Pozdrav,

Već sam luda i ne znam više što da radim. Mog muža je odgojila njegova baka i više osjeća odgovornost prema njoj nego prema svojoj mami. Ta žena je tako grozna i manipulativna da ju je i vlastita kćer i unuka maknula od sebe. Otisla je u mirovinu sa 50 kako bi ona mogla odgajat mog muža i njegovu sestru, jer muževa mama je morala radit, a otac mu je bio u africi. Ako nešto nije po njenom toliko drami da je to užas.

I sad mi kvari djete.

Imam klinca od 3 godine. I od kad se rodio žena me se pokušala rješiti. Meni doslovno nije dala blizu djetetu kad bi ga ostavili da odemo u trgovinu ili slično, a muž ga nije htio voditi s nama jer je ipak bio beba. Čistila sam joj i kuhala, a žena me konstantno vrijeđala. Kad sam rekla da se selimo kod mojih (jer mi je rekla u ponoć da pokupim stvari i odem s bebom, a muž mora ostat), doslovno je pokušala mog oca posvađat sa mnom lažima da ga ja mrzim i pljujem po njemu itd.
No i dalje svaki vikend idemo kod nje jer moj muž radi isto što i njegova majka i ide linijom manjeg otpora. Njemu je krivo jer treba netko o njima brinuti. I pradjed je isto živ ali on protiv nje ne smije slovo progovorit ali je inace stvarno drag i voli mog sina.

Svaki put kad idemo doma žena nagovara mog sina da ostane tamo spavat. I naravno rasplače ga svaki put jer bi on rado ostao s pradjedom spavat. Ja sam joj nekoliko puta rekla da to prestane raditi jer neće tamo spavat i da ga ne želim stalno u autu smirivati jer se od plakanja ispovraća, no ona i dalje to napravi svaki put. Ali svaki. A sad imamo i malu bebu koja se uznemiri kad braco plače pa imam dvostruki problem.

Svaki put kad mu kažem da ne radi nešto, (tipa pljuje na nekog), ona mu to dopusti i još i ona to s njim ode raditi i onda kasnije govori kako mi je djete neodgojeno i bezobrazno.
Ljuta sam(blago rečeno) i na rubu sam da ju zveknem ili jednostavno kažem mužu da im ne dam više da vide klince. Ne mogu više ovako. Ne znam što da radim.
Muževi roditelji su se zbog nje rastali jer ona je morala kontrolirat svaki dio njihovog života iako je svatko živio u svom stanu(ista kuća). Stalno im je ulazila u stan, kopala po ormarima, kontrolirala kad idu u dućan, kad idu van i s kim, tko im dolazi u goste, piju li slučajno(kod njih nitko ne smije pit alkohol jer će automatski postat alkoholičar). Znači žena je skroz luda.

Ima li itko kakav savjet???
Rekla sam mužu da neću voditi djecu tamo jer žena namjerno radi sve suprotno od onog što kažem djetetu da ne može, a on mi je rekao da se ja inatim njoj. On problem uopće ne vidi.
Bojim se da ja i muž na kraju ne završimo jednako jer unatoč 50km udaljenosti ona i dalje upropaštava naš odnos.

Žao mi je zbog podužeg posta. Ali zbilja više ne znam kako da se postavim. Svaki savjet je dobrodošao.