Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 68 od 68

Tema: upis u srednju skolu s obzirom na strani jezik

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijeska hvala.
    Zar je stvarno svega 14 učenika u dvojezičnom njemačkom? To znači da svi koji su prošli prijemni su se i upisali bez obzira na ocijene
    ne znam koliko je bilo prijavljenih ...
    sigurno ih bude više od 14 ...
    vjerujem da bude djece s 80 bodova, ali i onih s puno manje...ovisno o zainteresiranosti

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    nevena, to ti je miješani razred, znači pola razreda ti je francuski, a pola njemački

  3. #53
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam sigurna da je tako za sve smjerove u miocu, ali tako je bilo kad je moj sin upisivao A smjer (sa dva strana jezika). To je bio jedini način da zadrži njemački.

    E, vidiš, a moja M. nije ni mogla upisati A smjer, jer nije imala njemački u OŠ (imala je talijanski i francuski, pegula ).

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    nevena, to ti je miješani razred, znači pola razreda ti je francuski, a pola njemački
    pola je engleski "opći" (14) , pola njemački-dvojezični (14)
    tako isto i kombinacija s francuskim-dvojezičnim (njih 14 ima prvi strani jezik francuski, drugi engleski; a druga polovica razreda 1. im je engleski, a drugi njemački početni (mislim da je početni)

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Iako u 18. Postoji njemački program ipak je engleski vodeći jezik,tako i u lucijanki.......

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    E, vidiš, a moja M. nije ni mogla upisati A smjer, jer nije imala njemački u OŠ (imala je talijanski i francuski, pegula ).
    Citirat ću samu sebe:


    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    Prirodoslovno-matematičke gimnazije općenito ne nude neki izbor kad je riječ o stranim jezicima.
    To je naprosto činjenica, sviđalo nam se to ili ne. Prirodoslovno-matematičke gimnazije uglavnom nude samo kombinaciju engleski/njemački (ne znam kako je u III. i I. gimnaziji, koje su "primarno" opće, ali upisuju po 1-2 razreda p-m usmjerenja).
    Meni osobno je bezveze i to što je u takvimm gimnazijama smjer određen učenjem ili neučenjem 2. stranog jezika. Moj sin uči njemački u oš, dobro mu ide (zahvaljujući nastavi izvan škole od koje nije htio odustati), ali u gimnaziji želi smjer s jačom matematikom i njemački će najvjerojatnije morati otpasti

    Bilo bi zanimljivo vidjeti koje srednje škole nude nastavljački program učenja francuskog ili talijanskog, koji se nude kao drugi jezik u osnovnim školama? I koliko učenika upisuje takve smjerove, skupi li ih se uopće dovoljno da se formira razred?

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ko kaže da mora cijeli razred biti istog usmjerenja
    Kod mojeg u x je 2/3 njemačka 1/3 matematičara,i još im na njemački dolaze par dečka iz jednog drugog razreda

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    cure hvala, znači nije baš kako sam mislila da svi koji prodju prijemni za dvojezični njemački upadaju zbog slabog interesa. Oni primaju samo pola razreda znači...

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    raspišu koliko upisuju kojih ako je jako specifično

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    cure hvala, znači nije baš kako sam mislila da svi koji prodju prijemni za dvojezični njemački upadaju zbog slabog interesa. Oni primaju samo pola razreda znači...
    To ne mora biti točno i za ovu školsku godinu. Najbolje je da nazoveš koordinatora upisa u toj školi i pitaš kakav je plan za upise u iduću škg, a tako možeš doznati i druge stvari koje te zanimaju. Obično ima na web stranici škole objavljeno tko je upisni koordinator i kontakt.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Peterlin hvala. Moram ga nazvati svakako jer pitanja mi se samo roje...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    cure hvala, znači nije baš kako sam mislila da svi koji prodju prijemni za dvojezični njemački upadaju zbog slabog interesa. Oni primaju samo pola razreda znači...
    tako je, j ako je manji interes onda i oni sa slabijim ocjenama imaju šansu da upadnu. Sve ovi o godini. Recimo znam za jedan slučaj upada u engleski dvojezični iz tog razloga. Godinu prije ne bi upao.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Da, za dvojezični engleski prošle godine je bio jako veliki skok u bodovima u odnosu na pretprošlu godinu...mislim da je prošle godine zadnje upisani imao nekih 77 bodova a pretprošle 60 i nešto
    vidjet ćemo ove godine, ja držim fige za slabiji interes mada ne vjerujem

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sve ovisi kakvi profil klinca se javi

  15. #65
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Možda tko zna kakva je situacija u XVIII gimnaziji, dvojezični francuski? Jel i dalje slab interes? Upisuju li cijeli razred dvojezični ili djelomično?

    To je moja srednja, kćer uči francuski od 1.r., imamo još ohoho vremena do upisa, ali vidim da se sad na tu temu dopisujete pa mi je zanimljivo čuti. Ona za sad naime nije odlikaš, neće baš imati na biranje, pa da se utješim da će izbora ipak biti. Pogotovo što ima 3 boda s državnog natjecanja - nadam se da se to osjeti na bodovnoj listi?

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin hvala. Moram ga nazvati svakako jer pitanja mi se samo roje...
    Nisam se jako trudila, ali sam na brzinu našla ovaj dokument: http://gimnazija-cetvrta-zg.skole.hr...__2017-18.docx

    To je prošlogodišnji kurikulum. Piše da je koordinatorica za dvojezični program prof. Spomenka Šabić (savjetnica). Više detalja ćeš naći na linku. Inače, ne mora biti da je ona i ove godine koordinatorica. Nazovi školu i pitaj tko je ta osoba s kojom trebaš razgovarati ili traži nekoga iz stručne službe (oni obično imaju više vremena za roditelje). Sretno!

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam se jako trudila, ali sam na brzinu našla ovaj dokument: http://gimnazija-cetvrta-zg.skole.hr...__2017-18.docx

    To je prošlogodišnji kurikulum. Piše da je koordinatorica za dvojezični program prof. Spomenka Šabić (savjetnica). Više detalja ćeš naći na linku. Inače, ne mora biti da je ona i ove godine koordinatorica. Nazovi školu i pitaj tko je ta osoba s kojom trebaš razgovarati ili traži nekoga iz stručne službe (oni obično imaju više vremena za roditelje). Sretno!
    Sponenku osobno znam i super je učiteljica,napose ako je dete sklono francuskom taman će mu sekira pasti u med
    Dosta klinaca iz mog kvarta ide ili je islo u tu školu,

  18. #68
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sillyme : 13.04.2019. at 21:49

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •