Stranica 22 od 26 PrviPrvi ... 122021222324 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 1256

Tema: Volite li se sminkati (s naglaskom na puder)

  1. #1051
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A ovo je Severina iz emisije. Druga slika je bas karakteristicna. Meni je to zbilja kao joker:
    https://hrtprikazuje.hrt.hr/547939/5...a-i-ivan-saric

  2. #1052
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    j.bote pa ja sam za tebe debelo ozbukana. serum, krema, primer, puder [emoji33]
    ali to smo vec znali :povrsna:

    no meni i dalje nije jasna tvoja potreba trazit savjet i napravit dramu oko najobicbije bb/cc kreme, a onda konstantno ignorirat sve savjete sa stavom - meni je to zbuka
    super, ne volis sminku. ruzno ti je nasminkano lice. odlicno. go and be natural and be proud of that, a ne trazi sto i kako
    Eto vidiš, gdje je itko napisao “površna”?

    U jednom trenu jesam tražila savjet, ali poslije (kad su krenule “meni je bolje ovo, a meni ovo” ) ipak sam jasno napisala: “hvala, nemojte dalje, ipak me ne zanima”.

    Onda smo preko rasprave o BB kremama i radu šminkerica došli do pojma ožbukana...

    Nemam pojma koliko je proizvoda “ožbukana”, a koliko nije... šalila sam se, ne znam ništa o svemu tome... je li netko ožbukan znam samo kad netko stoji ispred mene pa mislim li samo na to “covjece koliko šminke” ili uopće ne obraćam pažnju na to što osoba ima na licu... a uostalom, sto nekoga takvog briga sto ja ili bilo ko drugi misli o njegovoj količini šminke...
    Cure iza mene su lijepo opisale...

  3. #1053
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    potpisujem sillyme, mene isto muči ta bezličnost i instagram face
    svi su potpuno isti, s istom bojom kose, istim frizurama, o šminki da ne govorim

    a što se šminkanja tiče, nekad imam dojam da ta "žbuka" služi da se postigne efekt fotoshopa u real lifeu
    i ne smeta me "žbuka" nego ta potreba
    zašto nije prihvatljivo imati npr. pjegice?
    "žbuka" vjerojatno ok izgleda sa kvalitetnim ili skupim proizvodima, ali nemaju svi pristup tomu a potreba postoji i kod takve populacije
    pa ono što u tramvaju viđaš često ispade netko iz populacije tko želi efekt fotoshopa s puno nekvalitetnih proizvoda i eto otkud dojam "žbuke"

    svi imamo svoje granice, npr za BB je 0 šminke, 0 krema (iako, BB razmisli malo o tome, malo kreme čuda čini), meni je npr neprirodno ako mi se zbog pudera ne vide pjege, tj. puder mi služi da ujednači ten a fotohop efekt ni ne želim, dok netko treći želi ili mora imati fotoshop

  4. #1054
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Koliko osoba iz svoje okoline i stvarnog života znate da su svakodnevno tako ožbukane i da potpuno šminkom promjene izgled lica? U mojoj okolini ne znam niti jednu. Ne računam pokoju koju sretnem na ulici ili tramvaju.

  5. #1055

  6. #1056
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pa znam nekoliko. Al dvije susjede su mi voditeljice na hrtu i ne izgledaju kao joker u svakodnevici.

  7. #1057
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko osoba iz svoje okoline i stvarnog života znate da su svakodnevno tako ožbukane i da potpuno šminkom promjene izgled lica? U mojoj okolini ne znam niti jednu. Ne računam pokoju koju sretnem na ulici ili tramvaju.
    pa kada bih svijet procjenjivala na temelju onoga iz moje mikrookoline, cvalo bi nam svima tisuću cvjetova, ali sam svjesna da nije tako
    Najbolji pokazatelj su ti generacije ispod 20, pa ako želite znati što je "žbuka" prošećite se ispred neke srednje škole

  8. #1058
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    svakog dana u mom krugu osvanu nove frendice s umjetnim trepavicama, a jedna čak mijenja boju očiju s lećama i trebalo mi je sto godina dok sam skužila što mi na njoj ne štima.
    moram priznati da mi je stvarno bezveze što pola mama na roditeljskom ima te umjetne trepavice, totalno mi je neprirodno

  9. #1059
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja znam 3 koje viđam svaki dan.
    Ali opet, možda je to samo po mojim kriterijima, mozda nekom drugom nisu “prenašminkane”. Ali stvarno imaju svaki dan sve po ps-u i prvo sto vidiš kad ju ugledaš je šminka .

    Nego, zaboravila sam ovo za kremu... napisala sam da ne kupujem kreme za lice.
    Ali mažem lice navečer poslije tuširanja. Onom jednom kremom koju imam doma za sve - plava Nivea . Nemojte sad u to kakva je to krema, a s čime čistim lice i slično... no me interesa .
    U dvadesetima sam kupovala dosta (za moje pojmove) i koristila neke poznatijeg marke krema, ali nikad niti jedna nije bila savršena, pa bi nestale s tržišta... a kako je došao neki drugi život nestala je potreba za istraživanjem i proučavanjem tržišta... pa se družimo samo plava kutijica i ja.

  10. #1060
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    moram priznati Bubilo da ti zavidim, mora da imaš divan ten kad ti treba samo ta plava Nivea.... ja da se s njom namažem izgledala bih ko odojak namašćen pred pečenje

  11. #1061
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Miss Hrvastke na jednoj slici nije ožbukana!

    I slažem se s definicijom “ožbukane su često ispred srednje škole”

  12. #1062
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Angie, tko zna, možda i izgledam užasno, nećemo nikad saznati .

    Stavim navečer, ujutro ne.

  13. #1063
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    pa kada bih svijet procjenjivala na temelju onoga iz moje mikrookoline, cvalo bi nam svima tisuću cvjetova, ali sam svjesna da nije tako
    Najbolji pokazatelj su ti generacije ispod 20, pa ako želite znati što je "žbuka" prošećite se ispred neke srednje škole
    Ne procjenjujem svijet na temelju mikrookoline, ali bi mi bilo itekako indikativno da sad mogu reći da u toj svojoj proširenoj okolini, ne mislim na uski krug ljudi, znam 20-tak žena koje su drastično našminkane, a ne znam niti jednu. Dobar dio klijentele mi je iz tzv. elitnih krugova, pa ni među njima nema tih 'ožbukanih'.
    Imam nećakinju srednjoškolku pa ni ona niti njezine prijateljice nisu ožbukane, a naravno da će ih biti u školi i takvih i da će nam se to urezati u pamćenje.
    Druga stvar je da možemo raspravljati koju poruku mediji šalju kao ideal ženske ljepote u današnje vrijeme, a čak nije ni današnje, pa slavna Marilyn Monroe je u ono vrijeme bila na estetskim operacijama i izgledala potpuno drugačije od onoga što joj je priroda podarila.

  14. #1064
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Radim sa studentskom poulacijom, rijetko koja studentica ima pretjeranu šminku. Mnoge su savim nenašminkane. Ne bih rekla da mi je kriterij pomaknut pa da ne primjećujem, jer trenutno na sebi imam 0 proizvoda dekorativne kozmetike i nisam ljubiteljica teške šminke.

  15. #1065
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Bubilo, moja kozmetičarka kaže da se maže isključivo klasičnom plavom Niveom, da je to jedina krema koja joj odgovara .
    Posljednje uređivanje od vertex : 14.10.2019. at 10:28

  16. #1066
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Radim sa studentskom poulacijom, rijetko koja studentica ima pretjeranu šminku. Mnoge su savim nenašminkane. Ne bih rekla da mi je kriterij pomaknut pa da ne primjećujem, jer trenutno na sebi imam 0 proizvoda dekorativne kozmetike i nisam ljubiteljica teške šminke.
    jel neki tehnički fakultet? :predrasude:

    na ekonomiji je prije 15-20 godina bilo žbuke na sve strane a danas su vjerojatno dobro izblendane, ali sasvim sigurno našminkane.

    a sam taj temin "žbuka" znači nešto doista specifično, kako sam nekom postu već napisala
    vjerojatno se rado nestručno nanesenoj velikoj količini nekvalitetne šminke
    i onda se ima dojam baš žbuke, koja se često i ljušti
    u svojoj okolini vidim to na možda jednoj ili dvije žene koje često susrećem, koje tom velikom količinom pudera prekrivaju loš ten

  17. #1067
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa eto dakle ja nisam mogla bolje odabrati .

  18. #1068
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A ova Joker lica...ne znam što se tu dogodi. Uvijek mislim - da ne znam kako stariš, ljepše je od ovoga. Ali valjda to ide nekako korak po korak, malo pa još malo, pa se navikavaš na promjene, percepcija ti se valjda promijeni, što li.
    betty, fakultet je tehnički, ali cure su i zgodne i sređene. Kao i djelatnice, naravno :D

  19. #1069
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    betty, fakultet je tehnički, ali cure su i zgodne i sređene. Kao i djelatnice, naravno :D
    vjerujem!

    Mislim da okolina ipak malo da okvire prihvatljivosti, pa je moguće (a možda je to opet samo moja predrasuda) da se količina šminke razlikuje od fakulteta do fakulteta. U moje vrijeme na ekonomiji sam bila kao prst u oko, s nebrendiranom robom i maskarom. Prvi puder sam kupila valjda s 25.
    Posljednje uređivanje od betty blue : 14.10.2019. at 10:38

  20. #1070

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kako bi “prava Severina” izgledala da je prirodno ostarjela .

    http://www.index.hr/Magazin/clanak/k...a/2102428.aspx
    Uf ni blizu
    Ovo postaravanje odgovara nekoj daleko poznijoj dobi od one u kojoj je Severina sad, ona nema ni 50
    Žene tih godina danas ne izgledaju ni blizu tako ostarjelo, bez obzira na šminku



    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da osoba i može kompenzirati neka svoja nezadovoljstva kroz šminku, ali ja sam to vidjela samo jednom u svom okruženju. Od prijateljice koja se ustajala prije svog tadašnjeg dečka kad je počela živjeti s njim da bi se našminkala.
    Pa onda je vjerojatno morala ići lijegati tek nakon što on zaspe?

  21. #1071
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Joj vertex, totalno kužim

    Inače , ja cijeli život imam "lijep" ten -pod tim mislim da nikad nisam imala prištića, pa ni u pubertetu, pa ni nekih nepravilnosti. No, to je valjda suha koža pa sad imam bora i kože mi je "nehidratizirana" - to sam već pisala da mi je rekla teta u parfumeriji. I kreme rijetko koritim, odnosno sad malo češće. I ništa me ne zateže . E sad bore - mene ne smetaju jer se ne gledam u štigl. Kupila sam sad neki dan neku bb kremu, i odmah mi je kolegica rekla da izgledam svježije. Nekad stavim rumenilo - a to samo zato jer me često pitaju jesam li bolesna (imam blijed ten).
    Moje šminkanje znači da nekad kad navečer idem van stavim ruž. Imam jedan malo jači - baš mi se sviđe, ne znam kako mi stoji, al imam ga sigurno preko dvije godine, a mislim i puno duže.

    Mlade kolegice na poslu mi izgledaju - što po stilu odjevanja što sa šminkom - kao da su došle sa štajge (sorry ak neka čita) - nisu sve takve. Ali da je u modi taj "cajka" stil je - meni nepojmljiv. ni za večer, a kamoli ne za dan

  22. #1072
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A ova Joker lica...ne znam što se tu dogodi. Uvijek mislim - da ne znam kako stariš, ljepše je od ovoga. Ali valjda to ide nekako korak po korak, malo pa još malo, pa se navikavaš na promjene, percepcija ti se valjda promijeni, što li.
    betty, fakultet je tehnički, ali cure su i zgodne i sređene. Kao i djelatnice, naravno :D
    Moraš shvatiti da se te javne osobe-žene kreću u krugovima u kojima njih 98 posto koristi estetske operacije, botox i što već i da su u tim krugovima sve takve i to je normala, a one koje ne koriste u tim krugovima izgledaju čudno isto kao što operirane, botoxirane izgledaju čudno pored žena koje prirodno stare.

  23. #1073
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda je vjerojatno morala ići lijegati tek nakon što on zaspe?
    Da. Mislim, ja se nadam da velika većina žena to ne može ni zamisliti. Ali žalosno je da ipak postoji netko tko ima toliku borbu sa samim sobom.

    A što se tiče ovih srednjoškolki o kojima govorite.. Pa ajmo se svi realno malo vratiti u prošlost i sjetiti se sebe iz srednje škole. Moj muž se zaprepastio kad je mene vidio na slikama. Onako iskreno se zaprepastio. Jer sam furala neki emo dark stil, uglavnom izgledala sam preočajno i ne pretjerujem kad to kažem. Vjerujem da bi se i svi sa foruma koji znaju kako sad izgledam zaprepastili da to vide.
    I uz to smo svi iz razreda izgledali preočajno. A svi smo mislili da smo prekul i prezgodni. Pa to je srednja, to je još pubertet, samo se trendovi mijenjaju. Tad kad sam ja išla je to bilo popularno, mi smo bili emači. Sad su drugi trendovi, mislim da emo stil više ni ne postoji, nisam vidjela nekoga da tako izgleda godinama. Ali hoću reći, te cure su vjerojatno sad sebi lijepe. Za godinu, dvije, tri ili malo više će shvatiti da tad nisu bile lijepe i da su mogle biti puno ljepše, ali ono, je*iga, pa to je srednja, isprobavaš sve i svašta i često izgledaš očajno. Svaka vama čast ako ste vi u srednjoj bile bombe, ali eto u mojoj okolini smo svi procvjetali tek poslije.

    Vezano za influencerice, ja ne znam kojim vi to očima gledate kad su vam sve iste. Kako su iste recimo Maša Zibar, Paula Sikirić, Lucija Kontić i Matea Frajsberger? Eto da spomenem samo naše domaće influencerice, neću uopće ići na strane. Meni su sve prelijepe, a sve su totalno različite.

  24. #1074
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znaš ti koliko mi sad moramo guglati?
    Nikad čula za ove...

  25. #1075
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Guglala... zbilja želiš da to napišem?
    Samo im je boja kose različita i kao svaka ima neki svoj stil... ali, sve je to isti koš “lijepa ko na internetu”

  26. #1076
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ali poanta je do sada bila da su te 'lijepe ko na internetu' takve jer se sve isto šminkaju. Sad izgleda da ipak nije više do šminke.

    Uglavnom dala sam namjerno primjere cura koje se sve jako različito šminkaju, s tim da se Matea skoro pa uopće ne šminka, odnosno ili se ne našminka uopće ili stavi toliko malo toga tek toliko. Ona stvarno ima tu bejbi lijepu kožu prirodno.

  27. #1077
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Čekaj, šališ se?
    Sori ja to ne vidim, ali eto ja nemam pojma o tome pa su one meni sve isto našminkane = previše .

  28. #1078
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ovo je malo se šminka?
    https://www.google.hr/search?q=matea...vzDI8vXWjbQOoM

    Ok, ne mogu reci ni da je ružno ni grozno, ali je savršeno našminkana.

  29. #1079
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako su iste recimo Maša Zibar, Paula Sikirić, Lucija Kontić i Matea Frajsberger? Eto da spomenem samo naše domaće influencerice, neću uopće ići na strane. Meni su sve prelijepe, a sve su totalno različite.
    Taman htjela napisati napokon netko spomenuo lijepu ženu i pravu influensericu, kad ono skužim da tu ne piše Morana Zibar, nego neka Maša
    baš idem izguglati tko je ta

  30. #1080
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, šališ se?
    Sori ja to ne vidim, ali eto ja nemam pojma o tome pa su one meni sve isto našminkane = previše .
    Ne šalim se, Matea se stvarno skoro pa ne šminka, ona jednostavno ima takvu kožu. I ne pretpostavljam to, nego znam.

    Lucija Kontić se isto ne šminka puno, jedino što je prepoznatljiva po crvenoj boji, često fura crveni ruž. Ali ni kod nje ne možemo govoriti o puno šminke, možemo samo o jačini šminke. Maša koristi puno šminke, ali u većini slučajeva radi prirodni look pa je kod nje obrnuto, možemo govoriti o količini, ali ne o jačini. Paula je i najjače našminkana i s najviše proizvoda, ali cura je objavljivala na instagramu i sebe bez šminke pa se ne može reći da je neprepoznatljiva sa šminkom, ne mijenja kompletno lice kad se našminka, samo voli malo jaču šminku.

  31. #1081
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni je kad sam zaguglala prvo izbacilo “Maša i medo”.

  32. #1082
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Riri, ti si meni zakon!

  33. #1083
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, ti si meni zakon!
    Da ovo shvatim kao kompliment ili sarkazam?

  34. #1084
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma stvarno kompliment. Stvarno to mislim.
    No moram te opet razočarati da ništa ne razumijem ovaj tvoj zadnji dulji post . Meni je i dalje to sve isto.

  35. #1085
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja isto nisam nikad čula za ove žene, a klikunula sam samo na vaše linkove
    Ali to su mi ta bezvezna beskarakterna lica. I nema apsolutno nikakve šanse da ih zapamtim.

    Ja vidim gotovo svakodnevno studentice i s tehničkih i s humanističkih i s umjetničkih i s medicine. Ne bih ni ja za debelu većinu njih rekla da su pretjerano našminkane.

    Riri, ja sam sebi prekrasna na fotkama iz srednje škole. Ma prekrasna sam si i na fotkama prije 5 godina. Samo se nikako ne mogu naviknuti na sebe sada na fotkama

  36. #1086
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni je ovo recimo nenapadno našminkano, iako se vidi da je puno toga na licu:
    https://www.hellomagazine.com/celebr...son-net-worth/
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.10.2019. at 12:28

  37. #1087

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma stvarno kompliment. Stvarno to mislim.
    No moram te opet razočarati da ništa ne razumijem ovaj tvoj zadnji dulji post . Meni je i dalje to sve isto.
    Pa jasno je napisano, ako želiš razumjeti:

    a) neke cure vole tzv prirodni izgled (dakle da se ne vide boje na licu nego da djeluju kao da nemaju šminku), ali ga postižu upravo šminkanjem i nekada je količina dekorativne kozmetike velika

    b) neke cure vole boje i naglaske pa se tako i šminkaju, pri čemu nije uvijek nužno stvarno nanijeti puno šminke da bi se to dobilo

    c) postoji verzija i puno šminke i jaki naglasci, ali bez da se izgled značajno promijeni u odnosu na nenašminkano stanje.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 14.10.2019. at 12:29

  38. #1088
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hvala BB, i ti si meni super!

    Haha Jelena Pa kažem ja, svaka čast, mi smo svi bili grobovi. Katastrofa. Za E.W., pa da, baš to govorim. Može biti ogromna količina šminke na licu, a da ta cura ispadne manje našminkana od nekoga tko ima doslovno tri proizvoda.

    Eto Danka me objasnila.

  39. #1089
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da se potrudim, sigurno bih razumjela napisano…

    Kod mene u uredu je danas 26 žena. Za dvije znam sigurno da su našminkane. Za četiri znam sigurno da nisu apsolutno niti sa čim (osim možda stavljaju kremu za lice što ne znam). Za preostalih 20 nemam pojma što imaju ili nemaju… da idem sad od jedne do druge i proučavam i brojim, sigurno bi bilo i nekih ruževa, maskara, krema u boji, pudera, rumenila… ali za tih 20 nikada ništa ne pomislim o njihovom licu, niti mi išta upadne u oko jesu li ili nisu našminkane, a mnoge od njih sigurno jesu…

    A ove dvije za koje sigurno i zasigurno uvijek znam da su našminkane, znam da je to ono što se meni ne sviđa… možda su ožbukane, možda nisu, možda je to nekome decento, možda nije… samo znam da su njih dvije svaki dan savršene, besprijekorne i „lijepe“ i meni to nije lijepo. I kad mi netko pokaže 4 različita lica, no sva 4 su izuzetno promišljeno i pažljivo uređena, to je meni isto, bez obzira na to što se one po stilovima između sebe razlikuju.

  40. #1090
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Još je zanimljivije ako ih slučajno vidiš nenašminkane.

    A kaj se tiče ovih fotki na fejsu i instagramu - meni je to prestrašno. Sve imaju jako velike oči. Poneke i velika usta. I nemaju nikakav nabor na licu. I pitam se kako te cure i ženi izgledaju u stvarnosti.

    Ja sam u onoj grupi na fejsu za frčkave cure - i kad mi nakelje takvu nekakvu fotku, suzdržavam se napisati im bi li stavile normalnu fotku. i onda još kad krenu hvalospjevi drugih cura - a fotka ima prilično malo veze sa stvarnošću

  41. #1091
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, istina je da je zanimljivo kad vidiš žene koje se jako šminkaju nenašminkane.
    Baš razmišljam, stvarno ne mogu reći da znam žene koje se šminkaju kao npr. ona hrvatska/srpska/bosanska misica, niti koje se šminkaju jako upadljivo, imam i desetak mladih nećakinja koje su sad već studentice, a nisu se jako šminkale niti kao srednjoškolke, a niti sada.
    Ali recimo sjetila sam se da znam jednu ženu koja se baš jako u upadljivo šminka oduvijek, još od srednje škole, s godinama je smanjila ali ipak je to još uvijek puno šminke, i ona nenašminkana stvarno izgleda kao druga osoba, na primjer oči joj izgledaju potpuno drugačije bez šminke. To jest malo, ne znam, zbunjujuće

  42. #1092
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Još je zanimljivije ako ih slučajno vidiš nenašminkane.

    A kaj se tiče ovih fotki na fejsu i instagramu - meni je to prestrašno. Sve imaju jako velike oči. Poneke i velika usta. I nemaju nikakav nabor na licu. I pitam se kako te cure i ženi izgledaju u stvarnosti.

    Ja sam u onoj grupi na fejsu za frčkave cure - i kad mi nakelje takvu nekakvu fotku, suzdržavam se napisati im bi li stavile normalnu fotku. i onda još kad krenu hvalospjevi drugih cura - a fotka ima prilično malo veze sa stvarnošću
    šta nije nedavno bila neka crtica o ženi ženi kojoj se "otpao" taj filter s lica za vrijeme nekog live streama?
    doista ne želim osuđivati ikoga za korištenje svih alata koji su mu dostupni, ali jedina pouka koju ja izvlačim iz svega toga je da ne vjerujem ničemu što vidim na internetu
    doduše, ja bolujem od snažnog imposter sindroma pa osjećam krivnju za svako uljepšavanje, osobito ako za to dobijem kompliment
    svejedno se uljepšavam, jer nemam sreću da neuljepšana izgledam (sebi) lijepo

    ali ti filteri me doista plaše
    mislim da je samo pitanje vremena kada će se sa fotografija preseliti u RL, kao u Years and years

  43. #1093
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa zar se nisu već preselili u RL?

  44. #1094
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa Nano ne mora biti. Ja imam malo kineske oči, ali volim svoje oči i na njih najčešće dobivam komplimente. I plavo zelene su i svijetle pa ih još više volim. I netko bi sigurno pomislio da nosim leće u boji da dobijem tu boju, pitalo me nekoliko ljudi jel nosim, ali ne nosim. Nosim samo normalne leće jer sam kratkovidna. I imam velike usne, prirodno. Nikad ništa nisam stavila u njih, a i neću. I nemam ni nabore na licu. Nijedan koliko vidim. Tako da sve te neprirodne cure koje viđate možda uopće nisu toliko neprirodne.

    Ja uopće ne osjećam krivnju hahaha. I volim kad mi netko kaže da sam lijepa ili da sam lijepo našminkana ili obučena. Raširenih ruku dočekam i primim kompliment.

  45. #1095
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sta fali lecama u boji? ha? ha?
    imam i nekad stavim. ako sam vec corava i imam n pari naocala da mi pasu uz cipele i raspolozenje, zasto ne bih kad nosim pece stavila zelene ako se taj dan tako osjecam. nije to varanje okoline, iskreno, briga me za okolinu, ja se taj dan osjecam za zelene lece

  46. #1096
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sta fali lecama u boji? ha? ha?
    imam i nekad stavim. ako sam vec corava i imam n pari naocala da mi pasu uz cipele i raspolozenje, zasto ne bih kad nosim pece stavila zelene ako se taj dan tako osjecam. nije to varanje okoline, iskreno, briga me za okolinu, ja se taj dan osjecam za zelene lece
    Ma ne, ništa ne fali, nisam to htjela reći.
    Samo kažem da nekad ono što izgleda neprirodno ispadne urođeno.

    Vezano za leće u boji, ja sam u srednjoj baš htjela imati onako jako velike oči. I onda sam skužila da osobe sa tamnijim očima izgledaju kao da imaju velike oči pa sam htjela kupiti smeđe oči. Nisam imala novaca tad i onda me i prošlo dok sam dočekala da ih imam.
    Posljednje uređivanje od Riri92 : 14.10.2019. at 14:00

  47. #1097
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    riri je htjela reći da ima takvih ljepotica na ovom svijetu da bismo ih vjerojatno smatrali neprirodnima
    i ja se slažem, tu i tamo vidim nestvarno lijepe žene, onakve da baš moraš stati i diviti se
    ali takvih je iznimno mali broj, većina žena se ipak mora potruditi na ovaj ili onaj način da dođe do toga

    mene samo nekako obeshrabruje što je cilj svima isti, to željeno lice ljepotice je predefinirano i svi streme samo njemu

  48. #1098
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    riri je htjela reći da ima takvih ljepotica na ovom svijetu da bismo ih vjerojatno smatrali neprirodnima
    i ja se slažem, tu i tamo vidim nestvarno lijepe žene, onakve da baš moraš stati i diviti se
    ali takvih je iznimno mali broj, većina žena se ipak mora potruditi na ovaj ili onaj način da dođe do toga

    mene samo nekako obeshrabruje što je cilj svima isti, to željeno lice ljepotice je predefinirano i svi streme samo njemu
    Ma nije svima, nekima je ali ne svima.
    Moja liječnica kaže: Staviš malo zdravlja (rumenila) na lice i super.
    Kad se našminkam izgledam svježije i ja se osjećam bolje. Nije mi cilj ni velike oči ni ogromna usta niti da izgledam nacrtana.
    Imam kose oči, lagano tamniju put i afro frčkavu kosu (doduše izbrijanu s jedne strane, na drugoj strani do uha). Kad sam bila mala ili mlađa uvijek bi me pitali jel mi tata Japanac, crnac ili Eskim. Ljudi mi kažu da imam vrlo neobično i upečatljivo lice. Kad sam bila mlađa to mi se nikako nije svidjelo, htjela sam biti kao svi drugi. Kako sam odrastala sve mi se više sviđalo što nisam kao drugi.

  49. #1099
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da Betty, to sam mislila.

    E da, kose oči. Stalno govorim kineske pa ispadam politički nekorektna.

    Ma svi mi imamo neke komplekse u nekom trenutku života. Super je što većinom prođu odrastanjem pa manji dio života potrošimo na njih. Meni je kod mene bilo najteže prihvatiti da ne mogu biti visoka i vitka manekenka. Jednostavno je nemoguće na moju građu, sa izraženom guzicom i sisama i sa figurom pješčanog sata. I onda nakon jednog žaljenja prijateljici koja izgleda tako visoko i vitko (stvarno je prelijepa), došli smo do toga da ona ne želi izgledati kako izgleda nego želi biti kao ja. Trebalo nam je neko vrijeme objema da prihvatimo da ja ne mogu uzeti njeno tijelo, ni ona moje, ali prihvatile smo.

    Imala sam ja još kompleksa, osim želje za 10 cm više i 10 kg manje. Htjela sam tamnije oči, htjela sam ravnu, a ne kovrčavu kosu, htjela sam plavu ili crnu kosu, a nikad smeđu koju imam, htjela sam manji broj noge, a ne 40. I onda sam shvatila da više ne rastem, da kile idu dolje koliko mogu, da uništavam kosu peglanjem i bojanjem i da bih sa manjim cipelama nabila žuljeve. Oslobodih se tek sa 24-25 godina, ali bolje ikad nego nikad.

  50. #1100
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja isto mislim da ne streme svi licu ljepotice.

    Sad sam se sjetila da sam nekom dobrotovornom zgodom provela cijelu večer s gđom Vanjom bivšom Mamić, ima tome preko 5 godina. Ja sam bila pomoćno osoblje u back stageu, ona je bila zvijezda, ali smo bile satima zajedno. Ja tu ženu nikad ne bih prepoznala na cesti. Ima oči, nos i usta, visoka je i (bila) vitka, plava kosa i plave oči, nema greške. Ja nju ne vidim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •