Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 133

Tema: Logo vs No logo

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dječje joj je sad svuda malo, a žensko preveliko
    Jesi gledala u Teranovi. Oni imaju uzasno male zenske brojeve majica kad su uzi modeli.
    Prosle godine E. je odabrala neku kratkih rukava XS i dobra joj je. Ona je visoka 145 i mrsava ko glista.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.03.2019. at 20:44

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nisam ženske stvari, moram vidjeti. Tamo smo prestali ići kad joj je dječje postalo premalo.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dječje joj je sad svuda malo, a žensko preveliko
    Imam isti problem s muškim djetetom biramo "slim fit" modele pa onda sasvim ok izgleda, a inače muška odjeća na njemu visi kao s vješalice. Izrastao je u dužinu, ali i dalje ima dječje mršavu konstituciju.

    Glede skupih marki, već je on pitao nekom prigodom može li dobiti Hugo Boss košulju, ali bio je glatko odbijen

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg gdje je to uopće čuo

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    omg gdje je to uopće čuo
    Da što čuo, vidio! U Peek&Cloppenburgu kad smo tražili crnu košulju za koncerte s orkestrom

  6. #56
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace moj ( sutra punih ) 17 -godisnjak je ove godine otkrio
    calvin klein( pise li se to uopce tako?) markicu.
    Zelio je njegovu hudicu za rodemdan i onda me uvjeravao kako je to odlicna investicija jer smo je kupili na rasprodaji preko web ducana za samo 900 kuna.
    Odmah mu kupi i koji par CK gaća, za ljeto ispod kupaćih

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Odmah mu kupi i koji par CK gaća, za ljeto ispod kupaćih
    Kasnis.
    Morali smo i par gaca naruciti uz hudicu.
    I one su bile na akciji pa su takoder investicija.

  8. #58
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mima i newyorker ima majica manjih brojeva.
    jučer sam kupovala poklon za rođendan jednoj 13-godišnjoj mršavici.
    XS je stvarno malo.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 30.03.2019. at 06:33

  9. #59
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kasnis.
    Morali smo i par gaca naruciti uz hudicu.
    I one su bile na akciji pa su takoder investicija.
    Mojoj je njihov veš super, ali ona je kupila u Italiji.
    Sada se u Areni otvorio njihov dućan, pa redovito obilazi ali je veš rijetko na akciji.
    Može link gdje vi kupujete'

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da iz New Yorkera ima puno ljetnih majica od lani, vidjela sam na webu da i sad ima slatkih, jedino ne znam jesu li pamučne.

    Dobar joj je i jedan određeni model benetton majica dječji 3xl.

  11. #61
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Moj sin ima 185 centimetara i poprilično ramena pa mu još najveći dječji broj u C&A nije malen
    (Samo gornja odjeća, hlače ne može)

    I to je dobro jer uopće ne pati na marke.

    Nekidan su mu se krenuli rugati u razredu što mu mama još kupuje robe, a on je rekao da nije lud trošiti vrijeme i energiju na nešto što ga ne zanima. Da bar uvijek tako reagira na provokacije...

  12. #62
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa bome, vidim da imaju brojeve i do 182 na dječjem, ali ako sam ja to vidjela u dućanu ??

  13. #63
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Pa da, ali čak mu je i jedna majica 170/176

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Nedavno smo puni nade ušli u C&A u potrazi za majicama velikih brojeva, ali na policama nije bilo ničeg takvog valjda nemaju stalno sve brojeve, nego kako im dođe roba.
    Meni je inače kupovina majica postala nemoguća misija, jer tinejdžer ima vrlo stroge kriterije što dolazi, a što ne dolazi u obzir (majica mora biti neutralnih - tamnijih boja, ne smije imati šarene natpise ni eksplicitne poruke, i još mu mora odgovarati krojem tako da nije preširoka, pa ni to nije garancija da će mu se svidjeti). Tako da mora on obavezno biti prisutan kod biranja. Prošli su ti lijepi dani kad bih usput ušla u dućan i kupila mu odjeću njegovog broja po vlastitom ukusu.
    Poslala bih ga ja samog u kupovinu, ali shopping centri nam nisu blizu, opet bi ga netko trebao voziti... iako, zadnji put kad je izjavio da želi Nike majicu, rekla sam mu neka si to nađe i kupi sam, zbilja ne želim još i na to gubiti vrijeme

  15. #65
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma nisam vidjela robu tako velikih brojeva generalno, čak kupujem kćeri pidžame u C&A na odjelu za odrasle, a sigurno su na dječjem jeftinije ako ima tih većih brojeva.

  16. #66
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Jedino što je moj sin ikad poželio od odjeće je - sako.
    Nije bio bitan brend, samo da je sako. I onda je za svoje novce kupio jedan, opet u C&A.

    Moj muž je bio stvarno zabrinut kad je on u tom sakou odlučio otići u školu Mislio je da je to ko stvoreno za nadimak do kraja školovanja. Ali ništa se nije dogodilo. Valjda je on toliko ravnodušan na sve vezano uz vanjski izgled da, ako je i bilo komentara, jednostavno ih nije čuo.

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  18. #68
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Dečko je super!

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je, stvarno je super, ovdje je još bolji: http://diva.vecernji.hr/moda/ovog-sr...-osvojila-9568

    To mi je još jedino zanimljivo i lijepo za vidjeti što se tiče mode, kad netko ima tako neki super jedinstveni stil.

  20. #70
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Svaka mu čast!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bome, vidim da imaju brojeve i do 182 na dječjem, ali ako sam ja to vidjela u dućanu ??
    Ja u ducanu (C&A) obicno ne nalazim, opeljesila sam im web shop. Mome je njihov 170/176 taman (u ducanu obicno samo do 164,)

  22. #72
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam negdje vidjela i 182 velicinu, al ne znam sad jel c&a ili takko. Cak i Lidl je uveo 170/176

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam negdje vidjela i 182 velicinu, al ne znam sad jel c&a ili takko. Cak i Lidl je uveo 170/176
    Takko nema 182, prije da je to C&a.
    Kik ima isto 170/176 (dosta komotni modeli)

  24. #74
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    C&A imaju 182 ali sam to vidjela samo u webshopu. 176 se zna naći u dućanu, npr hlače, ponekad si kupim taman mi je kroj Jedino je smiješno što imam na nekima one glumice s gumbićima u struku za sužavanje

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    Glede skupih marki, već je on pitao nekom prigodom može li dobiti Hugo Boss košulju, ali bio je glatko odbijen
    Da moj poželi košulju, ja bih mu kupila bilo kakvu, pa i Boss...samo neće...

    Inače, ja sam Boss muške košulje za 40 eura kupila na frankfurtskom aerodromu, tako da ih se nađe i povoljnih ...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Da moj poželi košulju, ja bih mu kupila bilo kakvu, pa i Boss...samo neće...

    Inače, ja sam Boss muške košulje za 40 eura kupila na frankfurtskom aerodromu, tako da ih se nađe i povoljnih ...
    Ma ne nosi ni moj košulje na dnevnoj bazi (iako bi baš i mogao, super mu stoje, ali se boji da bi ga u razredu zafrkavali). Mora imati par svečanih košulja za nastupe, a onda, kad ih već ima, obuče košulju i kad ide u kazalište ili na koncert. Pa si voli izabrati nešto što mu se sviđa. Kako rekoh, šteta da ih ne nosi češće...

  27. #77
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj je njihov veš super, ali ona je kupila u Italiji.
    Sada se u Areni otvorio njihov dućan, pa redovito obilazi ali je veš rijetko na akciji.
    Može link gdje vi kupujete'
    Ja CK kupujem u Roses outletu Sveti Križ Začretje.
    Ženske gaćice su po 69 kn. Ako uzmeš četri komada, onda je cijena još niža. Ima svih veličina i boja.
    Hoodie smo platili 400 kn ( u Areni je isti bio po 800 kn, a preko weba 130€)
    Traperice po 230 kn.
    Majice 149 kn
    Kožna torba tipa neverfull 500 kn.
    Itd
    Imaju oni i još povoljnijih stvari kad su im rasprodaje.
    Isto vrijedi i za TH koji je odmah dućan do.
    Prije mjesec i pol su oni niihovi puloveri s kašmirom bili po 250 kn, a pamučni po 220 kn. Bilo je svih boja i veličina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #78
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja CK kupujem u Roses outletu Sveti Križ Začretje.
    Ženske gaćice su po 69 kn. Ako uzmeš četri komada, onda je cijena još niža. Ima svih veličina i boja.
    Hoodie smo platili 400 kn ( u Areni je isti bio po 800 kn, a preko weba 130€)
    Traperice po 230 kn.
    Majice 149 kn
    Kožna torba tipa neverfull 500 kn.
    Itd
    Imaju oni i još povoljnijih stvari kad su im rasprodaje.
    Isto vrijedi i za TH koji je odmah dućan do.
    Prije mjesec i pol su oni niihovi puloveri s kašmirom bili po 250 kn, a pamučni po 220 kn. Bilo je svih boja i veličina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala, budemo se zaletili. Iako mi je prodavačica rekla da basic linija nikada ne ide na akcije.

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam negdje vidjela i 182 velicinu, al ne znam sad jel c&a ili takko. Cak i Lidl je uveo 170/176
    c&a to zna imati, ja sam dugo kupovala odjeću svom starijem sinu tamo (dok mu je trebalo dugačko, a usko). Bilo je hlača i jakni i košulja. Zadnje 2 godine nosi veličinu za odrasle, pa ne znam.

    Imali su i u Mani tih dugačkih uskih krojeva, ali nisam bila od lani pa ne znam čega imaju. Nisu bili preskupi ni jedni ni drugi. MM isto voli Manine košulje, ali hlače si teško nađe (obično su prekratke).

    Često kupujem djeci hlačeu Lidlu, ne samo zato jer su povoljne, nego zato jer nam je to jako blizu, a i dobre su im njihove hlače. Mlađi je sad na veličini 46 ili 48 - obožava traperice, a stariji na 52 - obožava samterice. Lani sam u Lidlovom "šatoru" na rasprodaji kupila traperice mlađemu za neku smiješnu lovu tipa 20 kn (u redovnoj prodaji su oko 80 kn, u šatoru su u pola cijene, a zadnji dan spuste to još na pola i ako uspijem naći veličinu, obavezno kupim, čak i ako ne trebaju isti tren.) Obično ostanu ti mali brojevi kad se rasprodaju veći. Uzela sam i jaknu s kapuljačom za 50 kn ili manje, ne sjećam se više. Odličan materijal - hlače i jakne.

    Od ostalih trgovina, nakon što su prerasli najveći dječji broj, odselili smo iz h&m u c&a, ponekad Newyorker, ponekad Interspar... Ljetne hlače (marka harpia) kupujem na trešnjevačkom ili borongajskom placu i to nosi mm i sinovi. Ponekad uzmemo nešto u Amadeusu. Nije da zaobilazim skuplja mjesta (mm si je kupio odijelo u Peek&Cloppenburgu, znamo ponekad u Nami nešto naći) ali uglavnom sinovima kupujem odjeću u trgovinama sa špecerajem. Razlog je jednostavan - tada su obično s nama, pa kad su već tamo i ako im se nešto svidi, a još je i povoljno - kupimo im. Inače mi ih je teško odvući u kupovinu odjeće. Nisu zahtjevni. Samo gledaju sastav materijala. Nešto veći trošak su zimske jakn e- sva trojica obožavaju kožu, i naravno cipele.

  30. #80
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam tip za kvalitetne stvari - logo ili ne logo, bitno da je dobro. Jučer sam stvarno po....., mala je s frendicom prije dva tjedna kupila traperice u Bershki. 200 kn - nije ni malo - uglavnom, hlače već imaju dvije ogromne rupe.

    Fakat sam mrzitzeljica tih Španjolskih bofl dućana koje današnji mladi i oni koji se tako osjećaju, vole

  31. #81
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    do kad ste kupovali djeci odjecu, bez njih?
    vidim da npr Peterlin kupuje svojim vec velikim srednjoskolcima ...


    ja sam prestala negdje u visim razredima osnovne skole, za oboje
    kceri vec negdje u 6. razredu, cim se dvaput dogodilo da sam kupila nesto, a da ona nije htjela nositi

    jedino sto im i sad znam kupiti, je donji ves i carape. i njoj tajice

  32. #82
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    sesti razred. samo uz njegov blagoslov. ako slucajno naletim na nesto bez njega, provjeravam uvjete vracanja

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    do kad ste kupovali djeci odjecu, bez njih?
    vidim da npr Peterlin kupuje svojim vec velikim srednjoskolcima ...


    ja sam prestala negdje u visim razredima osnovne skole, za oboje
    kceri vec negdje u 6. razredu, cim se dvaput dogodilo da sam kupila nesto, a da ona nije htjela nositi

    jedino sto im i sad znam kupiti, je donji ves i carape. i njoj tajice
    Ma kupujemo zajedno, jer da to ne napravim, oni NIKAD ne bi ništa kupili ni trebali. Uostalom, takav mi je i muž. Zato ja koristim priliku da nešto kupimo usput, kad odemo po špeceraj. Zato im kupujem u Lidlu, jer tamo redovono idu s nama po špeceraj. Ne idu namjenski po odjeću - to ih je vrlo teško natjerati. To je jedan od razloga zašto odjeću kupujemo na placu - ne idemo PO odjeću, nego idemo na plac (provincijski), pa tamo usput pogledamo i odjeću i onda se eventualno daju nagovoriti na nešto. Oni imaju od 16.godine svoje kartice i račune za mlade, imaju i sredstva i vremena, ali ih ne zanima. Kupuju sami isključivo elektroniku i druge tehnikalije. Mlađi kaže "kupi mi Galileo bokserice takve i takve, jednobojne ili s diskretnim uzorkom" i gotovo. Kad je stariji trebao kofer za maturalno, išli smo s njim jer je trebao prijevoz. Ali općenito nisu baš zainteresirani za odjeću. Moraju im se hlače i cipele doslovce raspasti da uvide potrebu za novim stvarima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.04.2019. at 09:56

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    do kad ste kupovali djeci odjecu, bez njih?
    vidim da npr Peterlin kupuje svojim vec velikim srednjoskolcima ...


    ja sam prestala negdje u visim razredima osnovne skole, za oboje
    kceri vec negdje u 6. razredu, cim se dvaput dogodilo da sam kupila nesto, a da ona nije htjela nositi

    jedino sto im i sad znam kupiti, je donji ves i carape. i njoj tajice
    Već dugo ne kupujem ništa na svoju ruku jer ni uz najbolju volju ne mogu pogoditi ukus, a u zadnjih godinu dana više ne pogađam ni veličinu
    Moram ga vući sa sobom u namjensku kupovinu odjeće, ne da se to ni njemu ni meni, ali onda se bar trudimo odraditi to što efikasnije
    Osim donjeg veša i čarapa. To kupujem kad mi je usput, kad procijenim da treba.
    Poslala bih ga ja već i samog u kupovinu, ali onda nikad ne bi kupio ništa (kao ni MM), a osim toga, voli da je netko s njim tko mu daje sugestiju kako mu nešto stoji, i sl. Pa tako, dok ne nađe curu ili dok se ne oženi...

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, samo da dodam - moj mlađi sin je negdje početkom srednje škole imao fazu nošenja košulja. Došlo je naglo i popustilo je naglo. Ima nekoliko pristojnih za svaki dan i dvije za svečane prilike. Sad ćemo vidjeti kad zatopli, hoće li imati inspiraciju za oblačenje košulja. Zadnji put je obukao finu košulju lani kad je bio na dodjeli Fausta Vrančića, a čini mi se da će tako biti i ove godine.

    Stariji isto povremeno obuče kariranu košulju za svaki dan i ima još dvije pristojne. On ove godine ima maturu, pa ćemo ga morati pritjerati da isproba malo više odjeće, dok mu ne nađemo nešto primjereno. Imamo doma jedno mm-ovo odijelo koje on nikad nije obukao (postalo mu je tijesno, hehehe) pa ne bi škodilo da to proba, jer se lako može dogoditi da mu odgovara, ako mu se bude svidjelo. Iste su visine, iste dugačke ruke... jedino hlače mm ne može nositi, a sin bi mogao. Eh - baš sam si mislila kako je to zapravo neiskorištena odjeća. Isto kao i sako za krizmu - imao je sako tada i nikad više. Kasnije ga je mlađi brat još par puta obukao i dali smo ga dalje, jer su se rukavi "skratili".
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.04.2019. at 11:48

  36. #86
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tip za kvalitetne stvari - logo ili ne logo, bitno da je dobro. Jučer sam stvarno po....., mala je s frendicom prije dva tjedna kupila traperice u Bershki. 200 kn - nije ni malo - uglavnom, hlače već imaju dvije ogromne rupe.

    Fakat sam mrzitzeljica tih Španjolskih bofl dućana koje današnji mladi i oni koji se tako osjećaju, vole
    Eto, 200 kn i za smeće su.
    Ja sam maloj kupila CK traperice po 230 kn i odlične su.
    Ima ih nekoliko komada i kao nove su.
    Dok recimo jedne traperice iz H&M- a koje sam platila 299 kn su se nakon par nošenja skroz izvitoperile, razvukle, dobile su kao neke balončiće kao da su nabubrile, ma grozno.
    Priča mi frendica da je za vikend bila u Rosesu i tamo si kupila svilenu spavaćicu iz najnovije kolekcije (dućan Yanamay) za 170 kn, a u Areni je preko 500 kn.
    Treba pratiti sniženja, posjećivati outlete, pretplatiti se na neeslettere i stvarno se može proći super povoljno i kupiti kvalitetno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #87
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Neće, Tanči. Dala bih ja i više za dobre trapke, pogotovo kaj moja djeca više ne rastu. Al tvrdoglavo je stvorenje. A ja šizim. Sve joj se raspadno, al ove zadnje su rekord po brzini

  38. #88
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    do kad ste kupovali djeci odjecu, bez njih?
    Meni mama kupuje dan-danas
    Čarape, gaće, kanotjerice, grudnjaci...to skoro da ni ne kupujem sama...a zna uletit i koja majica

  39. #89
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Meni mama kupuje dan-danas
    Čarape, gaće, kanotjerice, grudnjaci...to skoro da ni ne kupujem sama...a zna uletit i koja majica

    i meni
    ne kupuje mi grudnjake jer to moram probat, i hlače nešto manje iz istog razloga
    štoviše, moji roditelji kupuju i mome mužu robu, al to je izvađeno iz konteksta koji je jedan višeslojni kauč

  40. #90
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    i meni
    ne kupuje mi grudnjake jer to moram probat, i hlače nešto manje iz istog razloga
    štoviše, moji roditelji kupuju i mome mužu robu, al to je izvađeno iz konteksta koji je jedan višeslojni kauč
    Ahaha, znala sam da nas ima još...moja isto kupuje i bratu, iako je otkad se oženio smanjila, a nesretna je što su joj snaha i zet modno tvrdi orasi pa ne može i njima.
    Podrazumijeva se da kupuje i svom mužu, tj. mom tati. Pa vraća hlače u dućan ako su male i sl. Prodavačice vjerojatno misle da je stari bolestan ili nepokretan, ali on samo prezire shopping.

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ahaha, znala sam da nas ima još...moja isto kupuje i bratu, iako je otkad se oženio smanjila, a nesretna je što su joj snaha i zet modno tvrdi orasi pa ne može i njima.
    Podrazumijeva se da kupuje i svom mužu, tj. mom tati. Pa vraća hlače u dućan ako su male i sl. Prodavačice vjerojatno misle da je stari bolestan ili nepokretan, ali on samo prezire shopping.
    Tak i moja mama kupuje mom mužu košulje za rođendan, a njegova mama isto. Njemu je to super - samo ja moram reći koji model i koju veličinu, a često mene pošalju da budem izvršiteljica. Moji sinovi isto često dobiju takve darove (iako gledam da idu sa mnom u kupnju, da ne moram poslije ići mijenjati). Budući da im se ne da uopće misliti o odjeći, njima dobro dođe. Ne bune se. Hoće li tako ostati i dalje - nemam pojma.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.04.2019. at 14:05

  42. #92
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moja majka je meni zadnji put kupila odjevni predmet pred skoro 30 godina

  43. #93
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    mrzila sam to što sam dobila muža koji je navikao da mu mater kupuje odjeću. njega jednostavno nije briga što ima na sebi i doslovno se mora raspadati na njemu da se sjeti da mu treba nešto novo. ponekad mu nešto i kupim, ali ne volim to inače raditi. čarape još i mogu proći, ali sve ostalo mi je tlaka. i djecu sam vrlo brzo navikla da sami sebi biraju, ali vidim da se sin vrlo rado prepustio u ženine ruke pa mu ona bira odjeću jer je sličan ocu po pitanju garderobe. jedino što volim je s kćeri otići u šoping jer se obavezno i dobro provedemo... nije tako bilo dok je bila u pubertetu. tad bi se obavezno posvađale jer nam se ukusi baš ne podudaraju skroz, ali sad je već par godina pjesma, pogotovo otkad ne živimo skupa.

    brendove baš ne gledam, nisu mi bitni, čak i ne volim kad su vidljivo istaknuti na odjeći. osobno mi odjeća vrlo brzo dosadi pa rađe kupim jeftinije, a više komada. skuplje i brendirane su mi jedino sunčane naočale, a i to mi je mm kupio za poklon. odjeću uglavno kupujem u dućanima tipa orsay, zara, c&a i sl. nekad nešto naručim s neta, ali rađe volim probati, opipati i kupiti. jedno vrijeme sam kupovala na mojim krpicama, ali puno toga mi se nije svidjelo nakon što bih probala i zato sam odustala.

  44. #94
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    do kad ste kupovali djeci odjecu, bez njih?
    vidim da npr Peterlin kupuje svojim vec velikim srednjoskolcima ...
    Do 6/7g, nakon toga samo iznimno i uz spremnost da vratim u dućan jer mu/joj se ne svidja

  45. #95
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Srednjoj do 4. godine kad je postala jako modno osvještena.
    Starijem ću dok se ne oženi, pa to preuzme njegova žena . Tad prestajem.
    Da ne bude kao i njegovom tati koji ima skoro 50, a njegova mama koja ima skoro 80 mu redovno kupuje donji veš (gaće, potkošulje, čarape). Žena svako malo kupi nešto. Valjda jer mu žena (ja) ne kupuje. Ja mu naime kupujem majice i košulje da ne hoda u onima iz srednje škole . Sva sreca pa se tu i tamo malo udeblja ili smršavi pa si hlače mora ići sam kupiti.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 03.04.2019. at 06:47

  46. #96
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja kupujem svom tati donji veš? Meni je lakše otići i pratiti gdje što košta i gdje ima onakav kakav nosi nego njemu koji ima skoro pa 80 godina.
    Istina, to je zadnjih par godina. Nekada je on to u Getrou rješavao ali sada više nema Getroa a taj proizvođać, neki domaći ima štandove na placu.(hvala Peterlin na informaciji )
    Kupujem i mužu, isto ne tražim od njega da prati akcije.
    A djecu, za ruku i onda ostavim gaće na štapu, bar što se cura tiče.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja bira sama a ja plaćam . U principu je ostalo isto, idemo zajedno, samo što ju prije baš nisu zanimale krpice . I promijenilo se to što sad ona traži da idemo u šoping, a prije joj se nije nikada išlo.

  48. #98
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kupujemo zajedno, jer da to ne napravim, oni NIKAD ne bi ništa kupili ni trebali. Uostalom, takav mi je i muž. Zato ja koristim priliku da nešto kupimo usput, kad odemo po špeceraj. Zato im kupujem u Lidlu, jer tamo redovono idu s nama po špeceraj. Ne idu namjenski po odjeću - to ih je vrlo teško natjerati. To je jedan od razloga zašto odjeću kupujemo na placu - ne idemo PO odjeću, nego idemo na plac (provincijski), pa tamo usput pogledamo i odjeću i onda se eventualno daju nagovoriti na nešto. Oni imaju od 16.godine svoje kartice i račune za mlade, imaju i sredstva i vremena, ali ih ne zanima. Kupuju sami isključivo elektroniku i druge tehnikalije. Mlađi kaže "kupi mi Galileo bokserice takve i takve, jednobojne ili s diskretnim uzorkom" i gotovo. Kad je stariji trebao kofer za maturalno, išli smo s njim jer je trebao prijevoz. Ali općenito nisu baš zainteresirani za odjeću. Moraju im se hlače i cipele doslovce raspasti da uvide potrebu za novim stvarima.
    Na svu srecu, moj (uskoro) sestogodisnjak je naslijedio ocev nos za odjecu. Nema sanse da bi taj u trenirci otisao na misu, na sat engleskog ili slicno. Moraju biti pristojne traperice, kosulja/majica i cipele ili tenisice koje se ne nose na igranje (vrtic/igraliste).

    Sam vec sebi odvaja koja mu je odjeca i obuca za koju prigodu i cak mi zna prigovoriti ako sam ja nesredjena negdje posla (a ja znam i u pidzami izvesti psa ).

    Obojica vole shoppingirati sa mnom i birati si lijepu i novu odjecu.

    Na marke nadam se da nece patiti jer to nije ni moj ni MM-ov stil - vazna nam je kvaliteta i odgovarajuci dizajn. Pa nema sanse da bih malom kupovala u XYZ obucu kada dnevno mora promijeniti barem dva para tenisica i dok ih preraste, unisti ih do neprepoznatljivosti svojom aktivnoscu. Deichman je zakon.

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mamice , draga moja, jos moras zganaca pojest. Vidimo.se na temi za 10.godina.
    U pobertetu na neke ( vjerojatni i na veliku vecinu u postotku) utjece i ekipa. Pa sad kakva bude oko njega.

  50. #100
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mamice , draga moja, jos moras zganaca pojest. Vidimo.se na temi za 10.godina.
    U pobertetu na neke ( vjerojatni i na veliku vecinu u postotku) utjece i ekipa. Pa sad kakva bude oko njega.
    O, dapace, ne sumnjam u to. Vidim ja to po svojim necacima i necakinjama - uvelike se u skoli raspravlja tko sto nosi, tko je bogat, a tko nije (i tu se zaključci donose na temelju nevjerojatnih banalnosti). Ali ja se sjecam razgovora sa svojim ocem koji mi je cesto objasnjavao da mi moze nesto kupiti, ali i zasto to nije ispravno i zasto to nece uciniti. Godilo mi je sto uvazava moje osjecaje i ravnopravno razgovara sa mnom, mislim da je to kljuc u mnogim, mnogim situacijama i ispravan nacin kako postupiti s djetetom.

    A mozda su u sumi i mozda cu ti za 10 godina plakati na ramenu na ovoj temi, prihvacam da i ta mogucnost postoji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •