Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 133 od 133

Tema: Logo vs No logo

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mm kad kupuje, kupuje u prvom ducanu s reda i ne pita za cijenu. Pa sam ja to malo izregulirala jer bi bankrotirali. Svima kupujem gace i carape, kako gdje uletim.
    A. sve kupuje online, taj mrzi ducane. L i V podju sa mnom pa izaberu od ponudjenog i ponekad nesto traze samoinicijativno. S jos uvije dobila hrpu robe tako da nista gotovo ni ne kupujem...
    Ne volim ducane ni kupovanje, najradije bi da sve mogu kupiti online.

  2. #102
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ja se sjecam razgovora sa svojim ocem koji mi je cesto objasnjavao da mi moze nesto kupiti, ali i zasto to nije ispravno i zasto to nece uciniti. Godilo mi je sto uvazava moje osjecaje i ravnopravno razgovara sa mnom, mislim da je to kljuc u mnogim, mnogim situacijama i ispravan nacin kako postupiti s djetetom.
    predivno i smatram da je tata ispravno postupao. Zapravo sam sigurna da će se isti scenarij ponoviti i s tvojim sinom
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2019. at 22:54

  3. #103
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mm kad kupuje, kupuje u prvom ducanu s reda i ne pita za cijenu. Pa sam ja to malo izregulirala jer bi bankrotirali. Svima kupujem gace i carape, kako gdje uletim.
    A. sve kupuje online, taj mrzi ducane. L i V podju sa mnom pa izaberu od ponudjenog i ponekad nesto traze samoinicijativno. S jos uvije dobila hrpu robe tako da nista gotovo ni ne kupujem...
    Ne volim ducane ni kupovanje, najradije bi da sve mogu kupiti online.
    Ovo mi je tako dobro poznato.... U subotu sam bila sama i htjela sam baciti muževe hlače u pranje, a ono u turu rupetina kroz koju bi prošla moja šaka.... Subota prijepodne - ne da mi se ulaziti u gužvu u gradu, pa sam samo pokupila te hlače i pravac najbliži plac s krpama (u mom slučaju Borongaj), na prvi štand gdje drže Harpia hlače, za koje znam da će kroj odgovarati i da će biti dovoljno dugačke. Našla po broju, izmjerila po starim hlačama i to je bilo to. Vratila se s jednim trapericama i jednim crnim kepericama. Da ga moram vući u trgovine, izgubili bi cijeli tjedan, a našli ne bi ništa. Ovako ga za svakodnevnu odjeću stavim pred gotov čin - kupim ono što inače nosi i gotovo. Definitivno nisam bankrotirala, a on je zadovoljan. Slično je i sa sinovima.

    Kad treba kupiti odijelo ili sako, to je takva muka da mi unaprijed pada mrak na oči, ali budući da je to muka i meni, razumijem ga, pa to rješavamo po principu najmanje tlaka - ja odem u Srnecov dućan s bapskim krpama (Nama ili još dva mjesta u Zg) ili si naručim iz njihove web trgovine, a mm stisne zube i ode isprobati odijelo/cipele/jaknu kad baš mora.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.04.2019. at 08:43

  4. #104
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ja se sjecam razgovora sa svojim ocem koji mi je cesto objasnjavao da mi moze nesto kupiti, ali i zasto to nije ispravno i zasto to nece uciniti. Godilo mi je sto uvazava moje osjecaje i ravnopravno razgovara sa mnom, mislim da je to kljuc u mnogim, mnogim situacijama i ispravan nacin kako postupiti s djetetom.
    I ja ću se refereritati na ovaj citat… pokušavam nešto slično s djecom, ali ne na foru „nemam novca, to je skupo, nije vrijedno...“, nego „treba li ti stvarno to?“. Je l ti stvarno baš treba? Koliko te iste stvari već imaš doma? Kad ćeš ju koristiti, nositi, obući...?

    Što zbog nedostatka stambenog prostora, što zbog nedostatka vremena, što zbog lijenosti za to… kupujem sve manje i njih učim tako pa se nadam da će uroditi nekim plodom kad osvijeste marke. Nada umire zadnja.

    I u svemu tome mi je jako važan postao ekološki element… već dugo vremena kad uđem u bilo koji dućan prva slika mi je tanker koji prevozi 10 kineskih kontejnera preko mora i pitanje „jesmo li svi mi normalni?“. I počele su me u mojoj glavi jako smetati te gomile stvari po par kuna koje se za čas bacaju u smeće. I za hrpu toga mislim da mi uopće ne treba i nemam potrebu kupiti. Evo npr. nikad nisam imala onaj stalak za držanje papirnatih kuhinjskih ubrusa. Meni to smeta. Stavim ubruse bilo gdje. Ionako je uvijek pitanje sekundi kad mi trebaju tisuću puta u danu da obrišem nešto što su prolili. I onda jednog dana došli moji roditelji i kupili mi to. „Vidjeli smo da nemaš, a koštao je samo 10 kn“. Nisam bila nimalo sretna, da ne kažem nešto ružnije… i sad mi to samo smeta. Samo ga mičem vamo tamo, ne želim ga baciti i stvoriti još jedan komad smeća… i cijelo vrijeme me živcira sva energija koja je potrošena i sve što je onečišćeno da netko proizvede, dostavi i proda taj stalak za 10 kn. Isto mislim i o odjeći… daleko od toga da živim u ekološkom vakumu, kupim i ja bocu vode, i zaboravim platnenu vrećicu… trudim se, ali daleko je to od nekog idealnog ekološkog ponašanja… ali imam taj „ekološki pritisak“ nad glavom… pa im sada dok su mali pričam na tu foru… iako, realno… ne znam koliko će zapravo uroditi plodom… srednja (6 g) je modno osviještena šopingoličarka i „sve, baš sve joj treba“, stariji (9) je nezainteresiran za išta od odjeće i obuće… pa... bumo vidli.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 09.04.2019. at 10:30

  5. #105
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Je Bubilo, i ja sve vise o tome razmisljam i upravo ovih dana krecem poharati sve prostorije u stanu sa vrecama za smece. Ali to me i dalje ne navodi na promjenu u ponasanju

    Mi svi volimo shopping i volimo cijeli taj ritual oko shoppinga (izlet, rucak.. sad ce netko reci mozes to i bez shoppinga, nije to TAJ izlet i rucak ). Ali barem ne patimo na marke.

  6. #106
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Je Bubilo, i ja sve vise o tome razmisljam i upravo ovih dana krecem poharati sve prostorije u stanu sa vrecama za smece.
    vjerujem da si svjesna ovoga što ću ti napisati, ali raščistiti stan (pobacati stvari) da bi oslobodila mjesta za nove stvari je samo dio začaranog kruga konzumerizma
    mene isto svrbe prsti da napravim generalku svega ali me strah baš toga - da pobacam pola toga jer kao "ne nosim" ili "mi ne treba" i onda sve zjapi prazno i samo čeka da se napuni
    a da ne govorim o tom bacanju
    mene duša boli kad vidim koliko ta tekstilna industrija zagađuje
    i možemo mi nositi platnene vrećice cijeli život ali ćemo svejedno nakupovati 10 majica u HMu koje nam ne trebaju
    mene najviše muči to što imam osjećaj da gomilu toga uopće nismo svjesni
    kad sam bila dijete, ekologija se svodila na to da se ne baca smeće po prirodi
    pa se onda počelo o plastici i automobilima pričati
    pa onda tekstila industrija
    pa sad mesna industrija
    neki dan gledam neki video kako su spužvice za pranje suđa nemoguće za recikliranje (što je logično, ali nisam nikad o tome razmišljala)
    a ja i dalje koristim spužvice samo imam užasnu krivnju zbog toga

  7. #107
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Betty ovo ko da sam ja pisala sve, s tim da me sis nedavno informirala da postoje ekološki prihvatljive spužvice od celuloze u Mulleru

  8. #108
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima ih i drugdje

  9. #109
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mene to isto muči - zato doma imam robe još iz osnovne škole. Sve što nije strgano ne bacim. A ne bacim ni strgano, već pokrpam

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan gledam neki video kako su spužvice za pranje suđa nemoguće za recikliranje (što je logično, ali nisam nikad o tome razmišljala)
    a ja i dalje koristim spužvice samo imam užasnu krivnju zbog toga
    Ja spužve opkuhavam zajedno s krpama od mikrovlakana. Spužva koju koristim i jest takva http://www.rekord-tim.hr/catalog-rep...5%BDVA%202.jpg, samo se pitam je li gore zlo baciti bionerazgradivu spužvicu u smeće ili deterdžent s fosfatima u vodu.... mhm...

    Kad je odjeća u pitanju - ne pretjerujem, a opet imam pune ormare (dođe to s godinama). Bome, djeca isto imaju dovoljno, čak i previše, jer vidim da bi komotno prošli i s upola manje odjeće. Moram to imati na umu. Zapravo, zatreba im više krpa nekoliko puta godišnje (Novigradsko proljeće, ljetovanje i slični kampovi, kad odu na tjedan ili desetak dana, bez mogućnosti pranja). Inače nose 2-3 omiljene majice i jedne do maksimalno dvoje omiljene hlače po sezoni, a drugu odjeću oblače samo iznimno. Uostalom, kad pogledam sebe - imam troje zimske hlače: crne, tamnozelene i traperice, dvoje tanje hlače i to je to. Ali ja sam baba pa imam i suknje i haljine i svašta... MM ima pun ormar odjeće koja je za dati dalje (košulje ofucanih kragni i orukavlja) ali to nikad ne napravi, nego moram ja kad mi pukne film tj. kad iz njegovog ormara sve izlazi zgužvano.

  11. #111
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa ne mora se baciti staro da bi se nakupovalo novo i opet nepotrebno. Možda to jest načešći slijed, ne znam, ali stvarno nije obavezan. Držati ormare pune stvari koje nitko ne koristi da bi se umanjilo osjećaj krivnje - ja iskreno ne vjerujem da u tome ima išta konstruktivno i korisno.
    Posljednje uređivanje od vertex : 09.04.2019. at 14:24

  12. #112
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne mora se baciti staro da bi se nakupovalo novo i opet nepotrebno. Možda to jest načešći slijed, ne znam, ali stvarno nije obavezan. Držati ormare pune stvari koje nitko ne koristi da bi se umanjilo osjećaj krivnje - ja iskreno ne vjerujem da u tome ima išta konstruktivno i korisno.
    Naravno da nije obvezan, ali suprotno podrazumjeva promjenu u ponašanju koju je potrebno osvjestiti i ciljano provesti
    osobno, dok nisam potpuno spremna na to, radije ću držati pune ormare da me barem oni koče u daljnjem kupovanju

    edit: hoću reći, nije jedina funkcija punih ormara umanjivanje osjećaja krivnje
    Posljednje uređivanje od betty blue : 09.04.2019. at 14:28

  13. #113
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ok, to shvaćam, u tom slučaju jest korisno, ako stvarno funkcionira.

  14. #114
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne mora se baciti staro da bi se nakupovalo novo i opet nepotrebno. Možda to jest načešći slijed, ne znam, ali stvarno nije obavezan. Držati ormare pune stvari koje nitko ne koristi da bi se umanjilo osjećaj krivnje - ja iskreno ne vjerujem da u tome ima išta konstruktivno i korisno.
    Ako se odnosi na mene- ja nosim svu tu robu

  15. #115
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mene to isto muči - zato doma imam robe još iz osnovne škole. Sve što nije strgano ne bacim. A ne bacim ni strgano, već pokrpam
    i ja
    još kako se po kilaži ne mijenjam godinama, stvarno mi je sve već prastaro :/
    ali s obzirom da nije strgano (očito je ipak prije kvaliteta odjeće bila bolja), i dalje nosim tu robu i glupo mi je kupovati novo i tako pridonositi zagađenju. Neki dan sam bila na onom prosvjedu srednjoškolaca za klimu, i pitala se koliko su svjesni koliki je njihov udio u zagađenju - svi u najnovijim Zarinim kolekcijama, s najnovijim smarthponeima i svakojakim gadgetima
    Ne smatram njih odgovornima, da se odmah ogradim, mi smo ti koji smo im ostavili ovakav svijet kakav je sad, ali mislim da svatko na svojoj razini mora krenuti od sebe za početak... najbanalniji primjer, mislim da je mladima danas nepojmljivo nositi jednu majicu 20-ak godina.

  16. #116
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    najbanalniji primjer, mislim da je mladima danas nepojmljivo nositi jednu majicu 20-ak godina.
    tako je, s tim da imam dojam da je cijel sustav namjerno tako napravljen
    imaš fast fashion, kolekcije se mijenjanju iz sezone u sezonu pa ako si lani kupila traperice sa izvezenim cvijećem ove godine ih ne nosiš jer su out
    pa ćeš ih pod utjecajem marie kondo bacit (mislim, meni je marie divna, ali bojim se smjera kuda to sve vodi) jer ih "ne nosiš" i još ćeš se osjećati super jer zapravo declutteraš što uvijek super

  17. #117
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Najvise me je dirnuo dokumentarac Leonarda DiCaprija, Before the flood. Toliko da sam se bila odlucila potpuno odreci crvenog mesa. Nazalost, nije dugo trajalo..

    Imam to u podsvijesti, kopka me, ali nikako da se odlucim na taj kljucni korak. Nismo ni svjesni koliko mozemo doprinijeti sa tri male stavke - odreci se plastike, crvenog mesa i prijeci na sto stedljivije izvore energije (barem LED ukoliko nismo u mogucnosti napraviti prijelaz na solarnu energiju).

    Bolja jesam, ali da sam dobra koliko mogu biti.. nisam

  18. #118
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    A ne - imam kćer od 15 g - i ona baš voli nositi te moje stare stvari - mi čak doma imam sprdačinu sa Zarom.

    Prije 3 godine je to bila jedna haljina - i nisam mogla vjeroovati na koliko sam ju žena/cura vidjela.

    Ona su moja i njene frendice to skužile za jednu haljinu iz prošlogodišnje kolekcije - pa su ih krenule brojat. Vrhunska zabava.

    Te moje stare stvari su sve ili pamuk ili lan ili vuna, kaj danas ak nađeš, košta ko suho zlato. A do mojih godina se moda već par puta izvrtila, pa ponekad izgledam kao ove iz "Zare" ili kojeg već dućana

  19. #119
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    mamice, ja te skroz razumijem jer se i sama osjećam isto tako
    neke vlastita ponašanja mi jako teško promijeniti

  20. #120
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A ne - imam kćer od 15 g - i ona baš voli nositi te moje stare stvari - mi čak doma imam sprdačinu sa Zarom.

    Prije 3 godine je to bila jedna haljina - i nisam mogla vjeroovati na koliko sam ju žena/cura vidjela.

    Ona su moja i njene frendice to skužile za jednu haljinu iz prošlogodišnje kolekcije - pa su ih krenule brojat. Vrhunska zabava.

    Te moje stare stvari su sve ili pamuk ili lan ili vuna, kaj danas ak nađeš, košta ko suho zlato. A do mojih godina se moda već par puta izvrtila, pa ponekad izgledam kao ove iz "Zare" ili kojeg već dućana
    ovako i ja nosim stvari od moje mame, barem ono što je ostalo
    i to je jedan od razloga zašto nisam veliki fan bacanja

  21. #121
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se odnosi na mene- ja nosim svu tu robu
    Bilo je generalno. Super je ako nosiš tu robu, a čini mi se da i uživaš u tome. Kud ćeš bolje. Zašto bi i bacala nešto što voliš?

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    beat me - ja nosim i od bake. Čak njeno, zbog stila više volim . Mamin stil mi se nije sviđao. Jedino kaj baka i ja nismo iste konstitucije

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ajde jednostavno priznajte vi koji čuvate toliko stvari po stanovima i kućama da ste hrčci i to je to

    živio minimalizam

  24. #124
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ili konzumerizam

  25. #125
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na faksu sam učila neku formulu koja mi se usjekla: želi, nabavi, odbaci još nepotrošeno, ponovno želi . Burberry (the Logo) je to svojim paljenjem neprodane robe da joj ne spusti cijenu stvarno doveo do vrhunca. I izazvao anti-val, mali... ali je tu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.04.2019. at 17:07

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ja kad očistim ormare uživam u tome da su poluprazni i uopće ih više ne punim a prije kupnje se pitam : jel mi to zaista treba? puno toga darujem i podijelim. tako sam napravial kod zadnje ozbiljne čistke i uopće ne padam u neka iskušenja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.04.2019. at 17:23

  27. #127
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ne razumijem otkud puni ormari kod minimalizma. Ili ormari uopce. Minimalizam je odsudstvu skladistenja kao i namjestaja za skladistenje, zar ne?

  28. #128
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Moram se vratiti na pocetak. Mozda ja ipak nisam jedina koja ne razlikuje manje ili vise jasne oznake modnih brendova i nema pojma o cijenama. Prije bi mi samo ponekad znalo biti nelagodno jer ne razumijem o cemu ljudi pricaju a sad me izluđuje jer ne uspjevam zapamtitu tenke ili majicu koju moj sin zeli pa makar ih fotkala u ducanu i promatrala vise puta.

  29. #129
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čudno, možda je neki poremećaj u pitanju.
    To ti se i inače događa?

  30. #130
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Rekla bih da ne zapazam detalje. Vise sam u svojim mislima. Ali kad se potrudim uglavnom vidim i zapamtim ali nikako vrste "najkica" -za to sam nesposobna

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Čudno, možda je neki poremećaj u pitanju.
    To ti se i inače događa?
    Ma ne bih rekla da je to poremećaj - to je njoj nebitno, isto kao i meni i mnogima. Zašto bi se time opterećivala? Ja bih povela sina u kupovinu, kao što svog mlađega i vodim kad poželi nešto izvan okvira (fine kožne gležnjače, rukavice, jaknu...) Ostalo mu kupim napamet i otprilike, ali ako želi nešto posebno, to je druga priča. Zapravo, točnije je da ON MENE vodi u kupovinu. Obično na internetu pronađe ono što želi (počeo je negdje krajem osnovne škole, kad je završilo razdoblje oblačenja trenirki) pa se konzultiramo i odemo po to. Ne kupimo uvijek, jer mu se često dogodi da to u dućanu nije tak dobro slika na internetu. Do sada je tako našao nekakav Timex-ov sat (uboli smo ga baš na žutu srijedu uz popust, a pojma nisam imala da je taj dan, ali eto - sin je vodio računa), remen u dućanu vojne opreme, kožne rukavice i slično.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.04.2019. at 08:50

  32. #132
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa ne trebaš nekako posebno pamtit, zapišeš u mobitel

  33. #133
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da ne zapazam detalje. Vise sam u svojim mislima. Ali kad se potrudim uglavnom vidim i zapamtim ali nikako vrste "najkica" -za to sam nesposobna
    Pa naravno da ne zapamtiš, jer podsvjesno znaš da su te razlike totalna glupost. Razlike izmedju novih i starih modela su minimalne i znaju ih valjda samo oni kojima je bitno da imaju najnoviji model da “selo” vidi. Meni su većinom samo iste, iste i iste - a često umjesto “iste” mi je u glavi “ružne, ružne i još jedne ružne” (tak ih ja doživljavam )

    No dobro, skoro će peti razred, vjerojatno ću se i ja morati upoznati s finesama

    No inače, stvarno ne kužim kak vam djeca puštaju da im kupujete bez njih, moji su jako osjetljivi ako već ne na izgled (tu se još možemo se složiti oko modela) no da li je dovoljno udobno je kategorija koja je posve nepredvidiva. Totalno isti model od malčice drugačijeg materijala često nije prihvatljiv po njihovim standardima, a kamoli da pogađam model da li im je udoban.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 10.04.2019. at 09:18

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •