Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Krive nogice

  1. #1
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno Krive nogice

    Dijete ima 14 mj, sa 10 mj je prohodao i tad smo al ne baš odmah primijetili da ima krive noge odnosno okserice. Velika je beba rođen sa 4200 i dr smatra da će se to ispravit da krivi noge zbog težine, sad ima 14 kg. Zadnji dana sam baš primjetila da mu stopala idu još više prema unutra i da nekako baš vuče desnu nogicu, kao da su se još više iskrivile, u četvrtak ide kod ortopeda. A do tada ima li tko iskustva sa krivim nogama, kako je to završilo, kako se liječi?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da. Ista priča. Dijagnoza: spuštena stopala. Ulošci su brzo riješili stvar. Nekome se to brzo popravi do kraja, nekome ne. Moj stariji sin i danas nosi anatomske uloške i sasvim je dobro. Visok je 186cm i ima ravne noge, a dok je bio mali - izgledao je kao da je jahao na bačvi, hehehe... Mlađi je isto imao krive nogice, ali blaže. Nisu mu trebali ulošci, jer mu se to i prije škole potpuno ispravilo.

  3. #3
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hvala na odgovoru, baš su mu se zadnjih dana stopala iskrivila, neznam jel ga boli kad tako vuče noge,? Pokušavamo da sjedi al to je jako malo, stalno je u pokretu, ne miruje tren.

  4. #4
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Moj mali je jednu nogu vukao i padao preko nje stalno, jos od kad je prohodao, tu istu nogu je drzao prema unutra. Tri godine sam hodala svakih 6mj u Klaicevu kod fizijatrice koja me uvjeravala da je sve ok i da “ne mogu svi biti nogometaši” i “mama bi nogometaša” i tak... uvjeravala me da samo umišljam i da je to normalno. Prosle godine u 10mj sam otisla drugoj fizijatrici koja nije mogla vjerovati da ga nisu poslali na vjezbe i da nista nije poduzeto. Sad smo na vježbama jednom tjedno u bolnici i svaki dan doma ponavlja vjezbe i polako se ispravlja hod i trcanje.

  5. #5
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Vilenjak je imao okserice, same su se ispravile. Ne sjećam se kada. Znam da me ortoped utješio. Sad ima dva ravna štapića, a koljeno je najširi dio noge.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •