Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 228

Tema: Ljubomora, posesivnost i samokontrola

  1. #1
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno Ljubomora, posesivnost i samokontrola

    Jeste li ljubomorne? Zašto? U kojim situacijama? Jeste li uspjeli iskontrolirati tu ljubomoru i na koji način?

    Otvaram temu potaknuta događajem od jutros. Dakle, moj budući muž ima brak iza sebe. Njegova bivša žena nam je, pa recimo stalno u blizini jer imaju zajedničko dijete. U početku je bilo tog nekog 'natjecanja' između nas dvije, ali prestalo je i sad smo si dobre. Međutim, jutros kad sam išla na sastanak, vidjela sam njih dvoje kako sjede u obližnjem kafiću. I znam da će većini ovo biti glup problem, ali naljutilo me jer mi nije rekao. Rekao mi je da ide raditi. Inače on nema fiksno radno vrijeme pa nije baš situacija da radi od 8 do 4 pa da je umjesto odlaska na posao izabrao druženje sa bivšom ženom, ali šta ja znam, pod 'idem raditi' podrazumijevam sastanke i te stvari. Televisa presenta haha.

    Ja sam inače užasno ljubomorna osoba i ne ide mi samokontrola u nikakvim situacijama, pa ni u ovoj. I naravno da ću razgovarati s njim kad se vidimo danas, ali htjela bih čuti neke vaše savjete i iskustva da ne pokrenem odmah ratno stanje čim ga vidim. A trenutno sam 100% spremna na to i ne znam kako da smireno reagiram, a da opet riješim situaciju. S jedne strane, taj brak ne bi bio gotov da je bio dobar i trenutno naša veza traje duže nego njihov brak ukupno. Ali s druge strane, stalno mi onaj vrag sjedi na drugom ramenu i govori mi da mi nije rekao i da je ipak ona bila ta koja je tražila razvod, dok on to nije htio. I muči me.

    I ne pije mi vodu ono da sam ja nesigurna i da nemam samopouzdanja ako sam ljubomorna. Mogu ja sebi biti super do neba, ali nisam ja sa sobom u vezi. Eto, pišite, dajte mi neke savjete kako da postanem pametna.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Prvo shvati da si trenutno u prilicno losoj hormonalnoj fazi zbog trudnoce koja se nije zadrzala.
    Ne znam kakva si inace , ali ovo je osjetljivija faza.
    Drugo, ako si inace ljubomorna i sumnjicava nisam sigurna da bih ja s tobom djelila svaki detalj iz svog zivota . Cisto da smanjim razinu potencijalnog rizika od tvojih slomova zivaca.
    I ne, nisam ljubomorna. Nikad nisam bila . Ljubomora i zelja za kontrolom kod partnera mi uzasno ide na zivce.
    Moj partner ima povremeno takve faze iz vlastite nesigurnosti i to je stvar koji mrzim kod njega . Mrzila sam ju od prvog dana, mrzim i 20+ godina kasnije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2019. at 14:21

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mislim da nisam ljubomorna.
    Cesto nemam ni pojma di mi je muz. Jel na poslu, ili je negdje drugdje. Znam se zezati da ima miliun ljubavnica jer ima pcele
    Smatram da ako ce me prevariti nista ga u tome nece sprijeciti.
    A da ja nadzirem njegov svaki korak za mene je iscrpljujuce.
    Zato na tvom mjestu bih jednostavno kad bi ga vidjela rekla vidjela sam te s Pepicom jutros u bircu. Nesto se dogodilo?

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ja isto nemam pojma gdje mi je muz. Ima takav posao. Odnosno obrtnik je koji radi za sebe, na terenu, bez plana i programa. Mogla bih znati gdje je jedino da mu ugradim cip u guzicu. Sto me iskreni ne zanima pa imam srece. S kim pije kavu/pivo ili vodu nemam pojma. Sto mi kaze znam, sto ne kaze-ne znam. Nemam razloga niti potrebu biti sumnjicava.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2019. at 14:27

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam ti cijepljena od ljubomore, pa ne znam koliko ti mogu pomoći jer ja jednostavno taj osjećaj ne poznajem. Možda je to tako jer mi MM nikada nije dao povod za ljubomoru.
    Kad čujem riječ ljubomora mene to asocira na neko bezrazložno ponašanje, jer ako ti partner daje povod onda to za mene nije ljubomora već nešto što ima svoj razlog.

    Što se tiče tvoje konkretne situacije mogu ju gledati iz svoje pozicije i svojeg braka. Meni bi to bilo čudno jer si sve govorimo i ne skrivamo, pa da ga nađem u takvoj situaciji bilo bi mi neobično ali bih ga pitala objašnjenje. Poznajem ga toliko da bih znala jel mulja ili ne.
    Može biti svašta. Možda ga je tog trena nazvala da se nađu zbog djeteta, ovoga ili onoga pa ti nje ni stigao reći. Ne bih odmah razmišljala negativno.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Meni je ljubomora na ozbiljnog bivseg partnera sa kojim se ima dijete prilicni opravdana stvar. Tesko da je vecina ljudi dovoljno zrela i sigurna u sebe da se ne usporeduje sa bivsim partnerom s kojim se ima i dijete.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Nije opravdana u smislu da postoji razlog za nju. Nego je opravdana u smislu ljudske prirode.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2019. at 14:44

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Riri, ti jesi sa sobom u vezi.
    To je najvaznija veza u kojoj ces ikad biti.

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije opravdana u smislu da postoji razlog za nju. Nego je opravdana u svislu ljudske prirode.
    Nsam bila u toj situaciji pa ne znam kako bih se osjećala. Bila sam u situaciji kad je MM-u bivša cura slala poruke. Malo je mjesto i stalno su se susretali. Nisam bila ljubomorna, čak sam se pitala jel to u redu, ali toliko sam bila sigurna u to što imamo da nisam osjećala ljubomoru.

    Inače kad čujem neke svoje prijateljice a i njihove muževe jako je puno ljubomore. MM je išao godinu dana u teretanu i tamo je našao super ekipu i znali su ostati poslije na piću, bilo je i žena u društvu i došao bi doma u ponoć iz teretane. Neke moje prijateljice su se križale lijevom i desnom kako nisam ljubomorna. Ne znam cijepljena sam valjda, ako hoće napravit će. Ne pada mi napamet trošiti energiju razmišljajući o tome jel možda, što ako će, a i on je potpuno cijepljen od toga.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 20.03.2019. at 14:41

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Riri,

    ajd ti probaj mrtva ladna njega pitat kako je proveo dan i onda onako usputno mu reci da si ih vidjela na piću.
    Vidjet ćeš njegovu reakciju, a možeš mu i napomenuti da bi bilo ok da ti ubuduće kaže kad se nalazi s njom, čisto da znaš.

    Ajde pobjedi sebe, ne daj se dovest u stanje van kontrole, stisni zube, možeš ti to

    Ja nisam nikad bila ljubomorna,a i bježala sam glavom bez obzira od onih koji su me pokušavali kontrolirati.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja bi u sebi popizdila ali bi iskulirala ovako kako je spajalica rekla, nevino priupitavši je li slučajno sreo Pepicu.
    On ti vjerojatno prešućuje jer zna kako bi reagirala, i ja bih tako na njegovom mjestu, i da imam putra na glavi i da nemam.
    Vi koje ste operirane od ljubomore morate uzeti u obzir da Riri nije u vezi s njim 20+ godina, pa su emocije i reakcije još uvijek burne

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    i tamo je našao super ekipu i znali su ostati poslije na piću, bilo je i žena u društvu i došao bi doma u ponoć iz teretane
    Ja bih to pitanje proširila i gledala bih koliko je prisutan doma - ako mi treba društvo i želim ga. Dok je na mjestu C, ne može bit na mjestu A, s energijom za mjesto A (ženu i djecu itd.). Znam i parova gdje su sretni da se mimoilaze. Sve to ovisi o cjelokupnom odnosu, koliko je inače prisutan... i vuče li i tebe vani itd. I naravno o osobnosti - jel netko ljubomoran ili ne .

    Tako da, Riri, mislim da ti neće pomoći da se sad izjašnjavamo bi li meni, ovoj ili onoj bilo problem - pa onda da gledaš ako je većini problem, onda je i tebi, ako većini nije - onda tebi nije. Očito ti je. A teško je meni i davat savjete oko reakcija - ja nisam cici-mici taktičar tip (svatko tko me zna to niti ne očekuje, a i MM me zna). Ja bih ga suočila i rekla da mi smeta, a prvo bih promislila što i kako bi mi bilo prihvatljivo i što da tražim - jer normalno je da će bit u kontaktu zbog djeteta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2019. at 15:29

  13. #13
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja se divim vama koje ste operirane od ljubomore, stvarno. Nisam nikad bila na tom nivou, oduvijek sam ljubomorna. Ali drago mi je da bi još netko popizdio, pa nek barem nisam luda haha.

    I da, nismo u vezi 20+ godina pa da bih ja sad mogla biti toliko sigurna u svaku moguću situaciju. A i novo mi je još uvijek to sve. Do sada sam imala sve neke nebitne 'ljubavi', nekidan sam shvatila u razgovoru s prijateljicom da se jednom od njih čak više ne mogu sjetiti imena. A ovo sad prvi ozbiljan, pa rastavljen, pa dijete, pa drugi grad, druga država. A za vezu sa sobom, znam da je to najvažnija veza koju ću imati, ali mislila sam na ljubavnu vezu.

    Ali istina, mogao me prevariti milijun puta ako je htio. Mislim oboje smo mogli, znam ja to. I nemam uopće problem s tim da ga želim kontrolirati. Ne želim, jer neću ćuku nego muškarca. Ali da imam problem sa ljubomorom, imam. I želim ga riješiti.

    Poslušat ću vas i reagirati smireno, pitat ću ga kako je proveo dan. Iskulirat ću. Jedino ako mi sve ispriča, a nju ne spomene, e onda bome ne znam kako ću reagirati.

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ja se držim one - stisneš zube, pa zaboli vilica, stisneš u sebi pa razviješ čir itd. Nije dobro uvijek ni stiskat .

  15. #15
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih to pitanje proširila i gledala bih koliko je prisutan doma - ako mi treba društvo i želim ga. Dok je na mjestu C, ne može bit na mjestu A, s energijom za mjesto A (ženu i djecu itd.). Znam i parova gdje su sretni da se mimoilaze. Sve to ovisi o cjelokupnom odnosu, koliko je inače prisutan... i vuče li i tebe vani itd. I naravno o osobnosti - jel netko ljubomoran ili ne .

    Tako da, Riri, mislim da ti neće pomoći da se sad izjašnjavamo bi li meni, ovoj ili onoj bilo problem - pa onda da gledaš ako je većini problem, onda je i tebi, ako većini nije - onda tebi nije. Očito ti je. A teško je meni i davat savjete oko reakcija - ja nisam cici-mici taktičar tip (svatko tko me zna to niti ne očekuje, a i MM me zna). Ja bih ga suočila i rekla da mi smeta, a prvo bih promislila što i kako bi mi bilo prihvatljivo i što da tražim - jer normalno je da će bit u kontaktu zbog djeteta.
    Što se toga tiče, ne mogu ništa negativno reći. Uvijek je tu kad ga trebam, a nekad i kad ga ne trebam haha. I idemo i van zajedno i po gradu, to isto nije problem. Dobro, naravno da bude i nekad da bi svatko sa svojom ekipom pa odemo odvojeno, ali to mi nije problem, to je valjda i zdravo. A ljubomorni smo oboje, to već je problem (nekad).

  16. #16
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ma gle... mi smo žene često u stanju iskonstrurati sapunicu i tamo gdje je nema, ja prva.
    Nisam ljubomorna ali se naljutim za stvari koje on niti ne primjećuje. Ili mi nešto ne spomene pa se čudi što ja to ne znam a ne znam jer mi nije rekao.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 20.03.2019. at 16:01

  17. #17
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nešto se zbrčkalo pa otišao post prerano, a nisam uspjela editirati.
    Moja je poanta da su muškarci često vrlo prizemni i ne pridaju puno pažnje stvarima koje smatraju banalnim. Ovaj tvoj je vjerojatno planirao ići na posao, pa ga je možda bivša nazvala da se nađu jer imaju neku xy temu, a kad imaš dijete zajedničko uvijek imaš i temu, pa je krenuo prvo to odraditi.
    Očito mu je bilo svejedno gdje je kad si ti tako lako baš tamo nabasala, da se htio negdje skrivati onda bi to valjda bolje napravio.

    Ova sva mudrost proizlazi iz mog trajnog pokušavanja sagledavanja i razumijevanja muškog mozga. Iz te perspektive ja ne bi uokolo kako ti je prošao dan već bi u glavu "vidjeh te s bivšom na kavi" ali mirnim tonom sa smješkom, bez ikakve primjese sumnje, ljutnje, optuživanja, tek onako usput.

  18. #18
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    A ima logike, ovaj kafić je par minuta od naše zgrade i ja moram proći pored njega ako idem negdje najkraćim putem. Valjda ne bi bio toliko glup.

    Vjerojatno stvarno stvaram sapunicu gdje je nema. Ima i Sirius poantu, možda sam i zbog hormona izluđena. Nemam pojma.

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da, ispitivanje uz masažu ramena “cmok cmok maco kako ti je prošao dan” pa zarivanje kandži uz “AHA! Tu sam te čekala, vidjela sam vas!!” nije iskuliravanje, nego klopka

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ispitivanje uz masažu ramena “cmok cmok maco kako ti je prošao dan” pa zarivanje kandži uz “AHA! Tu sam te čekala, vidjela sam vas!!” nije iskuliravanje, nego klopka
    Hahahaha

    Riri, 0robaj direktno i reci da te povrijedilo.to sto ti je presutio.
    Da se osjecas nesigurno ako on ima potrebu to tajiti.
    Nemas sto okolisati .

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Hahahaha

    Riri, 0robaj direktno i reci da te povrijedilo.to sto ti je presutio.
    Da se osjecas nesigurno ako on ima potrebu to tajiti.
    Nemas sto okolisati .
    X

  22. #22
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ispitivanje uz masažu ramena “cmok cmok maco kako ti je prošao dan” pa zarivanje kandži uz “AHA! Tu sam te čekala, vidjela sam vas!!” nije iskuliravanje, nego klopka
    Ovaj scenarij je lako moguć.

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ljubomora na ozbiljnog bivseg partnera sa kojim se ima dijete prilicni opravdana stvar. Tesko da je vecina ljudi dovoljno zrela i sigurna u sebe da se ne usporeduje sa bivsim partnerom s kojim se ima i dijete.
    Stvarno? Meni je to, evo, oduvijek bila jedna od čudnijih stvari u ljudskom ponašanju. Da je bivši ljubomoran na sadašnjeg, to razumijem. ali sadašnji na bivšeg ?? A istina je da je to česta pojava.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A pogledaj film zadnji s bardemom i cruz i rasplamsavanjem starih vatri. To je tu since time immemorial...u ljudskom ponasanju. Vracanje na stara racvanja i jel bi mi bilo bolje s tim il s tim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.03.2019. at 18:07

  25. #25
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja sam ljubomorna, ali ne po tom arhetipu zena zeni vuk, odnosno ne bojim se sapunicastih scenarija, ali me strasno ljubomornom cine ako je paznja uskracena meni a dana necem drugom. To nesto drugo je najcesce posao, ili neki needy i clingy clan obitelji (koji nije dijete).
    Sve je to opravdano, tj. sve dogadja samo u mojoj glavi. Mislim da ljubomora najvise govori o nasim potrebama i da ne predstavlja indikator icega u odnosu.

    U ovom tvom slucaju riri, tebi mozda samo fali malo transparentnosti u njegovom odnosu s bivsom, vjerojatno on ne pridaje svemu tome niti 20% tvoje ulozene energije i analize.
    Pusti ove sapunicaste reakcije, ti si odrasla osoba i tako reagiraj. Ja-poruke, asertivno, bez optuzivanja. Reci dragom sto te muci i kako se osjecas i zasto. Reci mu da bi ti puno znacilo kada bi.....whatever.
    I racunaj da muskarcima treba puno puta ponoviti

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ljubomorna, ali ne po tom arhetipu zena zeni vuk, odnosno ne bojim se sapunicastih scenarija, ali me strasno ljubomornom cine ako je paznja uskracena meni a dana necem drugom. To nesto drugo je najcesce posao, ili neki needy i clingy clan obitelji (koji nije dijete).
    Sve je to opravdano, tj. sve dogadja samo u mojoj glavi. Mislim da ljubomora najvise govori o nasim potrebama

    Uh, da.

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Riri, zao mi je zbog vaseg gubitka
    Posljednje uređivanje od Optimist : 20.03.2019. at 19:49

  28. #28
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jel se na kraju u tom filmu rasplamsaju stare vatre ili ne? Ako da, neću gledati.

    Uglavnom, lijepo sam ja to izvela haha. Nisam ga napala, nisam ga optuživala, nisam se derala. Ali nisam ni uspjela samo mirno pitati kako je proveo dan, nego sam odmah ispalila da sam ga vidjela. I rekao mi je sve o čemu smo i ovdje pisale, da nije bila kava u planu i da on na to ne gleda kao na nešto bitno. Zvala ga je da se nađu da se dogovore da mala bude kod nas 10 dana jer ona ide na put. Iako se ja držim svoje teorije da je to moglo i preko telefona.

    A i mene isto nekad i posao čini ljubomornom ali ne mogu se baš žaliti jer sam i ja za laptopom od jutra do sutra jer radim. Ali onda napravimo neki dogovor, npr. oboje radimo 2, 3 sata pa smo onda zajedno u pauzi i radimo šta već hoćemo. I sad smo u dogovoru, samo što on stvarno radi, a ja tipkam na forumu hahaha.

  29. #29
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, zao mi je zbog vaseg gubitka

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nemoj gedat . Po meni si dobro odreagirala.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ja mislim da to nije uredu i da su se mogli dogovorit preko tel. Nebi dala da mu to tako prođe. Kod mene i MM je problem što nema NIKAD ljubomore a ja bi nekad htjela da je ima makar malo. Ljubomora može bit začin a može bit i loša za vezu....Ja bi je htjela nekad malo samo da vidim da sam mu još uvijek važna. Riri možda bi bilo dobro da mu kažeš da toleriraš viđanje bivše žene samo pred tobom. Ako pričaju samo o djetetu to ti isto možeš sve čut

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da to nije uredu i da su se mogli dogovorit preko tel. Nebi dala da mu to tako prođe. Kod mene i MM je problem što nema NIKAD ljubomore a ja bi nekad htjela da je ima makar malo. Ljubomora može bit začin a može bit i loša za vezu....Ja bi je htjela nekad malo samo da vidim da sam mu još uvijek važna. Riri možda bi bilo dobro da mu kažeš da toleriraš viđanje bivše žene samo pred tobom. Ako pričaju samo o djetetu to ti isto možeš sve čut
    Kreni u teretanu ili upisi skolu trcanja. Garantiram ti da ces dobiti zacina koliko zelis.
    Uz dodatak da meni ljubomora kod muskarca s kojim sam u dugoj vezi nije zacin niti kompliment. Samo gnjavaza i trenutno hladenje.

  33. #33
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri možda bi bilo dobro da mu kažeš da toleriraš viđanje bivše žene samo pred tobom. Ako pričaju samo o djetetu to ti isto možeš sve čut
    Ne mogu baš ovako, ali priznajem da nekad poželim da mogu.

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ja bih zatukla batom za meso novog partnera ako bi mi komunikaciju sa bivsim partnerom i ocem moje djece uvjetovao iskljucivim vidanjem i komunikacijom u njegovoj prisutnosti. Ne kuzim kako bi mi partner mogao uvjetovati s kim cu komunicirati i popiti neobaveznu kavu?! Mislim , moze probati ... ali nije da bi mu proslo.

  35. #35
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih zatukla batom za meso novog partnera ako bi mi komunikaciju sa bivsim partnerom i ocem moje djece uvjetovao iskljucivim vidanjem i komunikacijom u njegovoj prisutnosti. Ne kuzim kako bi mi partner mogao uvjetovati s kim cu komunicirati i popiti neobaveznu kavu?! Mislim , moze probati ... ali nije da bi mu proslo.
    Potpisujem.
    Antia, tebi ne fali ljubomore nego paznje. Ljubomora je najgori moguci oblik privlacenja paznje.

  36. #36
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa nikako, s tim se valjda svi slažemo. Niti bih pokušala. Samo kažem da ponekad poželim da stvari tako funkcioniraju.

  37. #37
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da to nije uredu i da su se mogli dogovorit preko tel. Nebi dala da mu to tako prođe. Kod mene i MM je problem što nema NIKAD ljubomore a ja bi nekad htjela da je ima makar malo. Ljubomora može bit začin a može bit i loša za vezu....Ja bi je htjela nekad malo samo da vidim da sam mu još uvijek važna. Riri možda bi bilo dobro da mu kažeš da toleriraš viđanje bivše žene samo pred tobom. Ako pričaju samo o djetetu to ti isto možeš sve čut
    bi li se ti s bivsim dogovarala preko telefona? haloooo! pa ne pricaju o cuvanju kaktusa ili zlatne ribice, vec o djetetu
    a ljubomora nikad, bas nikad ne moze biti zacin u vezi, vec samo i jedino put u unistenje.

    riri ok si napravila, skuliraj se i jos dok si mlada gasi ljubomoru

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Kako mene uvijek napadnete hehe. Pričaju o djetetu ok al on je otac tog djeteta halo! Iz Ririnih prijašnjih postova i na drugim temama se dalo zaključit da to dijete bude i kod oca i kod majke tako da nema tu posebnih dogovora. Nezz koliko god. ima dijete al ako nije beba kakvi posebni dogovori koji trebaju pričanje uz kavu se tu imaju razrađivat. Jedini dogovor je da će dijete sad bit druge dane kod oca il malo duže nego inače i tjt

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mene uvijek napadnete hehe. Pričaju o djetetu ok al on je otac tog djeteta halo! Iz Ririnih prijašnjih postova i na drugim temama se dalo zaključit da to dijete bude i kod oca i kod majke tako da nema tu posebnih dogovora. Nezz koliko god. ima dijete al ako nije beba kakvi posebni dogovori koji trebaju pričanje uz kavu se tu imaju razrađivat. Jedini dogovor je da će dijete sad bit druge dane kod oca il malo duže nego inače i tjt
    ?
    Oni su roditelji djeteta i nakon razvoda.
    Sigurna sam da ima dosta tema o kojima se moze pricati , a da one ukljucuju brigu o djetetu.
    Sve one teme o kojima i ti pricas sa ocem svoje djece, sa kojim si slucajno u braku.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Slučajno u braku?

  41. #41
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    svi smo mi slucajno u braku ili ne. kako nam je grah pao i baba vanga izgatala

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Slučajno u braku?
    Slucajno jesi.
    Mogla si i ne biti.
    Ili vise ne biti.
    Ali to ne mjenja na stvari da ste i dalje roditelji djece .
    I dalje djeca rastu. Idu u vrtic ili skolu. Na sport ili glazbu. Imaju djecje bolesti ili poteskoce u razvoju.
    Trebaju nove tenisice ili torbu za skolu. Trebaju logopeda ili nove role. Piske predugo u pelenu ili ne ostavljaju dudu. Placu pred nepoznatima ili se tuku sa vrsnjacima.
    Ima tema za razgovor sa brakom ili bez njega.
    Da ne pricam o tome da su u igri mama i tata.
    Pa njihovi poslovi, zdravlje, novi partneri, financije , mjesto stanovanja...i sve drugo sto na neki nacin utjece na djecu.
    Ima more tema izmedu bivsih partnera koji imaju dijete bez da i jedna ukljucuje ljubavne osjecaje i /ili seks.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2019. at 22:08

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Nisam slučajno u braku u braku sam jer tako želimo ja i MM. Onda su i rastave slučajno jer ti je tako pao grah pa se rastaneš sasvim slučajno

  44. #44
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Jos moram komentirati Ririnog partnera...
    Sa bivsom na kavi ili ne, izuzetno mi je pohvalno da je on kao otac toliko prisutan u zivotu svog djeteta. Sigurno se nije bilo ( ili jos uvijek nije) lako nositi sa paznjom i angaziranosti oko djeteta ( a slucajno i posljedicni i oko majke djeteta), ali to govori samo dobro o njemu kao muskarcu koji ozbiljno shvaca svoju odgovornost i obaveze.

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam slučajno u braku u braku sam jer tako želimo ja i MM. Onda su i rastave slučajno jer ti je tako pao grah pa se rastaneš sasvim slučajno
    To sto si u braku je tvoj izbor ( i izbor tvog partnera) Mozes biti ili ne biti. Kad imas djecu nema rastave od djece. Niti za tebe niti za partnera. Pa je posljedica toga da odluke vezane uz djecu i dalje donosite zajednicki.
    Zajednicki. Ne kako dva pojedinca koji iskrcaju dijete drugom roditelju kad je njegov red.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.03.2019. at 22:20

  46. #46
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    joj anita, sve shvacas bukvalno. de procitaj siriusin komentar pa jos jednom pokusaj shvatit znacenje njenog “slucajno”

  47. #47
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jos moram komentirati Ririnog partnera...
    Sa bivsom na kavi ili ne, izuzetno mi je pohvalno da je on kao otac toliko prisutan u zivotu svog djeteta. Sigurno se nije bilo ( ili jos uvijek nije) lako nositi sa paznjom i angaziranosti oko djeteta ( a slucajno i posljedicni i oko majke djeteta), ali to govori samo dobro o njemu kao muskarcu koji ozbiljno shvaca svoju odgovornost i obaveze.


    On nju obožava. A i od njegove bivše sam jedino mogla čuti da ga hvali kako je bio uključen u sve od prvog dana i kako je divan otac.
    Samo nek takav i ostane, a ja ću već naći način da se kontroliram haha.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Pa dajte vi sve zajedno pročitajte i moj komentar još jednom. Nisam rekla da se odluke ne donose zajednički jer normalno da se donose s obzirom na to da očito oboje imaju skrbništvo nakon braka i pravo odlučivanja. Al se ti razgovori onda mogu i pred Riri obavit zar ne?? Ima potpuno pravo bit ljubomorna i nije nenormalna ako je ljubomorna kad joj zaručnik šeta okolo s bivšom ženom. Vi sve ko da vam bivše od muževa dolaze svaki dan na kavu pa vam je to super jer ste svi lijepo povezani

  49. #49
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    pa vam je to super jer ste svi lijepo povezani
    Umrla sam na ovaj dio.

    Ma ja razumijem šta ti pokušavaš reći. I moram priznati da bi mi bilo draže da ona dođe kod nas, da riješe što imaju i amen. Ali jebiga, ne može uvijek tako. I ne smeta meni što se oni nađu izvan stana. Meni je smetalo što mi nije rekao. Dok sam još mislila da je to bilo dogovoreno ranije, jel. A svjesna sam i da je možda bilo dogovoreno i da možda nije i da mi ubuduće uopće ne mora spomenuti sve i da jeste dogovoreno. Ja samo moram naučiti kontrolirati svoju glavu, kako je Magriz rekla dok sam još mlada.

  50. #50
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I da dodam, jako bi mi smetalo da se oni često nalaze negdje vani. Ali ovako dok nije često i dok nije uvijek negdje vani, razumijem da imaju puno zajedničkih tema vezano za dijete i da se to nikada neće promijeniti.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •