Stranica 12 od 26 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1256

Tema: Volite li se sminkati (s naglaskom na puder)

  1. #551
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam isto studirala marketing
    sada mi je zanimljiv jedino kao oruđe kapitalizma odnosno također poznajem neprijatelja

  2. #552
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam isto studirala marketing
    sada mi je zanimljiv jedino kao oruđe kapitalizma odnosno također poznajem neprijatelja
    Neprijatelj marketinga je promišljajuća ekipa i ostarjeli - koji su već udahnuli te valove pa im nije neki izazov imat najnoviji product line. Ja sam marketing okrznula na poslijediplomskom. Profa je mislim ustvrdio da bi se muškima sasvim dobro mogao prodavati manzeer. Ekipa je govorila, ma neeee, šta da??? Pa da. Mislim - obrve su the best. Moglo bi se muškima prodat i iscrtavanje brkova. Sve se može, ali treba vidjet gdje je najbolji ulaz, a najbolji ulaz za kozmetičke proizvode su žene koje "moraju biti lijepe, jer je to bilo do pamtivijeka".

  3. #553
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bavim se ja neuromarketingom, ali zanimljivo mi je područje. Bila sam zagrijana za njega na faksu, diplomirala sam na tu temu. Ali da, slažem se da moraš programirati vlastiti mozak.
    Zato... bolje ti je da mene ne čitaš, da još bez prihoda ne ostaneš i postaneš femistkinja in steps one-two-three pa s brčinama i dlakavim pauzsima rečeš babi BU, a sinovi u mečkama te zaobilaze .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 15:30

  4. #554
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A za uspješno prodavat bilo što, ipak moraš zadržat vjeru (donekle) da je to nešto korisno i dobro.

    Evo malo prozora u lijepu i uređenu feministkinju (tema "We Should All Be Feminists"), jedan crash course (koja se još i šminkat i oblačit voli):

    https://www.ted.com/talks/chimamanda...pt?language=en
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 15:40

  5. #555
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  6. #556
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Volim se našminkati...moje šminkanje traje 10 minuta..za posebne prilike 15min.

    Ne sviđa mi se trend koji se pojavio da se šminkom potpuno promijene crte i izgled lica. Mlade djevojke koje troše po 2 sata da se našminkaju, pa trepavice, pa leće u drugim bojama i zapravo ne liče na sebe a onda imaju još i ogroman problem, čak fobiju da ih vide nenašminkane. E, to je problem. O tome bi se dalo raspravljati i bilo bi mi zanimljivo vidjeti neku studiju zašto to čine?

  7. #557
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ti si imala fobiju od dlakavih nogu

  8. #558
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ti si imala fobiju od dlakavih nogu

    Pa dobro, jedno je skinuti dlake s nogu kao i s lica a drugo je promijeniti šminkom sebe do neprepoznatljivosti.

  9. #559
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da, ne kuzim zasto bi moralo biti ili - ili... depiliram se jer mi pase taj osjecaj glatkoce, ali se ne sminkam ili tek neznatno (maskara, sjajilo za usne).

  10. #560
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Želim reći da tko ima fobiju oko nedepiliranih nogu možda bolje može razumjeti fobiju oko nenašminkanosti; rekla bih da u oba slučaja doživljavamo 'prirodni' izgled potpuno neprihvatljivim.

  11. #561
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

  12. #562
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Želim reći da tko ima fobiju oko nedepiliranih nogu možda bolje može razumjeti fobiju oko nenašminkanosti; rekla bih da u oba slučaja doživljavamo 'prirodni' izgled potpuno neprihvatljivim.
    ne razumijem. prirodno sam nedlakava i obozavam osjecaj glatkoce. to je moje prirodno. ali se sminkam jer sam si ljepsa s malo boje u licu. znaci neprirodno?
    sto se tu ima bolje razumijeti

  13. #563
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    jesi li i na pazusima nedlakava?
    Posljednje uređivanje od betty blue : 11.04.2019. at 16:37

  14. #564
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne razumijem. prirodno sam nedlakava i obozavam osjecaj glatkoce. to je moje prirodno. ali se sminkam jer sam si ljepsa s malo boje u licu. znaci neprirodno?
    sto se tu ima bolje razumijeti
    Pa dobro, ljudi su prirodno obično dlakavi, ali ja sam ionako napisala riječ prirodno zato što mi se nije dalo pisati dlakavo i nenašminkano. Ne mislim inače da je prirodno sinonim za dobro.

  15. #565
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ma kuzim ja tebe, Mima. Ovo je neko moje razmisljanje. Nisam bas nesto podlozna marketingu, ni sad ni u mladjim danima i u pitanjima tog personal groominga se vodim onime sto mi se svidja i sa cim se osjecam ugodno. Npr. sklona sam crvenilu na licu, nista prestrasno, a ljeti imam i mrlje od hiperpigmentacije, ali ni BB ni CC kreme ni puder ne koristim jer mi smeta, tj. ne svidja mi se taj osjecaj na kozi.
    Al priznajem da cu zbog partnera ponekad nositi i nesto sto ne volim pretjerano, recimo stikle . Kad vidim koliko mu se svidjam u stiklama, nije mi problem

  16. #566
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    jesi li i na pazusima nedlakava?
    skoro pa da
    da idem i dalje
    Posljednje uređivanje od magriz : 11.04.2019. at 16:49

  17. #567
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mima, vriiist na link, pregenijalno!!

  18. #568
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Al sve je to zaista stvar mode i navike, i meni je tužno kad se cure šminkaju tako da drastično mijenjaju svoj izgled (i to nose redovito), al mi je potpuno normalno da žena boja kosu što joj isto značajno mijenja izgled
    Počne li 90% žena crtati velike usne, neće nam to više biti tužno

  19. #569
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Blast from the past pred cca 30god na mojoj maturalnoj- cura obukla haljinu s ramenima i crne najlonke a ispod najlonki dlake od cca 2 cm tad su prve depilacije padale bitno kasnije nego danas. . Mi se malo cudili, neki momak nesto dobacio a ona koketno - ajde,, sta gledaa, mogu ti ja i dzeper uplest . Genijalka.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2019. at 17:42

  20. #570
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Da ja sad nacrtam tu šumu nad očima, osjećala bih se kao da sam pljunula na svoje tanke počupane obrve iz 90-tih.

    Ne dam, još bi ispalo da su mi mama i nona bile u pravu kad su govorile “jooj mala, ča si to storila od teh lepeh obrv...”

  21. #571
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Blast from the past pred cca 30god na mojoj maturalnoj- cura obukla haljinu s ramenima i crne najlonke a ispod najlonki dlake od cca 2 cm tad su prve depilacije padale bitno kasnije nego danas. . Mi se malo cudili, neki momak nesto dobacio a ona koketno - ajde,, sta gledaa, mogu ti ja i dzeper uplest . Genijalka.
    ajme ina33, i moja maturalna je bila pred >30 godina, pa su se sve cure depilirale

  22. #572
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, al ovo je cista avangarda .

  23. #573
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ja sam polako prešla na mindset manje je više.
    Od pustih pudera, BB krema, korektora, i inog, trenutno sam u fazi da stavljam maskaru povremeno, ruž na usne, taj isti ruž malčice na jagodice i volila!
    Baš se osjećam rasterećena. I u robi sam pomalo ohanula. Mislim, ionako je imam na tone, nisam kupila neko vrijeme komad ničega a bilo me baš zavezlo u neku ovisnost.
    imam vrlo restriktivan plan za nadolazeću sezonu. Kao da krećem prema nekoj novoj sebi i to me baš osvježava i rasterećuje. Vikendom se ne šminkam uopće, osim u izlazak, a to je rijetko. I vikendom ne stavljam dezić, samo tuširanje i ništa više. Osjećam da mi je organizam zasićen kemikalijama. Pere me i lagana paranoja.
    Zapravo želim biti poput skandinsvki iz sasinog posta

  24. #574
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo želim biti poput skandinsvki iz sasinog posta
    i ja bih voljela (zenske obline, citaj poprsje), ali me majka priroda sprijecila u tome :/

  25. #575
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moglo bi se muškima prodat i iscrtavanje brkova.
    Ima to već.

  26. #576
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,467

    Početno

    Ja ko Riri, može doć šta god u modu, al ako nije moj djir, ako to nisam ja, nema šanse da bi takvo nešto kupila.

    A guste ženske obrve volim oduvijek, tanke mi se nisu nikad sviđale,i da dođu u modu ja svoje tanjila ne bih.

    A odjeća može bit u modi kakva god, nema šanse da bi nešto kupila samo zato što je i djiru, no way, samo ono što mi se sviđa, može mi ga “markentingirat“ do sutra.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.04.2019. at 22:53

  27. #577
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Nitko sebe ne percipira kao osobu podložnu marketingu, jer bi to značilo da priznajemo da se nama na neki način može manipulirati
    Ali da je marketing tako slabo učinkovit, ne bi bio tako razvijena i popularna grana.
    I svjesni smo kad na neku modu "ne nasjednemo", ali kad na neku nasjednemo, onda obično mislimo da nije to zbog marketinga nego imamo svoj pametan razlog

  28. #578
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nisam sigurna, jel vi pokušavate reći da ste imune na marketing?
    a argument je da ste propustili neki trend ili neki proizvod jer vam se eto nije sviđao?

    pa ja sam onda ne samo imuna nego bih mogla prodavati znanstvenicima vlastite gene da razviju cjepivo za imunitet protiv marketinga
    a tek ljudi koji su siromašni, zamislite tek tog imuniteta!
    mislim, šta uopće dokazuje da evo npr nikad nisam kupila Uggsice
    to je u trendu barem 10 godina, a ja imuna!!!
    nema veze što sam kupila stotine drugih stvari koje su mi servirane u polje percepcije, nisam kupila Uggsice, dakle imuna sam

  29. #579
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    I ovaj je topic marketing, stavljamo se u službu korporacija i radimo im besplatnu reklamu.

  30. #580
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    naravno da smo svi podlozni manipulaciji, netko vise, netko manje. ali to ne znaci da toga nismo svjesni. vrlo cesto i jesmo, ali nas nije briga
    Posljednje uređivanje od magriz : 12.04.2019. at 09:28

  31. #581
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    I ovaj je topic marketing, stavljamo se u službu korporacija i radimo im besplatnu reklamu.
    I to vrlo često baš onoj za koju je bojkot imao poseban logo

  32. #582
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Vezano za marketing.. kupim ja tako noćnu kremu marke koju koristim i dam ni manje ni više 600kn jer je izreklamirana kao krema koja prati kako spavate i treba ju između 21 i 23 namazati i onda ona otpušta nešto kako vi spavate i tako. Uglavnom dođem ja kući i pričam oduševljeno MM-u a on širom otvorenih očiju gleda u mene i kaže: Ja sam mislio da si ti pametna.
    Uglavnom nisam ja podložna marketingu osim kad se meni nešto sviđa onda jesam

  33. #583
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Osjećam da mi je organizam zasićen kemikalijama. Pere me i lagana paranoja.
    naša tijela su sigurno zasićena kemikalijama, sve što stavimo na sebe, preparativu ili dekorativu je u krvotoku za vrlo kratko vrijeme, zbog toga koristim Hauschku (kreme) i dm-ov alverde (šamponi, gelovi za tuširanje, maslac za tijelo, maskare i sjajila - to mi je jedina šminka). imam osjećaj da je ipak bolje od nekih drugih marki (koje znaju biti i očajno skupe). alverde je stvarno povoljan, Hauschka je skuplja, ali zaista dugo traje.

  34. #584
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ina, bas si se ufurala!
    nadam se da cu na vikend stici napisati koju.... nije to bas sve tako crno-bijelo.

  35. #585
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    naša tijela su sigurno zasićena kemikalijama, sve što stavimo na sebe, preparativu ili dekorativu je u krvotoku za vrlo kratko vrijeme, zbog toga koristim Hauschku (kreme) i dm-ov alverde (šamponi, gelovi za tuširanje, maslac za tijelo, maskare i sjajila - to mi je jedina šminka). imam osjećaj da je ipak bolje od nekih drugih marki (koje znaju biti i očajno skupe). alverde je stvarno povoljan, Hauschka je skuplja, ali zaista dugo traje.
    ja za tijelo uzimam sve organsko, iz istih razloga. za lice pola pola...mada sada ima sve vise jako efektivnih produkata za lice organskog porijekla. a nekako si mislim, lice cini puno manji dio koze na tijelu. hauschkina mlijeka i kreme za tijelo su mi sjajni. (kreme za lice mi ne pasu, ali maske d)a
    takoder i weleda (od nje sve za tusiranje), ona je malio jeftinija od hauschke...ali ovdje u bio ducanima ima i dosta izbora relativno povoljnje kozmetike za tijelo, recimo lavera..i jos imena kojih se sad ne mogu sjetiti, mlijek za tijelo za 4 - 7 eura. (mislim da müller u zg-u ima dobar izbor)
    one kuglice za kupanje uzimam od jedne male organske manufakture i njih i muz i ja obozavamo. kad se jednom naviknes na takve proizvode, vise ne mozes ni kupit neke druge, meni su svi ti gelovi za tusiranje, kupke ala nivea i slicno, tako umjetno penetrantnog mirisa, a kada pocnem citati sastojke odmah vratim na policu.

  36. #586
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo za ljute feministkinje...biti ljuta recimo zato što se nasilje nad ženama prešutno odobrava mi je više nego opravdano. Biti ljuta jer te se implicitno tjera da se uljepšavaš, to je onako malo djetinjasto. Možeš, ko ti smeta, ali nije to baš neka uzvišena ljutnja. Ono, cura se ljuti, žena jednostavno napravi kako želi :D
    Pa problem i je u tome što se već ionako nesigurnim curama postavlja niz prepreka da dođu (psihički, ne fizički) do te faze zrele žene - da steknu sigurnost, slobodu, opuštenot, svijest da je vrijednije ono što činiš i kako razmišljaš nego sam izgled.
    Kad pomislim koliko će moja djeca biti bombardirana takvim sadržajima, naravno da sam ljuta i da razmišljam kako im pomoći da to prebrode, kako im objasniti da vide i prepoznaju te manipulacije.

    Zato su dobri ti "ljuti" tekstovi - ima ih u zadnje vrijeme puno, neki su bolji, neki lošiji ali nije loše da ih ima, da ih čitaju i cure ali i mi koje smo odrasle i trebamo neke stvari sročiti svojoj djeci.

  37. #587
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    kad se jednom naviknes na takve proizvode, vise ne mozes ni kupit neke druge, meni su svi ti gelovi za tusiranje, kupke ala nivea i slicno, tako umjetno penetrantnog mirisa, a kada pocnem citati sastojke odmah vratim na policu.
    isto kod mene, ne mogu kupiti takve proizvode, a što je najgore, isti sastojci se nalaze i u jako skupim kremama tipa Chanel, Sisley itd.
    ne znam jesi li vidjela, ali alverde sad ima liniju proizvoda za lice na bazi maslinovog ulja, baš razmišljam da bih isprobala kad potrošim Hauschku.

  38. #588
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    od Welede sam davno uzimala kremu za pelensko područje
    nije loš ni Dr. Organic
    https://drorganic.hr/

  39. #589
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    znala sam prije uzeli neko mlijeko od alverde, nisam dugo, mogla bih opet.
    znam, znam,da "veliki" brendovi imaju svakojake sastojke, no te dekorativne stvari ala puderi i slicno nisam jos nasla u bio varijanti, a da su meni dobri.

    doduse dijete je upotrebljavalo onaj jane irdalede (valjda sam dobro napisala) puder uprahu/kamenu sto posto mineralni, pa ga onda fiksiras sa onim sprejem da ne bude brasnasto, kad je imala probleme sa aknama - to je stvarno sjajan proizvod i ima veliku paletu nijansi, ali nije za moju suhu kozu.
    pa se tjesim da mi malo tog pudera me nece tako "otrovati".

  40. #590
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ina, bas si se ufurala!
    nadam se da cu na vikend stici napisati koju.... nije to bas sve tako crno-bijelo.
    S guštom ću iščitavat preporuke za organske proizvode i filozofske inpute . A znaš da ja volim crno-bijelo da raspirim, pa da ne ostanemo samo na jel' bolje CC marke x il BB marke y za kožu ovu ili onu.

    Vezano za marketing - pa ja sam prva marketinška luda, nemojte me sad zamišljat ko nekog separatistvu koji živi u vrtu, vraga sam ja to. Npr. kupila sam Shiseido kremu za lice.... i nakon god-dvije neš ti razlike, još mi je bolja Nivea. Naravski da marketinško-kozmetički stručnjaci imaju odgovor - da, al znate, preporuča se mijenjati kreme svaku toliko .

    Slažem se s betty - tvrdit, ne ja nisam pala (a isto i kod predrasuda), ne mogu ja to kad znam da jesam, da je svako, u nekoj mjeri. Što ne znači da je dobro bit žrtva marketinga jer sve je ionako bzvze i svi smo žrtve. Moj je cilj da ja to kakti kod sebe minimiziram - pa da.. umjesto kozmetike, npr. kupim vježbe ili knjigu. I to je isto neki marketing, ali mislim se da mi je korisniji. Opet sam iščitavala topic i ozbiljnu raspravo o tome da treba obrve prvo nauljit nekim uljem, pa tek onda ovo ili ono .

    Umirem na komentar vezano za kremu koja se nanosi tad i tad, da bi otpustila molekule tad i tad - ali ne garantiram da ja ne bih isto na to pala. Ali, lijepo kad ti neko okrene zrcalo na to ponašanje, a ne da svi onda u zboru pjevaju - je, i probaj još to i to ti to.

  41. #591
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja sam nedavno slučajno vrhnuskom opremom pronašla titanove nanočestice. Nisam htjela, uletio mi lak za nokte na krivo mjesto. Kontaminiran mi je uzorak bio, a eto potvrdilo se što znamo. Nije nigdje deklararino da ima TiO unutra.
    Drago mi je da imam sina pa me neće sa 6 godina (valjda) pitati da mu nalakiram nokte, a sa 8 tražiti prvu šminku.

  42. #592
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ina, bas si se ufurala!
    Totalno

    Mene zanima koliko bi onih koji se zbog sebe šminkaju nastavilo sa šminkanjem na nekom pustom otoku nakon godinu dana što su nastavile držati do sebe i bez publike. Ja sigurno ne bih, niti bih se depilirala da mi galeb svaki tjedan donese paketić s voskom.

  43. #593
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Umirem na komentar vezano za kremu koja se nanosi tad i tad, da bi otpustila molekule tad i tad - ali ne garantiram da ja ne bih isto na to pala. Ali, lijepo kad ti neko okrene zrcalo na to ponašanje, a ne da svi onda u zboru pjevaju - je, i probaj još to i to ti to.
    Ali to nije nemoguće. Samo ne znam koliko bi to zbilja koštalo u tim količinama u kojima se prodaje kad jedan gram visokokontrolirano proizvedene bezvezne supstance ne može biti ispod 100 eura da se ubiješ. Mogu zamisliti nekakve proteinske kapsule u koje su embedded neke aktivne supstance (nanočestice) koje se rastvaraju nekom dinamikom pri nekoj temperaturi koju koža na glavi postiže nakon pola sata spavanja. A onda si mogu zamisliti ljetnu i zimsku varijantu te kreme

    (sva sam u nanočesticama u zadnje vrijeme ni kriva ni dužna )
    Posljednje uređivanje od Jelena : 12.04.2019. at 12:20

  44. #594
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da imam sina pa me neće sa 6 godina (valjda) pitati da mu nalakiram nokte, a sa 8 tražiti prvu šminku.
    možda baš hoće :urbanbožovrećoiostali:
    ne budi uskogrudna

  45. #595
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    a uostalom, imam kći od skoro 16 koja se nikad nije našminkala niti nalakirala nokte. večeras nastupa s ocem i on ju ne može nagovoriti da se našminka. imati kći ne znači nužno kupovati šminku

  46. #596
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    možda baš hoće :urbanbožovrećoiostali:
    ne budi uskogrudna
    E, "imam sina dakle neće lakirat nokte" je seksizam
    Moj je htio, a ja sam pod utjecajem patrijarhata pristala samo na mali prst
    Rekla sam mu da moze sve lakirat kad bude imao 12-13 godina i bude svjestan svoje odluke

  47. #597
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja dosla opet vidjeti koji je ono primer preporucen, kad ono

  48. #598
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moj sin je s tri godine lakirao nokte na nogama, u sandalama. Ja sam uvijek bila liberalna pa sam mu to dozvoljavala i jedva čekala da napuni 15, 16 da mu pokažem te slike što me sad podsjetilo da ih moram potražiti.

    Ja bi se apsolutno sigurno depilirala i na pustom otoku, posebno ako je toplo i sunčano (pa sam polugola i vidim ih stalno na jarkom svjetlu). Ako ne bi imala struje čupala bi pincetom jednu po jednu dlaku.

  49. #599
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je cilj da ja to kakti kod sebe minimiziram - pa da.. umjesto kozmetike, npr. kupim vježbe ili knjigu. I to je isto neki marketing, ali mislim se da mi je korisniji.
    slažem se sa tendencijom minimiziranja, zapravo to pokušavam reći
    prvi korak je osvijestiti da su ti standardi ljepote nametnuti i bez njih se može
    neki dan s kolegicama raspravljamo kako bismo se sve najradije potpuno prestale depilirati (zato i kupujemo lumee)
    i kaže jedna, ali pazuhe bih uvijek depilirala, zbog higijene i smrada itd
    ali mi to zapravo ne znamo, zar ne?
    Ja sam pazuhe počela depilirati negdje s 13-14 godina, kad mi je mama dozvolila
    i odtad non stop
    ja doista ne znam bi li moj pazuh više smrdio s dlakama, pod uvjetom da su ostale varijable nepromjenjive
    a svi to uzimamo kao neosporivu činjenicu

  50. #600
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    možda baš hoće :urbanbožovrećoiostali:
    ne budi uskogrudna
    Pa nisam, vidiš da sam napisla "valjda", a ne "nadam se"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •