Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: Muke sa prabakom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno Muke sa prabakom

    Pozdrav,

    Već sam luda i ne znam više što da radim. Mog muža je odgojila njegova baka i više osjeća odgovornost prema njoj nego prema svojoj mami. Ta žena je tako grozna i manipulativna da ju je i vlastita kćer i unuka maknula od sebe. Otisla je u mirovinu sa 50 kako bi ona mogla odgajat mog muža i njegovu sestru, jer muževa mama je morala radit, a otac mu je bio u africi. Ako nešto nije po njenom toliko drami da je to užas.

    I sad mi kvari djete.

    Imam klinca od 3 godine. I od kad se rodio žena me se pokušala rješiti. Meni doslovno nije dala blizu djetetu kad bi ga ostavili da odemo u trgovinu ili slično, a muž ga nije htio voditi s nama jer je ipak bio beba. Čistila sam joj i kuhala, a žena me konstantno vrijeđala. Kad sam rekla da se selimo kod mojih (jer mi je rekla u ponoć da pokupim stvari i odem s bebom, a muž mora ostat), doslovno je pokušala mog oca posvađat sa mnom lažima da ga ja mrzim i pljujem po njemu itd.
    No i dalje svaki vikend idemo kod nje jer moj muž radi isto što i njegova majka i ide linijom manjeg otpora. Njemu je krivo jer treba netko o njima brinuti. I pradjed je isto živ ali on protiv nje ne smije slovo progovorit ali je inace stvarno drag i voli mog sina.

    Svaki put kad idemo doma žena nagovara mog sina da ostane tamo spavat. I naravno rasplače ga svaki put jer bi on rado ostao s pradjedom spavat. Ja sam joj nekoliko puta rekla da to prestane raditi jer neće tamo spavat i da ga ne želim stalno u autu smirivati jer se od plakanja ispovraća, no ona i dalje to napravi svaki put. Ali svaki. A sad imamo i malu bebu koja se uznemiri kad braco plače pa imam dvostruki problem.

    Svaki put kad mu kažem da ne radi nešto, (tipa pljuje na nekog), ona mu to dopusti i još i ona to s njim ode raditi i onda kasnije govori kako mi je djete neodgojeno i bezobrazno.
    Ljuta sam(blago rečeno) i na rubu sam da ju zveknem ili jednostavno kažem mužu da im ne dam više da vide klince. Ne mogu više ovako. Ne znam što da radim.
    Muževi roditelji su se zbog nje rastali jer ona je morala kontrolirat svaki dio njihovog života iako je svatko živio u svom stanu(ista kuća). Stalno im je ulazila u stan, kopala po ormarima, kontrolirala kad idu u dućan, kad idu van i s kim, tko im dolazi u goste, piju li slučajno(kod njih nitko ne smije pit alkohol jer će automatski postat alkoholičar). Znači žena je skroz luda.

    Ima li itko kakav savjet???
    Rekla sam mužu da neću voditi djecu tamo jer žena namjerno radi sve suprotno od onog što kažem djetetu da ne može, a on mi je rekao da se ja inatim njoj. On problem uopće ne vidi.
    Bojim se da ja i muž na kraju ne završimo jednako jer unatoč 50km udaljenosti ona i dalje upropaštava naš odnos.

    Žao mi je zbog podužeg posta. Ali zbilja više ne znam kako da se postavim. Svaki savjet je dobrodošao.

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I tvoj muž stvarno ne uviđa problem?

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    50km? što te tjera tamo?

  4. #4
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    50km? što te tjera tamo?
    X
    prorijedi odlaske. ili neka muž ide sam.

  5. #5
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ti uopce nemas problem s njom. Ti imas problem sa svojim suprugom. Tu je zariste.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ti uopce nemas problem s njom. Ti imas problem sa svojim suprugom. Tu je zariste.
    Baš tako.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Ne. On kaže da sam ja ista kao ona jer joj se inatim. Inače nemam problema s ljudima i uvijek idem drugima na ruku jer mi je žao ljudi al eto ja ispadam govno.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Krivnja jer smo otišli od njih, a oni su stari. Oboje sve mogu sami i u stanju su napravit sami. 7 godina smo zajedno i baba je sve sama radila tek kad smo se oženili je počela sa onim, ja sam stara i ne mogu ništa. Dotad je sve mogla. Mi smo htjeli na stan ali je ona rekla da se doselimo njima jer je ķuća prazna. I mi jesmo. I isto smo tako se i odselili. Ali i dalje smo stalno tamo. Mužu se ne ide ali i njega jebe krivnja.

  9. #9
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Muž vjerojatno ne vidi problem jer stavlja krivnju iznad problema. Ali ne vidim zašto ti moraš ići tamo ako on ide? Očito te to muči i mislim da ne bi trebala to samoj sebi raditi. On osjeća neku obavezu prema njoj/njima i razumijem tu situaciju ali to onda može i sam obaviti, a ti se nećeš nervirati.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ti uopce nemas problem s njom. Ti imas problem sa svojim suprugom. Tu je zariste.
    X

    Nema tu dobrog rešenja, samo manje lošeg.
    Proredi odlaske, nađi zgodan izgovor, npr. vrlo je rizično da starije i nemoćne osobe dobiju neki od dečjih vrtićkih virusa, ne želiš ti da se osećaš odgovorna za prabakino osetljivo zdravlje itd, itd.
    Takvim prabakama je sasvim dovoljno da vide praunuke jednom mesečno, a za taj jedan dan sasvim sigurno neće uspeti da ti "pokvari" dete.
    Muž neka ide kad god misli da treba, ali sam.

    Sa druge strane, ako su odnosi već takvi, velik je plus što ste se uopšte odselili.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 25.03.2019. at 15:38

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Nema tu dobrog rešenja, samo manje lošeg.
    Proredi odlaske, nađi zgodan izgovor, npr. vrlo je rizično da starije i nemoćne osobe dobiju neki od dečjih vrtićkih virusa, ne želiš ti da se osećaš odgovorna za prabakino osetljivo zdravlje itd, itd.
    Takvim prabakama je sasvim dovoljno da vide praunuke jednom mesečno, a za taj jedan dan sasvim sigurno neće uspeti da ti "pokvari" dete.
    Muž neka ide kad god misli da treba, ali sam.

    Sa druge strane, ako su odnosi već takvi, velik je plus što ste se uopšte odselili.
    Stvar je u tome što oni zahtjevaju vidjet klince. A same ih ne puštam. Bebač ima dva mjeseca i dojim ga, a stariji ima mučnine u autu pa mora netko biti s njim iza.
    Znači ako oni idu moram i ja. A on im ne želi uskratit viđanje djece. Oni su oboje medicinski djelatnici. I njih ne brinu bolesti. Znači stvarno nemam izgovora.

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znaci da moras ici pa se pomiri s tim. Prabaka se nece promijeniti.

  13. #13
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koliko bakica ima godina?

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da bakica

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Prabakutaner!

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mora da je u rodu s jednom tetkom

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Meni je tetka cijeli dan u glavi.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sad će skoro ljeto, možda ne dođe ove godine.

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ona za koju se podomacivala hrana iz restorana vise ne dolazi.
    Za ovu koja voli ljetovati u tudjoj kuci ne znam.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko bakica ima godina?
    75.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nema pomoći, Ivana. Ko ni sa svekrvama. Ili trpiš pa dobiješ čir na želucu, ili o'ladiš i začepiš uši, ili spakiraš djecu da ih muž sam vozi, ili mu daš ultimatum ilijailiona s mogućnošću da izabere nju. On živi višedesetljetnu emocionalnu ucjenu, nije u stanju razumno razmišljati, nećeš ga promijeniti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nema pomoći, Ivana. Ko ni sa svekrvama. Ili trpiš pa dobiješ čir na želucu, ili o'ladiš i začepiš uši, ili spakiraš djecu da ih muž sam vozi, ili mu daš ultimatum ilijailiona s mogućnošću da izabere nju. On živi višedesetljetnu emocionalnu ucjenu, nije u stanju razumno razmišljati, nećeš ga promijeniti.
    Da je svekrva poslala bi je u *****. Da nije dede bez problema bi i nju odjebala. Al sad ispada da i njega kažnjavam zbog nje.

  23. #23
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nemoj više ići. Jednostavno nemoj. Napisat ću opet. Nemoj više ići. Djeca su dovoljno mala da ih ne moraš poslati.
    Idi par puta godišnje. Pozovi njih sebi par puta godišnje.
    Ako im on hoće ići pomagati, neka ide sam. Ako želi svaki vikend ići, neka ide. Dosadit će i njemu. A možda ponekad poželi provesti vikend i drugačije.

    Moja svekrva živi 8 minuta pjesice od nas. Iz slicnih razloga ja sam kod nje u kući zadnji put bila prije cca 3-4 godine. Godine. Ne mogu se ni sjetiti više kad. MM ide k njoj 4 do 6 puta tjedno, na pola sata do 3 sata. Kad neko dijete poželi ići s njim povest će ga (5 i 8 godina). Kod nas je uvijek dobrodošla, ali i ona dolazi k nama 1 do 2 x godišnje.

    Eto. Može se i tako.
    Prestani ići k njoj. Točka.

  24. #24
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Kada sam jednom mužu rekla da ću se početi ponašati kao i oni (njegovi),rekao je da se time spuštam na njihov nivo.A koji je to njihov nivo?,pitam ga ja.On se zableno u mene,jer nije htjeo da izgovori .A time mi je sve rekao,a i njemu je stiglo do glave.
    Trebalo je vremena da to dođe na svoje.
    Sada sebe stavim na 1. mjesto.A s njegove strane nema zamjerki,a prije je bilo.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Stvar je u tome što oni zahtjevaju vidjet klince. A same ih ne puštam. Bebač ima dva mjeseca i dojim ga, a stariji ima mučnine u autu pa mora netko biti s njim iza.
    Znači ako oni idu moram i ja. A on im ne želi uskratit viđanje djece. Oni su oboje medicinski djelatnici. I njih ne brinu bolesti. Znači stvarno nemam izgovora.
    Prvo, ako su medicinski radnici onda moraju znati da imunitet ljudi od 65, a naročito 75+ godina nije ni blizu imunitetu mlađih ljudi. To je činjenica, bez obzira šta oni misle. Ja sam volela svoje bake, ali nisam vodila svoju bolesnu decu kod njih. Obe su imale 80+ godina i nisam htela da se grizem hoće li umreti od neke komplikacije gripe i ostalih vrtićkih virusa.
    Drugo, zašto TM misli da je prabaka dece, osoba od 75 godina, kompetentnija da odlučuje o njegovoj deci nego mlada osoba koju je sam birao i koja je majka te dece?
    Beba od 2meseca je stvarno isuviše mala da bi se vozikala 50km tamo amo po želji prabake a na uzrujavanje majke bebe, to svakako bebi nimalo ne koristi, jednako kao što ni trogodišnjaku ne koristi da često boravi sa osobom koja mu narušava odnose među roditeljima.
    Ne znam kako ovo bolje da upakujem u taktičnije pitanje, ali da li TM shvata da dopušta sebi da stavi kaprice svoje bake ispred dobrobiti svoje dece?

  26. #26
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A i starije dijete koje ima mučnine da stalno mora biti u autu ?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo, ako su medicinski radnici onda moraju znati da imunitet ljudi od 65, a naročito 75+ godina nije ni blizu imunitetu mlađih ljudi. To je činjenica, bez obzira šta oni misle. Ja sam volela svoje bake, ali nisam vodila svoju bolesnu decu kod njih. Obe su imale 80+ godina i nisam htela da se grizem hoće li umreti od neke komplikacije gripe i ostalih vrtićkih virusa.
    Drugo, zašto TM misli da je prabaka dece, osoba od 75 godina, kompetentnija da odlučuje o njegovoj deci nego mlada osoba koju je sam birao i koja je majka te dece?
    Beba od 2meseca je stvarno isuviše mala da bi se vozikala 50km tamo amo po želji prabake a na uzrujavanje majke bebe, to svakako bebi nimalo ne koristi, jednako kao što ni trogodišnjaku ne koristi da često boravi sa osobom koja mu narušava odnose među roditeljima.
    Ne znam kako ovo bolje da upakujem u taktičnije pitanje, ali da li TM shvata da dopušta sebi da stavi kaprice svoje bake ispred dobrobiti svoje dece?
    Znaju oni svašta ali oni po svome rade. Kad su bolesni neće ni reći da su bolesni nego kad se pojavimo to saznamo. A to nam je do prije 6 mjeseci bio veliki problem jer je stariji zbog krajnika stano dobivao upalu pluća i stalno je bio na infuzijama i antibioticina na zaraznoj. Ali i tad je muž inzistirao da se vozamo njima. Rekla sam mu da se može odselit ako hoće ali od sada nadalje će oni vidjet klince dva puta godišnje. Božić i Uskrs.
    Ako je njemu do nje može joj se slodobno odselit. Ionako mu je rekla da ako se odseli neće dobiti kuću, ona će ju u grob sa sobom

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Teška situacija.
    Osobama koje nisu doživjele takvo nešto, niti imaju priliku živjeti s nekim takvim (suprug, obitelj) sa strane je lako reći - pa zašto ideš? nemoj ići! - i sl.

    Ja sam shvatila da direktnom svađom i ucjenama ne ide.
    U nekim situacijama, za "više" ciljeve, vrijedi malo i lagati.


    Npr. jako te boli glava; dijete ima laganu temperaturu; pošalješ ga sa starijim djetetom, a ti s mlađim ostaneš doma - ako mu se ispovraća, nek čisti i nek smiruje situaciju; dogovori termin kod zubara/liječnika i sl.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. On kaže da sam ja ista kao ona jer joj se inatim. Inače nemam problema s ljudima i uvijek idem drugima na ruku jer mi je žao ljudi al eto ja ispadam govno.
    Reci mu da će vaš brak završiti isto kao brak njegovih roditelja, ako nastavite ovako, pa nek odabere jel mu je do babinih finesa baš toliko stalo.
    Aha, ja bih mu još rekla da si priveže par.
    I sebi bih to rekla.
    I ne bih tamo išla ni mrtva, s djetetom još manje.
    Ovakve babe imaju rok trajanja do 99., zagorčavat će ti život još 25 godina, tu me reži.
    Posljednje uređivanje od Evelina : 26.03.2019. at 11:25

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    nek odabere jel mu je do babinih finesa baš toliko stalo.

    kao što je pokretačica teme rekla - muž ne vidi problem

    dakle, s ovakvim pristupom na silu, samo se izaziva veća svađa i netrpeljivost među supružnicima

    ja sam za varijantu polakog prorjeđivanja viđanja
    i možda da pokretačica shvati da neće baba imati baš toliki utjecaj na dijete, jer nije svaki dan s njima
    a ako mali hoće prespavati, pa nek prespava jednom; možda će shvatiti da mu nije zanimljivo pa sljedeći put neće plakati pri odlasku
    a i baba će shvatiti da više nije u snazi brinuti se o tako malom djetetu
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.03.2019. at 11:32

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa ako mu se zorno objasni čemu to vodi, možda će vidjeti problem.
    Ako ne, onda ne vidim čemu uopće zajedništvo koje to nije.
    Tada drugi problemi izviruju, baba je tad stvarno najmanji problem.

  32. #32
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    da, ti se moras snaznije postaviti
    kao majka te djece ja ne bih dozvolila da netko raspolaze mojim i njihovim vremenom protiv moje volje
    a to moras rijesiti i dogovoriti s muzem
    prabaka ce onda postati nebitna

  33. #33
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    75.
    Jao, tek! A ništa, onda ćeš morat trpit do daljnjega
    Ona je samo teoretski prabakutaner, u praksi je to dobrodržeća svekrva.
    Ja bih probala ovako kao Bubilo.

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ja bih ovako kao Vrijeska, postupno navikavanje na sve rijeđe susrete.

  35. #35
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zaredom 2-3 poštena povraćanja po zadnjem sicu auta. Po mogućnosti obrok s jogurtom ili pomadorama prije putovanja.

  36. #36
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jogurt + naranče + smoki = uspjeh zagarantiran .

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dobar mi tek

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A kaj on radi kad ide k njoj da joj pomogne,možda je to ipak neka konstruktivno radnja stoga je,slaganje drva.....

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moji veliki obavezno jedu jogurt ako je duži put,kaj on nekaj smeta,ok ne jedu smoki

  40. #40
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moje nikako ne podnose mliječno prije puta.
    Jelena,možda tvoji nemaju problema sa mučninama.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj on radi kad ide k njoj da joj pomogne,možda je to ipak neka konstruktivno radnja stoga je,slaganje drva.....
    Ne radi nista. Sjedi. Ruča. Pije kavu. Ponekad treba odnijet nešto na tavan ili tako neku sitnicu. Ide da ih vidi. Jer oni inače zovu svaki dan nekoliko puta. Čak ga i na poslu zovu. Da se njih pita čitave bi dane proveli na telefonu.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    pa ako stvarno ništ ne radi onda prorjedite, morate i tvojima otići, ili klinac ima rođendan u društvu, pa kupanje......
    a njegovi starci ga ne zovu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.03.2019. at 15:04

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ivana_014_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radi nista. Sjedi. Ruča. Pije kavu. Ponekad treba odnijet nešto na tavan ili tako neku sitnicu. Ide da ih vidi. Jer oni inače zovu svaki dan nekoliko puta. Čak ga i na poslu zovu. Da se njih pita čitave bi dane proveli na telefonu.
    Baka tvog muza svog unuka zove nekoliko puta dnevno?! Svaki dan? Tiruriru

  44. #44
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Baka tvog muza svog unuka zove nekoliko puta dnevno?! Svaki dan? Tiruriru
    To je mama-baka. Maka.

  45. #45
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    As in, malo san maka

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A unuku je sve to sasvim normalno. A ni unukova žena nije potpuno sagledala konsenvence dok je bilo vreme. Huh.

  47. #47
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako ste iz Zagreba i dijete ide u vrtić, uskoro ćete svaki vikend imati dječji rođendan u igraonici .

    Ta maka je zbilja ono... mislim i moja je sveki takva, zove MM-a između 5 i 65 puta na dan... ako zaboravi mobitel, kad se vrati ima 14 propuštenih poziva od nje... ajde, da budem iskrena nekad prođe i 24 sata da ne nazove . Al blizu smo, pa ovaj moj kad ju ne može smiriti preko telefona ode tamo... nekad na 27 sekundi, nekad na 27 minuta, nekad na 3 sata... ovisi o potrebama - psihičkim potrebama. Rijetko joj nešto fizički pomaze. Uglavnom, realno ovu moju djeca ni ne zanimaju. I kad ih vidi zanimaju je oko 7 i pol minuta, nakon toga su joj naporni. Nju zanima da ima kontrolu da netko skače na njezine izmišljotine.

    Ivana... samo ti njemu lijepo reci da si se dogovorila za vikend s frendicama i djecom negdje nešto... i tako, svaki vikend nešto. I onda mu lijepo i reci da nećeš vise ići.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zašto ne bi išla,ali ne mora to bit svaki vikend
    Jednom dva put mjesečno sasvim ok

  49. #49
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    2x mjesečno kod takve vještice? I 2x godišnje je previše. Pardon maj frenč.

  50. #50
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ivana, prema mojem iskustvu, to se neće smanjivati... jednom sam (prije 8 godina) proplakala cijeli jedan roštilj... prvo dijete je bilo staro 3-4 mjeseca i moja šira obitelj (starci, buraz i šogorica, tete, sestrične...) su organizirali roštilj na Jarunu da se družimo. Zvali smo i sveki, ali ona je čangrizavi stari babac i ne znaš nikad hoće li ju uvrijediti što ju zoveš ili što ju ne zoveš... neće ona. Ok. Prije nego krenemo 20 km na drugi kraj grada, MM ode nakratko do nje da riješi koju mušicu. Čim smo stigli i zamirišali ćevapi, eto nje sjela na mobitel... frka, panika, sto zivotnih problema... moj se vratio. On propustio roštilj, ja proplakala roštilj... 8 godina kasnije nit bi trepnula, nit bi suzu pustila... on, ovisno o procjeni, nekad odleti, nekad kaže “nismo u gradu” i ugasi mobitel. Ne možeš brate to... uostalom i ovo dijete od 8 godina to kuži i zna mu prigovoriti ako je nešto očekivao od tate s “opet ideš k njoj?!”. Ja se pravim blesava i fina, pa kao “ona mu je mama, tvoja baka, stara je, treba pomoć, brzo će se vratiti”, al mali mu bez pardona spusti “a kad ćeš mi napumpat gumu”.... pa se eto prioriteti mijenjaju.

    Djeca rastu, doći će vam dječji rođendani, gdje su druženja s prijateljima? Ako krenu na neku aktivnost, treninzi preko vikenda, škola = lektira, učenje, zadaće, projekti... zaboravite babu na toj razini učestalosti.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •