Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 238 od 238

Tema: Treba li poduprijeti talent i strast kod djeteta?

  1. #201
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imam primjer i mog tate. I on je bio nogometaš / poletarac Hajduka (Kaliterna itd.) i rukometaš, bio je na prekretnici odluke rukomet profi ili ne, mislim da je čak bio pritisak mamine obitelji kako će on nezavršit faks, a mama ima faks, kako će to izgledat itd., ulovio ga matrijarhat mamine strane obitelji. I zaposlio se, podirektorčio, kretanje 0 - i tako cijeli život. Krenuo je opet na neku redovnu rekreaciju tek u mirovini i kad su krenuli starački problemi (bio je zdrav i tijelo je podnosilo ta nasjedavanja, vozikanja autom, poslovne ručkove itd.). Meni je to neobjašnjivo, tj. te 0-1 su mi čudne. Mislim, redovnija sam ja, poluinvalid, u kretanju i vježbanju (dobro, i ja imam čelik disciplinu, nevolja me natjerala, ali i guštam). Kako do neke zdrave sredine za većinu, da si ne uništit zdravlje u pretjerivanju, a da nisi couch potato... that is my question.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2019. at 14:27

  2. #202

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Bar do juniora ne vjeruj tim 0-1 pričama

  3. #203
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Bar do juniora ne vjeruj tim 0-1 pričama
    Toliko mi se ne da sport gledat (ja rađe odo na Sljeme) da ni ne znam dokad su juniori. Moja ima 11 god. Počele su krize čim je krenuo pritisak na rezultate (ja joj ga stvarno ne stavljam). Jedino što ja pritišćem je da, ako odustane od ovog sporta, mora izabrat neki drugi jer se mora kretat (drugačije ne vidim da će se kretati jer se ekipa iz razreda ne druži u fizičkim aktivnostima, a da samo vježba fizikalnu samnom je idiotluk). A ograničena je izborom sportova zbog dijagnoza i logistike (škola popodne, u ovom je sportu 5 godina pa im je važna i izlaze joj maksimalno u susret, dobila je dodatne termine).

    Ona je tip da prvo odbija natjecanja, pa kad vidi da je dobra i da ide ekipa i da će se zabavljati - onda želi. Terenrica komunicira ne ide se na natjecanja zbog ekipe (razumijem, ali moju to živcira pa onda rađe ne bi išla). Ona to ništa ne verbalizira trenerici, nego mene šilji. Tip je da dovoljno samu sebe motivira (i u školi i u sportu, ima neke svoje ciljeve) da kad skuži da ima pritisak sa strane ona bi odustala. A ja ne dam da odustane bez nalaska zamjene fizičke aktivnosti jer ne vjerujem da će onda šetati okolo zgrade ili trčati u parku sama - a ekipa se ne nalazi, svi su po aktivnostima.

    I tako - vrzino kolo.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.03.2019. at 14:43

  4. #204

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Prebaciti fokus sa rezultata na izvedbu. To jako smanjuje strahove. Ne treba pobjediti, zabiti koš ili gol ali treba zauzimati ovakav obrambeni stav, odigravati ono što se trenira .... i to ocjenjivati kroz komentare..
    Ako je to jasno treneru i roditeljima,djeca će se opustiti.

  5. #205
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Prebaciti fokus sa rezultata na izvedbu. To jako smanjuje strahove. Ne treba pobjediti, zabiti koš ili gol ali treba zauzimati ovakav obrambeni stav, odigravati ono što se trenira .... i to ocjenjivati kroz komentare..
    Ako je to jasno treneru i roditeljima,djeca će se opustiti.
    E, to mislim da fali kod trenera, a na to je i dijete ponosno - ako uspije dobro nešto odigrat, napravit neki pokret kojoi nije prije itd.. Mene toliko baš briga za rezultate da niti ne pratim. Ona samo reagira na pritisak koji ona percipira (ne znam je li stvarno je ili ona reagira senzibilno) tipa - eto, bila je 8.-ma sad odmah ovo ili ono.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Franko u toj dobi nije bio osmi već deseti

  7. #207
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno


    Meni na kraj pameti nije bilo kad sam pisala prvi post da bi mi se dijete bavilo vrhunskim sportom. Mislila sam - ajme, razbit će se.

    Ja isto to vidim kao 0 i 1 kod nas, i ne samo to, nego mogućnosti s godinama drastično opadaju. U Njem. ima tih sportvereina na svakom koraku, na svakom sveučilištu i stvarno se može rekreativno koliko hoćeš i možeš. Uz kompletnu potporu društva. Društvo potiče rekreativno bavljenje sportom. Dosta stvari možeš i preko zdravstvnog osiguranja napraviti. Npr. ideš na tečaj bubnjanja za smanjenje stresa preko zdravstvenog osiguranja. Kao student sam mogla za 10 eura cijeli semestar bilošto trenirati: golf, kriket, skokove u vodu, vaterpolo, inline hokey, ma ne znam što sve nije bilo uz uobičajenu ponudu, a ako nam je trebao kombi za kakvo natjecanje, dobiil bismo ga na korištenje i još bismo dobili džeparac. Kod nas uopće nema senzibiliteta za to. Nešto je krenulo s tim sportskim karticama preko firmi, ali još je u povojima.

  8. #208
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    OK, to što se inzistira da je bio TEK deseti kao kadet na prvenstvu Hrvatske je poprilično podcjenjivanje desetog mjesta.
    Samo u Splitu ima barem 4 plivačka kluba. Da je deseti u Splitu, još uvijek bi to bio lijep uspjeh.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne podcjenjujem, oprosti ako je tako zvučalo.
    Dapače, ukazujem da je podcjenjivanje besmisleno.

  10. #210
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ma ne, nisam ja mislila da si ti ili itko s visoka pristupao, nego samo da i do je tog desetog mjesta sigurno trebalo bar 6 godina svakodnevnih treninga

  11. #211
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ekipo cija djeca idu na neki sport s natjecanjima itd, imate li unutar kluba neko osig od ozljede mozda? Koje bi se moglo aktivirat ako se treba ic na terapije i preglede?

  12. #212
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne. Samo putno osigurane kad putuju izvaHrvatske. Koje sami placamo.

  13. #213
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Samo putno osigurane kad putuju izvaHrvatske. Koje sami placamo.
    Tx. I za kraće relacije, tipa region - Slovenija, Italija itd.?

  14. #214
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ne, nema nikakvog osiguranja.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Dosad sam odbijala neke trenutno važeće norme u odgoju i pokušavala izvući najbolje iz sebe i djeteta u skladu s našim temperamentom i osobnošću. Sad sam malo zapela. Zanima me što mislite da biste vi, odnosno što ste vi napravile?

    Prepoznajem strast za ekstremnim sportom kod svog djeteta i jučer sam ga pustila da si da malo oduška i super mu je išlo. Pustila sam mu i jedan video na youtubeu, očice su zasjale, usta od uha do uha u nevjerici da je pronašao iste takve, još i bolje, negdje u cyberspaceu, nisam nikad vidjela takav žar u njegovim očima.

    Bio je vikend, ljudi su nas gledali, ja nisam njih, bila sam fokusirana na svoje dijete, ali sam osjećala osudu. Ja sam testirala sebe i njega. Da li on može, da li da mu kupim pravu opremu i kako ja to podnosim. Dakle, nemam pojma je l me tko gledao, ali teško da nije, ali sam sigurna da je bilo onih koji su osuđivali. Je l mi to uopće važno? Valjda nije. Što ako se nešto dogodi? Kako ću nekome objasniti, npr. na hitnoj, kad to druga djeca u njegovoj dobi ne rade, osim onih par klinaca u Americi. I ono najgore, ja nisam mogla poslije zaspati. Ja mislim da to ne bih mogla podnijeti. Niti iščekivanje hoće li se što dogoditi, a da se zbilja nešto dogodi, pa poludjela bih.

    Da li biste poduprli očiti talent i strast pa makar to nosilo neke rizike?

    (Inače, dijete je imalo najveće ozljede iz stajanja, a najviše je krvario kad se nekako "spotaknuo" pužući. Trenutno ima šljivetinu na bradi jer je pao dok je prao ruke. Nikad se nije ozlijedio iz rizičnih situacija jer više pazi.)

    Poduprla bih talent, kupila svu opremu koja treba, sve štitnike i kacige, pronašla trenera, vozila i pratila dijete na sve što treba, bih bila pri ruci, pazila da ne uzrujava ili ozlijedi sebe ili druge ljude svojim aktivnostima.
    Ali, parkur ne, to je za odrasle i one koji mogu snositi posljedice svojih izbora.
    Dijete ne može procijeniti opasnost, ono je hrabro, nesputano, nepromišljeno, slobodno. Do odrasle dobi mora naučiti ponašati se u društvu, prilagoditi situaciji, obuzdavati, biti oprezan, predviđati posljedice svojih izbora i akcija. Jedostavno ne može , koliko god inteligentno bilo.
    Možete vi biti uvjereni da će vaše dijete uvijek pratiti sreća, da se neće ozlijediti, ali...ako se to dogodi zato jer ste dozvolili da radi nešto za što mu vi osobno niste mogli dati dovoljno dobre upute da bi to što radi bilo za njega bezbjedno, kad se ozlijedi nemojte kriviti opremu, podlogu, trenera...već samo sebe. to spada u zanemarivanje djeteta. povredu prava djeteta. zanemarujete njegovu sigurnost.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Spominjete rekreativni sport ...godinama se borimo za rekreativni sport za djecu u našem gradu s naglaskom na razvoj a ne na rezultat, ali nam ne uspijeva. Roditelji radije vode djecu u neke fensi klubove, plaćaju članarine i navijaju na utaknicama da ti pamet stane na koje sve načine. Svi tobože govore kako im se to ne sviđa a u praksi rade suprotno. Djecu klubovi lako smuljaju s izjavama tipa: pa nećeš valjda ići na rekreaciju, to ti je za bakice, to ti je za smotane...roditelji padaju na takve fore ko kruške. I sami žele iz djeteta izvući ono najbolje, s vizijom sebe kao roditelja budućeg svjetskog prvaka ili barem djeteta iz novinskog članka o neviđenom talentu,...

    U Hrvatskoj se klubovi financiraju od strane lokalnih uprava a tamo sjede ljudi koji odlučuju kako znaju, prema kriterijima koji mogu razumjeti -gledaju rezultate. Koji klub ima više pobjeda taj klub dobije više novaca. (Pobjede u sportu se krasno daju isticati u predizbornim kampanjama. )
    Svi se koncentriraju da rezultate, od predsjednika kluba do pomoćnog trenera. U skladu s time se odnose prema djeci pa proizvode jako puno frustracija i puno svih onih osobina borbenih šampiona koje svi mi odgojem želimo izbjeći. Kad bi u tim komisijama u gradskim upravama koje odlučuju od novcu sjedili ljudi od struke, vjerojatno bi znali o čemu je riječ pa bi više novaca dobila aktivnost koja je za djecu zdravija i koja potiče razvoj u svakom smislu. Takve aktivnosti bi se namnožile. Kad bi novinari bili malo bolje upućeni u ono o čemu pišu, napisali bi i da ganjanje vrhunskih rezultata u tijeku razvoja djeteta nije razumno. Možda, jednog dana dođemo i do te razine...
    Trenutno, sve je to ipak politika a politika vrti novac.

  17. #217
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Evo jucer se bas razbio na biciklu. Imao je krive sandale. Bome se pokolebao. Ocito ide autokorekcija. Srecom samo ogrebotine. Velika brzina na nizbrdici je bila. Kacigu je imao, al nije dosla do izrazaja jer je zaplivao.

  18. #218
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena sad će se i sam više pazit. Dobro da nije bilo ništa ozbiljno

  19. #219
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Istina, jucer smo se vozili par km. Vjezba kocit rucnom kocnicom. Prije je samo pedalom kocio jer je imao premale ruke i cipelama. Drago mi je da mu nismo veci bicikl kupili, sto je MM predlagao, a ja cekam 4. rodjendan. Mali je sporiji, nize mu je teziste i lakse nogama upravlja u nuzdi. (ima 12 Zolla kotace)

  20. #220
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Jelena, koliko je visok decak? Hoce li sledeci bajk biti 14" ili 16"? Thea bi trebala preci s balance bikea na pedal bike. Imamo 16" od lune, ali joj je prevelik (mada ga moze voziti, ako MORA). Mislila sam traziti 14", ali te velicine manje ima, a cini mi se da je 12" premalo. Balance je 12" i jest joj omanji.

  21. #221
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I moji su s 12 presli na 16
    Ali smo i figli max sic

  22. #222
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mi cemo na ovaj vjerojatno, a ne bmx. Pisala sam na biciklima. Imas negdje sizing pa upises visinu i on ti izbaci model kojeg preporuca. To je za djecu do 120 cm

    https://blackmountain.bike/products/skog

    Nas biciklist je mislim 104 cm.

  23. #223
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ne mogu se sjetiti koliko je imao visinu kad sam mu kupila 12". Al on je stalno u sredini po visini i masi, pa provjeri ako ti je bitno koliki su s cca 2,5 god.

    Za prvi na pedale bi morao moci dobro stati nogama na pod dok sjedi. Trenutni ima godinu dana. Ovaj sljedeci ce valjda 2 god vozit.
    (ajme sve zaboravim koliko i kada, kao da ima 16 godina)

  24. #224
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    U medjuvremenu sam joj izmerila inseam, tako da po tome gledam, ali nesto mi premalo opcija za njenu velicinu. Ona je 103cm, 17" inseam. Super je taj bajk, al preskup za 4. dete.

  25. #225
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nije jeftin. U RH su takve stvari u ducanima jako skupe. Puno losiji bicevi kostaju priblizno toliko. A racunam da cu ga moci dobro prodati na njuskalu. Pretpostavljam da se u US slabije mogu polovni plasirati. I mi imamo samo jednog princa i jedan zadatak - da ga razmazimo
    Nama se like a bike ofucao skroz, jer je mali stvarno puno vozio, prodala ga bez veze, da ga ne bacim, a da me ne zivkaju dugo za 100 kn. Ovaj sadasnji je dosao polovan, al je stvarno kvalitetan. Vozi se, al se fenomenalno drzi.

  26. #226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kli kli vjerujem da poslije mozes ga prodati

  27. #227
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Secam se i ja kupovine bajkova za prvo dete, samo uzivajte u tome
    Juce sam prekopavala razne sajtove, ali nisam jos nista nasla. Teze je prodati, uglavnom se poklanja.

  28. #228
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    U medjuvremenu sam joj izmerila inseam, tako da po tome gledam, ali nesto mi premalo opcija za njenu velicinu. Ona je 103cm, 17" inseam. Super je taj bajk, al preskup za 4. dete.
    Gaah, ljuta sam sad, sve sam greskom obrisala!

    Jesi gledala Specialized? P trenutno moze, na jedvite jade, dohvatiti pedalu na 16", ali uz pomocne koje smo uspjeli naci kad smo selili. Thei bi bilo taman. M je vozio taj bajk od 4.5 do 6.5 godina, a on je osrednje visine, prilicno kratkih nogu. Bio je naslijedio neki Huffy ili nesto slicno, 14", s 3.5 godine i to mu je bio prvi bicikl s pedalama gdje je i naucio voziti, no prerastao ga je prakticki odmah tako da mi je bilo drago sto nismo kupovali tu velicinu.

    On je upravo presao na 20", ostali smo vjerni Specializedu jer mojoj sitnoj ekipi pase niski inseam, a i dijelom zbog toga sto imamo lokalnog dealera pa mi pase da im samo iskipam na vrata sto treba servisirati, da ne moram ja, lol. Sve sto sam mogla sam uzela kod njih - sve bicikle, Petrino sjedalo na mom bajku, nosac za auto...

    Nisu jeftini, ali nisam znala sto bih drugo uzimala, opcenito, bas zbog ovog sto kazes - izbori su super uski. Ili je to neki Huffy za $50-ak (lagan, smijesan bicikl na kojem djeca izgledaju kao da su na unicycleu jer su kratkog okvira) ili sve debelo prelazi $300. FB me i dalje svakodnevno tjera da kupim Woom.

    Kod mene je zapravo problem P. Ona bi nesto vozila, a nikako da joj klikne balance bike. Ne znam je li to zbog toga sto joj je Kinderbike uzasno tezak (ona je jedva 13 kg, ako, i visoka neznatno preko 90) i cim malo zanese, leti s njim na pod. Brat, teska kategorija u toj dobi, je vozio taj bez problema od 20-ak mjeseci, u njenoj dobi svakako besprijekorno. Ona se muci, a nije zapravo tako mlada (3.5 za par dana).

    Ok, vise nego pola ovoga i ne spada bas na temu, ali nakon sto sam obrisala prvu verziju i natipkala sve ovo na telefonu... ostavljam.

  29. #229
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Naletjeh na ovaj članak koji se pomalo dodiruje ovog topika, a jako mi je dobar pa ga lijepim:
    https://www.theguardian.com/lifeands...-is-bad-for-us

    Iako govori prvenstveno o sportu, zapravo se odnosi na sva područja ljudskog djelovanja u odnosu na pravilo o 10 tisuća sati vježbe, specijalizaciju i široke interese.
    Zanimljivo

  30. #230
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I sama se cesto pitam sto je bolje. Al meni izgleda da dok postoji interes da je i jedno i drugo dobro. Mislim da je najveci problem kad ne postoji ni interes ni osjecaj odgovornosti.

    Al svakako mi je zanimljiv podatak za prosjecnu dob pokretaca uspjesnih startupova.

  31. #231
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Da se kratko osvrnem na mog kamikazu. Dakle, onaj pad je bio jako dobra stvar. I u pravom trenutku kad je dovoljno zreo da shvati sto se dogodilo. Na istom mjestu na kojem se spustao jos s like a bikeom, znaci vec preko dvije godine se tu spusta i spustio se valjda 100 puta, otkad je pao, gura bicikl do pola brda pa se spusti. Izgleda da podize sam ljestvicu, u smislu da se opet spusta sa sve vise tocke, vjezba na ravnom kocit i rucno i nozno, i mislim da ce se vratiti na vrh brda, ali uz kocenje i bolju kontrolu. Srecom pa je taj pad bio bez posljedica. Po meni je imao pred koji mjesec i gori pad na šljunak, ali tad jos nije bio zreo da shvati sto je bilo.

  32. #232
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Da se kratko osvrnem na mog kamikazu. Dakle, onaj pad je bio jako dobra stvar. I u pravom trenutku kad je dovoljno zreo da shvati sto se dogodilo. Na istom mjestu na kojem se spustao jos s like a bikeom, znaci vec preko dvije godine se tu spusta i spustio se valjda 100 puta, otkad je pao, gura bicikl do pola brda pa se spusti. Izgleda da podize sam ljestvicu, u smislu da se opet spusta sa sve vise tocke, vjezba na ravnom kocit i rucno i nozno, i mislim da ce se vratiti na vrh brda, ali uz kocenje i bolju kontrolu. Srecom pa je taj pad bio bez posljedica. Po meni je imao pred koji mjesec i gori pad na šljunak, ali tad jos nije bio zreo da shvati sto je bilo.
    mali pametnjaković mišić slatki
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.07.2019. at 16:22

  33. #233
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Ja isto to vidim kao 0 i 1 kod nas, i ne samo to, nego mogućnosti s godinama drastično opadaju. U Njem. ima tih sportvereina na svakom koraku, na svakom sveučilištu i stvarno se može rekreativno koliko hoćeš i možeš.
    Evo smo našli i rekreativne aktivnosti, koje nisu pod presingom rezultata, štoperica, presingom igranja pod ozlijedama, uputama da se ide kod "svojih" fizioterapeuta da se čim prije pridružiš dalje nakon ozlijede. Dijete zasad uživa. Ja sam se zabrinula kad je bilo predloženo da ide u neke naprednije grupe, ali sam dobila uvjerenje da to ništa nije brijačna na rezultat i štoperica, nego je i dalje rekreativno. Zasad super, vidjet ćemo kako će se to razvijati - meni je najbitnije da je fizički aktivna i dolazi s treninga sretna, a ne zabrinuta. Koji spas za sve nas što nema više vikend turnira i tog presinga rezultata koji se, hoćeš-nećeš, osjeti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2020. at 10:54

  34. #234
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ina33 super baš mi je drago zbog vas

  35. #235
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ina, a što sad trenira?

  36. #236
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hip hop i plivanje, al sve neobavezno i rekreativno. Dosta je zbog dg ogranicena jer ne smije u kontaktni sport (npr kosarka, rukomet), a generalno jr to spretno i ritmicno i koncentrirano dijete koje brzo ispliva kao dobro (ne ono samion dobro, al dobro) u svemu. I tu se pokazala pricjena od vlahinsky tocna da izbjrgavamo kompetitivne aktivnosti jer da ona nije karakter da bi grizla za to (pogotovo ne za indiv. sport), njoj je vaznije druzenje i osobni napredak. Bilo.me malo frka kad su na pliv predlozili naprednu grupu, al su me uvjerili da nema tu nabijanja rezultata i mjerenja stopericama). Drzte palceve jer je meni uzasno vazno da je fizicki aktivna jer sva djeca jako zaostaju, tipa samo 1-2 cure u razredu se mogu popet po uzetu na tjelesnom (ona je jedna od te 2), a u nase doba je to bilo 50 posto, od deckiju samo 1...Vidljiv je taj pad motorickih sposobnosti nazalost. Talentirana je i glazbeno, al i tu nema sanse samostalno, nego u grupi (zbor). Vazno mi.jenda gusta u talentima, a nema presing. Neka djeca i roditelji uzuvaju u natjecanju, mi/ona nismo ti...i to treba i skuzit i prihvatit pa da fi talent bude izvor srece, a ne stresa . Tih ustajanja u t i turnira se obje u grcu sjecamo, koje olaksanje sto toga nema .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.01.2020. at 14:39

  37. #237
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Super za vas! I da ste shvatili da je uzrok natjecateljski dio pa odezali.
    Moja recimo nema grč pred natjecanje, ima nervozu i iščekivanje no u stvari natjecanje u njoj izvlači maksimum što se tiče izvedbe, najbolja je kad je najbitnije. A sto se pitanja iz naslova tiče, moja ima talent ali nisam sigurna da ima dovoljnu strast na duge staze - za sad je potiče to sto je uspješna i natjecanje s konkurentima...Kako dugo vidjet ćemo...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.01.2020. at 17:04

  38. #238
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ina, super!
    Mi smo ostali na rekreativnom bicikliranju. Od nas podrska u smislu optimalne geometrije i mase bicikla. Vjerujem da je moglo ici natjecateljski, ali smo se mi premorili od zivota i nismo se doslovno zrtvovali. Eto, ne mogu sve, tko bi rekao

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •