Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Zahtjevni kućni ljubimci

  1. #1
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno Zahtjevni kućni ljubimci

    Imamo temu s djecom, a imate li kućne ljubimce koji testiraju vaše živce i moždane vijuge?
    Ja skoro cijeli život imam mačke, svaka je od njih imala svoj karakter, ali negdje u okviru razumnog. Smatrala sam se osobom koja zna odgojit mačku u smislu da se brzo nauče da ne idu na stol ili u kuhinju.
    Trenutno imam dvije, jedna je u kategoriji normalnih mačaka, ali ova druga me stalno podsjeća na onaj izraz „ispala đavlu iz torbe“. Nema mjesta di se ta neće probat popet, zavuć.. ignorira te dok se ne ustaneš i potjeraš je (ovu drugu možeš na daljinu, samo vikneš ŠŠŠ i već se povlači). Samo mi izazove postavlja. Dobra stvar je da nas je istrenirala da sve bolje pazimo da ne ostavljamo hranu, kavu, mlijeko i slično na stolu, kuhinjskoj površini.. jer ta će nać način da se toga dokopa. Pogotovo ako je slatko, a to uopće ne bi smjela jest. Jutros uzela kćeri zadnju napolitanku.
    Iskopala cvijeće iz pitara, stavila sam preko zemlje velike oblutke. Počela se penjat na gornje police di sam stavila biljke koje ne želim da dira, počela se noću penjat na te gornje police, gurnula orhideju koja stoji u vodenoj kulturi, voda se prolila po laptopu. Otad noće na hodniku obje.
    Sinoć mi je treći put šmugnula. I to kako, muž je izašao na terasu na potkrovlju skupit robu sa sušila, ona je izašla i popela se na krov i produžila dalje. Preko noći okrenula bura i kiša, mislite da se onda okrenula nazad i vratila doma? Nope. Tko zna di je bila, triput mi je šmugla i uvijek je na kraju nađem u jednom brlogu na susjedovom parkingu (ali tek nakon neka 24 sata).
    Ide ovih dana na sterilizaciju, ali uopće nisam uvjerena da će to napravit veliku razliku, jednostavno ima taj karakter da ne uči baš najbolje iz posljedica.
    Ne tražim neki poseban savjet, ne pitajte me „a pitanje je?“, samo se ventiliram

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    jao meni teme .. da, imam zahtjevnog kućnog ljubimca, ali na sasvim drugi način. Što da ti kažem, samo nek su ti mačke zdrave.

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    auf

    ma svjesna sam ovako kad napišem da su to više slatke brige, ali nije uvijek takav osjećaj

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moje iskustvo s mačkama - ne možeš ih odgojiti. One imaju svoj karakter i točka. Možda neke nijanse uspiješ , al jednostavno ne možeš odgajati mačku.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    O mačkama stvarno ništa ne znam, ali koliko čujem od ljudi koji ih imaju, ima ih stvarno sa zanimljivim karakterom
    Imam kolegu koji apsolutno ništa ne smije ostaviti na ormarićima, stolu, jer mačka to ne trpi i sve mu pobaca na pod.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Npr. mi ga pitamo zašto si ne stavi budilicu kraj kreveta jer mu se dogodi da zaspe ujutro, a on kaže: zar mislite da bi zla šapa to tolerirala?

  7. #7
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno


  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ovo sad nam je treća mačka - i svaka je imala drugačiji karakter. I velim, nema puno odgoja oko mačaka. Možda baš ako se neko novi odlučuje za mačku kao kućnog ljubimca, bolje je uzeti odraslu mačku kad se već nazire karakter. male mace su sve slatke, al je pitanje u šta će se pretvorit

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, mi smo jednom uzeli mačku staru godinu dana, ali nam prošla vlasnica nije baš rekla da je ona brza za ogrebat
    znaš onaj tip mačaka koje se kao vole mazit, maziš je maziš maziš i onda odjednom se naljuti, ogrebe te pošteno i šmugne
    ova barem to ne radi

  10. #10
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ajme ja sam za vrijeme studija imala macku koja mi je znala skociti ranom zorom na krevet na kat na glavu- imala sam dreadlockse-fakat traumaticno.
    sad imamo superlako odgojivog psa pa si svakodnevno čestitamo kako smo fantastični vlasnici psa jer je predobra i super poslušna

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da, nakon dvije mačke koje su nas maltretirale pri spavanju, ovaj treći nema pristup u spavaću sobu. I prihvatio je to. Jedino nas budi ujutzro. Al naučio je vrijeme - i više ne koristim budilicu. Jedino nije naučio kad je vikend

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    smijem se na glas, smiješne su mi vaše mačke. ja sam imala mačke kao dijete i isto su bile u kući, ali ne sjećam se tako osebujnih mačjih karaktera.
    da se penju po okićenom boru i ruše ga -sam vidjela na fejsu kod nekih forumašica, nisam znala kakve su im sve gluposti drage. lude su

  13. #13
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja volim ljubimce i jedva čekam vrijeme da kupimo nekoga.Ali trenutno jedva imam živaca za ovu moju sitnu dječicu ,tako da bi me ljubimci sigurno gurnuli preko ruba.Čak sam i otvorila temu o malo zahtjevnim ljubimcima i razmišljam da kupimo ribice,ali ne mogu se odlučiti .
    Moji imaju puno mačaka,uvijek je broj između 8-12.Od tih 3-4 mogu u kuću,nekada 5 .Jednom pričam sa mamom na viber i vidim neku šljivetinu na oku,pa nešto na čelu,neka ogrebotina,čvoruga.Šta ti je to mama?Miculju nešto uplašilo,pa joj skočila na lice.Ona je jadna spavala pa nije ni shvatila šta ju je snašlo.Sine,pa što me udari?,pita mog brata.Ismijala sam se ,k´o u komedijama.Nasilje u porodici.Ajd ti ljudima objasni da ti je šljivu napravila mačka.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mi imamo totalno nezahtjevne ljubimce ( macku i psa).
    Za razliku od djece njih smo dobro odgojili.
    Nazalost , nas dragi macak je nakon 9. godina kod nas odlutao pocetkom mjeseca i nije se vratio.
    Tako da sad imamo samo nisko zahtjevnu kuju , tako mirnu i poslusnu da niti ne znamo da ju imamo.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.03.2019. at 13:22

  15. #15
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Jooj obožavam mačke. Dok sam bila kod svojih još u kući, imali smo u jednom trenutku 10 mačaka. Bilo je preslatko, imali smo mamu, tatu, djecu i unuke. I još nekoliko djece sa strane jer je mama bila posvuduša. Mačka, jel, ne moja mama.

    Sad nemam mačku, a baš bi htjela. Dečko mi ima psa, a živimo u stanu pa nekako mislim da bi još i mačka bila previše, a i nisam nikad imala mačku u stanu pa bi mi bila prevelika briga za pijesak i sve to što joj treba. Pas je malo previše zahtjevan za moj ukus ali je presladak, a i dečko brine o njemu pa je meni svejedno. Ja za svoj gušt imam kornjaču.

  16. #16
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja imam psa i mačku u stanu. oboje su gerijatrija, pas skoro 14, a mačka punih 11. zahtjevni su jedno i drugo, svaki na svoj način, ali s mačkom je ipak nešto lakše jer nije toliko ovisna o nama u smislu da neće zavijati ako je ostavimo na par minuta samu i neće napraviti neku posebnu štetu iako je i toga bilo dok je bila mlađa. pas je ipak užasno anksiozan ako mu nisi stalno uz gu*icu, a otkako me nije bilo neko vrijeme doma toliko se vezao za mm da plače za njim čim ovaj krene prema vratima. ko da imam malo dijete, a ne psa

    sin i snaha imaju 5 mačaka u kući i stvarno mi je bilo interesantno gledati kako su sve drukčijeg karaktera i svaka ima neke svoje mušice. posebno sam se bila vezala za najstariju petnaestogodišnjakinju koja je na redovnoj terapiji za štitnjaču pa smo imali dosta zajedničkog .ta mjauče po cijele dane, kao da hoće pričati pa sam uglavnom s njom nešto komunicirala, što na hr, što na engleskom da me bolje razumije. francuski mi je ipak pretežak. ali ta bar nije radila štetu ko najmlađa. ta mala je isto vragu iz torbe ispala, nedavno su je sterilizirali i još je luda ko i prije. sve baca, svugdje se penje, izaziva druge mačke, a posebni joj je gušt razvući toalet papir po cijeloj kući i raskomadati ga. ali je smiješna i mazna pa joj se na kraju sve oprosti. Jedna pak voli gristi. Voli da je maziš pa te onako ufino ugrize za ruku, ne baš jako, ali dovoljno da ti ostane trag zubića. Jedini muški je neke egzotične vrste i taj se šepuri okolo i pravi važan. A Pepi je savršena mačka, takav karakter nisam baš često sretala kod mačaka. Toliko je skulirana i niježna, ta se nikad ne gura kad je hrana u pitanju ko ove druge, uvijek mirno čeka svoj red, miče se od ovih drugih i nekako se uvijek drži po strani. Introvertirana neka maca, a opet tako dobrodušno stvorenje
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 27.03.2019. at 17:27

  17. #17
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    bodulice na "imale smo dosta zajedničkog", i na sve ostalo

    meni je smiješno s mojima što ova veća i normalnija, kad mala šmugne, brine se i traži je po kući, a kad se vrati, jedno 24 sata puše i reži na nju, kao da je kori

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Npr. mi ga pitamo zašto si ne stavi budilicu kraj kreveta jer mu se dogodi da zaspe ujutro, a on kaže: zar mislite da bi zla šapa to tolerirala?
    zla šapa

  19. #19
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost , nas dragi macak je nakon 9. godina kod nas odlutao pocetkom mjeseca i nije se vratio.
    jao
    možda se ipak vrati. znam slučaj gdje je mačak elegantno došetao doma nakon 3 mjeseca odsutnosti

  20. #20
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mačke.... Nikad kraja. Mi imamo 3 oko kuće + pas u kući. Kujica je nezathjevna čudo jedno. Jest, nužda, maženje. Ostatak vremena spava. malo ju jadnu šetamo, ja s trbuhom da zuba, muž zadnje vrijeme ima problema s zdravljem, ne može ju puno šetat.
    A mačke su komedija živa. 2 dečka i cura, svi kastrirani, sterilizirani. To ih ne sprečava da lunjaju uokolo. Sad smo curu zakrpali nakom udarca auta, sve dobro prošlo. Ali lunja okolo ko mačor. Jedan dečko samo gleda kako će uletit u kuću i pojedt što pasu ostane. Pola dana ga tjeramo vani. MM-u uspije 9 od 10 puta kroz noge pa unutra. Meni se ne usudi, ja ga podrepim. 2. dečko je još nov, imamo ga pola godine, već 2 puta spašavali život kod veterinara.
    U principu su zahtjevni jer komodno troše onih svojih 9 života, a usput troše meni i živce i novce......
    Posljednje uređivanje od VeraM : 29.03.2019. at 12:30

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ako tko razmišlja o nezahtjevnom kućnom ljubimcu od srca preporučam zamorčiće, tako nešto nezahtjevno, slatko i umiljato svijet nije vidio
    ne da ne rade štetu, već ne žele ni izići iz svoje nastambice imamo dva, cure uživaju, maze ih, oni skviče, predu, ne grizu, ne grebu, tako već šestu godinu, milina.

  22. #22
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Obično svi glorificiraju svoje ljubimce. Mogla bih i ja svog bivšeg psa. Nježan, bistar, staložen. Hodala je bez lajne uz nogu, nije nikada ništa napravila kod kuće, uništila, lajala. Jedno predivno i zahvalno stvorenje. Naučila je hrpu naredbi i tada sam mislila da znam jako dobro odgojiti psa. Sadašnja je čista suprotnost. Neustrašiva, neuravnotežena, mala i blesava. Ne zna nikakvu naredbu, brat bratu. Ne laje, fino hoda uz nogu (rođenjem vilenjaka se upristojila), ne uništava po kući, nije sklona sukobu, ali je cendrava. Ide za mnom i cvili. Nije uopće važno jesmo li bile vani pet sati, igrali se, je li jela, pila,.... ona tek tako cvilka. Veterinar je otklonio boljke, jede i ponaša se normalno. I kaska za mnom. Ako užurbano spremam stan u stanju je satima ići za mnom. I to je strašno iritantno. Volim je beskrajno, ali ona je pravi test za živce, ima 9 godina i mislim da mi je to zadnji pas. Eto, rekla sam. I da, jako je slatka. Svima koji ne žive s njom.

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj je isto cvilko.
    Stalno kuka i cvili.
    Po tiho.
    Mi smo navikli.
    Kad cvili znamo da je dobro.
    Kad zašuti sigurno nije dobro.
    Pa smo mi sretni kad cvili.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #24
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I mi imamo cvilka u stanu. Strašno je razmažen. Stalno hoda za nama, nekad hoda iza pa nam usput liže noge na svaki korak, kao da skuplja poene u nekoj igrici kad lizne. Nesretan je čim ga nitko nije pogledao duže od 5 min. Pa onda legne, stavi glavu na šape i tužno gleda u pod. Onda tu veliku grešku od 5 min ispravljaš idućih 20. Cvili i ako ga ne pustimo da ide u wc s nama.

    Zato sam i pisala gore da je meni to prezahtjevan pas. Ali da, navikneš se, takav je.

  25. #25
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da se referiram na zamorce. Jesu, nezahtjevni su, da osim kad se radi o održavanju. Imali smo 2 muška, morali svaki u svoj kavez jer su se malo znali pofajtat. Ali to nam je bilo ok, imali mjesta. Nego čišćenje..... Ako piljevinu ne očistiš svaki 3.dan, smrde grozno. I onda se i oni zasvije, pa ih moraš prat i sušit. Redovito podrezivanje noktiju, a imaju mekane, par puta sam previše otkinula, par kapi krvi, plakala sam od muke. Pa onda voda da je čista, moji nisu pili iz pojilice nego iz zdjelice. Govanjca u vodi stalno, uh. I nisu moji bili za maženje i igru, više onako pusti me stat. Nakon što su uginuli zakleli smo se da više ništa nećemo udomit što živi u kavezu.

  26. #26
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A je, briga je to i muka.
    A tek ljubav.
    Nema takve ljubavi.
    Meni se moj cvilko toliko zavukao pod kožu da je to strašno.
    On je ravnopravni član obitelji i kad se nešto planira, on je uvijek u kombinaciji.
    Ako ne može on, ne idemo ni mi.
    Financije isto planiramo tako da je i on uključen.
    Bio je bolestan nedavno i dala sam za veterinara i specijalnu hranu pola plaće.
    Ne trepnuvši.
    Neki dan gledam cipele i sve koje mi se sviđaju su mi skupe pa si nisam kupila ništa.





    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •