Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Uplata na tekuci racun

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno Uplata na tekuci racun

    Zna li mozda netko ili je slucajno uplacivao novce na tekuci racun u Srbiju.
    Naime narucila sam neke stvari, nije veliki iznos i sad bi ja trebala uplatit posiljatelju novce na racun.
    E sad probala sam preko internet bankarstva i ne ide, jeli onda mogu doci samo u banku i uplatit na racun posiljatelja

  2. #2
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Na devizni račun moraju ići uplate. Ili preko Western Uniona, ali onda platiš naknadu 50 kn za uplatu do 500 kn.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Jel ja moram imati devizni?
    Ili mogu doc u banku sa novcima i reci da uplacujem na taj i taj racun?

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    To je transfer novca u drugu državu i to državu izvan EU. Ako šalješ iz Hrvatske u banci ćeš platiti stotinjak kuna takav transfer.
    Paypal ti je puno bolja opcija.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    O boze, koja procedura, iznos je nekih 120 kn, znaci naknada veca od iznosa

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    A kako paypalom prebacim novce njima na racun?

  7. #7
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ta osoba iz Srbije kojoj uplaćuješ mora imati devizni, a ti samo dođeš i uplatiš novce normalno. Bila je čak neka fora da i možeš na tekući ali to ne rade sve banke, a moraš imati i hrpu podataka o toj osobi i SWIFT te banke. Ali kažem, to ne rade sve banke, a ima i minimalan iznos koji moraš uplatiti, s tim da naknade plaćaju i jedna i druga osoba i puno su veće nego kad se uplaćuje na devizni.

  8. #8
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moraš imati paypal account i ti i ta osoba kojoj uplaćuješ. Dalje je vrlo jednostavno.

  9. #9
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ne znam za PayPal. U Srbiji se ne može prebacivati sa jednog PayPal računa na drugi, ali nisam sigurna kako bi funkcionirale uplate iz Hrvatske i jel se može to ako su u pitanju fizičke, a ne pravne osobe. S tim da se nekih 3,4% uzima naknada na uplatu na PayPal toj osobi kojoj uplaćuješ u Srbiji i još 4$ kad ona te novce prebacuje sebi na Visu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Rekli su mi sad da ne moze paypalom nego na njihov racun da uplatim u eurima.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja sam plaćala u Sloveniju preko internet bankarstva prek30 kn poštarine

  12. #12
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A jeste ga zakomplicirale

    Mozes doci u banku s kunama/eurima i reci da uplacujes u inozemstvo. Trebas znati banku i racun primatelja

    Naknada ovisi o tarifi banke, mislim da je postotak uplate (il minimalni fiksni iznos)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    lol:jel tako komplicirano
    Tako ce i biti otici cu do banke i tamo uplatit i nadati se da nije veca naknada od narucene robe

  14. #14
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moraš imati devizni ili kunski račun u banci u kojoj želiš izvršiti uplatu. Svaka banka ima drugačiji iznos provizije, npr. nedavno sam uplaćivala u Slo, u jednoj banci je 300 kn, u drugoj 75. U svakom slučaju, velika je.

  15. #15
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ali lakše je poslovanje sa Slovenijom nego sa Srbijom jer je Slovenija u EU. Meni iz Hrvatske ne može uplatiti nitko na obični tekući račun, pa sam radila devizni. I to mi je žena u banci rekla da se ne može bez deviznog. Sad jel ona bila neupućena, nemam pojma, ali poslušala sam kako mi je rekla jer sam ja svakako bila neupućena kad sam se tek odselila u Srbiju.

  16. #16
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zabina naknada je 0.75% iznosa, min 100kn, max 500kn.
    Ima i opxcija od 90kn, i jedna 90+50. Ovisno o nacinu placanja i troskovima
    Ima tarifa na netu

    Mozda se i od druge banke da pronaci,ovisno gdje imas racun
    Posljednje uređivanje od Vrci : 20.03.2019. at 22:06

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Racun mi je u addiko banci i tamo sam nasla minimalna naknada 75 kn, a iznos koji moram uplatit 120kn

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Na pbzu je 75-80 čini mi se u banci ali je putem internet bankarstva 30kn 100%.
    Ne ide se na “normalnu”uplatu nego doznaka, ovako nešto. I ne sa mpbzom nego se moram logirati na komp, tad imam opciju. Redovito uplaćujem avans za skijanje, klik klik, puno jeftinije, a prije bi u banci preznojila i tetu na šalteru i sebe, puste je ona papire ispisivala...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Na pbzu je 75-80 čini mi se u banci ali je putem internet bankarstva 30kn 100%.
    Ne ide se na “normalnu”uplatu nego doznaka, ovako nešto. I ne sa mpbzom nego se moram logirati na komp, tad imam opciju. Redovito uplaćujem avans za skijanje, klik klik, puno jeftinije, a prije bi u banci preznojila i tetu na šalteru i sebe, puste je ona papire ispisivala...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I koja valuta ti bude kad placas internet bankarstvom?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Aha, imam i devizni račun, da. Prebacim s kunskog na njega (taj mi devizni prazan inače, imam neko oročenje pa na njega vraćaju kad istekne, pa ja opet orocim...), pa s njega ta doznaka. Sve iz internet bankarstva.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    A valutu ne znam, ja plaćam u eurima jer je Italija u igri ali definitvno imaju sve redom države na popisu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Rijesila.
    Platila internet bankarstvom, tako da sam svoje kunice promijenila u eure i odabrala taj racun gdje su mi euri i preko njega uplatila.
    I da naknada 75 kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •