Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 334 od 334

Tema: Problematično ponašanje skoro 13-godišnjakinje

  1. #301
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    istina

    čim dođe Godot
    ili : zašto baš ja ? zašto ne ona/on?
    Posljednje uređivanje od pepi : 26.03.2019. at 16:00

  2. #302
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    moja kaze : odmah (pa tako nekoliko puta)
    ja dodam: ne odmah, nego sad!
    a nademo se na sredini.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    moja kaze : odmah (pa tako nekoliko puta)
    ja dodam: ne odmah, nego sad!
    a nademo se na sredini.
    I kod nas je "odmah" zamijenilo ono antologijsko "evo sad ću"
    "Budem" nije nikad ni bilo u upotrebi jer sam valjda kod prvog pokušaja rekla da znam iz vlastitog iskustva što znači upotreba futura II u tom kontekstu (bio je tad već dovoljno velik da shvati).

    Sad najčešće kaže "da" ili "dobro" i ne napravi ništa ali ponekad se i iznenadim.

  4. #304
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kao roditelj tražim učinkovite načine korigiranja neprihvatljivih ponašanja. Nekad mi ide dobro, češće mi ne ide
    Trenutno sam odabrala samo jednu frontu na kojoj se borim, ostalo nije tako bitno. Bitno je sačuvat živote, doslovno. Ali ja pišem o malom djetetu.

    Što se tiče prihvatljivog i neprihvatljivog ponašanja roditelja, svi nekad poludimo, to je sigurno. Ali iz perspektive djeteta meni je bilo stoput draže da me netko trkne, pa i udari, nego da se izdere na mene i onda još nastavi malo zvocati. (Ne)učinkovitost je po meni podjednaka. Samo tko će uvijek imati mir za konstruktivnim razgovorom. Pogotovo kad treba gasit vatru.

  5. #305
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Hoću reći - meni je barem jednako: "ponekad se derem" kao "ponekad trknem dijete" da prestane s nekom radnjom.
    I neću prva baciti kamen, samo kažem, piše se "OK priznajem derem se, ali mi je udaranje uuuuuužasno."

  6. #306
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je li ti i sad prihvatljivije da te netko udari nego da se dere na tebe?

  7. #307
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Jednako mi je.

  8. #308
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Iskreno, ne vjerujem to uopće.

  9. #309
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne vjerujem to uopće.
    Ne moraš. Zašto bi. Ako ti je kulturološki prihvatljivo derat se, onda to jednako poimaš kao što su roditelji sedamdesetih poimali da nije drama kad te se malo udari. Dobro, oni su išli i korak dalje da je to čak i poželjno.

  10. #310
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja govorim iz svojih cipela, gdje mi je fizička bol nebitna, a psihički sam ponižena i kad se netko dere na mene i kad me udari.

  11. #311
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne bih rekla da tako poimam, jer ne mislim da je deranje prihvatljivo, a kamoli poželjno. Ali ne poimam niti da je jednako kao udarac, jer nije. Udaranje je narušavanje tjelesnog integriteta i dostojanstva.

    Kad je tebe zadnji puta netko udario pa d amožeš reći da je to jednako kao kad netko viče na tebe?

  12. #312
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ni moji bas ne govore necu
    ako i izleti, onako u cudu i iskrenoj zaprepastenosti zasto su oni odabrani za taj teski zadatak odnosenja smeca, npr.
    ja samo kazem, o da, hoces
    i bi tako, jer objasnim zasto nesto treba/mora, a na objasnjenja i mir jos uvijek reagiraju

    ali zato ima toga da precuju, ili 'sad cu', ili 'evo samo da'... (popuni, ali najcesce je 'zavrsim level')
    ili skrecu na onog drugog pa imamo zanimljive razgovore tipa
    - t, ajde peri zube!
    - a je li ih k opra'?
    uf

    na temu udaranja i deranja, jedna moja frendica je materi, tijekom govorancije nakon sto je dosta zakasnila kuci nakon tuluma, rekla - ajde molim te prestani vise govorit i opali mi trisku da mogu ic lec
    mislim da je bilo i trcanja oko stola jer se pobojala da ce dobit i vise od triske

  13. #313
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja bih svog mozda pljusnula ponekad , ali ne mogu ga dohvatiti. Djeli nas 30+ cm razlike , a on umire od smjeha kad spomenem da bih ga jos mogla istuci.

  14. #314

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ja sam mama od monologa i repeticije pa iznova i iznova ... ali ne mogu si pomoći ... kad me razljute mogu po istome drviti dooosta vremena


    a djeca u u kategorji - evo, sad ću - nikada nije bilo neću
    da barem kažu neću, onda bih znala na čemu sam, ovako to "evo,sad ću" može trajati (i obično i traje) dok ja ne dreknem

  15. #315
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja i danas brojim do 3. Ne znam kako, ali pali .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 26.03.2019. at 19:29

  16. #316
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ima raznih vrsta deranja
    Jedna je stvar obično deranje kao npr kad im sto puta kažeš pa ti prekipi pa zaurlaš
    A drugo je ono kad se prelije bijes, ja to zovem da se pretvorim u strašnog zmaja, to mi se dogodilo tek mali broj puta, ali onaj osjećaj kad se prelije frustracija u nekakav bijes koji samo izlazi
    Bome po izrazu lica svoje djece u takvoj situaciji rekla bih da je to vrlo blizu fizičkom nasilju
    A onda poseban je nivo što u nekim obiteljima u tim urlanjima znaju bit potpuno normalni užasno uvredljivi I otrovni izrazi

  17. #317
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    na temu udaranja i deranja, jedna moja frendica je materi, tijekom govorancije nakon sto je dosta zakasnila kuci nakon tuluma, rekla - ajde molim te prestani vise govorit i opali mi trisku da mogu ic lec
    mislim da je bilo i trcanja oko stola jer se pobojala da ce dobit i vise od triske
    ja mojoj. dobila sam i trisku i duplu bukvicu nakon toga :rolleyes:

  18. #318
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ima raznih vrsta deranja
    Jedna je stvar obično deranje kao npr kad im sto puta kažeš pa ti prekipi pa zaurlaš
    A drugo je ono kad se prelije bijes, ja to zovem da se pretvorim u strašnog zmaja, to mi se dogodilo tek mali broj puta, ali onaj osjećaj kad se prelije frustracija u nekakav bijes koji samo izlazi
    Bome po izrazu lica svoje djece u takvoj situaciji rekla bih da je to vrlo blizu fizičkom nasilju
    A onda poseban je nivo što u nekim obiteljima u tim urlanjima znaju bit potpuno normalni užasno uvredljivi I otrovni izrazi
    Slazem se. Sto je najbolje mene kad je tako prelilo uopce nisam urlala, a mislim da sam pocinila vecu povredu nego kad ponekad posizim jer opet nije spremio tanjur za sobom.
    Ipak fizicko nasilje stavljam u posebnu kategoriju bas radi povrede tjelesnog integriteta i poruke da je u redu tuci kad nam nesto ne odgovara ili kad je netko neposlusan.

  19. #319

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod mene ima i neću i budem i sad ću. I lakše se nosim s druga dva.

  20. #320
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je tebe zadnji puta netko udario pa d amožeš reći da je to jednako kao kad netko viče na tebe?
    E da neki dan netko nije na mene vikao, mogla bih ti odgovoriti da nitko ni ne viče na mene u odrasloj dobi, jer se prije toga isto ne sjecam da je od punoljetnosti netko na mene vikao. Govorim zapravo iz perspektive djeteta.
    Al slazem se da su razlike. Nije isto bijes i kontinuirano zvocanje, ili jak udarac nekim predmetom il kad te netko malo "trkne usput". Šamara se zbilja ne sjecam od roditelja. Dobila sam jednom u srednjoj od nekog decka samar. Svasta si ljudi dozvole. Taj je zivio neki holivudski stil.

  21. #321
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam mama od monologa i repeticije pa iznova i iznova ... ali ne mogu si pomoći ... kad me razljute mogu po istome drviti dooosta vremena


    a djeca u u kategorji - evo, sad ću - nikada nije bilo neću
    da barem kažu neću, onda bih znala na čemu sam, ovako to "evo,sad ću" može trajati (i obično i traje) dok ja ne dreknem
    I kolko traje sad ću i budem?

  22. #322
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod moje djece nije nikad bilo "neću", kćerka skoro sve napravi odmah čim je se zamoli, sinu se nekad treba ponovit nekoliko puta. Sad ga malo "uvježbavam" da dobije na brzini (svako malo ga zamolim da mi nešto donese, odnese i sl., popravlja se zlato malo), pa čak i iz prve odmah napravi.

    Ako moram ponavljat, pretvorim se u aždaju i krenem urlat, a to baš ne volim.
    "Najstariji" član obitelji zna bit u otporu povremeno (kaže da mu previše "naredbi" izdam odjednom, a to su zamolbe da nešto napravi) i nekad neće odmah, al čim ja okrenem glavu prione ...kukulele...

    Edit:
    i kćerki bi dala i par sati da kaže "sad ću" jer je inače uvijek spremna pomoći svakome
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.03.2019. at 10:51

  23. #323

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Iskreno, ponekad poželim da čujem taj "neću", bilo od sina, ili od muža, pa da onda na licu mjesta raspravimo zašto neće i što predlaže kao protuprijedlog.
    Ovako, stalno slušam to "dobro" i "evo sad ću", samo da me se riješe, a onda bude kao u onom vicu "Fifi, dođi il' ne dođi"

  24. #324
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    kad moj darling ne bi napravio taj tren ono što sam ga zamolila, ja se toga sigurno ne bih latila.

    Ono bolo mi je oči za poludit, al stisnula bi zube i prošla pored toga da ne dodirnem. Izdržala sam par puta (teškom mukom) pa je shvatio da ga to svejedno čeka a ovako u međuvremenu dobije još i bukvicu, mislim da mu je ljepše bez bukvice

  25. #325
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ah, pa ni moja ne veli eksplicitno da neće, ali "kasnije", "zašto jaa", "de, budem", "zašto sad" i tako pola sata znači: neću, šta ne?

  26. #326
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    kad moj darling ne bi napravio taj tren ono što sam ga zamolila, ja se toga sigurno ne bih latila.

    Ono bolo mi je oči za poludit, al stisnula bi zube i prošla pored toga da ne dodirnem. Izdržala sam par puta (teškom mukom) pa je shvatio da ga to svejedno čeka a ovako u međuvremenu dobije još i bukvicu, mislim da mu je ljepše bez bukvice
    ti o mužu pričaš ili o djeci?

  27. #327
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ovo je moralo biti o mužu

  28. #328
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ti o mužu pričaš ili o djeci?
    Adio dajem sve perspektive na uvid, i djecu i muža, usporedbe radi

  29. #329
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Adio dajem sve perspektive na uvid, i djecu i muža, usporedbe radi
    ih, po tom pitanju bih se mogla samo hvaliti, moj muž je bez premca: kuha, čisti, savršeni je organizator, samostalan je, ne moraš mu ništa uprijet prstom - ali neću ga hvaliti da se ne urekne.
    a i nije baš uvijek red i poslušništvo za hvaliti - dok je takav tu, znaš da drugdje mora imati neki feler
    tako da, nemoj ni ti djecu previše hvaliti, izmetne ti se to začas, moraš paziti da ne urekneš

  30. #330
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    vidiš da samo malu uvijek hvalim (ne mogu dušu griješit, kad je dijete za poželit, al fakat puj-puj), mali ima prostora za poboljšanje
    mužić isto svašta radi, al za dosta toga mora mu se prstom
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.03.2019. at 12:02

  31. #331
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam nekada zamišljala muža koji radi sve.Sad vidim da to baš i nije najidealnije.Kad ima oko za čistoću,onda vidi sve moje propuste .Meni nikad,ali nikad ne bi zapala za oko npr.čaša za vodu na stolu(zaboravljena).On to odmah sklanja,jer voli da je sve zategnuto.A onda ja ispadam manje vrijedna,a to nije istina .Samo sam opuštenija.

    I moja starija je divna,a manja ima prostora za poboljšanje.
    Ima nešto u tome da su mlađa razmaženija.A stvarno se trudim da imam isti odnos.Mrzim ono:"Ona je mlađa,pusti je" ili sl.I opet džaba.

  32. #332
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    silkice, pa moj je muški
    ima da ga istreniram da bude jednog dana dobar ženi ...a ha..

  33. #333
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ajd ga istreniraj ,pa da mu podmetnem moju neistreniranu curu.Nekad u budućnosti,mislim .

  34. #334
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    a da se ne opustili oboje u kombinaciji

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •