Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: upis u srednju skolu s obzirom na strani jezik

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno upis u srednju skolu s obzirom na strani jezik

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Osim općeg uspjeha, postoje oni bitni predmeti za određenu srednju školu....

    Znam da su mom sinu za upis u tehničku školu gledali ocjenu iz Tehničke kulture. Nisam sigurna je li njemački na toj listi. Joj, kako sam to uspjela na brzinu zaboraviti...
    tvojim su itekako gledali njemački kad im je prvi, engleski im nisu gledali

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    paralela se može povući s bilo kojim drugim stranim jezikom, moji veći su u poćetku engleski mrzili, veliki ga je zavolio tek u drugom srednje, klinka cijelo vrijeme priča kak joj je dost engleskog, a vidim da voli pogledati stvari na engleskom, ima 5, veliki je u osnovnoj imao konstantno 4, mali ćini mi se da jedva čeka opet engleski

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tvojim su itekako gledali njemački kad im je prvi, engleski im nisu gledali
    Ovo nije istina.

    Da nisu učili engleski kao drugi jezik, morali bi u srednjoj školi nastaviti učiti njemački kao prvi jezik, a to znatno smanjuje mogućnost odabira različitih škola, jer se to ne nudi baš u svim školama. Ovako, učili su engleski uredno kao drugi jezik, stariji je u srednjoj školi samo promiijenio prioritete (pa mu je u srednjoj engleski prvi strani jezik, a njemački drugi) a mlađi je potpuno odustao od njemačkog jer u strukovnoj školi nema mogućnosti učenja dva strana jezika.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije istina.

    Da nisu učili engleski kao drugi jezik, morali bi u srednjoj školi nastaviti učiti njemački kao prvi jezik, a to znatno smanjuje mogućnost odabira različitih škola, jer se to ne nudi baš u svim školama. Ovako, učili su engleski uredno kao drugi jezik, stariji je u srednjoj školi samo promiijenio prioritete (pa mu je u srednjoj engleski prvi strani jezik, a njemački drugi) a mlađi je potpuno odustao od njemačkog jer u strukovnoj školi nema mogućnosti učenja dva strana jezika.
    Mislim da je jelena.O htjela reći da im nisu gledali ocjenu iz engleskog kao drugog stranog jezika u bodovanju pojedinačnih predmeta. Naravno da se u nastavku gleda je li učenik učio engleski barem 4 godine kroz osnovnu školu kako bi ga mogao nastaviti u srednjoj kao prvi jezik.

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I što ako nije?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Da ali im se gledala više ocjena iz prvog jezika,drugi jezik je samo ako. Želi nešto birati

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I što ako nije?

    Iz prošlogodišnjeg pravilnika:

    Kada je u pojedinoj školi uvjet za upis znanje određenoga stranog jezika koji učenik u osnovnoj školi nije učio, upisno povjerenstvo srednje škole u koju se učenik prijavljuje za upis dužno je nakon pisanog zahtjeva učenika provjeriti njegovo znanje iz tog jezika, o čemu škola sastavlja zapisnik.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    E onda ako želi u takvu školu koja ima samo engleski treba položiti ga,što je jako stresno
    Recimo moja nećakinja prvi je njemački drugi francuski ali ona će vjerovatno u školu gdje će moći birati njemački,moja iz sličnog razloga nije krenula na talijanski

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I što ako nije?
    Ide na testiranje (oni koji su npr. učili jezik školi stranih jezika).

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da ali položiti u koji sat cijele 4 godine učenja jezika je veliki posal za klinca

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    tema je uzeti ili ne drugi strani jezik u 4. razredu osnovne skole.
    jasno mi je da moze utjecati na srednju ali sad tjerati mak na konac, koji ce djeca jezik uciti u srednjoj nije tema.
    Istina, ali nije zgorega pri takvoj odluci jednim okom pogledavati i na buduću srednju školu.
    No, slažem se, njemački se kao drugi strani jezik nudi u velikoj većini srednjih škola u Zg, tako da je to pitanje u ovom slučaju sporedno. Ako se nudi drugi strani jezik, a dijete inače nema problema sa savladavanjem školskog programa, mislim da ga je bolje uzeti, nego ne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    dijete inače nema problema sa savladavanjem školskog programa, mislim da ga je bolje uzeti, nego ne.
    Ovim smo se i mi vodili. Nudi se besplatno učenje drugog stranog jezika i ako dijete nema problema sa ostalim predmetima u smislu da mu je to još samo jedno mučenje više bolje ga je uzeti. Može kasnije dobro doći, a sve ako ga i ne nastavi neko znanje stečeno u ovoj ranoj dobi će mu ostati...

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa spajalica, ovo je do sada najjači argument za uzimanje drugog stranog jezika u osnovnoj školi. Doduše, ne mogu uopće vjerovati da je točno ono ovdje čitam, ako sam dobro shvatila.

    Znači, zanima me što se događa ako je dijete imalo njemački kao prvi jezik, i uopće nije učilo engleski. Je li stvarno moguće da to može biti razlog da se ne može upisati u neku sš?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ne može to biti razlog. Polagat će taj strani jezik koji nije učio u OŠ već samo u školi stranih jezika i ako položi može upisati SŠ

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali što ako nije učio u školi stranih jezika?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pa ako položi test onda se upisuje. ja sam tako shvatila. Nije bitno gdje je stekao znanje glavno da zna i položi test. Može živjeti vani neko vriijeme pa ga tu naučiti ili jednostavno doma sam...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, zanima me što se događa ako je dijete imalo njemački kao prvi jezik, i uopće nije učilo engleski. Je li stvarno moguće da to može biti razlog da se ne može upisati u neku sš?
    Ne znam ima li danas uopće takvih slučajeva. Prije dosta godina i sama sam imala takvu situaciju, prvi jezik bio mi je francuski, engleski nisam učila u oš, ali nisam imala problema pri upisu u gimnaziju jer ta moja situacija tada uopće nije bila tako rijetka.
    Danas, koliko pratim (doduše, gimnazije, ne znam kako je u strukovnima), čini mi se da je izbor stranih jezika u srednjim školama jako sužen. Bilo bi dobro ako netko ima informacije koje škole nude kao prvi jezik nešto što nije engleski?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    svejedno gdje ga je učio, mora polagati "prijemni" za taj jezik
    moja nije učila u školi ( a ni zadnju godinu OŠ u školi stranih jezika), i polagala je
    njih zanima znanje, nikakav potvrda iz neke škole

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kad sam ja išla u sš u MIOC-u u 3. i 4. razredu nije bilo njemačkog jezika. Znači, svi su morali učiti engleski, ali postojali su različiti nivoi, između ostalog i potpuno početnički.
    Dakle, netko tko nikad nije učio engleski se mogao upisati u školu i ići na početnički engleski.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    svejedno gdje ga je učio, mora polagati "prijemni" za taj jezik
    moja nije učila u školi ( a ni zadnju godinu OŠ u školi stranih jezika), i polagala je
    njih zanima znanje, nikakav potvrda iz neke škole
    Ali što ako nema znanje, ako nikad nije učio engleski?

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ima li danas uopće takvih slučajeva. Prije dosta godina i sama sam imala takvu situaciju, prvi jezik bio mi je francuski, engleski nisam učila u oš, ali nisam imala problema pri upisu u gimnaziju jer ta moja situacija tada uopće nije bila tako rijetka.
    Danas, koliko pratim (doduše, gimnazije, ne znam kako je u strukovnima), čini mi se da je izbor stranih jezika u srednjim školama jako sužen. Bilo bi dobro ako netko ima informacije koje škole nude kao prvi jezik nešto što nije engleski?
    Postoje li onda škole za koje je uvjet znanje engleskog? (a nisu jezične)

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa spajalica, ovo je do sada najjači argument za uzimanje drugog stranog jezika u osnovnoj školi. Doduše, ne mogu uopće vjerovati da je točno ono ovdje čitam, ako sam dobro shvatila.

    Znači, zanima me što se događa ako je dijete imalo njemački kao prvi jezik, i uopće nije učilo engleski. Je li stvarno moguće da to može biti razlog da se ne može upisati u neku sš?
    napisala sam da moze utjecati, ali mak na konac koji neki vole nije neophodan.
    a tema stranog jezika koje je dijete ucilo u osnovnoj i upis u srednju je vec bio na upisu u gimnazije.
    a mozete otvoriti novu temu
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.04.2019. at 11:56

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali što ako nema znanje, ako nikad nije učio engleski?
    Onda, nažalost, mora birati neki drugu školu u kojoj ima u ponudi jezik koji je učio u oš (drugi jezik se onda uzima kao početnički)

    Ima li uopće u nekoj školi da se engleski uči kao početni?

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa spajalica, ovo je do sada najjači argument za uzimanje drugog stranog jezika u osnovnoj školi. Doduše, ne mogu uopće vjerovati da je točno ono ovdje čitam, ako sam dobro shvatila.

    Znači, zanima me što se događa ako je dijete imalo njemački kao prvi jezik, i uopće nije učilo engleski. Je li stvarno moguće da to može biti razlog da se ne može upisati u neku sš?
    može se upisati u neku školu ali nažalost ne u gimnaziju osim ako nije sportska, isto tako zašto je njemački u drednjoj samo kao drugi jezik, zašto u gimnazijama imamo samo engleski ko prvi?

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Postoje li stvarno realno takvi slučajevi?

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da, ja sam se iznenadila kad se moj L. upisivao - u mioc-u nisu nudili izbor njemačkog kao prvog jezika. Stvarno ne znam kako bi bilo da nije imao engleski izborno i dosta dobro mu je išlo. Na sreću.

    U TŠRB imaju mogućnost odabira njemačkog kao prvog i jedinog stranog jezika, a za druge škole ne znam. Ovi u Ruđeru koji uče njemački imaju mogućnosti izborno upisati engleski (1 sat tjedno u 4. razredu) ali oni koji uče engleski nemaju nikakvu mogućnost upisa još jednog stranog jezika. Mislim da je to loše - bez obzira na činjenicu da se radi o strukovnoj školi, bilo bi bolje da se može učiti i više od jednog stranog jezika. Za druge škole ne znam.

    Nekako mi se čini da je to sužavanje ponude stranih jezika u srednjim (i osnovnim) školama samo voda na mlin brojnim privatnim školama stranih jezika, ali nisam sigurna da je to točno - to je samo moj dojam.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.04.2019. at 12:09

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo, da ne nagađamo dalje, ovdje je dokument s podacima o stranim jezicima u zagrebačkim srednjim školama. To je, doduše, od prošle školske godine, ali vjerujem da nije bilo bitnih promjena. Na žalost, ne piše za sve škole koje jezike nude kao prvi, a koje kao drugi strani jezik, ali vidi se da neke škole kao prvi strani jezik bar na papiru nude mogućnost njemačkog ( od gimnazija: IV., V., VII., Tituš, IX., XII., XIII., Lucijanka, XVIII.). Pitanje je samo koliko je učenika zaista za to zainteresirano i kako se ta nastava onda organizira.
    Nisam uočila da ijedna srednja škola nudi mogućnost početnog engleskog.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja sam se iznenadila kad se moj L. upisivao - u mioc-u nisu nudili izbor njemačkog kao prvog jezika. Stvarno ne znam kako bi bilo da nije imao engleski izborno i dosta dobro mu je išlo. Na sreću.
    Moj dojam je da praktički sve osnovne škole koje kao prvi strani jezik nude neki drugi jezik, imaju engleski od 4. razreda i da ga velika većina učenika uzima kao izborni.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, da ne nagađamo dalje, ovdje je dokument s podacima o stranim jezicima u zagrebačkim srednjim školama. To je, doduše, od prošle školske godine, ali vjerujem da nije bilo bitnih promjena. Na žalost, ne piše za sve škole koje jezike nude kao prvi, a koje kao drugi strani jezik, ali vidi se da neke škole kao prvi strani jezik bar na papiru nude mogućnost njemačkog ( od gimnazija: IV., V., VII., Tituš, IX., XII., XIII., Lucijanka, XVIII.). Pitanje je samo koliko je učenika zaista za to zainteresirano i kako se ta nastava onda organizira.
    Nisam uočila da ijedna srednja škola nudi mogućnost početnog engleskog.
    4., Lucijanka (?), 18. su jezične
    posebno 4. i 18. imaju dvojezični program na njemačkom tako da njih ne treba uopće gledati (i mislim da je engleski kao drugi strani jezik samo za nastavljače, ne i za početnike)

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je stvarno katastrofa ?? Da se dijete koje ima njemački kao prvi jezik u školi i ne uzme izborni engleski/ne uči ga u školi stranih jezika ne može upisati u MIOC? Ne mogu uopće vjerovati da je ovako nešto moguće.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Nekako mi se čini da je to sužavanje ponude stranih jezika u srednjim (i osnovnim) školama samo voda na mlin brojnim privatnim školama stranih jezika, ali nisam sigurna da je to točno - to je samo moj dojam.
    Ovo se nažalost dogodilo na fakultetima.
    Rijetki su ostali koji imaju strani jezik struke kao obavezan predmet ili barem izborni predmet

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lucijanka više nema jezičnu, ne da je bitno za temu, samo kažem

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Lucijanka više nema jezičnu, ne da je bitno za temu, samo kažem
    zvonilo mi je da se negdje to spominjalo pa sam stavila upitnik
    šteta

    proširili su prirodoslovno-matematički smjer?

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, mislim da jesu.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je stvarno katastrofa ?? Da se dijete koje ima njemački kao prvi jezik u školi i ne uzme izborni engleski/ne uči ga u školi stranih jezika ne može upisati u MIOC? Ne mogu uopće vjerovati da je ovako nešto moguće.
    Nisam sigurna da je tako za sve smjerove u miocu, ali tako je bilo kad je moj sin upisivao A smjer (sa dva strana jezika). To je bio jedini način da zadrži njemački.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.04.2019. at 12:27

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Evo da potvrdim Mimino jer sam se to baš raspitivala. jesu, uveli su još jedan razred prirodoslovno matematičke gimnazije umjesto jezične.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kod prijave za SŠ kada se izabire prvi strani jezik ,kada se već ostvari upis ili odmah kod prijave SŠ

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    zanima me za IV gimnaziju ako netko zna

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me za IV gimnaziju ako netko zna
    dvojezični program se odmah na listi bira (svaki smjer se posebno prijavljuje, dvojezični ili opći jezični, naravno ako se to želi), a opći mislim pri upisu... ili, koliko se sjećam, prijavljuju ocjene iz predmeta pa automatski oni s engleskim se računaju kao engleski prvi jezik; ocjena iz drugog jezika s etakođer upisuje u prijavu. ako nemaju ocjenu iz drugog stranog jezika u oš, onda ne znam
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.04.2019. at 12:50

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je stvarno katastrofa ?? Da se dijete koje ima njemački kao prvi jezik u školi i ne uzme izborni engleski/ne uči ga u školi stranih jezika ne može upisati u MIOC? Ne mogu uopće vjerovati da je ovako nešto moguće.
    MIOC nikad nije ni bio naročito fleksibilan što se tiče izbora stranih jezika, jer im to nije prioritet. Znam po tome kad se moj brat upisivao u gimnaziju, u MIOCu ne bi mogao nastaviti francuski koji je učio kao prvi jezik (između ostalog, i zbog toga je otišao u V., gdje je mogao zadržati i francuski i engleski).

    Prirodoslovno-matematičke gimnazije općenito ne nude neki izbor kad je riječ o stranim jezicima. U općim gimnazijama je situacija drukčija, nude se razni jezici, ali većinom kao drugi strani jezik. O jezičnima ovdje nema smisla ni raspravljati jer se nekako podrazumijeva da će se u jezičnoj gimnaziji stranom jeziku posvetiti više pažnje nego u drugim školama.

    Kad mi je dijete tek kretalo u školu, malo mi je bilo žao što svi po defaultu moraju učiti engleski od 1. razreda, jer mi se činilo da bi bolje naučio njemački da mu je to prvi jezik, a engleski bi dobio tako i tako. Sad, kako se približava srednjoj, vidim da je iz praktičnih razloga bolje da mu je engleski prvi jezik.

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma joj pa ne pitam se o izboru, nego o tome je li moguće da dijete uopće ne može ići u MIOC a ko do tada nije učilo engleski.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma joj pa ne pitam se o izboru, nego o tome je li moguće da dijete uopće ne može ići u MIOC a ko do tada nije učilo engleski.
    Ovo bi lako mogla biti istina. Baš ću pitati sina kako je kod drugih smjerova, ali ako ja dobro razumijem, ovdje piše baš to - engleski ima prioritet, a ostali jezici uglavnom fakultativno (ništa ne piše za engleski, pa ja pretpostavljam da je to svima prvi strani jezik): https://www.mioc.hr/wp/?page_id=681
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.04.2019. at 12:59

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    svima je engleski prvi jezik u gimnaziji osim u sportskoj tad može biti njemački ko i u tehničkoj ( ali navodno se ukida ta gimnazija)
    kad je moj upisivao slala sam mejle na više gimnazija koje je mislio i samo u jednoj su napisali da se može složiti njemački samo ako imaju za razred.
    kod njega u školi puno ima koji uče njemački, očito se i tu moglo složiti razred ali nije. Imao je dosta problema kad je počeo srednju s engleskim, ipak 3 godine su drugi više učili engleski, i nplan njegovog osmog razreda je ko onima koji uče od početka kao 7 razred.

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kažem vam da je engleski svima bio prvi jezik u 3. i 4. razredu i kad sam ja išla u MIOC. Ali to nije značilo da se učenik koji do tada nikad i nigdje nije učio engleski, niti ga je uopće znao, nije mogao upisati u tu školu.

    Upisao se i imao je engleski kao prvi i jedini strani jezik na početničkom nivou.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ocjena iz drugog jezika s etakođer upisuje u prijavu
    Jel to znači da upisuje ocijene i iz engleskog i iz njemačkog i bira koji će joj jezik biti prvi?
    A boduje se samo jedan jezik jel tako?
    zapravo želim pitati ako njemački izabere kao prvi jezik, dali je onda veća šansa za upis jel je manja navala

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    spajalice, bar popravi naslov

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mima
    reci koji zelis. ja stvano ne stignem trenutno razmislajti ili cekajte

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa recimo mislim da je odlična ideja da umjesto obzriom napišeš obzirom

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to znači da upisuje ocijene i iz engleskog i iz njemačkog i bira koji će joj jezik biti prvi?
    A boduje se samo jedan jezik jel tako?
    zapravo želim pitati ako njemački izabere kao prvi jezik, dali je onda veća šansa za upis jel je manja navala
    Ovako piše na stranici

    "Prvi strani jezik: engleski ili njemački.
    Drugi strani jezik: engleski napredni, njemački napredni, njemački početni, francuski napredni, francuski početni, talijanski početni, španjolski početni."

    Iako mislim da baš i nije tako u stvarnosti ...
    koliko sam shvatila za 3. strani jezik razred mog djeteta će morati uztei ruski

    ima li stvarno dio razreda koji uči njemački kao 1. strani jezik (osim dvojezičnog programa - njih je 14 učenika), provjerit ću

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Vrijeska hvala.
    Zar je stvarno svega 14 učenika u dvojezičnom njemačkom? To znači da svi koji su prošli prijemni su se i upisali bez obzira na ocijene

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •