Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pusenje i zarenje u prsima?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno Pusenje i zarenje u prsima?

    Imam pitanje koje ne muci zadnjih mjesec dana, pusim po par cigareta na dan, stvarno uz kafu ili casu vina, i u zadnje nakon cigarere osjecam zarenje u prsima, ne bih to naznala bol vec bas kao zarenje, udah imam odlican, mogu duboko disati bez da me bole pluca ili slicno. Ovo mi vise izgleda kao da mi je po sredini gdje je jednjak ili slicno. Inace imam probleme sa glasnicama, povecu cistu na stitnjaci, iako ne znam dal to ima kakve veze. Ako ne pusim to mi se ne dogadja al stvarno mi se zao odreci sitnog gusta koji mi puno znaci

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zar nije logično da se oslobodio toga ako te boli samo kad pušiš,meni bi to bio dovoljan razlog

  3. #3
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Meni se događalo prije par godina kad sam počela pušiti jače cigarete. Vratila se na slabije i prestalo žarenje. Iako kod tebe uzrok mogu biti i zdravstveni problemi koje imaš, ja govorim iz svojih cipela ovo za jače i slabije cigarete, ali uzmi u obzir da sam ja zdrava.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Pokusala sam cak i od prijatelja uzet cigar i isto zarenje se dogadja, evo ne pusim zadnjih par dana i ne boli ali uzasno mi fali jutarnja kafa i par cigara koji su mi fkt ono ceif kojeg se nebih rijesila ako mislim bas ne moram. Skroz cudno sto mi moze biti s par cigara dnevno. Sto mislite jel moze biti problem zarenje iz trbuha? Kome da se obratim uopce ...

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj lostintranslation prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusala sam cak i od prijatelja uzet cigar i isto zarenje se dogadja, evo ne pusim zadnjih par dana i ne boli ali uzasno mi fali jutarnja kafa i par cigara koji su mi fkt ono ceif kojeg se nebih rijesila ako mislim bas ne moram. Skroz cudno sto mi moze biti s par cigara dnevno. Sto mislite jel moze biti problem zarenje iz trbuha? Kome da se obratim uopce ...
    Lijecniku obiteljske medicine za pocetak.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj lostintranslation prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusala sam cak i od prijatelja uzet cigar i isto zarenje se dogadja, evo ne pusim zadnjih par dana i ne boli ali uzasno mi fali jutarnja kafa i par cigara koji su mi fkt ono ceif kojeg se nebih rijesila ako mislim bas ne moram. Skroz cudno sto mi moze biti s par cigara dnevno. Sto mislite jel moze biti problem zarenje iz trbuha? Kome da se obratim uopce ...

    Opća praksa, a moguće da ćeš dalje dospijeti i kod gastrića. Jel' te žari i kad jedeš luk, češnjak? Gdje te točno žari? Ako je ono između rebara, tipa dlan poviše pupka i još malo više - mogao bi ti to bit i gastritis. Pogotovo ako to sve radiš bez da išta pojedeš - nego rukneš odmah kavu i cigaretu. Za gastritis su kava i cigareta koma.

    Ako te žari jednjak - mogao bi bit refluks. Znači, opet koloplet gastro problema.

    Možda ti opća prepiše antacid (controloc itd.). Mislim da controloc možeš kupiti i OTC (bezreceptno). On se pije barem 14 dana za osjetit neko poboljšanje.

    Ali, kad te jednom počne žarit, često to bude kronično i moguće da ćeš ipak završit na rješavanju od pušenja u nekom srednjoročnom scenariju jer nije ti rješenje stalno rokat tablete.

    Sretno! Odi dr-u, sigurno ti može pomoći.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.04.2019. at 17:16

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •