Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 228

Tema: Ljubomora, posesivnost i samokontrola

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ah odoh ja s ove tme. Žalosno je da napadate nove članove i da nisu jednaki starim članovima Već sam na par tema doživila napad na svoje mišljenje i onda netko od starih članova napiše isto šta sam ja napisala i s njima normalno pričate i ne napadate.... Riri tebi ću još reći da je ovo tvoja veza i da imaš pravo postavit neke zahtjeve odnosno imaš veća prava nego njegova bivša. Ona je svoje pravo na njega izgubila rastavom braka

  2. #102
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    anita83, kakve veze ima stari clan-novi clan?!

    Ako netko smatra da "polaze pravo" na nekoga, mislim da je ok da mu se veli otvoreno i da treba prihvatiti dobronamjeran komentar da nikad, ali bas nikad nemas nikoga osim sebe i ne polazes pravo na nikoga osim na sebe.

    Samo potpuna sloboda moze izroditi instinsku ljubav, onu trajnozarecu.

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Ne znam zasto ti mislis da bivsa zeli natrag svog bivseg muza? Jer zvuci tako. On je samo popio kavu u lokalnom kaficu sa majkom svog djeteta. Moguce da je zeni bilo neugodno preko telefona traziti da dijete bude kod njega izvan rasporeda pa mu je to htjela reci osobno. Ne znam, meni je stvarno cudno citati da svaki razgovor ili neobavezna kava muskarca i zene skriva neki tajni plan razvrgnuca veze ili zelje za aferom.

  4. #104
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zasto ti mislis da bivsa zeli natrag svog bivseg muza? Jer zvuci tako. On je samo popio kavu u lokalnom kaficu sa majkom svog djeteta. Moguce da je zeni bilo neugodno preko telefona traziti da dijete bude kod njega izvan rasporeda pa mu je to htjela reci osobno. Ne znam, meni je stvarno cudno citati da svaki razgovor ili neobavezna kava muskarca i zene skriva neki tajni plan razvrgnuca veze ili zelje za aferom.
    Ja?

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja?
    Ma ne ti.

  6. #106
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne ti.
    Već sam se zapitala šta sam jučer u ljutnji napisala.

  7. #107
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A daj ne idi, anita, meni su baš dobre tvoje i ririne teme!
    Nema veze šta si nova, nego to što imaš stav suprotan većini. Što i nije nužno loše, pa tu smo da izmijenimo mišljenja i iskustva, neka odbacimo a neka uvažimo i tako se unapređujemo. Ja npr neću sad otrčat na kavu s bivšim, ali mi je Superman dala za misliti s onim da bi dijete voljelo imati pokoju sliku s oba roditelja...

  8. #108
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A daj ne idi, anita, meni su baš dobre tvoje i ririne teme!
    Nema veze šta si nova, nego to što imaš stav suprotan većini. Što i nije nužno loše, pa tu smo da izmijenimo mišljenja i iskustva, neka odbacimo a neka uvažimo i tako se unapređujemo. Ja npr neću sad otrčat na kavu s bivšim, ali mi je Superman dala za misliti s onim da bi dijete voljelo imati pokoju sliku s oba roditelja...
    Hvala hvala. Iako se za sebe se ne sjećam da sam otvarala neku prije ove ali znam da bi bile dobre hahaha. Anitine teme mi se sviđaju. I slažem se, pa bio bi dosadan forum da svi pišemo isto, ne bi uopće bilo prostora za razgovor i raspravu, svi bi samo stavljali x x x x. I sviđa mi se što se i na ovoj temi išlo u drugačije krajnosti, pomoglo mi je da dobijem širu sliku.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Divim se prijateljici koja je nakon rastave,sa bivšim mužem uspjela uspostaviti civiliziran odnos na dobrobit vlastitog djeteta. Danas su oboje u novim brakovima i imaju ‘novu’ djecu ali i dalje redovno komuniciraju i dogovaraju aktivnosti oko zajedničkog djeteta. I da, novu ženu bivšeg muža ona jako cijeni. Rijetko ali eto ima i takvih slučajeva.
    Riri, da su htjeli nešto skrivati sigurno se ne bi našli u kafiću tebi pod nosom.

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Cipelica,
    Meni je posve normalno da se tako ponašaju dvije odrasle rastavljene osobe. Civilizirano.

    Ja sam i sa svakim svojim bivšim ostala u dobrim odnosima.
    Ne može se naravno uspoređivat s brakom i zajedn.djecom, al ih znam koji su i nakon veza ostali u lošim odnosima odnosno više nisu ni riječ prozborili. Meni je to nezamislivo.

  11. #111
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može se naravno uspoređivat s brakom i zajedn.djecom, al ih znam koji su i nakon veza ostali u lošim odnosima odnosno više nisu ni riječ prozborili. Meni je to nezamislivo.
    Jaaa. Ali nisu bolje ni zaslužili.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Sirius jer razmišljam logički nakon pročitanog. Riri je rekla da njen zaručnik svoje dijete obožava i to onda znači da mu nije problem da dijete bude tu izvan rasp. Druga stvar ta majka će ostavit dijete na nekoliko dana kod njih a to onda povlači i da Riri i njen zaručnik nisu budale odnosno da nema straha od ostavljanja pa da mora davat neke upute. Zaboga pa on je otac toj curici. Zna se pobrinit za nju. To nas dovodi do zaključka da žena koja svog bivšeg muža zove na piće bez prisutnosti njegove zaručnice nešto hoće. Meni se nameće zaključak da ona hoće svog bivšeg muža a nisam ni jedina kad se govorilo ovdje o starim vatrama ne? Plus svemu tome je napisano u prvoj objavi u kojoj se kaže da je bilo natjecanja između njih dvije na početku. Šta natječemo se za nešto šta ne želimo? Nema logke. Ja bi u ovakvom problemu postavila jasna pravila za svog budućeg muža. Riri razmisli dobro o ovome prije nego potpišeš brak

  13. #113
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Da, zena se hoce dogovorit za cuvanje male. To jedini zakljucak koji se namece. Ostalo su sve mastanja.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Riri, čitajući tvoj uvodni post mislim da si na dobrom putu. Piknula te situacija tamo gdje si najtanja no svjesna si toga.

  15. #115
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, čitajući tvoj uvodni post mislim da si na dobrom putu. Piknula te situacija tamo gdje si najtanja no svjesna si toga.
    Baš tako. Nema veze, bitno da je riješeno. Zasad haha.

    U pravu ste i da su to samo moje maštarije i da ne bi otišli u taj kafić da se ima što skrivati itd. I da je dobro što su u dobrim odnosima i da trebaju biti zbog kćeri. Ja sam samo nekad prava drama queen.

  16. #116
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja ne mogu shvatiti ljubomoru. na srecu jos nisam imala susret sa svojim takvim osjecajem.
    nikad mi nije bilo jasno kad bi neki rekli da su ljubomorni kad im neko uzme dijete, npr bake. ono halooooooo. ja bi bila sretna kad bi neko uzeo moje dijete bilo na 10 bilo na 180 minuta.
    mozda sam samoziva, mozda sam egocentricna pa volim sebe vise nego druge.
    ali odlazak na kavu dvije osobe koje izmedju sebe imaju toliko stvari i dobrog i loseg. koje su medjusobno odlucile da ne mogu vise zivjeti zajedno jer jedan ne spusta dasku na WCu, a drugo previse prigovara, mi je van pameti.
    ako se u tom braku nisu poubijali, oni ipak imaju nesto zajednicko i osim djeteta. i to je valjda ono sto smeta ove ljubomorne.
    ja to gledam tako da im je to bilo bitno valjda bi se potrudili to sacuvati, a nisu.
    a ako su zaboravili to lose i misle da ce ovaj put pametnije, oboje su svjesni u sta se upustaju i sta ce izgubiti. i tu nikakve scene od strane ljubomornog partnera nece pomoci.

    ali treba uzeti u obzir cinjenicu da ja nisam s partner partneru koji ima vec jedan brak iza sebe. sa svojim partnerom sam 25 godina zajedno. znamo se prilicno dobro. i on je ljubomoran. ali i meni i njemu treba sloboda u vezi i to cijenimo. ja znam obuzdati njegova prigovaranja koja slute na ljubomoru.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ne mogu zamisliti da je netko prije braka postavio jasna pravila pa mu partner, koji je sklon šaranju, zbog tih pravila nikada nije pogledao u krivom smjeru.
    ‘Jasna pravila’ možda mogu biti okvir u kojem se ljubomoran partner pokušava bolje osjećati.
    Prevara se može spriječiti jedino ako partner ima svijest da ne želi varati.

  18. #118
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    svi su nekad i na neki način skloni šaranju. ljudi nisu partner-for-life bića.
    samo netko tu potrebu zadovoljava gledanjem/čitanjem ljubića, netko sportom, netko bolesnom ljubomorom, a netko stvarno šara

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    svi su nekad i na neki način skloni šaranju. ljudi nisu partner-for-life bića.
    samo netko tu potrebu zadovoljava gledanjem/čitanjem ljubića, netko sportom, netko bolesnom ljubomorom, a netko stvarno šara
    X - super si to rekla.

    I cipelica je super rekla. Ali, zar nam nije najvažniji odnos sa samima sobom i mir. Tako da - normalno da će onaj tko želi varat - varat. Ali, ne mora pritom i ovog drugoga živcirat .

  20. #120
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    svi su nekad i na neki način skloni šaranju. ljudi nisu partner-for-life bića.
    samo netko tu potrebu zadovoljava gledanjem/čitanjem ljubića, netko sportom, netko bolesnom ljubomorom, a netko stvarno šara
    a netko ne radi ništa od pobrojanog

  21. #121
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a netko ne radi ništa od pobrojanog
    Ti su mi vječna misterija...postoje li uistinu, meni su kao jednorozi . Mislim, na horizontu od 30+ godina veze... ne ono 3, meni zvoni Vojko V "Kako to, kako to?" .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.03.2019. at 11:03

  22. #122
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ..postoje li uistinu, meni su kao jednorozi . Mislim, na horizontu od 30+ godina veze... ne ono 3, .
    paaa,evo, 28 godina veze/braka, valjda se broji . kada dosegnemo 30 otvoriti ću temu tipps & tricks

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    paaa,evo, 28 godina veze/braka, valjda se broji . kada dosegnemo 30 otvoriti ću temu tipps & tricks
    Džeez, respekt! I ja sam na toliko, ali ća je život bez maštarija .

  24. #124
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a netko ne radi ništa od pobrojanog
    to su isti oni koji pojedu samo 1 kockicu čokolade i ostalih 19 kockica im ne radi gricule. totalna misterija. ili lažu ili nešto s njima nije u redu

  25. #125
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Džeez, respekt! I ja sam na toliko, ali ća je život bez maštarija .
    I ja sam u cudu.

  26. #126
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    to su isti oni koji pojedu samo 1 kockicu čokolade i ostalih 19 kockica im ne radi gricule. totalna misterija. ili lažu ili nešto s njima nije u redu
    A gle - ja pojedem samo jednu. Ali onda još 3-4 napolitanke npr.

  27. #127
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    a netko ne radi ništa od pobrojanog
    ti peces kolace, ne izvlaci se

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Dobro, a kako vi rješavate situacije (ako ih ima) kada vas partner iz bilo kojeg razloga ignorira i samostalno dogovara aktivnosti bilo koje vrste, a onda, za realizaciju tih istih aktivnosti ipak treba vas? Uskačete li, sudjelujete ili pustite- ako me nisi trebao kod dogovora, zašto me trebaš kod realizacije?
    Ima li tu mjesta nesuglasicama i ako ima, kako ih riješiti?

  29. #129
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius jer razmišljam logički nakon pročitanog. Riri je rekla da njen zaručnik svoje dijete obožava i to onda znači da mu nije problem da dijete bude tu izvan rasp. Druga stvar ta majka će ostavit dijete na nekoliko dana kod njih a to onda povlači i da Riri i njen zaručnik nisu budale odnosno da nema straha od ostavljanja pa da mora davat neke upute. Zaboga pa on je otac toj curici. Zna se pobrinit za nju. To nas dovodi do zaključka da žena koja svog bivšeg muža zove na piće bez prisutnosti njegove zaručnice nešto hoće. Meni se nameće zaključak da ona hoće svog bivšeg muža a nisam ni jedina kad se govorilo ovdje o starim vatrama ne? Plus svemu tome je napisano u prvoj objavi u kojoj se kaže da je bilo natjecanja između njih dvije na početku. Šta natječemo se za nešto šta ne želimo? Nema logke. Ja bi u ovakvom problemu postavila jasna pravila za svog budućeg muža. Riri razmisli dobro o ovome prije nego potpišeš brak
    ja ne mogu zamisliti da se rastanem i da nakon toga ne mogu sa bivšim mužem sjesti i dogovoriti što sve treba da bi dijete ostalo kod njega 10 dana (a inače ostaje po 3)
    ono, rekla bih gdje stoje stvari u kući ako slučajno trebaju po nešto otići tamo
    rekla bih za sve aktivnosti koje dijete ima
    ako se događa nešto vanredno (ikakav problem u školi/vrtiću) rekla bih svoje poglede kako mislim da se treba riješiti i dogovrila kako postupiti...

    ono, ne bih to mogla ni telefonom ni mailom rješavati

    tebi fakat ne padaju nikakve situacije na pamet gdje je pametnije obaviti razgovor u 4 oka?

  30. #130
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, a kako vi rješavate situacije (ako ih ima) kada vas partner iz bilo kojeg razloga ignorira i samostalno dogovara aktivnosti bilo koje vrste, a onda, za realizaciju tih istih aktivnosti ipak treba vas? Uskačete li, sudjelujete ili pustite- ako me nisi trebao kod dogovora, zašto me trebaš kod realizacije?
    Ima li tu mjesta nesuglasicama i ako ima, kako ih riješiti?
    dogovor, kompromis i napravim nešto za svoj gušt što inače možda ne bih (a nije na štetu muža, niti njemu u inat)

  31. #131
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ti peces kolace, ne izvlaci se
    naravno, samo zato da ne bih šarala

  32. #132
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jooj pa ja želim vjerovati u partner for life koncept.

    Sinoć smo imali zabavnu terapiju. S obzirom na to da je kod nas pitanje obostrane ljubomore, nisam samo ja luda, odlučili smo ispisati na papir sve što nas čini ljubomornima, tako da imamo uvid i da vidimo oko čega se možemo dogovoriti da to ne radimo ako ovom drugom smeta. Jedva je dočekao, pisao je sa obje strane papira hahaha. Najbolja stvar sa njegove liste mi je što ja otvaram vrata dostavi, poštaru itd. samo u majici bez grudnjaka i onda svi vide ono što je njegovo. Čak je uvjeren da nam otkad ja ovdje živim, uvijek isti dečko donosi hranu.

    Mislim da nam je ta lista pomogla. Barem sad imamo sliku s obje strane, a dosta toga što smo pisali ovo drugo nije doživljavalo ni 2%.

  33. #133
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Riri, jako ste mladi... proći će vas.

  34. #134
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, a kako vi rješavate situacije (ako ih ima) kada vas partner iz bilo kojeg razloga ignorira i samostalno dogovara aktivnosti bilo koje vrste, a onda, za realizaciju tih istih aktivnosti ipak treba vas? Uskačete li, sudjelujete ili pustite- ako me nisi trebao kod dogovora, zašto me trebaš kod realizacije?
    Ima li tu mjesta nesuglasicama i ako ima, kako ih riješiti?
    Joj mi smo imali takve prije puno godina, a one su bile - moja će žena ispeći kolače. Ispekla sam ako je već obećao, ali mislim da je nakon par puta vidio koliko mrnđam i gunđam da se nije više razbacivao mojim slobodnim vremenom. Vjerojatno sam i dala 200 kn nek kupi kolače, više se ni ne sjećam točno. To je bilo neko razdoblje kad je i on i cijela njegova porodica imala foru - ona voli peći kolače pa joj nije teško. Uopće ne znam odakle im ideja. Morala sam jasno izreći i njima da ne uživam u kuhinji, da radije sjedim na balkonu i ne radim ništa. A mužu samo isto objasnila da kad nekom pečem kolače ili kuham za njega da time izražavam svoju naklonost i pažnju, a ne uživam u pranju rajngli i kuhinje dok kuham za nekog kog ne poznam ili tko po meni nije zaslužio moju pažnju.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Džeez, respekt! I ja sam na toliko, ali ća je život bez maštarija .
    Ah, slazem se. ..

  36. #136
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne mogu zamisliti da se rastanem i da nakon toga ne mogu sa bivšim mužem sjesti i dogovoriti što sve treba da bi dijete ostalo kod njega 10 dana (a inače ostaje po 3)
    rahela, ali ti polazis iz svoje sadasnje situacije (gdje ste partneri, ravnopravni, volite se, slazete, godinama ste skupa), pa ti je nezamislivo

    ljudi se posvadjaju na pasja kola, rastanu, ne zele ni cuti ni vidjeti onog drugog, a kamoli piti kavu zajedno, okrecu dijete od drugog roditelja ... to je sve zivot
    nekad trebaju proci godine da se sve malo primiri, a nekad se to ne desi uopce, nikada


    sto se tice ljubomore u vezi, gadno je to ako se razmase
    znam jedan par koji je bio na rubu razvoda zbog (njegove) ljubomore, imaju djecu i sve drugo je bilo ok, sto godina skupa, ali ljubomora koja je postojala od pocetka, a s godinama eskalirala (potpuno neosnovana i bezrazlozna) je zamalo sve razorila
    na kraju je pao ultimatum, ili trazimo strucnu pomoc, ili se rastajem
    i dalje su zajedno

  37. #137
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, a kako vi rješavate situacije (ako ih ima) kada vas partner iz bilo kojeg razloga ignorira i samostalno dogovara aktivnosti bilo koje vrste, a onda, za realizaciju tih istih aktivnosti ipak treba vas? Uskačete li, sudjelujete ili pustite- ako me nisi trebao kod dogovora, zašto me trebaš kod realizacije?
    Ima li tu mjesta nesuglasicama i ako ima, kako ih riješiti?
    Ja mislim da ne bih uskočila. U biti, poprilično sam sigurna da ne bih uskočila. Samo bi aktivirao moj inat sa takvom situacijom. Ako je njegova aktivnost, nek dogovara. Ako je moja aktivnost, ja dogovaram. Ako je zajednička, onda moramo oboje sudjelovati. Ne volim kad mi se nešto nameće.

    Ne znam kako riješiti, ali mislim da ti je Jelena dala dobar odgovor.

  38. #138
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    rahela, ali ti polazis iz svoje sadasnje situacije (gdje ste partneri, ravnopravni, volite se, slazete, godinama ste skupa), pa ti je nezamislivo

    ljudi se posvadjaju na pasja kola, rastanu, ne zele ni cuti ni vidjeti onog drugog, a kamoli piti kavu zajedno, okrecu dijete od drugog roditelja ... to je sve zivot
    nekad trebaju proci godine da se sve malo primiri, a nekad se to ne desi uopce, nikada


    sto se tice ljubomore u vezi, gadno je to ako se razmase
    znam jedan par koji je bio na rubu razvoda zbog (njegove) ljubomore, imaju djecu i sve drugo je bilo ok, sto godina skupa, ali ljubomora koja je postojala od pocetka, a s godinama eskalirala (potpuno neosnovana i bezrazlozna) je zamalo sve razorila
    na kraju je pao ultimatum, ili trazimo strucnu pomoc, ili se rastajem
    i dalje su zajedno
    Istina, i oni su bili u katastrofalnim odnosima. Primirili su se zbog djeteta.

    Rahela je dobro rekla. Ja sam se isto u početku držala toga da su mogli preko telefona, ali sad sa svim nabrojanim stvarima na ovoj temi, jasno mi je da ima previše toga što se ne može preko telefona.

  39. #139
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, a kako vi rješavate situacije (ako ih ima) kada vas partner iz bilo kojeg razloga ignorira i samostalno dogovara aktivnosti bilo koje vrste, a onda, za realizaciju tih istih aktivnosti ipak treba vas? Uskačete li, sudjelujete ili pustite- ako me nisi trebao kod dogovora, zašto me trebaš kod realizacije?
    Ima li tu mjesta nesuglasicama i ako ima, kako ih riješiti?
    ako mi ne bi bio problem uskočiti, napravila bih to
    ako bi mi bio problem (iz bilo kojeg razloga) - odbila bih bez grižnje savjesti

    druga stvar je ako partner uzima zdravo za gotovo da ću SIGURNO sudjelovati, bez da mi je rekao i jednu riječ o tome, i onda se ljuti ako je ne mogu/ne želim biti dio programa ...

  40. #140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    rahela, ali ti polazis iz svoje sadasnje situacije (gdje ste partneri, ravnopravni, volite se, slazete, godinama ste skupa), pa ti je nezamislivo

    ljudi se posvadjaju na pasja kola, rastanu, ne zele ni cuti ni vidjeti onog drugog, a kamoli piti kavu zajedno, okrecu dijete od drugog roditelja ... to je sve zivot
    nekad trebaju proci godine da se sve malo primiri, a nekad se to ne desi uopce, nikada
    X. Nikad ne reci nikad. Dogodi se ova situacija i stručnjacima - osobama iz struka tipa psihijatri, psiholozi, soc. radnici....

  41. #141
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja se moram osvrnuti na komentar Anite83 da Ririrn muž obožava svoje dijete što znači da mu nije teško da bude kod njega deset dana izvan rasporeda. Ljubav prema djetetu nema apsolutno nikakve veze s tim. Da moj bivši partner razmišlja na taj način - ti obožavaš djecu pa ne smatram da ti je teško i da te moram pitati to ne bi naišlo na odobravanje s moje strane.
    Anita, ne znam znaš li, ali rastavljeni roditelji imaju vrlo jasan, sudski dosuđen raspored kad je dijete/ djeca s kojim roditeljem. To postoji upravo zato što zbog loših odnosa neki niti ne komuniciraju pa se postavlja jasan okvir za obje strane. Naravno da se roditelji mogu dogovoriti i drugačije za što je važno da se slažu oko izmjene dogovora.
    Ne samo da je pretpostavljanje i podrazumijevanje da će onaj drugi izmijeniti raspored "jer obožava dijete" bezobzirno prema obvezama i vremenu one druge osobe, već je i podložno prijavi na centar za socijalnu skrb.
    Tako da, od mene bravo i za Ririnog dragog i za njegovu bivšu.
    Komunikacija je dobra za sve. Podrazumijevanje vodi ravno u pakao.

  42. #142
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Barbi, ogroman potpis.

  43. #143
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je sasvim normalno, dapače poželjno da dvoje bivših supružnika koji imaju dijete povremeno sjednu i u četiri oka porazgovaraju o djetetu. Na žalost premalo ima takvih slučajeva, ali kad ih ima meni je to predivno.
    Nezamislivo mi je da s nekim s kim imam dijete sve i uvijek rješavam telefonski.
    Mislim da je Anita spomenula da bivša žena sigurno hoće njega. E tu ja razmišljam na način da me to ne zanima da li neka žena, bivša ili ne želi MM-a već da lu on želi nekog drugog jer ako on žel6 nekig drugog meni je sasvim svejedno želi li netko njega, a ako on želi nekog drugog onda ja svakako ne želim biti prepreka tome već hvala bogu svatko na svoju stranu.

  44. #144
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X. Nikad ne reci nikad. Dogodi se ova situacija i stručnjacima - osobama iz struka tipa psihijatri, psiholozi, soc. radnici....
    ma znam, svjesna sam toga
    i možda naivna, ali vjerujem da su i meni i njemu djeca na prvom mjestu, pa da bismo uspjeli prevladati svoje probleme, a ne da se još i prepucavamo preko njih

    ali da, nisam u tim cipelama, pa stvarno ne mogu znati šbbkbb

  45. #145
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nikako, s tim se valjda svi slažemo. Niti bih pokušala. Samo kažem da ponekad poželim da stvari tako funkcioniraju.
    Osjećaj ljubomore nema baš ništa s ponašanjem partnera, bez obzira na to što se događa. Osjećaj ljubomore rezultat je isključivo vlastite nesigurnosti. Daklem, ako se želiš toga riješiti, ne treba ti nikakav razgovor s partnerom nego način kako ćeš osnažiti sama sebe. Tek ljudi koji su u miru i dobro sami sa sobom mogu dobro funkcionirati i s drugima, partnerima, roditeljima, djecom, susjedima....
    Dalje, osjećaj ljubomore nema puno zajjedničkog s korektnim ili nekorektnim ponašanjem ljudi koji su u vezi ili braku, ali može jako pokvariti odnos. Svi mi ponekad radimo greške, ali ljubomora ih čini visestruko gorima.

    Ja nisam ljubomorna, ali nisam ni budala tj dugo sam tražila osobu koju ne samo da ću voljeti, nego i koja će moći podnositi mene sa svim mojim manama. Nije to lako. Iz iskustva, ni jedna veza u kojoj je netko ljubomoran nije dugog vijeka, jer ljubomora uništava objektjvnost i moć prosudbe. Ali nije lako osloboditi se toga. Treba u sebi otkriti uzrok i toga se osloboditi. Rekoh već, raditi na samopouzdanju.

  46. #146
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Treba u sebi otkriti uzrok i toga se osloboditi. Rekoh već, raditi na samopouzdanju.
    Ok. Recimo neko naleti ma muza da se ljubi s nekom drugom, na sliku na kojoj slata neku drugu. To onda zapravo nisu osjecaji ljubomore i posesivnosti (osjecaj te osobe loja je naletila), nego izdaje? A ljubomora je dok se sumnja neosnovano? Pokusavam razgraniciti definicije..jer mi u slucaju naleta nije jasno da je to nesigurnost za oslobadjanje i za rad na samopouzdanju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.03.2019. at 16:20

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Pa naravno. Ljubomora je neopravdano sumnjičenje. Da netko ulovi muža ili ženu u zagrljaju ili krevetu s drugom osobom, to je druga priča.

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ok, znaci ako imas osjecaj i on se pokaze netocan onda je ljubomora, ako ipak izrone dokazi nakon tipa 6 - 12 mjeseci onda nije, nego je izdaja Mislim, u oba slucaja je nije lose radit na vlastitom samopouzdanju. Ali, poanta je da zapravo u sadasnjici cesto ne mozemo znati. I nije tako jednostavno. Barem se meni ne cini.

  49. #149
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne shvacam te ina
    ako imas potrebu nadzirati partnera, ako mrko gledas kad ga/ju bilo tko pogleda, ako ne zelis da izlazi bez tebe van, ako ne zelis da prijateljuje sa suprotnim spolom... to je ljubomora. i to nije zdravo za vezu. a ni uopce

  50. #150
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa ne znam, moguće da trebam raditi na samopouzdanju iako mi se iz sadašnje perspektive ne čini da imam problem sa samopouzdanjem. Nekad mi se čak čini da ga imam i previše. Šta ja znam, možda krivo gledam na to.

    Ono što želim naglasiti je da nemam ja potrebu nadzirati ni njega ni bilo koga. Ali da znam biti ljubomorna kad recimo odemo van pa ga ženske gađaju pogledima, jebiga znam. Da se razumijemo, ja neću njega napasti zbog toga, neću se ljutiti, neću raditi drame. Ali dobijem potrebu staviti ruke na njega, čisto nek se zna. I ne kažem da sam ja u pravu u tome niti da je to normalno. Da mislim da mi je to super karakteristika zbog koje bi svatko htio provoditi vrijeme sa mnom, ne bih ni otvarala temu, jel.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •