zalijeću i preskaču u skoku i beton - kad ne skaču s porta (mulića), nego s parapeta, znači u letu preskoče betonski dio porta jer su uzeli zalet, i to je svakodnevna višesatna aktivnost...

    Jelena, i meni se čini, iz persepktive djeteta moje dobi, da postavljaš prevažna pitanja - neće ništa uteć' niti se upropastit. I bitno je osvijestiti raspone percepcije hazarda, i da to nisu čivrsta pravila - moja je isto od ranijih rolera, ranijih bicikliranja u odnosu na neki prosjek. Ali - takva sam i ja bila. Nekome tko ima dijete od 18 i moja koja mene muče s djetetom puno mlađe dobi su - prevažna .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.03.2019. at 16:23

  16. #116
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moji su oboje prorolali između 3. i 4. rođendana.
    I proklizali. Sin je započeo igrati hokej tada, klinci na ledu prokližu u zbilja kratko vrijeme s redovitim treninzima.
    Pod rolanjem i klizanjem mislim meni ravnopravnu brzina i krug oko Jaruna na redovitoj bazi.
    Naglašavam ovo jer ljudi svašta nazivaju rolanjem a ja hodanje s rolama na nogama time ne smatram.

    Jelena, ovo je samo jedan od izazova s kojima ćeš se susresti, djeca nas suoče bez pripreme sa brojnim našim strahovima i predrasudama.
    Tako moja kćer nakon dugog i strastvenog nagovaranja zblanute majke koja ne podnosi ni na slici zelenu podšišanu travu s dva gola i dvaput po 11 igrača.... trenira s ljubavlju pogodite što?

  17. #117
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Vertex, jooj.
    Moj je na izletu u Vukovar s frendovima hodao po zaleđenom Dunavu.
    Profesori koji su bili s njima vidjeli su to tek nakon povratka, na nekoj društvenoj mreži. :roll

  18. #118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ovima koji to rade bi, možda, jer im nije kulturološki blisko - prespavljivanje u šatoru u planinarenju (zmije!!! krpelji!!!) bila veća opasnost nego te vratolomije u skokovima.

  19. #119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I mi smo nabavili jer je vidio hokej na TVu i htio ih je. I to Braun! Pisao je djedu mrazu da mu pošalje klizaljke. To je bilo pretprošli božić, 2 god. Otišli smo na Šalatu i nije se usudio obut ih. Prerastao ih je za ovu sezonu. Dobro da nismo kupili. Al smiješno mi je da je on treći ili četvrti čije su to klizaljke, a one kao nove. Prvo dijete ih je dobilo od neke rodbine iz inozemstva. To samo neki klizački kostelići valjda s 2-3 godine kližu.

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Vertex, jooj.
    Moj je na izletu u Vukovar s frendovima hodao po zaleđenom Dunavu.
    Profesori koji su bili s njima vidjeli su to tek nakon povratka, na nekoj društvenoj mreži. :roll

  21. #121
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su oboje prorolali između 3. i 4. rođendana.
    I proklizali. Sin je započeo igrati hokej tada, klinci na ledu prokližu u zbilja kratko vrijeme s redovitim treninzima.
    Pod rolanjem i klizanjem mislim meni ravnopravnu brzina i krug oko Jaruna na redovitoj bazi.
    Naglašavam ovo jer ljudi svašta nazivaju rolanjem a ja hodanje s rolama na nogama time ne smatram.

    Jelena, ovo je samo jedan od izazova s kojima ćeš se susresti, djeca nas suoče bez pripreme sa brojnim našim strahovima i predrasudama.
    Tako moja kćer nakon dugog i strastvenog nagovaranja zblanute majke koja ne podnosi ni na slici zelenu podšišanu travu s dva gola i dvaput po 11 igrača.... trenira s ljubavlju pogodite što?
    Nas dvoje smo skupa išli nekih 3-4 km s laufradom do tete u goste kad je mali imao tek navršene 2 godine. Ja sam trčkarala uz njega, nisam se usudila biciklom ići. A po kvartu sad s biciklom bi mogao voziti nekoliko km, ali mu se to ne da, premonotono mu je. Jedino ako idemo po mlijeko ili tako nešto, onda ide samnom.

    Znam da me svašta čeka, ali i vas skupa samnom

  22. #122
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja sam svome pustila (nema veze s biciklom) ali samo zato da trenira u kontroliranim uvjetima. sad trenira i na treningu i vani. I da, bilo je već slomljenih kostiju

  23. #123
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj jelena.o, 6+ godina za 29 role. pa nisu kineskinje
    Moj sestogodisnjak nije Kinez, majkemi, a nosi cipele br. 29. Vrlo rijetko 30, uglavnom mu je preveliko.

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je s 6 godina u prvom razredu OS prvi put obukla cipele br 30. Tako da 29 ide do 6g. A mladji je s 2 godine bez problema mogao krug oko jaruna na likeabiku. Tako da meni to nisu posebno neobične pojave. No neću više o triviji, nego na temu...

    Dakle curka se Inače bavi se sportom koji zahtijeva dosta "hrabrosti" (da se ne upuštamo u definicije sto je to hrabrost pišem navodnike) i ona je dijete koje je oduvijek bilo hrabro (I nije se ozljedjivala). No isto tako kako je starija tako sve više ima strah od tog svog sporta, regresiju od stvari koje je prije svladala a sad se boji i sl... Hrabrost male djece je hrabrost nekoga tko ne razumije posljedice, no to ne znači da će i dalje to htjeti kad se osvijeste koje su opasnosti. Ili kad se prvi put jače uplase ili ozlijede. Tako da... ne vidim zašto ne pustiti djetetu ali istovremeno pitanje je koliko netko kao roditelj to moze mirno gledati. I bez očekivanja da je to nešto trajno ili da je dijete "rodjeno" za to, posebno natprosjecno itd.

  25. #125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sillyme, bez veze mi je sad tvoj komentar da nije debelo nadprosjecno kad jest. U toj dobi nije svejedno niti je l nesto ide s 2 ili s 2,5. Kod mene u kvartu vrvi klincima odsvud, a i u kampu bome. U kvartu mu nitko nije ni blizu. U kampu je bio jedan jedini djecak u nekoliko godina. Ja nemam pojma za 99% stvari kad je mogao, kad je prvi put, jer je mogao onako po ocekivanjima. Al stvari koje debelo odskacu, bile dobre ili lose zapamtim. Sad je pocela sezona i imamo nekoliko 4 godisnjaka koji bas savladavaju bicikl i super im ide i to je normalna dob.

    Al cak ni cinjenica da je prije navrsene tri godine savladao pravi bicikl jer je to istinski zelio nije toliko mjerodavna, koliko je vidljiva strast pritom. I ne vidim ju ni u cem drugom, a ja ju nisam kod sebe na taj nacin nigdje vidjela.

    Ali da, slazem se da je moguce, ma ne da je moguce, nego ono bar 50%, da izgubi taj interes. Zasto ne. Samo sam ja dosad njega pratila u tome sto ga interesira i pomagala mu da se razvije u onom za sto ima interesa, samo je dosad to bilo intelektualno pa mi je bilo lako jer tu nema dvojbe, ako zeli tu sam za njega. Sad sam prvi put u dilemi jer se bojim kaml to vodi.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.03.2019. at 20:31

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj jelena.o, 6+ godina za 29 role. pa nisu kineskinje
    Moji su s šest imali 29+ ali poanta je role taj boji 29-33
    Bas sam prijatelju dala neke cipele 29-30 mali mu je 5 i sitno ali nogat ima na koga biti

  27. #127
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pomalo apsurdan tekst o opasnostima golfa. Najteze ozljede glave od udarca loptice, letece palice, onih njihovih autića, a ne treba zanemariti ni opasnost od groma s fatalnim posljedicama (USA u 10god 9 poginulih od munje)

    https://golfsupport.com/blog/sports-...us-than-rugby/

    Gary Swift, MD of Golf Support commented:
    “Results of the research analysing the risk of injuries per sport, and in particular golf, reveal that the risk is much higher than commonly thought. If we can trust the statistics, more people are injured while playing golf, badminton, tennis, fishing and even bowling, to mention just a few leisure sports included, than by playing rugby, hockey and similar team sports that are generally regarded to be injury high-risk."

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Jelena, ti pričaš o bebi i razvoju interesa kao da mali ima 18 ...
    Pa kad ste sve te interese stigli razvijati?!

    Šalim se malo, naravno.
    Ja i dalje stojim pri svome da bih mu kupila biciklić, kacigu, štitnike, dovela na poligon (kao onaj iz videa s blizancima) i pustila ga nek uživa.

    A o komentaru da trogodišnjaci ne mogu upasti u nevolju zato jer su u parkiću stalno pod kontrolom, mogu samo reći da je taj roditelj koji to kaže imao veliku sreću
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 19.03.2019. at 23:22

  29. #129
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, ti pričaš o bebi i razvoju interesa kao da mali ima 18 ...
    Pa kad ste sve te interese stigli razvijati?!
    Mjeseci?
    Jesam, Vrijeska, zbilja pratila od pocetka i osmisljavala kako da doprinesem. On je htio naucit citat, al sam mu ja stvorila okolinu za to.

    Jucer sam gledala i citala i nekako si mislim da nece on u tom zaglavit. Ozljeda kao u prici, vecinom lomovi. Al ekipa ne mari za ozljede :/

    Vjerojatno cemo i kupit tako nesto jer sad ionako ne moze biciklom nekamo, tipa u centar grada pa moze s nekim bmxom onda vozit. Al zbilja jos nisam sigurna. Cekam jos misljenja ozbiljnih biciklista s najmanje jednim doktoratom koji bicikl da kupim

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Žuti kupi
    U toj dobi moj veliki se palio na sutra biceve,običan žuti koji mu je ok,ne treba bmx

  31. #131
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Žuti kupi
    U toj dobi moj veliki se palio na sutra biceve,običan žuti koji mu je ok,ne treba bmx

  32. #132
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je do sad najnormalniji savjet.
    Napredan ili ne, ima 4 godine. Sutra ce htjeti biti astronaut, a u petak smetlar.
    Edit: mozda nece, sudim na osnovu druge djece, ne konkretno Jeleninog malog. Al da se moram kladiti...
    Posljednje uređivanje od Cubana : 20.03.2019. at 08:51

  33. #133
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Napredan ili ne, ima 4 godine. Sutra ce htjeti biti astronaut, a u petak smetlar.
    točno, ja sam sa 6 godina htjela biti vozačica tramvaja

    sutra bicevi

  34. #134
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ma ne muci mene savjet, vec zato zuti
    bit ce da sam nesto propustila
    Posljednje uređivanje od spajalica : 20.03.2019. at 09:15

  35. #135
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa kakav bi bio bmx nego zuti. A kupiti ga treba sutra. Sve jasno

  36. #136
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kakav bi bio bmx nego zuti. A kupiti ga treba sutra. Sve jasno
    meni ništa nije bilo jasno, kao i obično, ali nema tu spasa

  37. #137
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cubana prevoditeljica

  38. #138
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kakav bi bio bmx nego zuti. A kupiti ga treba sutra. Sve jasno
    ma ne treba bmx, vec obicni. sta je sutra neka akcija

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mjeseci?
    Godina, naravno

    U ZG za savjet možda možeš pitati u nekoj od specijaliziranih trgovina. Npr. Ciklo centar na Jurja vesi. Tamo rade oni koji se bave biciklizmom, a možda i znaju nekoga tko se baš bavi tim ekstremnim

    Ili odeš ispred Mimare, tamo sam viđala skejtere i bmxeve...pa porazgovaraš s nekim klincem

  40. #140
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je do sad najnormalniji savjet.
    Napredan ili ne, ima 4 godine. Sutra ce htjeti biti astronaut, a u petak smetlar.
    Edit: mozda nece, sudim na osnovu druge djece, ne konkretno Jeleninog malog. Al da se moram kladiti...
    potpis
    i dijete ponekad treba pustit da bude dijete

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Baš malo gledam po webu o temi mala djeca i freestyle, i pronalazim pozitivne stranice
    https://www.bmxvaldutaurion.fr/baby-bmx.html

    Ima i klubova za djeca od 3 godine, tj. čim budu sposobni upravljati biciklom s pedalama

    Svuda se ističe važnost zaštitne opreme i ono što je zanimljivo da se djecu nauči da se akrobacije vježbaju na poligonima (ne u vrtu, parku, cesti...).

  42. #142
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne treba bmx, vec obicni. sta je sutra neka akcija
    Ma na bicikl sam i mislila. Ostao mi bmx u glavi.

  43. #143
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pomalo apsurdan tekst o opasnostima golfa. Najteze ozljede glave od udarca loptice, letece palice, onih njihovih autića, a ne treba zanemariti ni opasnost od groma s fatalnim posljedicama (USA u 10god 9 poginulih od munje)

    https://golfsupport.com/blog/sports-...us-than-rugby/

    Gary Swift, MD of Golf Support commented:
    “Results of the research analysing the risk of injuries per sport, and in particular golf, reveal that the risk is much higher than commonly thought. If we can trust the statistics, more people are injured while playing golf, badminton, tennis, fishing and even bowling, to mention just a few leisure sports included, than by playing rugby, hockey and similar team sports that are generally regarded to be injury high-risk."
    A koliko ih je tek u populaciji hipstera (ovih koji čekaju ugradnju umjetnog kuka) - populacija golferska je, pretpostavljam, enivej starija - pa te rotacije unutarnje kuka, ne mogu bit dobre nikako!

  44. #144
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    zato raste utrzak privatnih fizio ordinacija/klinika

  45. #145
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ako se nekome slučajno čini da pretjerujem, upravu je

    MM se raspitivao za klince, nije nasao u ZG da netko trenira klince mladje od 5 g.

    Vec kad kupujes guralicu u Zg se tesko nadje od 8" kotace. Mi smo krenuli s 10", a u vecini ducana je bilo tek s 12". Bilo je s 8" na Trgu Francuske r., al je kostao debelo preko 1000 kn. On je hodao s tim svojim bicom od 10", a sic mu je dodirivao ledja dok konacno s nekih 18 mjeseci nije uspio sjesti na njega.

    S pravim biciklima je slicno, jako mala ponuda s 12" kotacima. Ako i ima, onda su rozi jer su za curice koje su u prosjeku par cm niže od dječaka, pa im paše s 3,5-4 godine. Očito nema ni neke potraznje. Malo smo trziste.

    Nisam jos bila ni u jednom dućanu, samo vas pilim ovdje

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Moja sestra ima gadnih problema zbog rada na kompjuteru. Kifoza i upala živca zbog dugotrajnog rada s mišem bez povišenja za šaku...

  47. #147

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    On je hodao s tim svojim bicom od 10", a sic mu je dodirivao ledja dok konacno s nekih 18 mjeseci nije uspio sjesti na njega.
    Pa s koliko je on prohodao mislim, prohodao bez bicikla?

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Moja sestra ima gadnih problema zbog rada na kompjuteru. Kifoza i upala živca zbog dugotrajnog rada s mišem bez povišenja za šaku...
    Svatko ima svoj dio kolača. I zbog ovoga raste udio klinika. Jedni su za sportske ozljede, drugi za ovde stvari. Mislim da je ortoped Bilić baš targetiran za ovo - stradavanje šake od tih repetitivnih pokreta. Imaju i posebni miševi koji su vertikalni. I sto ortopedskih dodataka - "zmija" za stavit ispod tastature, "povišenje" na mousepadu, pa taj miš koji se drugačije vozi, s položajem šake kao tramvajac. Imam ih sve. I opet - godine i repetitivni pokreti čine svoje. Mislim - sjedenje 8+ sati za računalom je objektivno - opasno. A 10+ sati - ekstremno .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2019. at 10:13

  49. #149
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam imala motoricki jako spretno dijete. ovo sto pises za bicikle se sjecam kao svoje traume.
    u nase doba smo otisli u vlasku/maksimir gdje je bilo dosta ducana s biciklima i krenuli redom. nasli smo bicikl koji mu je odgovarao.
    kod nas je politika sta fali kupis malo veci pa nece prerasti brzo. ali mom djetetu je bicikl trebao odmah, a ne da on dovoljno naraste za njega.

  50. #150
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa s koliko je on prohodao mislim, prohodao bez bicikla?
    Tek s 13 mjeseci. Nije nista posebno bio. Puzao je od 8 mjeseci. Ocekivano, nista posebno. Dobio je ovaj sa skoro 16 mjeseci jer je u parku svima uzimao guralice. I onda je isao sa svojim. Al i danas voli isprobavati tudja vozila u parku, iako realno ima vrlo dobar bicikl za nase uvjete. Jedan od onih koji se pojavljuju u casopisima i na portalima u analizama. Ima zbilja dobru geometriju. Kupila sam polovni. Raniji ga je vlasnik vrlo malo vozio i prerastao. Znam da divlja pa zelim smanjiti rizik zbog tezista na krivom mjestu ili ozljede zbog predugih pedala, prekratke rame i sl.

    Vec sam napisala - da se gleda kako trci, ne bi se brojao u neke talente, naprotiv
    Bas sad ima neki motoricki skok, gdje vidim da lovi susjede.

    A ne kupujemo mu skoro nista. Sve dobije - odjecu, igracke, knjige, sanjke, role, klizaljke, dopunsku obucu (rezervne cipele, tenisice) Nesto mozemo i mi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •