Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: Problemi sa susjedom

  1. #1
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno Problemi sa susjedom

    Dakle, imam susjedu koja živi kat iznad mene i kultura joj nije na zavidnom nivou. Puši na balkonu pa otresa cigare nama na balkon, nekad i baci dolje pa završi kod nas. Hrani golubove pa imam i pun balkon kruha. Najgore mi je što preko balkona baca vodu kad nešto kuha. To je toliko odvratno da uopće ne mogu ni opisati. Ne mogu staviti ni veš na balkon da se suši jer će završiti sa dodatkom zelene vode od nekog povrća. Ako nespretno baci, zašprica nam i prozore.

    I naravno, svatko bi mi rekao da nisam normalna jer joj ništa ne govorim. Ali susjeda je bolesna i stara. Svašta izgovorim i u trenutku kad baci tu vodu sigurna sam da ću odmah otići gore i riješiti situaciju ali uvijek odustanem. Bude mi glupo jer je stvarno jako bolesna i teško hoda i onda pomislim da joj je najlakše baciti vodu na taj način.

    Jel trebam reći nešto? Mislim znam da trebam, ali ne znam kako, a da ne ispadnem bezobrazna prema bolesnoj ženi starijoj od mene minimalno 50 godina. Jel imate vi takve susjede? Kako ste riješile situaciju?

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Prvo na vrata lijepo.
    Zvrrr, zvrrr...
    Dobar dan, ja sam vaša komšinica s kata ispod. Molim vas lijepo da ne bacate čikove i ostatke ptičjeg kruha na moj balkon, a osobito vas molim da više nikad ne prolijete preko ograde bilo što tekuće, npr. vodu nakon pranja i kuhanja. Tome služi WC školjka.

    Ako se ponovi, sve lijepo pometi i starim krpama počisti te istresi pred vratima stana. Dodaj i malo svoje juhe.

  3. #3
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Ne bi ja tako, Čoksa, i to bi moglo eskalirati u svadju.. za početak još ljubaznije: zvrrr zvrrr.. dobar dan, ja sam vaša susjeda s kata ispod. Primijetila sam da vam je jako teško odnijeti vodu do kupaone, vjv vam je potrebna pomoć zbog bolesti ili godina, pa mi se, ukoliko trebate, svakako možete obratiti samo vas molim da ne prolijevate više preko balkona jer ste mi zadnji put zamastila odjeću koja se sušila. Pa tek ovisno o odgovoru daljnje postupanje.

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pa ne bih se ja baš žurila nudit da ću joj svaki dan dolazit bacit vodu iz teće, stvarno ne vidim kako je više posla bacit to u wc nego preko balkona, hoću reć po meni je to više neka njena fiks ideja nego da je lakše

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja bih isto ufino, ali bih išla apelirat na to koliko mi dodatnog posla zadaje, prlja se roba, prljaju se stakla, draga komšinice ja se polomi!

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne bih se ja baš žurila nudit da ću joj svaki dan dolazit bacit vodu iz teće, stvarno ne vidim kako je više posla bacit to u wc nego preko balkona, hoću reć po meni je to više neka njena fiks ideja nego da je lakše
    X. Osim ako ipak ne baca direktno kroz prozor - tj. ne mora izlaziti na balkon. A ne kužim zašto ne može izlit u sudoper, kroz cjedilo, pa sadržaj iz cjedila bacit u smeće koje joj je odmah ispod sudopera. To zahtijeva 0 koraka. Mislim da sam sklonija za pristup čokolade, ali pristup čokolade je prilagođen za... ne znam kako politički korektno reći - finu ZG gospodu gdje to pali. U Cisti Provo bi pristup morao bit drugačiji npr. A negdje drugo pak drugi. A ne znam sto okolnosti Ririnog života. Uključivo i je li bakica ima sinove mafijaše . I sve bi to ulazilo u moju konkretnu jednadžbu što napravit.

    I kakva korist Riri što kod nas u zgradi odmah osvane obavijest na javnoj ploči da se moli susjed s toga i toga kata da ne radi to i to. A što su u bivšoj zgradi jedan dan osvanuli na rukohvat nabijeni krepani (potrovani) golubovi kao poruka onome ko golube truje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2019. at 14:01

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A to je bila samo udaljenost 2 ZG kvarta.

  8. #8
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Hahaha ne znam jel ima sinove mafijaše. Ne znam ni jel ima ikoga. Znam da živi sama i vidim da je bolesna, jedva hoda i to sa štapom.

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ček a koliko je vas u toj zgradi, kolika je zgrada?

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Realno, tko baca vodu preko balkona je ili lud ili zločest, a u oba slučaja nažalost teško da se nešto može postići.

  11. #11
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Te babe znaju biti po potrebi i gluhe pa previše finoće prečuju. Ja bih i poslikala posljedice po balkon, prozore i veš ako dođe do kakvog sukoba kućnog savjeta, da imaš dokaze.

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Stan iznad mene daje se u najam, friški podstanari rado ljušte kikiriki preko balkona, istina, dosad je bilo par ljuskica u par navrata pa čekam kritičnu količinu da je parkiram pred njihova vrata.

  13. #13
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    4 etaže po dva stana. 20ak ljudi, možda malo manje.

    E pa da, trebala bih poslikati, dobra ideja.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    moja mama jedva hoda - i ne baca ništa prek balkona. Stara je i bolesna

  15. #15
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Realno, tko baca vodu preko balkona je ili lud ili zločest,
    Ili je malo senilan zbog godina, zbog čega ne bi bilo loše malo istražiti na lijep način treba li pomoć ili javiti kakvoj službi, pogotovo ako gđa nema obitelj. I jednom joj padne na pamet da loži vatricu na parketu da se ugrije. Samo kažem.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Nema to veze. Imala sam mladu sushjedu koja je zagočavala život svojim susjedinma ispod (meni je bila sa strane). Nekultura, kratko i jasno

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ajoj Riri, suosjećam.
    Mi smo isto imali iznad osebujne susjede. Ja sam baš dugo trpjela. Deke još uvijek istresaju, iako sam znala dok tresu viknuti nešto. Imam na balkonu začinsko bilje i samo racionalno znam da ono što na placu kupim nije čišće, ali mi se gadi pa dooobro operem. Ja to nisam uspjela riješiti skroz, ali se smanjilo. A za balkon smo kupili nadstrešnicu pa ju navučem ako sušim vani veš. Još veći problem mi je bio glasno razgovaranje. Toliko glasno da sam zapisala u svoj mobitel neki broj telefona kojeg su govorili pa sam im pokazala da sve razumijem i odnijela im pokazati. To su zaista značajno popravili.

    Možda možeš otići pitati da bi napravili nadstrešnicu na balkonu, al da si htjela provjeriti hoće li ona i dalje bacati opuške i vodu sa svog balkona na vaš.
    (šalim se )
    Posljednje uređivanje od Jelena : 08.04.2019. at 14:26

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja nije bila senilna, nego zločesta, tako da upozoravanje uopće nije pomoglo. A da bi mi baš prvo palo na pamet da je netko tko redovito baca vodu preko balkona senilan, pa i ne bi.

  19. #19
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Voda je zbilja previše, a meni se jedna baš draga cura žalila kako su joj u Austriji prigovorili da istresa stolnjak kroz prozor - pa što je njima, kamo će s mrvicama. Ona zbilja nije poslije istresala, ali je bila iskreno začuđena.

  20. #20
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Možda možeš otići pitati da bi napravili nadstrešnicu na balkonu, al da si htjela provjeriti hoće li ona i dalje bacati opuške i vodu sa svog balkona na vaš.
    (šalim se )
    Vjerujem da bi se barem iznenadila.

    Ma nije ona senilna. Nekidan se susrela sa mojim dečkom na stubištu. On je nosio vrećicu sa kruhom i kaže ona njemu da nije trebao kupovati jer je vidjela da sam ja kupila ujutro. Bože mi oprosti, malo senilnosti joj ne bi škodilo.

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kaže naš kućni red
    Korisnici stanova odnosno poslovnih prostorija dužni su održavati čistoću prostorija koje koriste.
    Nije dozvoljeno kroz prozore, vrata, balkone i lođe neposredno okrenute prema ulici ili trgu bacati bilo kakve predmete, prolijevati vodu i slično, kao ni isprašivanje posteljine, sagova, stolnjaka, krpa i drugih sličnih predmeta.

    dakle, ako nije neposredno okrenuto na ulicu ili trg...
    Posljednje uređivanje od magriz : 08.04.2019. at 14:38

  22. #22
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sad odoh tražiti kućni red. Samo što ovaj balkon preko kojeg ona baca nije okrenut na ulicu nego na dvorište.

  23. #23
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ma daj prvo ženi bar jedan put reci da ti se zaprljaju prozori kad to baca, možda ona stvarno jednostavno ne misli da to nekome smeta

  24. #24
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Bila jedna takva baba iznad mene u starom stanu. Zgrade radnicke, iz '50-tih, bez balkona, pa se ves susio na strikovima zakacenim na koloture, pod prozorima. Moja baba je redovno cesljala kosu i dlake bacala kroz prozor. Ja porodjena, dosla mi mama, unijela pelene da pegla, sve po njima gute prasine i sijedih dlaka. Mama popi*dila, otisla joj gore i osula bujicu, bjezala baba poslije da je ne sretne na haustoru. Znala je baba i direktno ulje iz tave kroz prozor proliti, nama su suhe mrvice bile milina.
    E, taj stan je od nas kupila jedna moja kolegica (uredno je bila upucena u prednosti i mane i stana i komsiluka). Par puta je fino upozoravala babu, a kad joj je pukao film, ozbiljno joj je zaprijetila da ce pozvati socijalnu sluzbu i traziti procjenu babine sposobnosti, to je babu malo dozvalo, pa je pripazila. Poslije je zaista postala dementna, na kraju su je djeca uzela sebi.

  25. #25
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj prvo ženi bar jedan put reci da ti se zaprljaju prozori kad to baca, možda ona stvarno jednostavno ne misli da to nekome smeta
    Hoću, naravno. Samo sam htjela vidjeti jel i kućni red to zabranjuje.

    Evo, kopirano. Ne piše ništa o tome gdje je okrenut balkon.

    Skupština zgrade određuje mesto i vreme tresenja tepiha, posteljnih i drugih stvari. Zabranjeno je tresenje sa prozora, balkona, lođa i terasa.
    Novčanom kaznom od 250 do 25.000 dinara kazniće se: 15. ko trese tepihe, posteljine ili druge stvari na mestu ili u vreme koje za to nije određeno ili ove stvari trese sa balkona, prozora, lođa ili terasa

  26. #26
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    I ja imam susjeda koji svoje tjelesne tekucine ostavlja po zgradi. Isla sam i zalila se njegovoj obitelji i to na Algin nacin, i zamolila da barem ciste ako ga ne mogu kontrolirati. Nije urodilo plodom, ali neka, ima nacina :ljutaifrustrirana:.

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Voda je zbilja previše, a meni se jedna baš draga cura žalila kako su joj u Austriji prigovorili da istresa stolnjak kroz prozor - pa što je njima, kamo će s mrvicama. Ona zbilja nije poslije istresala, ali je bila iskreno začuđena.
    Pa i neki moji rođaci su se iskreno čudili za Zagreb... ono pa za ptičice . Mislim da zapravo treba reagirati. Ako ne reagiraš, trpit ćeš sve više. Asertivno i ne prefino. Prefino se lako prečuje ako ti konvenira da ne čuješ.

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Riri92, ne govori kućni red ništa o prolijevanju ni o hranjenju golubova, samo istresanje igra .

  29. #29
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Realno, tko baca vodu preko balkona je ili lud ili zločest, a u oba slučaja nažalost teško da se nešto može postići.
    riri, da li ti to zivis u nekom selu?
    ja stvarno jos nisam ni cula, ni vidjela, da ljudi u gradu bacaju vodu sa balkona.

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Seni, pa u DU preostali stanovnici Staroga grada (sluđeni bukom) već desetljećima uredno zalijevaju turiste. Nekad prije bokarićima s urinom, sad običnom vodom.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Riri je u gradu, u Beogradu.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Seni, pa u DU preostali stanovnici Staroga grada (sluđeni bukom) već desetljećima uredno zalijevaju turiste. Nekad prije bokarićima s urinom, sad običnom vodom.

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    riri, da li ti to zivis u nekom selu?
    ja stvarno jos nisam ni cula, ni vidjela, da ljudi u gradu bacaju vodu sa balkona.
    Seni... možda nisi dugo bila u ZG. Stanovnici Rudeša i Sopota npr. suše pancete na balkonu (ne jednu, nego je cijeli balkon s tim načičkan). Šta još na balkonima rade, bolje ne znat. U stambenim zgradama, ne kućama. A kamoli da povremeno neko ne zaitne nešto s balkona.

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam jedan dan prije par godina bila s djecom ispred jednog nebodera, kadli odjednom nešto je poletjelo s gornjeg (cca 17.) kata i BUM tresnulo o pod
    svi se pogledamo, i netko pažljivo ode vidit što je to palo
    kaže: manistra
    skuhana tjestenina u kutiji od keksa

    za golubove

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pa da, ovo polijevanje vodom je (ako ne zagrebačko, onda sigurno dalmatinsko "kulturno naslijeđe") i nevj mi je da ljudi nisu za to čuli. . Mislim - dok je bio socijalizam i spavanje od 14-17, uredno su u Splitu polijevali djecu vodom s balkona, to je bio tako univerzalan znak ko bijela zastava u bitkama. Napulj... i Ferrante (i tučnjava je u mom kvartu bila normalna - roditelji djecu, djeca drugu djecu). Valjda to jako zavisi o mikro-svijetovima u kojima se ljudi kreću.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2019. at 16:32

  36. #36
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam jedan dan prije par godina bila s djecom ispred jednog nebodera, kadli odjednom nešto je poletjelo s gornjeg (cca 17.) kata i BUM tresnulo o pod
    svi se pogledamo, i netko pažljivo ode vidit što je to palo
    kaže: manistra
    skuhana tjestenina u kutiji od keksa

    za golubove
    Ajmeee Da mi je znati što je u glavama takvih ljudi..

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Seni... možda nisi dugo bila u ZG. Stanovnici Rudeša i Sopota npr. suše pancete na balkonu (ne jednu, nego je cijeli balkon s tim načičkan). Šta još na balkonima rade, bolje ne znat. U stambenim zgradama, ne kućama. A kamoli da povremeno neko ne zaitne nešto s balkona.
    e ovo ina nisam nikad vidjela majke mi. Možda je to neki sporadičan slučaj, pa krećem se po oba kvarta.

  38. #38
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Seni... možda nisi dugo bila u ZG. Stanovnici Rudeša i Sopota npr. suše pancete na balkonu (ne jednu, nego je cijeli balkon s tim načičkan). Šta još na balkonima rade, bolje ne znat. U stambenim zgradama, ne kućama. A kamoli da povremeno neko ne zaitne nešto s balkona.
    To nisam vidjela, priznajem, pa zar ne dođu ptice?
    Al vidjela sam na svoje oči zalijevanje vodom u Zg.
    Mene mali zna pitati kad hodamo vani zašto je netko bacio npr. cijeli kruh kroz prozor - a ja velim "Perice, ljudi su svinje"

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    jelena i ja istodobno

    ja sam iz manjeg mjesta i isto se sjećam polijevanja vodom ako smo mi djeca prebučni. A i djeca su se znala zaigrat pa polijevat vodu s viših katova.

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    To nisam vidjela, priznajem, pa zar ne dođu ptice?
    Kad se ne smucaš po rubnim dijelovima valjda. Stavi se mrežica lijepo preko cijelog balkona. Pa se na mrežicu ulovi golublje perje. Al, nema veze, pancete su na balkonu, a golubi izvan. Nije naodmet još malo nataknut kojega plastičnog gavrana na ogradu i ubacit koji CD da svjetluca i da ptice bježe. I pozvat Kusturicu da iskoristi set za neki filmić .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.04.2019. at 16:55

  41. #41
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Selo. Selo je u glavama tih ljudi .

    To lijepo na selu izađeš na ganjak pa prolijes vodu... ti ljudi još u svojim glavama žive na selu... ko prije 20-tak godina kad su ljudi u haustorima držali krumpire i kace s kiselim zeljem. Ideš kuhati sarmu, pa cijela zgrada lijepo zamiriši dok si ti izvadiš jednu glavicu. A može i češće ako si došao izvaditi samo malo rezanog kupusa za salatu.

    Ja mislim da babi nema pomoći jer ona to tako rutinski radi da se neće ni sjetiti, bilo da si ju lijepo ili nelijepo zamoliš.

    Je l ovdje već prije neka forumašica pričala o susjedi koja stari kruh umače u mlijeko pa taj mokar kruh baca kroz prozor ispred zgrade?

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    e ovo ina nisam nikad vidjela majke mi. Možda je to neki sporadičan slučaj, pa krećem se po oba kvarta.
    Drugi put u trku, ako možeš, pogled gore. Svašta ima po balkonima ). Dakle, barem sam 2-3 vidjela u Sopotu, i barem 2 na Rudešu.

  43. #43
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Stvarno se krećete u finom kvartovima. I u mojem kvartu visi špek na balkonu .

  44. #44
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno se krećete u finom kvartovima. I u mojem kvartu visi špek na balkonu .
    Pa i ja imam sve gore navedeno. I spek i prsute i kace sa kupusom, a bogme i zajednicku cijev za napu, pa kad susjeda dinsta luk, moj stan "mirise". Iz susjednih zgrada bacaju i vrecice sa smecem i ostatke od hrane - uredno to nalazim rasuto na podu. Setam psa na cik cak.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Pa kad stanovi nemaju špajzu. Mozda su je i imali al je pretvorena u nešto drugo

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mene mali zna pitati kad hodamo vani zašto je netko bacio npr. cijeli kruh kroz prozor - a ja velim "Perice, ljudi su svinje"

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Selo. Selo je u glavama tih ljudi .


    Ja mislim da babi nema pomoći jer ona to tako rutinski radi da se neće ni sjetiti, bilo da si ju lijepo ili nelijepo zamoliš.
    Nije to selo, nego nekultura, da prostiš.
    Ja sam odrasla na selu sa dvorištem i opet živim u drugom selu, pa nikad nisam ništa tečno zavitlala ni kroz prozor ni kroz vrata, a bome ni komšije ne vidim da to rade.
    Mrve idu u smeće, vodice i supice u WC ili sudoperu, osim ako ne idu životinjama, ali ni onda ne idu balističkom putanjom. Voda mi leti po dvorištu jedino kad "vaspitavam" mačke dok mi valjaju omiljeno cveće, to mi je najefikasnija metoda odučavanja.

    Babi pomoći nema, tu se slažem. Selo ili grad, neki ljudi su prosto stoka. Nastrešnica, nepromočiva, je najefikasnije rešenje, ako može da se izvede.

  48. #48
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Probat ću riješiti na fin način, možda i nije zločesta. Ali sutra, moram pripremiti govor u glavi haha.

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jasna dikcija, glasan ton, odlučan pogled. I spomeni kaznu od 25.000 dinara (je li to neka lova ili je pravilnik iz 1990.?). Uvijek dobro dođe i članak 67, stavak 8a. Tutni joj i neki papir da potpiše .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.04.2019. at 21:55

  50. #50
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    To ti je oko 1500 kn.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •