Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 334

Tema: Problematično ponašanje skoro 13-godišnjakinje

  1. #251
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Adiomare, nisam ga ni ja doživjela kao pokajničkog, ali sam ga doživjela kao očajnog, pa mi je jasna bila i ta reakcija.
    A nisam jednom vidjela kako se nekog ko traži pomoć isecira do zadnjeg detalja, uz famozni alibi, "pa kad si otvarao topic, mogao si očekivati svakakve komentare", gdje se prelaze sve moguće granice.
    aha, ni tebi nije zvučao pokajnički, onda vjerojatno nije bio.
    sad, očajan.
    što se mene tiče, mogu kami i njen muž biti umorni jer puno rade i biti vrijedni i pošteni ljudi koji brinu za svoju djecu, a ovo biti samo jedna odgojna kriza koja će proći.
    ali ako su oni, odrasli i zreli ljudi došli do zida i traže stručnu pomoć, što je, naravno, ok i poželjno, pa kako je tek njihovoj 13.god. djevojčici?
    ili misliš, bezobrazna je i drska, otrovna, kako majka kaže, pa vjerojatno ima debelu kožu? Ne smeta joj ni kazna ni šamar, zapravo, ona namjerno za*ebava i treba vidjeti svoje.
    pa ako je i bezobrazna, ne znači da je sretna sa sobom, možda ju nešta muči.
    uvijek u ovakvim situacijama imam više sućuti i brige za emocije djeteta i kako se dijete snalazi u nekoj težoj obiteljskoj fazi, nego majka i otac mu.

  2. #252
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Silkice, ti zaista vjeruješ da je prvi rekao - da vidimo, što bih mogao postati: nasilnik, nenasilnik, eci peci pec....nasilnik!
    Really?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 25.03.2019. at 13:02

  3. #253
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo o kakvom izboru pišem,hebemu miša.Ako ovo nije izbor,ne znam šta je.Jedan je izabrao čašicu,jedan školu.Jedan šamara,drugi ne.Može drugačije,samo ako izabereš.Ali dobro,tema je otišla fiju...
    ja se iskreno ne bih složila da se radi samo o izboru... po toj logici pretili mogu jednostavno izabrati da ne budu pretili
    jedan je možda imao kapaciteta, kompetencije da se koliko toliko izvuče iz tog začaranog kruga, a drugi možda nije imao prilike steći te kompetencije
    i nije sve u nurture-u, ima nešto i u nature-u
    to su prekompleksne stvari da bi se jednostavno odmahnulo rukom i reklo da je stvar izbora

  4. #254
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ma nisam to rekla,pobogu.Sad ja ne znam o čemu pričaš .Ko je spominjao eci-peci-pec?Sada se moj post isecirao,i izvuklo nešto ,ma bezvezveze.

  5. #255
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    aha, ni tebi nije zvučao pokajnički, onda vjerojatno nije bio.
    sad, očajan.
    što se mene tiče, mogu kami i njen muž biti umorni jer puno rade i biti vrijedni i pošteni ljudi koji brinu za svoju djecu, a ovo biti samo jedna odgojna kriza koja će proći.
    ali ako su oni, odrasli i zreli ljudi došli do zida i traže stručnu pomoć, što je, naravno, ok i poželjno, pa kako je tek njihovoj 13.god. djevojčici?
    ili misliš, bezobrazna je i drska, otrovna, kako majka kaže, pa vjerojatno ima debelu kožu? Ne smeta joj ni kazna ni šamar, zapravo, ona namjerno za*ebava i treba vidjeti svoje.
    pa ako je i bezobrazna, ne znači da je sretna sa sobom, možda ju nešta muči.
    uvijek u ovakvim situacijama imam više sućuti i brige za emocije djeteta i kako se dijete snalazi u nekoj težoj obiteljskoj fazi, nego majka i otac mu.
    Ne bih stvarno ulazila toliko u karakter tuđeg djeteta, ali polazim od toga da je iz svega napisanog vidljivo da se roditelji kvalitetno brinu o djetetu, i da su stvarno došli do zida, te da su u konačnici ONI ti koji trebaju raditi i na sebi, kao što i dijete jelte, treba raditi na sebi, da bi si stvorili nadam se, ne samo podnošljiv suživot, već ugodan.

    Pa mislim da je kontraproduktivno nekoga ko je već očajan, a nije "neroditelj", ići uvjeravati da je maltene čudovišan roditelj.

  6. #256
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa to je sve stvar perspektive. Ja smatram da je kontraproduktivno potapsati KAMI po ramenu, odnosno da su potencijalno najproduktivniji savjeti koji KAMI pozivaju na promjenu ponasanja nje i supruga. I ne mislim da su osudjujuci. Jedino ako se osudom dozivljava i komentiranje da je samar grub/ neprimjeren/ nedozvoljen/ stetan po djevojcicu i sveukupni odnos


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #257
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Dijana, Kami je napisala 1. post tako kako je napisala. Takav nekima nije zazvučao dobro pa su reagirali. Zatim je kroz njeno daljnje pisanje postalo jasno da joj se ne mlati dijete eto tek tako, nego da traži savjet što da napravi, dobila ga je i po njemu djelovala. Tu bi priča i završila da nisu drugi krenuli propitivati zašto bi povremeni šamar djetetu bio problem kad je poznato da je puno #metoo roditelja tako odraslo i ništa im ne fali osim alata da na drugačiji način riješe problem.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 25.03.2019. at 13:23

  8. #258
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je sve stvar perspektive. Ja smatram da je kontraproduktivno potapsati KAMI po ramenu, odnosno da su potencijalno najproduktivniji savjeti koji KAMI pozivaju na promjenu ponasanja nje i supruga. I ne mislim da su osudjujuci. Jedino ako se osudom dozivljava i komentiranje da je samar grub/ neprimjeren/ nedozvoljen/ stetan po djevojcicu i sveukupni odnos


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam doživjela ogromnu količinu osude u tom "pozivanju na promjenu ponašanja nje i supruga", tako da niti najmanje ne bih rekla da je isto produktivno.
    Kao što to nije rekla ni kami.
    Ali može se svejedno imati stav, da drugi bolje znaju od nje same, što kod nje funkcionira, jel.
    Teško je to za vjerovati ako ćemo se složiti da je iz jednog posta teško dobiti objektivan uvid u cjelokupnu obiteljsku dinamiku.
    Ukratko, kao za roditelja koji se stvarno trudi oko svoje djece, ja bih joj dala "some credit".
    Najproduktivnijim smatram da popričaju sa stručnjacima, možda će i djevojčica poštivati njihov autoritet, više nego što poštiva roditeljski.

  9. #259
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    A možda je negdje napisano da si i ti roditelji pronašli način da riješe problem na drugačiji način .

  10. #260
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Dijana, Kami je napisala 1. post tako kako je napisala. Takav nekima nije zazvučao dobro pa su reagirali. Zatim je kroz njeno daljnje pisanje postalo jasno da joj se ne mlati dijete eto tek tako, nego da traži savjet što da napravi, dobila ga je i po njemu djelovala. Tu bi priča i završila da nisu drugi krenuli propitivati zašto bi povremeni šamar djetetu bio problem kad je poznato da je puno #metoo roditelja tako odraslo i ništa im ne fali osim alata da na drugačiji način riješe problem.
    Ja to nigdje nisam vidjela.

  11. #261
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih stvarno ulazila toliko u karakter tuđeg djeteta, ali polazim od toga da je iz svega napisanog vidljivo da se roditelji kvalitetno brinu o djetetu, i da su stvarno došli do zida, te da su u konačnici ONI ti koji trebaju raditi i na sebi, kao što i dijete jelte, treba raditi na sebi, da bi si stvorili nadam se, ne samo podnošljiv suživot, već ugodan.

    Pa mislim da je kontraproduktivno nekoga ko je već očajan, a nije "neroditelj", ići uvjeravati da je maltene čudovišan roditelj.
    čudovišno je misliti da šamar nema veze. meni sve to skupa, ako hoćeš iskreno, zvuči kao da nekome nije bilo ni u peti da je šamar tako sporan. evo, ogolila sam ti svoje mišljenje do kraja, sigurno je kami sad još veća muka kad ovo čita, a šta ja mogu.
    i još da dodam.. moja mala i ja se malo malo posvadimo, često na pasja kola. ja to trpam pod roditeljski staž dok ne dođu 'bolja vremena', a možda bi me netko poslao također po stručnu pomoć da me čuje.
    vjeruj mi na riječ, razmišljam o tome par dana, da mojoj tata opali ošamar ona s njim ne bi progovorila nikad više. razumiješ li koji bi joj to razmjer šoka bio.

  12. #262
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A ja nigdje nisam vidjela da ih je netko nazvao čudovištima, pa čak niti nasilnicima (osim vlastite kćeri). Tako da bi se reklo da je dojam u očima promatrača.

    A iskreno ove rasprave ti si rekla pa sam ja onda rekla pa je ona napisala su stvarno dosta besmislene.

  13. #263
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    čudovišno je misliti da šamar nema veze. meni sve to skupa, ako hoćeš iskreno, zvuči kao da nekome nije bilo ni u peti da je šamar tako sporan. evo, ogolila sam ti svoje mišljenje do kraja, sigurno je kami sad još veća muka kad ovo čita, a šta ja mogu.
    i još da dodam.. moja mala i ja se malo malo posvadimo, često na pasja kola. ja to trpam pod roditeljski staž dok ne dođu 'bolja vremena', a možda bi me netko poslao također po stručnu pomoć da me čuje.
    vjeruj mi na riječ, razmišljam o tome par dana, da mojoj tata opali ošamar ona s njim ne bi progovorila nikad više. razumiješ li koji bi joj to razmjer šoka bio.
    Evo, potpisat ću, i meni post zvuči kao da šamar uopće nije bio sporan.

  14. #264
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    evo, ogolila sam ti svoje mišljenje do kraja, sigurno je kami sad još veća muka kad ovo čita, a šta ja mogu.,
    Je, sigurna sam da joj je muka, a budući da i ja sama to djelomično perpetuiram, a stvarno ne želim odmagati ženi, neću više ni sudjelovati u topicu.

  15. #265
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa eto, ispada da je najvažnije da se mama ne uzruja kada joj se kaže da nije trebalo udariti dijete
    nije mi jasna ta logika
    kao što Adio mare kaže, moja djeca ne bi mogla sebi doći da im netko iz obitelji to napravi

  16. #266
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    svima je jasno da ne treba udarati dijete, i mami i svima ostalima ovdje.

  17. #267
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    svima je jasno da ne treba udarati dijete, i mami i svima ostalima ovdje.
    nisam sigurna da je svima jasno
    stekla sam dojam da neke forumašice prvi put čuju da nije dobro udarati dijete (ne mislim na pokretačicu topica)
    a za neke druge koje to znaju, imam dojam da ne priznaju razmjer štete koji šamar djetetu i obiteljskom odnosu čini
    Posljednje uređivanje od betty blue : 25.03.2019. at 13:44

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Znači imam 3 sestre sve mlađe od mene. I još 4 brata. Tata nam je vojna ličnost. Kad smo bili bezobrazni, drsko odgovarali itd, bili su nam oduzeti mobiteli, kompjuteri, gledanje tv-a, sve iz sobe osim kreveta. Moje seke su u školu išle odjevene kako im je on pripremio ako si bile zločeste. On je našao svima ono što njima najviše smeta pa ih je tako kažnjavao. I to je stvarno palilo. Danas roditelji misle da je klincima mob potreban, ali nije. Uzmite joj ga. Šminka ako joj je sastavni dio uzmite joj. Moj tata je svima dao 10 minuta tuširanja. Jer 8 djece je mnogo vode. Tko nije izašao u roku isključio bi vodu na ventilu i ugasio svjetlo u wcu. Pa se snađi. Problemi su se rješavali istog trena.

  19. #269
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prilicno je jasno da je, onako generalno gledajuci, "povremeni samar" sasvim solidna odgojna metoda kad, eto, dijete pretjera. Ako je dijete mladje, onda je ok da ga se malo udari po peleni jer to bas i ne boli, a djecu bez pelena je bolje preko nosa, jer valjda ni to ne boli bas previse, a svakako ih natjera da se barem na tren zamisle (nad pogresnim stvarima, vjerojatno).

    Svakako se manje broji ako je udarac dovoljno odmjeren da ne ostavi trag na nekoliko dana (jer to vec moze zagristi u nasilje, s obzirom da bi drugi mogli vidjeti sto se dogodilo).

    Tako nekako ispada da je ok, zar ne?
    Posljednje uređivanje od Kaae : 25.03.2019. at 15:40

  20. #270

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Znači imam 3 sestre sve mlađe od mene. I još 4 brata. Tata nam je vojna ličnost. Kad smo bili bezobrazni, drsko odgovarali itd, bili su nam oduzeti mobiteli, kompjuteri, gledanje tv-a, sve iz sobe osim kreveta. Moje seke su u školu išle odjevene kako im je on pripremio ako si bile zločeste. On je našao svima ono što njima najviše smeta pa ih je tako kažnjavao. I to je stvarno palilo. Danas roditelji misle da je klincima mob potreban, ali nije. Uzmite joj ga. Šminka ako joj je sastavni dio uzmite joj. Moj tata je svima dao 10 minuta tuširanja. Jer 8 djece je mnogo vode. Tko nije izašao u roku isključio bi vodu na ventilu i ugasio svjetlo u wcu. Pa se snađi. Problemi su se rješavali istog trena.

    Majko mila šta nije u redu sa mnom... ja bih u svim ovim scenarijima preklinjala tvog oca da mi radije zvizne šamar.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Po zadnji put ću reći da ne opravdavam nasilje. Ni prema djeci ni prema ženi ni prema bilo kome. Žao mi je što su neke moj post tako shvatile al ja to nisam rekla. Zar je jedan šamar u 13 godina curice nasilje? Zar je udarac po peleni kad se dijete doslovno guši od plača i kad nijedna metoda ne djeluje a ti se bojiš za to dijete i znaš da će se od tog štrecnit i prestat zar je to nasilje?? Ti Peterlin ako ćeš ić s foruma zbog mojih stavova idi šta da ti kažem....Hvala curama koje su me shvatile

  22. #272
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    . Zar je jedan šamar u 13 godina curice nasilje? Zar je udarac po peleni kad se dijete doslovno guši od plača i kad nijedna metoda ne djeluje a ti se bojiš za to dijete i znaš da će se od tog štrecnit i prestat zar je to nasilje??
    Je, nasilje je.
    nisam bez grijeha, pukla sam više puta. Nisam šamarala i šutala djecu, niti ih gađala stvarima, ali sam znala biti grublja, grublje povući, baciti nešto ...
    Sramim se samo kada se sjetim toga, te moje nemoći, nekontroliranog bijesa i njihovih preplašenih pogleda.
    Istina je da živimo u svijetu gdje se i dalje podrazumijeva kako bi rekla light nasilje, svijet gdje djeca zaslužuju šamare. Za početak ajde da barem ne opravadamo roditelje koji su pukli, nego da im se pomogne da pronađu način kako se nositi sa tantrumima od 2-15godina.

  23. #273
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Znači imam 3 sestre sve mlađe od mene. I još 4 brata. Tata nam je vojna ličnost. Kad smo bili bezobrazni, drsko odgovarali itd, bili su nam oduzeti mobiteli, kompjuteri, gledanje tv-a, sve iz sobe osim kreveta. Moje seke su u školu išle odjevene kako im je on pripremio ako si bile zločeste. On je našao svima ono što njima najviše smeta pa ih je tako kažnjavao. I to je stvarno palilo. Danas roditelji misle da je klincima mob potreban, ali nije. Uzmite joj ga. Šminka ako joj je sastavni dio uzmite joj. Moj tata je svima dao 10 minuta tuširanja. Jer 8 djece je mnogo vode. Tko nije izašao u roku isključio bi vodu na ventilu i ugasio svjetlo u wcu. Pa se snađi. Problemi su se rješavali istog trena.
    ovo pišeš da se požališ?
    ili smatraš da je to dobar način odgoja?

    sry, ja bih rekla da ti je otac dvojna ličnost, a ne samo vojna

  24. #274
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ivana i kod mene je tata uvijek bio vojna ličnost. I bilo je slično kao kod tebe. Ali ne bih nikako podržala takvo ponašanje. Ako gledam po sebi, od nas djece je zaradio samo da ga se smrtno bojimo i da se pokupimo svatko u svoju sobu ako dođe ljut s posla ili nešto slično jer smo znali šta će biti dalje. Ne mogu pisati o savjetima jer nemam iskustva, ali cure su već sve rekle. Samo sam htjela reći svoje iskustvo u takvoj vrsti odgoja. Meni je to krivo na toliko puno načina da ih ne mogu ni nabrojati.

    KAMI tebi sretno, mislim da su ti cure dosta pomogle.

  25. #275
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Po zadnji put ću reći da ne opravdavam nasilje. Ni prema djeci ni prema ženi ni prema bilo kome. Žao mi je što su neke moj post tako shvatile al ja to nisam rekla. Zar je jedan šamar u 13 godina curice nasilje? Zar je udarac po peleni kad se dijete doslovno guši od plača i kad nijedna metoda ne djeluje a ti se bojiš za to dijete i znaš da će se od tog štrecnit i prestat zar je to nasilje?? Ti Peterlin ako ćeš ić s foruma zbog mojih stavova idi šta da ti kažem....Hvala curama koje su me shvatile
    A što misliš, zašto sam ja napisala onaj post sa ženskom glavom? Imala sam samo jedan motiv, pokazati kako izgleda kad si s druge strane plota. Budući da ti se nije svidjelo kad se netko nasilno postavi prema tebi, a radi se "samo" o jednoj namjerno gruboj i uvredljivoj rečenici, nadam se da si shvatia. Sad ti je valjda jasno kako izgleda kad dobiješ šamar. Šamar je nasilje i nema opravdanja. A sad se gubim odavde prije nego odvalim još koji verbalni šamar. Tko je shvatio, shvatio je. Tko nije, nema šanse da shvati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.03.2019. at 18:50

  26. #276

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Ok nadam se da si ispunila koju god svrhu da si imala za ispunit

  27. #277

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana i kod mene je tata uvijek bio vojna ličnost. I bilo je slično kao kod tebe. Ali ne bih nikako podržala takvo ponašanje. Ako gledam po sebi, od nas djece je zaradio samo da ga se smrtno bojimo i da se pokupimo svatko u svoju sobu ako dođe ljut s posla ili nešto slično jer smo znali šta će biti dalje. Ne mogu pisati o savjetima jer nemam iskustva, ali cure su već sve rekle. Samo sam htjela reći svoje iskustvo u takvoj vrsti odgoja. Meni je to krivo na toliko puno načina da ih ne mogu ni nabrojati.

    KAMI tebi sretno, mislim da su ti cure dosta pomogle.
    Ali gledaj sad. Ja se nikad nisam usudila reći neću. Nit mi je palo napamet nepoštivanje roditelja. Nemoj me krivo shvatiti ali bio je on dobar kad smo mi bili dobri. Ovako se ponašao sam kad smo mi bili bezobrazni.
    Evo sa zadnje dvoje nikad ga nema doma. Radi vani. I njih dvoje 11 i 16 god ne slušaju mamu uopće. Markiraju. Kućne poslove im nikad nije palo na pamet da trebaju raditi. Ako ih se zamoli da nešto naprave, neće to napraviti. U školi 100 jedinica. Kad im kažeš da uče oni bulje u mob. Oduzmeš mobitel oni nađu drugu zanimaciju. Znači tu se vidi razlika u odgoju. Ogromna.

  28. #278
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ali gledaj sad. Ja se nikad nisam usudila reći neću. Nit mi je palo napamet nepoštivanje roditelja. Nemoj me krivo shvatiti ali bio je on dobar kad smo mi bili dobri. Ovako se ponašao sam kad smo mi bili bezobrazni.
    Evo sa zadnje dvoje nikad ga nema doma. Radi vani. I njih dvoje 11 i 16 god ne slušaju mamu uopće. Markiraju. Kućne poslove im nikad nije palo na pamet da trebaju raditi. Ako ih se zamoli da nešto naprave, neće to napraviti. U školi 100 jedinica. Kad im kažeš da uče oni bulje u mob. Oduzmeš mobitel oni nađu drugu zanimaciju. Znači tu se vidi razlika u odgoju. Ogromna.
    Ne, tu se vidi razlika u katakteru. Ne odgoju.

  29. #279
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Neću ja tebe krivo shvatiti, ja točno znam o čemu pričaš. Samo se meni upalila neka lampica u glavi nakon x godina takvog života pa sam shvatila da ne bi trebalo biti tako da je on dobar kad smo mi dobri. I isto se nikad nisam usudila reći neću. Složila bih se da se vidi razlika u odgoju jer je meni tata isto otišao van taman kad je brat bio u pubertetu. Vidi se razlika, i kod mene je tako. Ali ta razlika se vidi jer on nije razvio pravi strah od tate za razliku od mene i sestre. Nikako to ne mogu vidjeti kao dobar odgoj, to je bilo slušanje iz straha da ne budem prebijena, eto. Da sam ga htjela slušati, nisam. Da sam se slagala s njegovim stavovima, nisam. Ali slušala sam.

  30. #280
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ivana 014, moja prva zelja kako roditelja jest da djeca postuju -sebe.
    Posljedicno tome da postuju mene i svog oca , kako i druge ljude. Ali prvo sebe. Da shvate da njihova markiranja, lose ocjene zbog nedostatka truda ( s tim se treba biti oprezan da se bude siguran da uzrok losih ocjena nisu neke poteskoce ili konflikti ) i sve ostsle glupostu u prvom redu utjece lose na njih. Meni ne trebaju djeca koja su po špagi nego ona koja razmisljaju svojim glavom. Necu ja visiti nad njima kad odrastu i govoriti im sto je dobro , a sto lose. Ja im nisam neprijatelj, niti netko tko stoji sa bičem iz nad njih i zamahuje( slikovito). Sto opet ne znaci da granica nema, ali sigurno necemo provoditi silu i vojnicku stegu , to nije nas stil. Ne zelim da se mene moja djeca boje i da misle da mi se ne mogu obratiti kad imaju ozbiljan problem.
    Da li je to dobro ili lose vrijeme ce pokazati. Roditeljstvo je maraton, ne sprint . Pa cemo vidjeti u njihovoj odrasloj dobi koliko smo dobro odradili posao obzirom na okolnosti i niihov karakter.
    Posljednje uređivanje od sirius : 26.03.2019. at 12:39

  31. #281
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ali, Ivana_014_, tu nije problem što vam tate sad nema, nego što mama nema autoritet jednak kao tata (bolje rečeno, prepustila je tati upravljanje).

  32. #282
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, Ivana_014_, tu nije problem što vam tate sad nema, nego što mama nema autoritet jednak kao tata (bolje rečeno, prepustila je tati upravljanje).
    Totalno.
    Ili djeca nisu navikla na neku normalnu disciplinu vec samo na celicnu cizmu? Nemam pojma? Sto uopce djeca sa 11 i 14 godina imaju markirati. Totalno su premladi za tako nesto, osim ako nisu u nekom gadnim otporu ili problemima. To je meni za strucnu pomoc.

  33. #283
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Doduše, često je u višečlanim obiteljima da disciplina slabi s najmlađima. Roditelji ostare i umore se od nadgledanja. A i svi titraju oko najmlađih.

  34. #284
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, Ivana_014_, tu nije problem što vam tate sad nema, nego što mama nema autoritet jednak kao tata (bolje rečeno, prepustila je tati upravljanje).
    X

    i ovo što je sirius napisala o poštivanju sebe.

    šta ja znam, meni moja djeca nikad nisu rekla neću.
    ako ja kažem da nešto naprave, a oni u tom trenutku iz bilo kojeg razloga ne mogu, ne žele, blablablba,
    slobodni su reći napravit ću to za 5 minuta, pola sata, dva sata,
    jer sada radim nešto drugo, odmorio/la bih se... bilo što. oko svega se možemo dogovoriti.
    ako smatram da se treba napraviti odmah, onda objasnim zašto bi se to moralo napraviti odmah
    i oni to naprave.
    stvar je i u stavu s moje strane, jednostavno nisam navikla ići đonom.

  35. #285
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ako ti djeca nikad nisu rekla neću, stvar je malo i u njima

  36. #286
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Doduše, često je u višečlanim obiteljima da disciplina slabi s najmlađima. Roditelji ostare i umore se od nadgledanja. A i svi titraju oko najmlađih.
    Ima dosta i u tome.

  37. #287
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj me krivo shvatiti ali bio je on dobar kad smo mi bili dobri. Ovako se ponašao sam kad smo mi bili bezobrazni.
    .
    Podsjetilo me na ovo:

    imam jednog kolegu na poslu, psiholog je po struci. Ide već par godina na psihoterapiju i nedavno mi je otkrio da tek sada shvaća da ima to nešto, taj neki osjećaj, ako je mama sretna, sve je dobro, ako mama nije sretna ništa neće biti dobro. Jako me ovo dotaklo. Naravno da nas djeca usrećuju i mi njh. Naravno da je ljepša atmosfera u kući ako su svi imali ok dan i ok su volje. ALI ne treba biti presudno. To da se stalno stalno stalno moje dijete ponaša na taj i taj način da bi mene usrećilo, udovoljilo mi kako bih ja bila zadovoljna i onda i kućna atmosfera ok...to mi je prestrašno, i pokušavam kćeri sve više i više i više pokazivati da je njeno ponašanje njena odgovornost, radi NJE i ljudi oko nje, a ne da bih ja ili njen tata bili sretni. A imala je problema u ponašanju, pred cca 3 godine, ispravilo se samo ne na temeljima toga 'jer su mama i tata tako rekli', nego na temeljima toga da se mora znati što je ispravno a što krivo, da se mora preuzimati odgovornost za svoje postupke.
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 26.03.2019. at 13:18

  38. #288
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti djeca nikad nisu rekla neću, stvar je malo i u njima
    naravno da je stvar i u njima, ali je stvar i u meni i kako sam ja posložila stvari.
    da sam se ja drugačije ponašala prema njima, nego što jesam,
    vrlo je vjerojatno da bi i oni bili drugačiji.
    jer nisu moja djeca mirne bubice.

  39. #289
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    uostalom imamo mi još jedan pubertet za dovršit, vidjet ćemo kako će biti.
    ja ću nastaviti ovako, pokazalo se uspješto,
    imam odraslo, razumno, empatično, vrijedno dijete
    što je meni najbitnije.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 26.03.2019. at 13:42

  40. #290
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ma čisto, sjećam se svog čuđenja kad su mi djeca počela odgovarat sa neću, iskreno sam u čudu bila kako sad da reagiram
    objasniš, a oni opet: neću

    onda sam se vratila i na rečenicu koja mi je prije bila SF: nema neću, mamu se mora slušat

  41. #291
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Moji ne kazu " necu" , ali kazu : " ne mogu" , " ne znam" , " zasto bas ja?!"...ili se prave da nisu culi , to je najcesece kod ovog starijeg.

  42. #292
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    bolje neću nego evo sad ću (ili: budem)

  43. #293
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ma čisto, sjećam se svog čuđenja kad su mi djeca počela odgovarat sa neću, iskreno sam u čudu bila kako sad da reagiram
    objasniš, a oni opet: neću

    onda sam se vratila i na rečenicu koja mi je prije bila SF: nema neću, mamu se mora slušat
    ajme sad tek kužim da ti govoriš o manjoj djeci, ja o pubertetlijama.

  44. #294
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    naravno da je bilo neću, dok su bili manji.

  45. #295
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme sad tek kužim da ti govoriš o manjoj djeci, ja o pubertetlijama.
    je, o malima pričam a naravno devetogodišnjak je već evoluirao do tog goreg evo sad ću

  46. #296
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i da se razumijemo, nije da nije bilo svađa i svega što ide uz pubertet,
    mali još nije krenuo s tim, to tek čekam i brusim jezik

  47. #297
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    imam odraslo, razumno, empatično, vrijedno dijete
    što je meni najbitnije.


    često razmišljam što zapravo želim svojoj djeci, odnosno kuda bih htjela da moj (naš) odgoj vodi, ovo je otprilike to
    osim ovih kompetencija koje spadaju u sferu emocionalne zrelosti, htjela bih da znaju kritički razmišljati i da ne uzimaju stvari zdravo za gotovo, što znači da ih potičem da propituju autoritet, pa čak i roditeljski autoritet
    ne znam, svakako imam dojam da je generacija mojih roditelja puno više važnosti pridavala tom autoritativnom stilu odgoja, a meni se čini da se na taj način zavaraju vrata znatiželji, razmišljanju izvan okvira i zapravo da jedino što radimo je da učimo djecu da budu poslušna

  48. #298
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    bolje neću nego evo sad ću (ili: budem)
    istina

    čim dođe Godot

  49. #299
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    kakvi mali, takvi i veliki
    tash, imam isti princip ko ti: ako nećeš sad, može za 5 min ili pola sata. ili sat. postupno sam produljila rok na pola dana ili cijeli.
    izderem se samo kad je hitno.
    nekad sam sretna kad posluša iz prve, a nekada odnesem ja. lakše mi je samoj odnijet, nego da me dijete ne posluša
    je do roditelja, ali je i do djeteta, slažem se s tang.

    a kad se sjetim onih tema prije 10, 12 godina, hahaha.. "moja sjedi i jede isključivo u sjedalici! - neće ona meni hodati uokolo i jesti!"
    naravno da sam za sve to što lijepo hoće jesti i u miru, za stolom, što lijepo spava već od 8 - ja zaslužna! :D

    kako smo ono rekli? rastu djeca i mi s njima! sve je to za naše dobro!

  50. #300
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a kad se sjetim onih tema prije 10, 12 godina, hahaha.. "moja sjedi i jede isključivo u sjedalici! - neće ona meni hodati uokolo i jesti!"
    naravno da sam za sve to što lijepo hoće jesti i u miru, za stolom, što lijepo spava već od 8 - ja zaslužna! :D
    sjećam se kad je moj uposlio cijeli elipso, imao je blizu tri godine.
    došli mi kupit suđericu, a izašli sa vrištećim djetetom koje smo jedva izvukli iz veš mašine.
    bio je kao da je vragu iz torbe ispao.

    betty slažem se s tobom o ovom dijelu preispitivanja autoriteta i kritičkom razmišljanju.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •