Stranica 15 od 26 PrviPrvi ... 5131415161725 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 1256

Tema: Volite li se sminkati (s naglaskom na puder)

  1. #701
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Malo browsam pa naletila na Pazila je na svaki detalj:

    https://www.gloria.hr/moda/inspiraci...tusin/8723525/

  2. #702
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Back to the future - moda 70-tih za muske:
    https://www.boredpanda.com/1970s-men...mpaign=organic

  3. #703
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    točno je da se sijedi muškarci smatraju šarmantnima, ali bome ima stvari koje kod njih ne prolaze (recimo saggy man breasts ili neproporcionalno veliko dupe), ali naravno da smo više fokusirane na ženske standarde ljepote

  4. #704
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    S naglaskom na trosak: 'svjezeg izgleda' od 0-24 kod mladjih cura..koje su ionako svjeze;

    https://novac.jutarnji.hr/novcanik/l...i-hit/8739383/

  5. #705
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Za privlačnost sjedina na ženama i muškarcima - zaista mi je teško povjerovati da to nema ama baš nikakve veze s biologijom, nego je isključivo društveni konstrukt. Žene imaju kratak reproduktivni period u odnosu na muškarce, pa to se mora odraziti i na seksualnu prvlačnost starijih žena u odnosu na starije muškarce. Neugodno za ženu od 44 kao što sam ja, ali kako ne bi bilo tako? I baš bih rekla da nam tu društveni konstrukti idu na ruku, ja se uopće ne osjećam ko baba, osjećam se (zasad) isto kao s 25, i vidim da jako puno žene oko mene proživljava srednje godine mladalački. Dapače, u mojoj sredini, rekla bih da muškarci ranije stare, ranije se zapuštaju psihički i fizički, blaga depresivnost i pogubljenost je vrlo česta značajka, i to ih definitivno ne čini privlačnima niti im se u tom smislu oprašta.

    Ma zapravo, s puno toga napisanog ranije nije da se ne slažem, nego mislim da se jednostavno pretjerano jednostrano gleda.
    Moj 14 godišnjak ide jednom mjesečno kod kozmetičarke, bira sredstva za stiliziranje kose, namješta si frizuru (koristi fen bolje nego ja definitivno), bira odjeću, sanja da izgleda kao Thor i radi desetke sklekova, žica teretanu (pored redovitih treninga) i broji mjesece kad će konačno postat "masa", pati zbog jednog uha koje mu je malo asimetrično (i imamo termin za estetsku korekciju)...

  6. #706
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Šta mislite, na te naše muške, kako djeluje društveno očekivanje od muškarca da je privlačan kad je uspješan? Jer koliko žena mora biti lijepa, toliko muškarac treba biti uspješan, ako ćemo o društvenim kosntruktima. Ili su to također i evolucijska naslijeđa?
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.04.2019. at 12:13

  7. #707
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Vertex, emo smo vršnjakinje em isto razmišljam. Dio toga je evolucijsko naslijeđe, dio društveni trend, a sve je isprepleteno no poanta priče je da i žene i muškarci žele biti i lijepi (pod čim se misli i na zadovoljstvo samim sobom i na privlačnost suprotnom spolu) i uspješni.
    I ne vidim da se puno tu promijenilo u zadnjih sto godina.

  8. #708
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Šta mislite, na te naše muške, kako djeluje društveno očekivanje od muškarca da je privlačan kad je uspješan? Jer koliko žena mora biti lijepa, toliko muškarac treba biti uspješan, ako ćemo o društvenim kosntruktima. Ili su to također i evolucijska naslijeđa?
    Igzektli! Pritisak love! I boys don't cry i sto drugih stvari za muške. Djeluje loše. Preporučam Chimamandu (lijepa i našminkana i nasmijana feministkinja) koja ima video tutorial "We Should All Be Feminists". Sve je obrazloženo .

    Evolucijsko naslijeđe - u pojmu evolucije je zapisana promjena - postupna promjena. Ne nepromjenjivost na eone - jer je to evolucijsko naslijeđe. Pa se i društveno i fizičko naslijeđe se mijenja (alternativni načini dobijanja djece, život bez djece, solo život žena i muškaraca, život preko 50-te, sve više 70-godišnjaka vs. mladih u društvu itd itd.).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.04.2019. at 12:29

  9. #709
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tj. meni se osobno ne čini produktivno - zato jer imamo pritisak, vrtit ko hrčak pa da budemo još ljepši (žene), imamo još više love (muški) itd.

  10. #710
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Šta mislite, na te naše muške, kako djeluje društveno očekivanje od muškarca da je privlačan kad je uspješan? Jer koliko žena mora biti lijepa, toliko muškarac treba biti uspješan, ako ćemo o društvenim kosntruktima. Ili su to također i evolucijska naslijeđa?
    Mislim da to načelno drži vodu, ali kod nas ne. Meni se čini da smo mi podjednaki o oba segmenta, uređivanje - karijera. Meni se drugi način ne čini privlačnim, iako si mogu zamisliti da bih se prilagodila.

  11. #711
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa u biti to i hoću reći. Prvo, da i muški imaju povijesno društvena očekivanja na plećima, nimalo laka i bezazlena, i drugo, da se stvari ipak bitno mijenjaju i za nas i za njih. I treće da želje, ponašanja i težnje ne mogu biti isključivo plod društvenog pritiska, jer smo i biološka bića.

  12. #712
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u biti to i hoću reći. Prvo, da i muški imaju povijesno društvena očekivanja na plećima, nimalo laka i bezazlena, i drugo, da se stvari ipak bitno mijenjaju i za nas i za njih. I treće da želje, ponašanja i težnje ne mogu biti isključivo plod društvenog pritiska, jer smo i biološka bića.
    Naravno. Nitko na topicu volite li se šminkati nije rekao da muški nemaju neke druge pritiske. Uska tema topica je šminkanje žena (podrazumijeva se da su žene.... većina muških se zasad ne šminka ). Bio bića smo utoliko što imamo potrebu za hranom, snom, u zaštitom i seksom. Naša biologija nam ne govori "nalazi ovu s puderom i primerom privlačnom" ili "ako nema abs, ništa on ne valja". Tako da je svođenje pod bio - po meni jako zeznuto.

  13. #713
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali nam govori "budi privlačna". Nisam svela pod bio, nego sam rekla da nije društveni pritisak jedini faktor u našoj želji da budemo privlačne i da ta želja nije isključivo, ako mene pitaš ni pretežno, društveni konstrukt. Ideje šta je privlačno donekle jesu.

  14. #714
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nam govori "budi privlačna". Nisam svela pod bio, nego sam rekla da nije društveni pritisak jedini faktor u našoj želji da budemo privlačne i da ta želja nije isključivo, ako mene pitaš ni pretežno, društveni konstrukt. Ideje šta je privlačno donekle jesu.
    Da... ali što znači taj "budi privlačna" koji biologija diktira? Tu imaš u povijesti ljudskog roda od debelih Veneri, do Twiggy cura, od debelih obrva, do obrijanih obrva itd. Čim je tolika varijanca, ja bih onda ipak rekla da društvo diktira "a imate misliti da je privlačno to i to".

    Čisto biološki, trebali bi bit privlačniji dlakavijij muškarci s viškom testosterona jer to znači da su potentni i agresivni i obranit će svoje ženke od napada. A društvo je sad neko stoto, pa su nam tapicirani muškarci neprivlačni, pa se bidni briju. Društvo kaže "budi osjećajan za bit privlačan" možda .

    Pa onda što znači "bit uspješan". I treba li ženi, za brigu o potomcima, stvarno dlakavo testosteronsko čudo, ili će od njega zapravo pobjeć glavom bez obzira - onaj topic onog nekog muškog koji je zamislio da žena živi kod njegovih mame i tate jer on zarađuje dovoljno, a savjet forumašica (nekih) je bio Run, Forrest, Run .

    Itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.04.2019. at 16:48

  15. #715
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja potpisujem inu. I opet dovodimcu pitanje tu fantasticnu nikad vecu slobodu da budemo to sto jesmo.
    jer ja ZELIM BITI DEPILIRANA, jer mi je nedepilirana noga odbojna, jer cijeli zivot zivim u kulturi depiliranih nogu. A svjesna sam da je ta pounutrasnjena slika lijepe depilirane noge takva kako bih ja ulozila novac i vrijeme da bi do iste dosla. I to mi je bezveze. Mislim zivim s tim, nije da sam kontinuirano rastragana oko depilacije, ali da se smatram bas potpuno slobodnom, pa bas i ne. I naravno da smo svi mi dio drustva i da nas drustvo oblikuje, no problem je sto bas zene u znacajnoj mjeri oblikuje na nacin da se puno vise investiraju od muskaraca. Investiraju lovu, ali i vrijeme! Jer eto osobno fakat ne bih voljela da mi teen kcer jednoga dana trosi dva sata na uredjivanje. I slazem se da se odnedavno i muskarcima dizu standardi ljepote i mladosti, no to je sve gluparija naspram zena. Moj muz ujutro opere zube i umije se vodom. Ja koja se minimalisticki sminkam ipak utrosim 15 minuta u ovdje opisanu rutinu. I novac nemali za sve te proizvode. Mozemo reci da on bira biti slobodan od toga, no ostaje cinjenica da je on zgodan stariji frajer sa sijedom bradom ( silver fox), a ja bih nepofarbana da sam sijeda izgledala naprosto staro. Nikad u zivotu nisam cula niti vidjela, a niti sama pomislila, kako je sijeda zena sexi. A bome za frajere jesam. Puno puno puta. Od Clooneya do Ramljaka.
    Evo recimo sasin post u biti cijelo vrijeme podrazumijeva da ona želi biti i lijepa i privlačna (i ja isto) i buni se šta je ženi potrebno više truda da bi bila smatrana lijepom i privlačnom, dok bi bilo idelano da budemo lijepe i privlačne i kad smo ne baš sređene i ne baš mlade :D

  16. #716
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A normalno da želimo bit lijepe i privlačne. Ko što želimo bit pametne na forumu. Moja je teorija da je to što je lijepo i privlačno i pametno društveno uvjetovano. Npr., meni nije lijepa ona žena mlada koja koristi 25 proizvoda za osvježit izgled. Meni je ljepša bila bez ijednog od 25. I ne želim da društvo meni (a hoće, bude li većina koja misli da je to privlačno) nalaže - ne, ljepša si s 25 proizvoda, zategnutog lica, i američkih zubiju za koje moraš stavit sunčane cvike ako ti dođe sugovornik s tom nijansom. Zato jer ja sada smatram da je too much. Pa se borim da to ostane too much, a ne bude prevalentan trend .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.04.2019. at 16:52

  17. #717
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da

    Čisto biološki, trebali bi bit privlačniji dlakavijij muškarci s viškom testosterona jer to znači da su potentni i agresivni i obranit će svoje ženke od napada. A društvo je sad neko stoto, pa su nam tapicirani muškarci neprivlačni, pa se bidni briju. Društvo kaže "budi osjećajan za bit privlačan" možda .
    Itd.
    Ja kad vidim da je neki muški prirodno dlakav po prsima a brije se, kažem mu: Ajme šta si to radiš, pusti te dlake da narastu

  18. #718
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim, ja se sa sasom slažem - ja uopće nisam fan trošenja puno vremena na sređivanje, volim malo, sve više od malo mi je dosadno. Nisam fan ni kupovanja, niti me šoping kao ritual veseli, niti me posjedovanje puno robe/kozmetike/šminke veseli.
    Ja se učim da se malo više njegujem, a ne da mi trebaju intervencije da bih se okrenula minimalizmu. Napisala sam kako sad konačno svaki dan stavljam kremu (naravno, samo ujutro, dvaput dnevno mi je previše...).
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.04.2019. at 16:54

  19. #719
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim, glatke noge sam već internalizirala. Ne moram i primere, i 25 proizvoda za malo si osjvježit dan .

  20. #720
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A normalno da želimo bit lijepe i privlačne. Ko što želimo bit pametne na forumu. Moja je teorija da je to što je lijepo i privlačno i pametno društveno uvjetovano. Npr., meni nije lijepa ona žena mlada koja koristi 25 proizvoda za osvježit izgled. Meni je ljepša bila bez ijednog od 25. I ne želim da društvo meni (a hoće, bude li većina koja misli da je to privlačno) nalaže - ne, ljepša si s 25 proizvoda, zategnutog lica, i američkih zubiju za koje moraš stavit sunčane cvike ako ti dođe sugovornik s tom nijansom. Zato jer ja sada smatram da je too much. Pa se borim da to ostane too much, a ne bude prevalentan trend .
    Pa tu se s tobom skroz slažem. Samo ne znam zašto misliš da je normalno da želimo biti lijepe i privlačne. Može se to i ne željeti
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.04.2019. at 16:56

  21. #721
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    S tim da 25 slojeva uopće nema veze s privlačnošću. To su baš samo tržišne fore, na koje padamo. Puno tih rituala i mjerila, rekla bih, nema uopće veze s muškarcima. To je neki ženski izmišljeni paralelni svijet. Kojem muškarcu su ikad smetala ona zadnja dva kila kojima koja treba skinut i se žene okupiraju, nekad i godinama? Ja mislim nikad nijednom.
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.04.2019. at 16:59

  22. #722
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Muškarci ne vole previše šminke, ma ne vole je uopće.. Ne smetaju im kile ni celulit, a bome niti sijede. Tako da je većina nametnutih modno-estetskih trendova nametnuta od žena ženama i naravno u svrhu da se uvijek nešto novo proizvede, proda i zaradi.

  23. #723
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tu se s tobom skroz slažem. Samo ne znam zašto misliš da je normalno da želimo biti lijepe i privlačne. Može se to i ne željeti
    Slažem se - može se željeti bit ružna i neprivlačna i s neprivlačnim stavovima općenito .

  24. #724
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Muškarci ne vole previše šminke, ma ne vole je uopće.. Ne smetaju im kile ni celulit, a bome niti sijede. Tako da je većina nametnutih modno-estetskih trendova nametnuta od žena ženama i naravno u svrhu da se uvijek nešto novo proizvede, proda i zaradi.
    Ne zaboravimo ovo i muški, ne mijenjajte se pls . A muške vlasnike filmskih studija, muške i ženske predsjednike Uprava kozmetičkih kuća, ženske influenserice, ekipu s promocije Glorija Glam magazina i ženski peer pressure ćemo lipo - zanemarit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.04.2019. at 17:55

  25. #725
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A muške vlasnike filmskih studija, muške i ženske predsjednike Uprava kozmetičkih kuća, ženske influenserice, ekipu s promocije Glorija Glam magazina i ženski peer pressure ćemo lipo - zanemarit.
    Nikad meni kruha od tebe.

  26. #726
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Muškarci ne vole previše šminke, ma ne vole je uopće.. Ne smetaju im kile ni celulit, a bome niti sijede. Tako da je većina nametnutih modno-estetskih trendova nametnuta od žena ženama i naravno u svrhu da se uvijek nešto novo proizvede, proda i zaradi.
    Uf, ne bih se slozila, nažalost. Ja bih da jest tako, ali nije.

  27. #727
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Vjerojatno kako koji. I mi imamo različite ukuse, pa vjerojatno onda i oni haha.

    Meni moj nikad ni ne komentira šminku. Ni kad je imam ni kad je nemam. Ne mogu se uopće sjetiti niti jedne njegove reakcije na šminku. Osim recimo kad odem na trepavice, pa prokomentira da su lijepe kad dođem kući, ali uzmimo u obzir da zna kad idem pa vjerojatno misli da mora nešto reći da ja vidim da je skontao.

    A imala sam jednog daaavno koji me je često tražio da mu šaljem slike bez šminke jer sam mu tako ljepša. Tad mi je bilo slatko, sad mi je baš creepy kad razmišljam o tome. Jedan moj poznanik je svoju curu ostavio kad je prvi put pred njega izašla bez šminke. Možda sam to već i pisala ovdje. On kaže da mu je to bilo prestrašno iskustvo i da je nije prepoznao. Ne znam jel baš potpuno istinito ili je tražio razlog, ali hoću reći da očito ima onih kojima to itekako igra ulogu.

  28. #728
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Tad mi je bilo slatko, sad mi je baš creepy kad razmišljam o tome.
    U međuvremenu je možda neprimijetno, mic-po-mic, šminko-neuromarketing odradio svoje .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.04.2019. at 12:31

  29. #729
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moguće Riri da je kod vas mlađih generacija drugačije, metroseksualci i ostalo
    Ja sam stara i imam još starijeg frajera. I zapravo mi je sasvim u redu ako ja njega volim i privlačan mi je sijed, ćelav, trbušast i kratkovidan bilo bi vrlo licemjerno da on od mene ima neka druga očekivanja.
    Jer budimo pošteni, mogu ja ići u grad i na posao ne znam kako sređena i našminkana, ali ujutro u krevetu vidi pravo stanje.
    Zato me uvijek zeza da se sređujem zapravo za neke druge, kolege na poslu i poslovne partnere, frendice s kojima idem van, a da sam za njega dobra u svakom izdanju. Ali tako i treba biti po meni. Ne ovo da se sređujemo za druge nego da za partnera moramo biti u svakom izdanju mi.

  30. #730
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pa ja ne znam postoji li netko tko se ne želi osjećati lijepo. Netko se lijepo osjeća bez šminke, a netko se ljepše osjeća sa šminkom. Meni je najbitnije da se ja ugodno osjećam, da ne radim nešto zato što je nametnuto a pritom se osjećam loše. Ja sebi s dlakavim nogama nisam ugodna, iako pola zime provedem s dlakavim nogama, ali čim ih skinem osjećam se puno bolje.
    Kad nabacim malo šminke osjećam se isto puno bolje i ne smatram da mi je nametnuto nego ja to želim, a počela sam se šminkati poslije 30-te. Na moru sam nenašminkana, vikendom sam nenašminkana.
    MM-u sam lijepa i sa i bez šminke i sa i bez dlaka.
    Farbam se 1 mjesečno jer imam kratku kosu i jako se vide sijede a kosa mi je cijela prošarana sijedima i to je meni užasno ružno, izgledam 5g starija s tim sijedima, a bome ne želim izgledati 5g starija.
    Otprilike mojih pola prijateljica (a sve smo u 40-tima) se ne šminka nikada a pola ih se šminka diskretno. I jedne i druge su mi svaka na svoj način lijepe. Jedna moja draga kolegica nikada na sebe nije šminku stavila i ne mogu ju ni zamisliti sa šminkom...takav je tip.
    Jedino što sam rekla da mi se ne sviđa je kad se netko šminkom promijeni do neprepoznatljivosti, a takav trend je među mlađim curama uzeo maha, pa su sve nesretne jer nemaju propisane obrve, velika usta, visoke jagodice i onda satima pokušavaju to dobiti šminkom. Kad pogledam naslovnice časopisa doslovce su sve žene na njima skoro pa iste, ja ih nekada niti ne razlikujem.

  31. #731
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, ne bih se slozila, nažalost. Ja bih da jest tako, ali nije.
    X
    Je, većina bi voljela da nemaš šminke, ali da izgledaš onako kako izgledaš kad si našminkana. Ne smeta celulit - ako ga je malo. Ne smeta koje kilo viška - ako je do 5. Ne smetaju sijede - hm...ako si inače komad i mladolika, i ako ih je ispod 5.
    Kao što ni meni ne smeta pivski trbuščić dok nije bojler. I smije biti ćelav ako se brije na ćelavo, i smije biti sijed ako je to uobličena frizura a la Clooney, a ne Bruno Langer...nastavi niz.
    Htjedoh reći da je ta tolerancija prilično ograničena.

  32. #732
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Najviše je u ipak očima promatrača.
    Bivši muž mi je uvijek nalazio sto mana. Sadašnjem sam savršena baš takva kakva jesam. Ili barem tako kaže.
    Ja sam ista ja, sad sam samo još starija i ofucanija.

  33. #733
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    U međuvremenu je možda neprimijetno, mic-po-mic, šminko-neuromarketing odradio svoje .
    Nee ne, ne bi meni ni sad bila creepy rečenica 'Lijepa si mi bez šminke'. Ali da te netko svaki dan pita jesi bez šminke i hoćeš mu se uslikati tako, pa mislim da sam se tad trebala malo zapitati. A možda sam se ružno šminkala hahaha. Iako kad gledam stare slike, nije neki kriminal baš, ali dobro je da sam napredovala.

    I slažem se da ima cura koje se šminkaju do neprepoznatljivosti, ali slažem se i sa Barbi, pa kad tad će se vidjeti pravo stanje, ne može zauvijek. Ima i cura koje se ujutro ustaju prije dečka samo da bi se našminkale, znam ih nekoliko. Ali to je stvarno već nešto u glavi za što je potrebna pomoć i koliko god se činilo smiješno na prvu, zapravo je žalosno.

  34. #734
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A istina. Razina kritičnosti je obrnuto proporcionalna razini ljubavi.
    Edit: odg. Barbi
    Posljednje uređivanje od Argente : 17.04.2019. at 14:06

  35. #735
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nee ne, ne bi meni ni sad bila creepy rečenica 'Lijepa si mi bez šminke'. Ali da te netko svaki dan pita jesi bez šminke i hoćeš mu se uslikati tako, pa mislim da sam se tad trebala malo zapitati. A možda sam se ružno šminkala hahaha. Iako kad gledam stare slike, nije neki kriminal baš, ali dobro je da sam napredovala.
    A štaš, ima i gorih fetiša od “belezza aqua e sapone”

  36. #736
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    You rang, M'lord?
    Ako se sjećate uncle Teddyija :D

  37. #737
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Je, većina bi voljela da nemaš šminke, ali da izgledaš onako kako izgledaš kad si našminkana. Ne smeta celulit - ako ga je malo. Ne smeta koje kilo viška - ako je do 5. Ne smetaju sijede - hm...ako si inače komad i mladolika, i ako ih je ispod 5.
    Kao što ni meni ne smeta pivski trbuščić dok nije bojler. I smije biti ćelav ako se brije na ćelavo, i smije biti sijed ako je to uobličena frizura a la Clooney, a ne Bruno Langer...nastavi niz.
    Htjedoh reći da je ta tolerancija prilično ograničena.
    Argente, ti si zakooon!!!!

  38. #738
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Je, većina bi voljela da nemaš šminke, ali da izgledaš onako kako izgledaš kad si našminkana. Ne smeta celulit - ako ga je malo. Ne smeta koje kilo viška - ako je do 5. Ne smetaju sijede - hm...ako si inače komad i mladolika, i ako ih je ispod 5.
    Kao što ni meni ne smeta pivski trbuščić dok nije bojler. I smije biti ćelav ako se brije na ćelavo, i smije biti sijed ako je to uobličena frizura a la Clooney, a ne Bruno Langer...nastavi niz.
    Htjedoh reći da je ta tolerancija prilično ograničena.

    Ajme, ludilo !!!!

  39. #739
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu kod mene, u zemlji vjecne zime, stvarno ima puno dlakavih nogu, a i pazusi nisu bas precizno oguljeni (ponekad nisu uopce). Zapravo se u mom malom selu ljudi nekako slabo zanimaju za modu, trendove, sto god. Ponekad mi je to super, a ponekad mi zapravo smeta... a to bih rekla da je do navike, s obzirom da sam dosla iz centra Zg-a. Mada, sad ce deset godina boravka u ovim krajevima pa pomalo ta sjecanja, navike, a i traume blijede.

    Ono sto ja ne volim, ama bas nikako, su grozne bijele, raspucale pete, kojih ima na sve strane. No ja opcenito ne volim stopala pa je to valjda moj problem. Poznajem nekoliko prirodno sijedih zena i odlicno im stoji takva kosa. Jedna ima negdje 46-7 godina, kazalisna redateljica, a druga je prosle godine napunila 30. Ima dugu sijedu kosu, petoro djece i opcenito je prekrasna.

  40. #740
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kaae, bila sam nekoliko puta na sjevernoameričkom kontinentu, jednom u USA i par puta u Kanadi i moje prve impresije a zatim i naknadne su takve da prosječan čovjek ne da ne drži do mode već najčešće izgleda kao iz kupusa izvađen.
    Imala sam osjećaj da svi u nas bulje koliko stršimo, a shvatila sam da to nije samo osjećaj kad su nas ljudi po cesti počeli pitati jesmo li mi "from Europe".

  41. #741
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ajme, kliknula sam prerano. Htjedoh reći da moj prirodno istančan osjećaj za estetiku odgojen u Dalmaciji i pomno održavan u centru metropole nikako nije mogao probaviti street style prosječnog amerikanca.

  42. #742

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam bila mjesec dana u Kaliforniji i tamo sam se osjecala isto i kao kod nas.

  43. #743
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Je, većina bi voljela da nemaš šminke, ali da izgledaš onako kako izgledaš kad si našminkana. Ne smeta celulit - ako ga je malo. Ne smeta koje kilo viška - ako je do 5. Ne smetaju sijede - hm...ako si inače komad i mladolika, i ako ih je ispod 5.
    Kao što ni meni ne smeta pivski trbuščić dok nije bojler. I smije biti ćelav ako se brije na ćelavo, i smije biti sijed ako je to uobličena frizura a la Clooney, a ne Bruno Langer...nastavi niz.
    Htjedoh reći da je ta tolerancija prilično ograničena.
    Ardju za predsjednicu!

  44. #744
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, kliknula sam prerano. Htjedoh reći da moj prirodno istančan osjećaj za estetiku odgojen u Dalmaciji i pomno održavan u centru metropole
    Moja poznanica se nakon par godina Zagreba vraća "doli" i sada neizostavno mršavi je takva kakva je sada, kaže da se dole ne može pojaviti.
    A žena uopće nije debela.

  45. #745
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila mjesec dana u Kaliforniji i tamo sam se osjecala isto i kao kod nas.
    Da, al kalifornija je posebna. Ja sam se vratila s kompleksima, gori je pritisak nego u splitu il supetru npr . Savrsena tijela, savrseni zubi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.04.2019. at 23:59

  46. #746
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, al kalifornija je posebna. Ja sam se vratila s kompleksima, gori je pritisak nego u splitu il supetru npr . Savrsena tijela, savrseni zubi.
    Ne bih rekla da je sva Kalifornija takva, vec su posebnija mjesta koja ste vjerojatno posjecivali. Samo sat i pol od mene ljudi izgledaju kao u San Franciscu... ako odaberem dio grada taj-i-taj ili zanimaciju tu-i-tu, a mogu izgledati kao i na najgorem seoskom vasaru sat juzno od mene. Nisu bas ni svi kod mene kao da ih je voda donijela, ali svakako ne vidim trend bas takve opsjednutosti odjecom i izgledom kao sto pamtim iz Zagreba.

  47. #747
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ina ja čim se sjetim tvoje izjave o blještavim bijelim zubima i sunč.cvikama da bi mogla gledat u facu vlasnika tih zuba ja rikavam

  48. #748
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Btw ne znam kako sam prije živjela bez highlightera, ova tema je zakoon.

    Imala sam neki prije, al mi nije bio nešto, pa sam ga bacila.

  49. #749
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koji si sad kupila?
    (stigla plaća )

  50. #750

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Btw ne znam kako sam prije živjela bez highlightera, ova tema je zakoon.
    Koji, koji? Link?
    Posljednje uređivanje od martinaP : 23.04.2019. at 15:50

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •