Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Televizija u vrtiću

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    4

    Početno Televizija u vrtiću

    Ne znam da li postoji tema, nisam detaljno trazila..

    Zanima me na koji način utjecati na vrtić da izbaci TV iz upotrebe?
    Naime, mali ima 2.5 godine i u vrticu se gleda TV svaki dan. Svako jutro u dežurstvu i svako popodne u dežurstvu. Obzirom da ga dosta kasno pokupim, po mojoj racunici popodne je barem sat vremena ispred telke.
    Pricala sam sa defektologom, ali po njenoj reakciji ona smatra da je to "ograničeno vrijeme"
    Ne znam koliko ima smisla ici ravnatelju, a obzirom da ne poznam roditelje tesko da cu napravit neku "akciju".
    Da li zvati ministarstvo?

    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Iskustvo moje dvoje djece kaže da je dežurstvo čuvalište, nepisano je pravilo da tada odgojiteljice vrte papirologiju. Ne očekuj nikakvu smislenu aktivnost u tom razdoblju.
    Doma postavi pravilo da nema TV-a.

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne mora biti. Nasi crtice dobiju skoro nikad. Par puta ljeti kad su bili u centralnom objektu,ujutro prije pola 8, prije nego su ih podijelili po grupama
    I jednom je rekao da su gledali u nasem podrucom, al isto mislim da je bilo ljeto,manje teta i spojene grupe.

    Tv uopce nemaju u sobama.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nisu ni moje imale u sobama. TV je bio u holu (zajedničkoj prostoriji s foteljicama i jastucima) kamo bi ih izveli iz dežurne sobe.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Iskustvo moje dvoje djece kaže da je dežurstvo čuvalište, nepisano je pravilo da tada odgojiteljice vrte papirologiju. Ne očekuj nikakvu smislenu aktivnost u tom razdoblju.
    Doma postavi pravilo da nema TV-a.
    Ja ne znam kad uopce imaju smislenu aktivnost.
    Do 7:30 su u dezurstvu, u 8:15 je vec dorucak, u 9:30 uzina. Onda idu van do 11. U 11:15 rucak, nakon rucka spavanje do 14-15 sati. Pa opet uzina. I teta vec u 15:30 upali telku!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Iskustvo moje dvoje djece je isto kao čokoladino. U dežurstvu su u zajedničkoj prostoriji gledali TV ali samo u objektu u kojem su ga imali. U drugom objektu ga nisu imali pa ga nisu ni mogli gledati.
    I iskreno misim da zbog toga nema smisla zvati ministarstvo.
    radje ga doma ograniči kako želiš

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj demi79 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam kad uopce imaju smislenu aktivnost.
    Do 7:30 su u dezurstvu, u 8:15 je vec dorucak, u 9:30 uzina. Onda idu van do 11. U 11:15 rucak, nakon rucka spavanje do 14-15 sati. Pa opet uzina. I teta vec u 15:30 upali telku!
    Za dijete od 2.5 godine sve nabrojano jest smislena aktivnost. Osim mozda TV-a u dezurstvu.

  8. #8
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja ima tv u igraonici. I kad dođemo po nju u 15 sati, uvijek radi tv. ALI, tada se počinju buditi i treba njih 12-15 promjeniti, obući, dati užinu. A teta je jedna tada. Pa mi je logično da se pomogne tv-om tada da ima koliko toliko reda.
    Zato doma ima ograničeno gledanje tv-a. Pazimo kući da je tv ujključen općenito minimalno, jer je počela i reklame gledat, pa ček i vijesti.

    Možeš li utjecati, ne znam, treba vidjeti jel tv gori bez razloga ili ipak ima neki koliko toliko opravdan razlog za tim tv-om. Ali ako se sama budeš borila s tim, mislim da teško možeš uspjeti. Možda da okupiš još roditelja u akciji, peticija, pritisak na upravu....

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja isto to ne vidim dramatičnim s TV-om, premda moje dijete nije nikada gledalo TV u vrtiću, ali im znaju na tabletima pokazivati neke stvari. Vidjela sam da neko dijete svira "klavir" na tabletu. Moj isto spomene tablet, ali mi se čini da to jako malo rade.
    Mogu reći da kad ja slučajno dovedem dijete iza 9 u vrtić da oni već rade za stolovima. Poslije užine se prebroje i pogledaju kakvo je vrijeme i ako je dobro idu van. Poslije spavanja isto idu van, ne pali im se TV. Samo kad je jaki vjetar i kiša ne idu van. Ne ostavljamo dijete u dežurstvu, kod nas jedan vodi u, a drugi iz vrtića da dijete ne mora biti 9 i više sati u vrtiću. Obično je od cca 8.30 do cca 16.20 da izbjegnemo dežurstvo.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto ne vidim kao dramatično, ali mi uopće nije niti simpatično. Stvarno ne znam zašto bi djeca gledala TV u vrtiću redovito.

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto ne vidim kao dramatično, ali mi uopće nije niti simpatično. Stvarno ne znam zašto bi djeca gledala TV u vrtiću redovito.
    Ja se u potpunosti slažem, al meni se gorim čini da je dijete 9 sati u vrtiću, nego TV (naši idu do 8 i od 16.30 u dežurstvo)

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne vidim što roditelj koji radi 8 sati tu može ??

  13. #13
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim što roditelj koji radi 8 sati tu može ??
    Samohrani skoro ništa
    Eventualno da baka podigne dijete barem dva dana u tjednu. Ako su dvije bake, to je 4 dana.
    Mi smo se organizirali da jedan radi od 8-16, al zapravo radi od 7.30 jer ima puno posla, a drugi radi od 9-17.

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nasi vec u 8 ujutro znaju imati postavljene stolove za bojanje il sto vec rade.

    I jako puno su vani. Ujutro cak i voce znaju jesti vani, donesu im na stolic na terasu. I kad je dobro vrijeme nakon spavanja i uzine vec u 15:15 idu van,pa dok dodu roditelji

    Bas nije da imaju prazan hod za crtice

  15. #15
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A zašto ne bi otišla ravnatelju? Meni je to puno televizije za djecu ispod 3 godine.

    Moji u vrtiću uopće nisu gledali televiziju do 5 godine, a i tada rijetko DVD-ove koje su nosili od kuće pa su još tete s njima pričale zašto su im to omiljeni crtići i slično.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Samohrani skoro ništa
    Eventualno da baka podigne dijete barem dva dana u tjednu. Ako su dvije bake, to je 4 dana.
    Mi smo se organizirali da jedan radi od 8-16, al zapravo radi od 7.30 jer ima puno posla, a drugi radi od 9-17.
    Mi nemamo nikakvu baka servis. Do vrtica moramo autom. Muz ide biciklom na posao, ja idem autom. Ja ga ostavljam i ja ga pokupim. Na zalost nemam izbora i on je u vticu od 7:15 - 16:45

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto ne vidim kao dramatično, ali mi uopće nije niti simpatično. Stvarno ne znam zašto bi djeca gledala TV u vrtiću redovito.
    Dramaticno je to da je djecu do 3 godine štetno izlagat televiziji i ekranima opcenito. Utjece na razvoj mozga i neki sadrzaji mogu potaknut agresiju. Dramaticno je to sto su vise ispred televizije nego vani. I dramaticno je to da nemam pojma kakve crtice gledaju i bili smo pozvani na razgovor da je mali postao agresivan.
    I da...u vecini vrtica nema telke i ne vidim kako su crtici svakodnevno uvrsteni u odgojno obrazovni program.

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Kod nas je preporuka prvo na individualni razgovor s tetama, a po potrebi zatraziti kod teta razgovor s nekim iz sluzbi, ravnateljem, pedagogom. Mi smo nedavno isli na individualni da vidimo kako nam ide svima skupa.

    Ja sam bas danas pogledala kod nas nema TV u njihovim prostorijama. Ima akvarij s ribicama.
    Mi smo lani imali jaslice 2 km od kuce. Ponekad bih ja dosla po njega pa bi on isao biciklom guralicom doma, jer se na moj bicikl ne moze njegova sjedalica montirati, a ja bih trcala iza njega, jer se nisam usudila da svatko svoj vozi. Sad bismo mogli oboje biciklima. Nekad i idemo, al to ovisi o kvartu.

    Neovisno o TVu, mislim da bi za moje dijete bilo dramaticno da ostaje tako dugo u vrticu. Ili bih hitno trazila vrtic blize, ili bih platila nekom studentu da ga odvede u park poslije vrtica. A postoji i mogucnost da se dijete ukljuci u neke dodatne aktivnosti u vrticu pa je mozda i to neko rjesenje. Ne znam, nemamo ni mi bake. Umorni smo, puno smo se prilagodili, al to smo htjeli

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj demi79 prvotno napisa Vidi poruku
    Dramaticno je to da je djecu do 3 godine štetno izlagat televiziji i ekranima opcenito. Utjece na razvoj mozga i neki sadrzaji mogu potaknut agresiju. Dramaticno je to sto su vise ispred televizije nego vani. I dramaticno je to da nemam pojma kakve crtice gledaju i bili smo pozvani na razgovor da je mali postao agresivan.
    I da...u vecini vrtica nema telke i ne vidim kako su crtici svakodnevno uvrsteni u odgojno obrazovni program.
    Zapravo preporuke struke su se prilicni promjenile u zadnjih par godina sto se ekrana tice . Mozda su u krivu, ali suzbene preporuke nisu tako dramaticne samo da znas. Sto se tice sadrzaja koji gledaju pa valjda se pretpostavlja da su prilagodeni djeci.

  20. #20
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Nije da zivimo u parku prirode. Kad smo isli iz jaslica morali smo preko 6 traka cestu prijeci. Dok sam trckarala iza njega, osjecala sam se kao pas ovcar

  21. #21
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo preporuke struke su se prilicni promjenile u zadnjih par godina sto se ekrana tice . Mozda su u krivu, ali suzbene preporuke nisu tako dramaticne samo da znas. Sto se tice sadrzaja koji gledaju pa valjda se pretpostavlja da su prilagodeni djeci.
    Da, to je netko vec linkao na forumu, zaboravila sam tocno gdje. Za americko pedijatrijsko drustvo. Isto kao sto je i s dohranom doslo do znacajnih promjena u preporukama.

  22. #22
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Al svejedno moj pogleda 1 do 2 crtica dnevno. I to obicno ujutro dok se spremamo na posao.

  23. #23
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nasi su u vrticu gledali Zvonka i Pcelicu Maju. To znam,malac rekao kad je bilo jer je bio pod dojmom

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Moj je jucer vidio slucajno neku seriju s muskima sa siltericama pa me pitao je l to Bob (graditelj) za odrasle

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •