Stranica 17 od 26 PrviPrvi ... 71516171819 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 1256

Tema: Volite li se sminkati (s naglaskom na puder)

  1. #801
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

  2. #802
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nikelift košta 400 kuna, imaš pravo ina da se više nož isplati!
    A ova treba šta si je linkala, ma za šta 6000 komentara?! Mislim da se većina komentarora samo preserava i boosta si ego nego šta se zaista zgražaju nad ove tri dlake.

  3. #803
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Ja imam 50+ godina i trebao bi me zanimati ovaj topic, ali sad sam već u fazi da NIŠTA ne pomaže staračkim promjenama. Uspjela sam se pomiriti sa staračkim pjegama, borama, promjenom kvalitete kože (lice se opustilo, visi mi podbradak, kutovi očiju, kapci itd.) ali nekako ne posežem za puno kozmetike. Srećom, imam relativno dobru kožu - više suhu nego masnu i nije problematična. Koristim dvije vrste kreme (marka nebitna, kako kada, ali gledam da bude Q10 - nisam primijetila nikakvu bitnu razliku između Cien-ove jeftine Q10 iz Lidla i neke višestruko skuplje koje povremeno dobijem ili kupim). Uglavnom koristim masnu za noć i hidratantnu za dan.

    Imam loša iskustva s tekućim puderom, jer mi ne odgovara začepljivanje pora, pa mi je to uvijek kvarilo kvalitetu kože. Pokušala sam puno puta, ali nije išlo. To je individualno, ali metodom uzaludnih pokušaja ja sam odustala od svega osim kamenog pudera koji koristim isključivo u posebnim prigodama. Imam i kameno rumenilo koje se nanosi kistom, te kamena sjenila za kapke. To i ruž koristim višemanje redovito i to je sve. Više para bih potrošila na kvalitetan parfem nego na puder, ali to nije tema.

  4. #804
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kad se Peterlin ubacila evo i mene - moje mišljenje je da je kozmetika porez na žene - da ne budem grublja. Ok, ak beš guštaš u šminki - ali da nešto može promijeniti prirodan tok starenja - i ne može. Da su skupe kreme dobre, sve bi bogatašice bile prekrasne.

    Ok, ne ulazim u to da uživate u tretmanima i šminkanju, ali da neke velike pomoći od kozmetike ima, baš i ne. Stvar je ipak najviše, genetike. A i pretjerano izlaganje suncu, nije od koristi

  5. #805
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa to mi je baš čudno, Nano, jer si tako gorljivo u njezi kose, i kažeš da je razlika primjetna od kad je njeguješ na pravi način - onda bi bilo razumno zaključiti da i koža može biti loše njegovana, a onda i u puno lošijem stanju nego što bi mogla biti s pravom njegom.
    Inače sam ja oduvijek skeptik i minimnalist što se kozmetike tiče, ali moram priznati da ovo nekoliko žena što znam da se iznimno puno posvećuju njezi kože, hm, bome i izgledaju jako dobro i mladoliko. Premali mi je uzorak, ali isto se pitam: jesam li trebala na vrijeme? Je li sad, avaj, kasno? :D

  6. #806

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam sad na putu u jednom trenutku pomislila ući u Sephoru potražiti one neke primere što su se spominjali ovdje . No na žalost od pomisli niš nije bilo, tko će sada s 50 mijenjati navike Za vikend idem na svadbu, a lice mi više ne podnosi ni BB kremu, tako da ću se pojaviti ko od majke rođena

  7. #807
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to mi je baš čudno, Nano, jer si tako gorljivo u njezi kose, i kažeš da je razlika primjetna od kad je njeguješ na pravi način - onda bi bilo razumno zaključiti da i koža može biti loše njegovana, a onda i u puno lošijem stanju nego što bi mogla biti s pravom njegom.
    Inače sam ja oduvijek skeptik i minimnalist što se kozmetike tiče, ali moram priznati da ovo nekoliko žena što znam da se iznimno puno posvećuju njezi kože, hm, bome i izgledaju jako dobro i mladoliko. Premali mi je uzorak, ali isto se pitam: jesam li trebala na vrijeme? Je li sad, avaj, kasno? :D
    ne bih uspoređivala kosu i kožu - kovrčava kosa je stvarno specifična. I koža i kosa ne stare na isti način

    Ma i ja znam neke cure koje imaju predivnu kožu koju njeguju godinama, a znam i neke koje isto izgledaju odlično, ali ništa ne rade. Ja ne spadam ni u jednu od tih kategorija. I zato mislim da je genetika u pitanju. Uglavnom, sjetila sam se jednog intervjua s Josipom Lisac, koja je baš govorila kako voli njegu kože i da joj je najdraži poklon neki preparat za kožu , i kako i ujutro i navečer stavlja po nekoliko različitih proizvoda. I ne mislim, da ona nešto posebno dobro izgleda za svoje godine - osim kaj je baš zanimljiva i ima fora stil
    U pitanju je genetika i možda kakva krema za lice, koja nije nužno skupa. Pa pogledajte npr. kožu nekih starijih glumica - ne bih rekla da im izgleda nešto posebno dobro "usčuvana".

    Korisim i ja kremu za lice - al niš pretjerano skupo, a i počela sam ju koristiti dosta kasno. Najčešće mokro lice namažem maceratom od smilja, za što mi je jedna kozmetičarka rekla da nikako nije dobro, al meni je miris prefin

  8. #808
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to mi je baš čudno, Nano, jer si tako gorljivo u njezi kose, i kažeš da je razlika primjetna od kad je njeguješ na pravi način - onda bi bilo razumno zaključiti da i koža može biti loše njegovana, a onda i u puno lošijem stanju nego što bi mogla biti s pravom njegom.
    Inače sam ja oduvijek skeptik i minimnalist što se kozmetike tiče, ali moram priznati da ovo nekoliko žena što znam da se iznimno puno posvećuju njezi kože, hm, bome i izgledaju jako dobro i mladoliko. Premali mi je uzorak, ali isto se pitam: jesam li trebala na vrijeme? Je li sad, avaj, kasno? :D
    Ovo se i ja pitam, ali s kožom lica nemam nikakvih problema. Imam problem kao i flopica s kožom vrata, koja je na putu da izgleda kao u stare kornjače, hehehe...

    S godinama sam postala pametnija, jer mi je manji problem izgled te kože nego funkcionalnost vratne kralježnice (i preostalog dijela iste).

    Zaključila sam da od starenja nema bijega i da njega kože osim izvana dolazi i iznutra. Ja sam sklona zaboraviti piti vodu tijekom radnog dana, pa popodne izgledam (i osjećam se) sasušeno. Tu je vrat najmanja briga, iako se na njemu najviše vidi. Problem je pijesak u bubrezima. Daklem, treba voditi računa o općoj dobrobiti organizma, a ljepota često prati te aktivnosti u stopu.

    Iz mog malog uzorka - kolegica (moje godište) izgleda puuuuno bolje, jer više ulaže u svoj izgled, ali svejedno se sprema na operaciju podizanja kapaka jer od starenja nema bijega. Nakon pedesete - dok je zdravlje ok, izgled je ipak manje važan. A i što znači izgled, ako funkcionalnost nije očuvana?

  9. #809
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mislim da nije samo voda - neg i sunce. Ja ga volim, a ono nije saveznik kože.

  10. #810
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije samo voda - neg i sunce. Ja ga volim, a ono nije saveznik kože.
    U pravu si. Sunce, nedostatak vode, pušenje, neka hrana.... Od vlastitih loših navika moram spomenuti sapun (klasični). Ja se ne osjećam oprano i čisto ako se ne operem sapunom, uključujući i lice. Pazim na količinu, ali ga koristim, a to isto nije saveznik kože. Vjerojatno bi se našlo još toga.

  11. #811
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam 50+ godina i trebao bi me zanimati ovaj topic, ali sad sam već u fazi da NIŠTA ne pomaže staračkim promjenama. Uspjela sam se pomiriti sa staračkim pjegama, borama, promjenom kvalitete kože (lice se opustilo, visi mi podbradak, kutovi očiju, kapci itd.) ali nekako ne posežem za puno kozmetike.


    Peterlin, ne pretjeruj .
    Da te ne znam, iz ovog posta bih te zamišljala kao neku staru, oronulu babu !

  12. #812
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    A meni je opet Josipa Lisac uvijek bila primjer osobe koja izgleda puno mlađe nego što jeste. Da mi netko da mogućnost da imam takvu kožu sa 70 godina, odmah bih potpisala.

  13. #813
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je opet Josipa Lisac uvijek bila primjer osobe koja izgleda puno mlađe nego što jeste. Da mi netko da mogućnost da imam takvu kožu sa 70 godina, odmah bih potpisala.
    vjerojatno ju nisi vidjela iz blizine

  14. #814
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno ju nisi vidjela iz blizine
    Nisam, ali 70 godina joj je. Možda ja doživljavam ljude od 70 puno starijima nego što trebam.

  15. #815
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,141

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad samo da jos vidimo koje se frizure nose ovo ljeto ispod ruke i koji ce balzam nase dlake uciniti mladenackim i sjajnim. Cisto sumnjam da ce se zadrzati moda pazuha njegovanim samo sapunom

    Meni s tatine strane, uključujući i moju stariju sestru, svi imaju lijepu kožu, ne sminkaju se i ne njeguju s nekim kremama. Ja sam u krivi red stala kad se dijelio gen za to. Al ja sam relativno kasno pocela sijede dobivati, za razliku od njih

    Moje brige su na tragu Peterlininih zdravstvenih, tako da sam podizanje kapaka stavila na very low priority.

  16. #816
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam, ali 70 godina joj je. Možda ja doživljavam ljude od 70 puno starijima nego što trebam.
    fotke nisu pravo stanje stvari

  17. #817
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mislim da sam to već pisala - još u radim 20tim, su mi simpatične gospođe, tada u 40tim lijepo objasnile - s godinama biraš ili liniju tijela ili lice. Mršavice su obično izborane, debeljuce imaju glatko lice

  18. #818
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Josipa Lisac i cijela estradna ekipa nose 10 sljedova make-upa, na TV-u uvijek imaju ogromne naočale, u časopisima ih se fotošopira...niđe veze.
    Jednom sam slušala baš JL da joj je tajna dobrog izgleda kupanje u kozjem mlijeku. Ja mislila sklopila ugovor s OPG-om i toči 50 lit. u kadu, kad ono...stavi par kapi u kupku .
    Voda pamti
    Posljednje uređivanje od čokolada : 26.04.2019. at 14:40

  19. #819
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se Peterlin ubacila evo i mene - moje mišljenje je da je kozmetika porez na žene - da ne budem grublja. Ok, ak beš guštaš u šminki - ali da nešto može promijeniti prirodan tok starenja - i ne može. Da su skupe kreme dobre, sve bi bogatašice bile prekrasne.

    Ok, ne ulazim u to da uživate u tretmanima i šminkanju, ali da neke velike pomoći od kozmetike ima, baš i ne. Stvar je ipak najviše, genetike. A i pretjerano izlaganje suncu, nije od koristi
    Slažem se. Kozmetika - da, porez, ili weather talk (ja koristim kremicu ovu, ti kremicu onu). Da će nešto promijeniti - baš i ne. Promijenit će nož ili hijaluron, sad, jel' na bolje il' na gore, često je stvari i kulturološke percepcije (Hollywood vs. Evropa npr.).

    A mislim da je "kako bi bilo da sam počela ranije" ultimate sales pitch kozmetike, to je ono kad je proces neuromarketinga već završen kod subjekata . Sve bi bilo slično, možda nešto ZERICU gore ako nema krema, ali mislim da Sunce ("eh, da se barem nisam uopće Suncu izlagala") ima bitno veći impact. Ali, kako bjelina (još? / još ne opet?) nije moderna, ne postavljamo si to pitanje. Jer, treba kupovat i... kako se kaže - preparatornu? konzervtornu? kozmetiku I sredstva za sunčanje . Kaže nam kozmetička industrija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.04.2019. at 14:44

  20. #820
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    kad ono...stavi par kapi u kupku .
    Voda pamti

  21. #821
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Josipa Lisac i cijela estradna ekipa nose 10 sljedova make-upa, na TV-u uvijek imaju ogromne naočale, u časopisima ih se fotošopira...niđe veze.
    Jednom sam slušala baš JL da joj je tajna dobrog izgleda kupanje u kozjem mlijeku. Ja mislila sklopila ugovor s OPG-om i toči 50 lit. u kadu, kad ono...stavi par kapi u kupku .
    Voda pamti
    Da, da... Kleopatra se kupala u magarećem mlijeku. Sigurno nije punila kadu. Inače, mlijeko se stavlja u kupku kad dodaješ ulje (maslinovo, konopljino ili jojobino) jer je emulzija, tj. pomaže da se to ulje razbije u hrpu sitnih točkica i dobro rasporedi po koži, a ne pretvori se samo u jednu jedinu naftnu mrlju.

  22. #822
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da sam to već pisala - još u radim 20tim, su mi simpatične gospođe, tada u 40tim lijepo objasnile - s godinama biraš ili liniju tijela ili lice. Mršavice su obično izborane, debeljuce imaju glatko lice
    Da, da... ja sam između lica i guzice dobila lice, ali i guzicu, pozamašnu

  23. #823
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Snaga gena
    Au chirurgie i Au naturel

    Meni su obje super, au naturel mi je malo ljepša, ali sve da ja oduvijek koristim sve isto što i ona, moji geni su drugi i ne bih ja ovako lijepa bila.

  24. #824
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Drugi link sam zezla, evo ljepotica:

    https://variety.com/2018/film/news/m...ep-1202874414/

    I slažem se za lice vs. tijelo u 50+. Iako, ni tijelo nije neko ful mršavo. Ne može se pobjeć' godinama, zapravo bi ih stvarno trebalo prihvaćati normalnije, ne da te tanka koža užasava ono STRAAVVAAAA (kad se npr. mršavi trbuh nagne, isto to nije lijep prizor, trust me, I know what I'm saying . U stvari, prvi put je najgore, poslije bude normalno. I znaš da nema te kremice koja će to prilijepit nazad da je čvrsto. Ima samo krema protiv ekstremno osjetljive kože da ne češe toliko, ali to je to. Good to be alive, neka godina .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.04.2019. at 15:07

  25. #825
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kako mi treba krema za lice sa zastitnim faktorom, uglavnom za boravke u prirodi, po preporuci s topica narucila sam si Misha bb kremu. Jer je izmedju ostalog pisalo da nema intenzivan miris.
    Meni one kreme koje kakti nisu parfimirane smrde ko kuga, a one parfimirane mi isto smrde ko kuga. I one za suncanje mi najcesce smrde. Ova stvarno ugodno i lagano mirise. I dobra je krema osim sto zove na daljnje sminkanje. Ono, rekao mi je sin da izgledam sivlje nego inace (malo sam bljedolika), pa smo zakljucili da mi fali ruz. Vjerojatno mi fali i rumenilo, sjenilo, maskara, tus i hajlajter, u najmanju ruku.... Uglavnom, ja cu po prirodi hodat ujednacenog vampirskog tena, s crvenim ruzem.

  26. #826
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    martinaP, Lili75, ina33, hvala na preporuci za maskaru.

    Hm, puno mi se toga u shvacanju kozmetike i ljepote promijenilo kako starim. Sada sam se pomirila s celulitom, to mi je bio najuzaludniji boj i najludje potroseni novci... Ma pomirila sam se i s borama, zapravo jednom jedinom, ruznom posred cela koju imam s navrsenih 45 godina. Nije ju bilo tako lako zaraditi.
    Ali me veseli kad nadjem neku kremu relativno pristojne cijene koja mi malo podigne i osvjezi lice.. Na facelift ipak ne bih isla, toga me strah kao i silikonskih sisa, ali neki mali botox filer ili nesto slicno, to vise nije toliko ni skupo, samo sto uvijek imam precih stvari na koje cu potrositi novce.

  27. #827
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Off topic, meni Mamma Mia nikako nije sjela

  28. #828
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja nisam pomirena sa svojim palim tonusom i znam natezat facu pred ogledalom i "a zamisli da izgledam ovako" i nije me nimalo strah botoxa, filera ni noža;
    i onda mi bude žao što ne smijem, jer bih time pljunula na svoje feminističke principe

  29. #829
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A mislim da je "kako bi bilo da sam počela ranije" ultimate sales pitch kozmetike, to je ono kad je proces neuromarketinga već završen kod subjekata . Sve bi bilo slično, možda nešto ZERICU gore ako nema krema, ali mislim da Sunce ("eh, da se barem nisam uopće Suncu izlagala") ima bitno veći impact. Ali, kako bjelina (još? / još ne opet?) nije moderna, ne postavljamo si to pitanje. Jer, treba kupovat i... kako se kaže - preparatornu? konzervtornu? kozmetiku I sredstva za sunčanje . Kaže nam kozmetička industrija.
    Žene su se njegovale, tko je mogao, i daleko prije kozmetičke industrije. Ona, nema sumnje, ima itekakav utjecaj na nas, kao i brojne druge industrije skupa sa svojim marketingom, kao i razne društvene grupe, kao društvene mreže, kao serije koje gutamo u ogromnim količina i sve više itd.
    Što se sunca tiče, danas je baš raznoliko. Malo tko se i dalje baš prži, a njeguju se sve boje tena. U biti je prisutan cijeli spektar od paranoičnog izbjegavanja svakog sunca nakon 8:30 ujutro pa do prženja na drugom kraju spektra - i s tim povezani stupnjevi preplanulosti.

  30. #830
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam pomirena sa svojim palim tonusom i znam natezat facu pred ogledalom i "a zamisli da izgledam ovako" i nije me nimalo strah botoxa, filera ni noža;
    i onda mi bude žao što ne smijem, jer bih time pljunula na svoje feminističke principe
    Argente, izdala si ih već tim zatezanjem face i grešnim mislima, možeš slobodno i po filer

  31. #831
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali naravno, funkcionalnost je broj jedan. Zdravlje prvo, dobra forma nakon toga, a sve ovo o čemu ovdje pišemo negdje na kraju, za rekreaciju i kao mali životni luksuz (na mojoj skali). Ne želim da mi misli o ljepoti i njenoj prolaznosti budu neka bitna dnevna preokupacija, dapače, odbijam to.

  32. #832
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Žene su se njegovale, tko je mogao, i daleko prije kozmetičke industrije. Ona, nema sumnje, ima itekakav utjecaj na nas, kao i brojne druge industrije skupa sa svojim marketingom, kao i razne društvene grupe, kao društvene mreže, kao serije koje gutamo u ogromnim količina i sve više itd.
    Što se sunca tiče, danas je baš raznoliko. Malo tko se i dalje baš prži, a njeguju se sve boje tena. U biti je prisutan cijeli spektar od paranoičnog izbjegavanja svakog sunca nakon 8:30 ujutro pa do prženja na drugom kraju spektra - i s tim povezani stupnjevi preplanulosti.
    ž

    A vidiš da su počeci industrije još od Kleopatre i njenog magarećeg mlijeka . Ne znam je li u RH i Dalmaciji baš bijelo lijepo, a o tome se radi. Ljudi vjerojatno izbjegavaju iz zdravstvenih razloga, ali ono ako je netko baš bijel, bijel (tipa ne izlazi na sunce nakon 8:30), mislim da će ga pitat što mu je, zar ne ? Sunce nekako ipak više starčad izbjegava.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.04.2019. at 15:41

  33. #833
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam pomirena sa svojim palim tonusom i znam natezat facu pred ogledalom i "a zamisli da izgledam ovako" i nije me nimalo strah botoxa, filera ni noža;
    i onda mi bude žao što ne smijem, jer bih time pljunula na svoje feminističke principe
    Ja si racionaliziram da bi zatezanje ipak bilo one-timer, pa time manje ulaganje vremena u grooming . Osim toga, okajavam to u prosvjedima . A enivej se i depiliram. Ali, pokušavam i ja malo primijeniti, pa onda i drugima malo evangelizirat, drugačiji pristup.

  34. #834
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa u principu, ne. Znam više ljudi koji su bijeli bijeli na kraju ljeta, i dosta njih koji jedva da nisu bijeli. Možda ih netko pita šta im je, ali to je više zato jer je teško ne dobit bar malo boje, kad živiš ovdje. Moraš se dobro potrudit oko toga.

  35. #835
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam pomirena sa svojim palim tonusom i znam natezat facu pred ogledalom i "a zamisli da izgledam ovako" i nije me nimalo strah botoxa, filera ni noža;
    i onda mi bude žao što ne smijem, jer bih time pljunula na svoje feminističke principe
    Jel ti to ozbiljno?

    Istinski feminizam, ne ukljucuje li on spoznaju da sam slobodna raditi sa svojim tijelom sto zelim? Ili bi to pokazalo zadojenost mrskim konzumeristickim nacelima? Fuj! Dolje sa sminkom, haljinama i petama! Smrt frizerima i vizazistima!
    Ako cemo iskreno, meni se cini da su feminizam izmislili industrijalisti kad im je trebalo jeftinije radne snage od muskaraca. Kada je feminizam zapravo zazivio, kada su se zene pocele masovno zaposljavati, izlaziti na izbore i opcenito manje ovisiti o muskarcima? Za vrijeme drugog svjetskog rata, kada su muskarci bili u ratu.. Kada ce feminizam doci u arapski svijet? Tada kada mocnim muskarcima to bude odgovaralo, a ne kada zenama prekipi. Vecini nikad ni nece, jer prosjecna zena zeli isto sto i prosjecan muskarac. Biti sigurna, a ne slobodna.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 26.04.2019. at 16:13

  36. #836
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Dakle, na temi o sminkanju pricati o feminizmu je jednako kao covjeku koji uziva u burgeru drobiti o jadnoj ubijenoj zivotinji koju jede.

    Volim Inu i Ardju, ali eto... Zelo me. Sori ako sam pretjerala.

  37. #837
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Konfu, tema o šminkanju je na Filozofskom, therefore, ne samo da smo slobodne nego je čak preporučljivo lamentirati i o ostalim aspektima djelovanja šminke na zajednicu, osim na izgled. Glede međuodnosa feminizma i šminke - jesi li preskočila par stranica? Počelo je tamo negdje na 11.-toj?
    Posljednje uređivanje od Argente : 26.04.2019. at 16:32

  38. #838
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    meni se cini da su feminizam izmislili industrijalisti kad im je trebalo jeftinije radne snage od muskaraca
    Pa da, feminizam su izmislili industrijalisti kad im je trebalo jeftinije radne snage, a sad im ne paše da su jeftina radna snaga, nego da su potrošači koji će kupovati skupe produkte kozm. industrije . Neće biti, Konfuzija, da su feminizam izmislili inmdustrijalisti. Plus, naravno da smo spojile ovo, pa vidiš kako si ti u svom životu spojila i vegetarijanstvo i pripremanje mesnih obroka, a kud ne bi i mi spojile sve pa se isto s tim mučile .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.04.2019. at 17:27

  39. #839

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Isprobavam ja jucer novi puder, zdravoseljacki ga nanosim prstima. Moja Z. (nepunih 9 god) u cudu: "Mama, ali to se tak ne radi. Za to ti treba spuzvica!"

    Sta su ti nove generacije

  40. #840
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    A bem mu kud je tema.na Filozofskom sad odosmo u druge vode, a taman smo se lijepo dotaknuli konkretnih proizvoda

  41. #841
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    MartinaP

  42. #842
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Kad je vec martina spomenula - ja se pak zgrazavam ot tih mladih cura kako su jako namazane. Gledam ih ujutro u tramvaju i najradije bi im sa špahtlom skinula to s lica.

    Moj tata je pametno govorio - šminka je za "starije" žene, mlade su lijepe same po sebi

  43. #843
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A bem mu kud je tema.na Filozofskom sad odosmo u druge vode, a taman smo se lijepo dotaknuli konkretnih proizvoda
    Eh, kad smo kod konkretnih, meni bi trebala preporuka za dobru hidratantnu kremu za lice sa uv filterom. Ljeto je na vidiku. Vidjela sam što je marta napisala, ali dobro bi mi došla još koja ideja.

  44. #844
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Feminizam i šminkanje sasvim miroljubivo koegzistiraju

  45. #845
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Peterlin mislim da nikel ima neku hidratantnu kremu sa UV zaštitom.

  46. #846
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin mislim da nikel ima neku hidratantnu kremu sa UV zaštitom.
    ima, a i ta se može nanijeti preko neke druge koju se inače koristi. I ja sam razmišljala da si je sad kupim pa mažem preko ove hijaluronske...

  47. #847
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ne mogu prijeći preko Konfuzijinog zaključka o feminizmu u arapskim zemljama. Mislim da je to bilo jako ružno. Postoje djevojčice koje su silom udane prije puberteta i one ne žive sigurnost i nije im vazna.

  48. #848
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ustvari sam mislila pitati,ako kupujete tekući i kameni puder da bi ih stavile jedan na drugi (kao da gradimo kuću) trebaju li biti istog proizvođača? Ili tekući + u prahu?

  49. #849
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Ustvari sam mislila pitati,ako kupujete tekući i kameni puder da bi ih stavile jedan na drugi (kao da gradimo kuću) trebaju li biti istog proizvođača? Ili tekući + u prahu?
    Ne moraju biti. Iz mog iskustva, tu nikad nije bilo pravila, nekad su mi se puderi istog proizvođača savršeno poklapali, a nekad užasno.

  50. #850
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,526

    Početno

    Ja godinama.koristim izvrsnu kremu od La Roche Posay melascreen protiv pigmentacije i jedina me.dosad sačuvala od pigm.
    Prvo stavim nju,a preko kremu koju koristim.
    Obavezno je koristim od travnja do listopada (tu za pigm). Odlična je a i nije tako skupa kao neke, faktor 50+.stavljam samo na te dijelove lica koji su mi osjetljiviji na sunce.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2019. at 18:28

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •