Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 228

Tema: Ljubomora, posesivnost i samokontrola

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima tema za razgovor sa brakom ili bez njega.
    Da ne pricam o tome da su u igri mama i tata.
    Pa njihovi poslovi, zdravlje, novi partneri, financije , mjesto stanovanja...i sve drugo sto na neki nacin utjece na djecu.
    Ima more tema izmedu bivsih partnera koji imaju dijete bez da i jedna ukljucuje ljubavne osjecaje i /ili seks.
    X. Ja bih pretpostavila da, što je dijete veće - ima tema koje dulje traju jer su kompliciranije od beblje logistike - jelo, pilo, spavanje, motorika.

    I meni je pohvalno da se brine o kćeri, ali treba i on uzeti i u obzir hormone od Riri, ne treba ih samo Riri uzimati u obzir. To bi bila ta pažnja, I guess.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2019. at 22:45

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Treba. Potrebnija je njoj sad pažnja nego šta su bivšoj potrebni dogovori

  3. #53
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dajte vi sve zajedno pročitajte i moj komentar još jednom. Nisam rekla da se odluke ne donose zajednički jer normalno da se donose s obzirom na to da očito oboje imaju skrbništvo nakon braka i pravo odlučivanja. Al se ti razgovori onda mogu i pred Riri obavit zar ne?? Ima potpuno pravo bit ljubomorna i nije nenormalna ako je ljubomorna kad joj zaručnik šeta okolo s bivšom ženom. Vi sve ko da vam bivše od muževa dolaze svaki dan na kavu pa vam je to super jer ste svi lijepo povezani
    ljubomora nikad nije normalna. ovdje je u pitanju dijete, ne svalerisanje.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ako je prohodao s tobom dok je još bio s bivšom ženom onda stvarno imaš razloga za ljubomoru.
    Ako zbog nove veze potpuno zanemari svoje dijete , razmisli želiš li se udati za njega.

  5. #55
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Odakle sad zanemarivanje djeteta? Nije prohodao sa mnom dok je još bio s njom.

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X. Ja bih pretpostavila da, što je dijete veće - ima tema koje dulje traju jer su kompliciranije od beblje logistike - jelo, pilo, spavanje, motorika.

    I meni je pohvalno da se brine o kćeri, ali treba i on uzeti i u obzir hormone od Riri, ne treba ih samo Riri uzimati u obzir. To bi bila ta pažnja, I guess.
    Zato sam i rekla.
    Tocno se sjecam da sam imala misli ostaviti muza nakon sto sam imala spontani ( a vec smo desetljece bili u braku i imali dijete) samo iz razloga jer mi se cinilo da me ne razumije. Sto zapravo i nije, mene je gubitak vise pogodio nego njega jer je tijelo bilo moje. Ali zapravo on nije bio nista posebni kriv, ponasao se normalno .

  7. #57
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Riri, mislim da se ne bi trebala uvjeravati da nije ok to što osjećaš, jer to osjećaš. Ljubomora ti je bila instiktivan osjećaj, i ja bi to poštovala a ne išla racionalizirati.
    Mislim da bivši trebaju biti bivši, i da nije fer prema tebi da se događaju nekakve kave s bivšom, pogotovo bez tvog znanja, bez obzira na to bili oni roditelji zajedničkom djetetu ili ne.

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali oni jesu roditelji zajedničkom djetetu, i to će ostati zauvijek. Sva sreća da mogu zajedno popiti kavu, to nažalost i nije baš čest slučaj.

  9. #59
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, mislim da se ne bi trebala uvjeravati da nije ok to što osjećaš, jer to osjećaš. Ljubomora ti je bila instiktivan osjećaj, i ja bi to poštovala a ne išla racionalizirati.
    ja ne razumijem ovaj dio. Ne razumijem ni drugi, ali ovaj me više zbunjuje. Ako sam dobro shvatila, ti misliš da se osjećaji ne trebaju racionalizirati nego im se trebamo prepustiti? Pa čak i paranoičnoj prirodi ljubomore?

  10. #60
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Nakon puno teorije, evo malo prakse. Kao bivša žena koja sa svojim bivšim mužem (i ocem svog djeteta) povremeno pije kavu (priča, razmjenjuje poruke...) mogu ti reći da debelo pretjeruješ.

    Trebala bi zapravo biti sretna, jer ako danas-sutra tvoj sadašnji partner postane bivši, znaš da se radi o osobi sa potencijalom za normalne, civilizirane odnose bivših partnera, a zauvijek roditelja zajedničkog djeteta.

  11. #61
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Netko je predložio da se muž smije vidjeti s bivšom samo uz prisutnost Riri, a da sam ja bivša, imala bih problem s time. Svaka čast svakome, ali ja se stvarno ne bih redovito viđala s novom ženom bivšeg muža.

    Inače se ljubovati može i telefonom i pisanim putem.

  12. #62
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    edit: odgovor nakon betty i dijane

    pa ja to ovako vidim, a slažem se i s dijanom i betty
    točno je da osjećaš što osjećaš, i ne treba sebe zbog toga kriviti u smislu "zašto sam ja sad ljubomorna, ne smijem biti, kakva sam ja to da to osjećam, zašto nisam kao one koje su cijepljene od ljubomore, zašto sam tako nesigurna.." itd
    ali ni dopustiti da te uvuče to u vrtlog
    jer taj osjećaj ljubomore i vrtlog misli u smislu "sigurno me vara" donosi obično više štete nego koristi
    podsjetit sebe da postoje i druga moguća objašnjenja te situacije osim onoga koje ti je prvo prošlo kroz glavu, da postoje neki indikatori i dokazi da vam je veza dobra ili ako nije onda se orijentirati na rješavanje toga, znači sagledat situaciju iz više perspektiva osim ove jedne, i onda će se i osjećaj promijeniti (otprilike to se i dogodilo na temi)
    Posljednje uređivanje od tangerina : 21.03.2019. at 09:17

  13. #63
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    slažem se, ja svakako nisam htjela reći da se bilo tko treba osjećati krivim zato što nešto osjeća
    ali svejedno se ne bih pouzdala u instinkt kao lakmus papir ispravnosti osjećaja
    i sigurna sam da postoje oni koje instinkt nikad nije prevario, ili bar vjeruju da je tako

    enivej, ljubomora svakako nije lijep osjećaj, i osobno bih ju izracionalizirala s ciljem da se osjećam bolje

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tako je. Ljubomora je baš ružan osjećaj. U rangu zavisti.
    Osjećala sam ju prema trudnicama kada je moja trudnoća tragično završila.
    Prema mužu nikada. Imam potpuno povjerenje. Uostalom, gdje bi on našao ovako savršenu poput mene, ehehehe

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Onog trena kada si odlučila ući u vezu sa razvedenim čovjekom i ocem, u vezu si ušla i sa njegovom bivšom ženom i djetetom. Nikada u toj vezi niste vas dvoje sami, nego uvijek imate društvo- bivšu ženu i dijete. On sa obvezama prema prošlosti nikada nije gotov i to je tako, doživotno.
    Ako si u početku bila svjesna što to znači i pristala na takav odnos, nemaš problem.
    Jedini problem bi ti eventualno bio što se je sastao sa bivšom ženom, a nije ti sastanak najavio.
    Po meni, bilo bi uredu da ti je rekao- rješavamo Maricin aparat za zube, zbog toga ćemo se sastati i razgovarati. Dovoljno.
    Ovako, ne znam.
    Ako misliš da ti je postalo previše, odustani dok ti nije kasno.

  16. #66
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ću potpisati Superman u potpunosti. Ja sam bivša žena i istovremeno žena muža koji ima bivšu ženu tako da se smatram sveobuhvatnom iskusnjačom na ovu temu. Znala sam u doba nesuglasica s bivšem reći sadašnjem da baš zavidim negovoj bivšoj što ima tako divnog bivšeg.
    Ako me tko razumio.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Barbi, doktorirala na temu

  18. #68
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam po tom pitanju staromodna bivša žena. Mi sve rješavamo telefonski iako smo u civiliziranim odnosima. Kad su okolnosti takve da smo skupa na istom mjestu (rođendani, natjecanja, predstave...) onda pijemo i jedemo skupa, inače nemamo običaj kafenisati. Meni je to henganje s bivšim onako woodyallenovski.
    Ali da mi sadašnji ili exova sadašnja uvjetuje viđanja samo u njihovoj nazočnosti, smatrala bih to uvredljivim, nezrelim i ponižavajućim.

  19. #69
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to henganje s bivšim onako woodyallenovski.
    Mislim da se Mia ne bi slozila s tobom

  20. #70
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se Mia ne bi slozila s tobom
    ahahahhaha istina
    trebala sam precizirat da mislim na djelo, a ne na lik

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Hahaha
    Koji si primjer nasla.

  22. #72
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Hmmm, a što je s onom narodnom "prigode beru jagode"?
    Iako mislim da će biti što biti mora..ne možeš, niti je ok da mu braniš kave s bivšom..a što se tiče dogovora oko djeteta, sve se može porukama i telefonski..što nije nimalo manje civilizirano, a onda prijepora ne bi bilo..

  23. #73
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam jednom osjetila neku naznaku ljubomore, zgrozila se sama nad sobom i onda sam ju tako temeljito izracionalizirala da otad, već jedno dvadeset godina nisam osjetila ni lj od ljubomore.

  24. #74
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Da su htjeli brati jagode brali bi ih dok su bili u šumi.

  25. #75
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja uopće ne vjerujem u tu prigode beru jagode, jer prigoda ima di se god okreneš
    jagode beru želja i namjera

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja uopće ne vjerujem u tu prigode beru jagode, jer prigoda ima di se god okreneš
    jagode beru želja i namjera
    Ako ti je do jagoda nije bas da ti treba prilika. Niti suma. Budes ubrao one plasticne iz Konzuma.

  27. #77
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja uopće ne vjerujem u tu prigode beru jagode, jer prigoda ima di se god okreneš
    jagode beru želja i namjera
    Ponekad ni akteri nisu sasvim svjesni svojih želja

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ponekad ni akteri nisu sasvim svjesni svojih želja
    Mozes misliti. Sigurna sam da je vecina aktera svjesna svojih zelja. To je podcjenjivanje inteligencije.

  29. #79
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes misliti. Sigurna sam da je vecina aktera svjesna svojih zelja. To je podcjenjivanje inteligencije.
    Bilo bi lijepo da ljudi generalno tako dobro poznaju sebe, i iskreni su u razgovoru sa samim sobom.
    Ali ne mislim da je općenito to nije baš slučaj. I nema to veze s inteligencijom, više sa hrabrosti da se otvoreno suočimo sa svojim težnjama, željama i strahovima.

  30. #80
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    A što je loše u tome da bivši supružnici povremeno sjednu na kavu?

    Razmislimo na trenutak o njihovom zajedničkom djetetu. Bili ono bilo sretno da barem povremeno sjedne s roditeljima za isti stol? Bili voljelo vidjeti roditelje kako razgovaraju uživo, ne samo putem poruka i telefona (što je također civilizirano, kako netko reče)? Bili voljelo imati poneku fotografiju na kojoj je zajedno s oba roditelja?

    Ili to možda treba uskratiti djetetu u ime "ljubomore, posesivnosti i (nedostatka) samokontrole" sadašnjeg partnera nekog od roditelja?

  31. #81
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    pa rekla bih da nije issue to da roditelji skupa sjedaju na kavu, nego što to rade novim partnerima iza leđa i bez djece u nazočnosti

  32. #82
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ajme dok ja dođem one već o jagodama.

    U vezi mojih hormona, bio je tu, sad je tu i zajedno smo to prošli. Nije moj problem manjak pažnje, pažnje ima dovoljno. I ne treba djetetu uskraćivati vrijeme koje provodi sa oba roditelja. Ne bih nikad to ni htjela ni pokušala. Meni je smetalo što mi nije rekao. Dobro, sad ispada da nije ni znao, ali ipak je to u mojoj glavi izazvalo svašta. Najviše mi se vrti po glavi to što je ona njega ostavila, on nije htio razvod. Iako mi on baš sinoć kaže da ima još i 1% osjećaja prema njoj da ne bi mogao s njom normalno pričati nego bi bio ljut zbog svega što je bilo.

    I ja isto ne vjerujem u to da prigoda bere jagode, ali je istina i da akteri nekad nisu svjesni svojih želja. Ma ne znam, na kraju ću ići pogledati onaj film da vidim trenutke koje treba spriječiti da ne bi doveli do konačnog rasplamsavanja starih vatri.

  33. #83
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih zatukla batom za meso novog partnera ako bi mi komunikaciju sa bivsim partnerom i ocem moje djece uvjetovao iskljucivim vidanjem i komunikacijom u njegovoj prisutnosti. Ne kuzim kako bi mi partner mogao uvjetovati s kim cu komunicirati i popiti neobaveznu kavu?! Mislim , moze probati ... ali nije da bi mu proslo.
    Slažem se.

    Poludila bih da me netko tretira ko maloljetnu smrkavicu, drži uz nogu i uvjetuje. Za to nek si nabavi pesa.

    Za trajnu i kvalitetnu vezu je potrebno dvoje zrelih i samosvjesnih ljudi.

  34. #84
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ti je do jagoda nije bas da ti treba prilika. Niti suma. Budes ubrao one plasticne iz Konzuma.

  35. #85
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Da prigode beru jagode i zaboravila sam na tu izreku. Meni je to da oprostite kao ona priča "stvarno nisam planirao, ja sam hodao cestom, pokliznuo se na koru banane i baš pao na nju a ona nije nosila donje rublje." Ni kriv ni dužan.

  36. #86
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Da prigode beru jagode i zaboravila sam na tu izreku. Meni je to da oprostite kao ona priča "stvarno nisam planirao, ja sam hodao cestom, pokliznuo se na koru banane i baš pao na nju a ona nije nosila donje rublje." Ni kriv ni dužan.
    Otprilike tako nekako haha. Ma ako hoće prigodu napravit će je, s njom ili s nekom drugom. A i ne mislim ja da on mene vara. Ja se samo želim riješiti tog osjećaja ljubomore jer je ružan i jer me prati oduvijek i mislim da je krajnje vrijeme da to promijenim. Ta njihova kava je bila samo okidač.

  37. #87
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja mislim da se to ne može promijeniti, možeš ga samo staviti pod kontrolu mantranjem kako je to loše.
    Za utjehu, splasnut će kad splasne i ljubav

  38. #88
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se to ne može promijeniti, možeš ga samo staviti pod kontrolu mantranjem kako je to loše.
    Za utjehu, splasnut će kad splasne i ljubav


    ali se ne slažem s tobom
    mislim da je moguće riješiti se tog osjećaja i zadržati ljubav

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se to ne može promijeniti, možeš ga samo staviti pod kontrolu mantranjem kako je to loše.
    Za utjehu, splasnut će kad splasne i ljubav
    Kako optimisticno.
    Operacija uspjela pacijent umro.

  40. #90
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja se nadam da je moguće oboje. Iako se više nadam da je moguće zadržati ljubav.

  41. #91
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako optimisticno.
    Operacija uspjela pacijent umro.
    . Ja ne znam. Javite - ko je prošo s druge strane.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ma čekajte bivša bi se trebala uvrijedit na ograničenje viđanja?? Ta bivša je tražila rastavu! Imala je pravo na puno vrijeme viđanja i sad kad on ima drugu ona bi se trebala ljutit na ograničavanje? Ne kužim vas....

  43. #93
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Riri, to je osjećaj kojeg se ne možeš u potpunosti riješiti pa to od sebe niti ne očekuj, posebno ne preko noći.
    Da pojasnim, kad sam ja upoznala sadašnjeg muža on je bio već nekoliko godina razveden, u korektnim odnosima sa bivšom. Upoznala sam je u nekom trenutku i sad je evo znam već skoro deset godina. Ne družimo se, povremeno se vidimo na nekom dječjem zbivanju, možemo popiti kavu.
    Nisam nikad bila ljubomorna na nju kao ženu, kao konkurenciju, kao prijetnju... nastavi niz.
    Međutim, ljubomorna sam na činjenicu da ga je upoznala prije mene, provela je s njim značajan dio života, imaju zajedničku djecu. Ljubomorna sam što je tu tad bila ona a ne ja. Ok, ja sam došla poslije, bolje ikad nego nikad i sretna sam što ga imam sad za sebe, ali oni će uvijek imati jedan zajednički dio povijesti i djecu kojoj su oboje roditelji i to se ne može promijeniti.
    Ujedno je ovo jedina vrsta ljubomore koju ja mogu razumjeti kad se radi o bivšima. Inače ne bi bili bivši. :grin:
    Posljednje uređivanje od Barbi : 21.03.2019. at 15:48

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma čekajte bivša bi se trebala uvrijedit na ograničenje viđanja?? Ta bivša je tražila rastavu! Imala je pravo na puno vrijeme viđanja i sad kad on ima drugu ona bi se trebala ljutit na ograničavanje? Ne kužim vas....
    Ne bi se ona trebala ljutiti na nista.
    Ona je nebitna u prici.
    On bi se trebao ljutiti ako bi mu se uvjetovao nacin vidanja sa osobom s kojom djeli roditeljstvo. Nije on predmet ili vlasnistvo da mu se uvjetuje nacin vidanja. Ili ne vidanja.
    Kao da ti imas novog partnera pa ti taj uvjetuje da razgovaras s ocem svoje djece samo pred njim . Pa nisi ti napaljena balavica kojoj treba kontrola.

  45. #95
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, to je osjećaj kojeg se ne možeš u potpunosti riješiti pa to od sebe niti ne očekuj, posebno ne preko noći.
    Da pojasnim, kad sam ja upoznala sadašnjeg muža on je bio već nekoliko godina razveden, u korektnim odnosima sa bivšom. Upoznala sam je u nekom trenutku i sad je evo znam već skoro deset godina. Ne družimo se, povremeno se vidimo na nekom dječjem zbivanju, možemo popiti kavu.
    Nisam nikad bila ljubomorna na nju kao ženu, kao konkurenciju, kao prijetnju... nastavi niz.
    Međutim, ljubomorna sam na činjenicu da ga je upoznala prije mene, provela je s njim značajan dio života, imaju zajedničku djecu. Ljubomorna sam što je tu tad bila ona a ne ja. Ok, ja sam došla poslije, bolje ikad nego nikad i sretna sam što ga imam sad za sebe, ali oni će uvijek imati jedan zajednički dio povijesti i djecu kojoj su oboje roditelji i to se ne može promijeniti.
    Ujedno je ovo jedina vrsta ljubomore koju ja mogu razumjeti kad se radi o bivšima. Inače ne bi bili bivši. :grin:
    Možda je ovo zapravo ključ moje ljubomore. Ona je bila tu prije mene. Možda se iz toga razvija i svaka druga ljubomora. Natjerala si me na razmišljanje.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Sirius kopirat ću komentar od ranije da shvatiš o čem pričam: Netko je predložio da se muž smije vidjeti s bivšom samo uz prisutnost Riri, a da sam ja bivša, imala bih problem s time. Svaka čast svakome, ali ja se stvarno ne bih redovito viđala s novom ženom bivšeg muža.

    Inače se ljubovati može i telefonom i pisanim putem.

  47. #97
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aha da. Pa i ja bih imala problem i s tim. Šta će mene neki kondor nadgledat na koji način ja pričam s bivšim mužem?!
    Ali mislim da to i nije neko pitanje, jer si nijedan bivši muž koji imalo drži do sebe ne bi dozvolio da pred bivšom (a onda i pred svima kojima bi ona to ispričala) ispadne takav papak

  48. #98
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mislim da to i nije neko pitanje, jer si nijedan bivši muž koji imalo drži do sebe ne bi dozvolio da pred bivšom (a onda i pred svima kojima bi ona to ispričala) ispadne takav papak
    Istina.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Isto ko šta nijedan muškarac koji drži do sadašnje partnerice nebi trebao gledat na to dal ispada papak pred BIVŠOM ženom.

  50. #100
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto ko šta nijedan muškarac koji drži do sadašnje partnerice nebi trebao gledat na to dal ispada papak pred BIVŠOM ženom.
    Kao da muskarc i bez neke ozbiljne bivse ne pati na to da
    ne ispadne papak pred bilo kim ?!
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.03.2019. at 16:18

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •