Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 732 od 732

Tema: 1. razred: program i ocjenjivanje

  1. #701
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, rekla je da budu zvali za roditelje koji nisu opravdali izostanke i koji imaju dug, za ovo nije rekla. Ali evo iskreno, mislila sam da je to za djecu kad imaju poteškoća. Ne cijenim ta nepisana pravila koja bih trebala saznati na koji način točno?

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Tebe bi više trebala zanimati PISANA pravila. Pogledaj na web stranici škole koje dokumente imaju - pravilnike, statut i slično.... U Pravilniku objavljenom u Narodnim novinama to ne vidim. Ima obveza da razrednik organizira informacije, ali ne vidim da piše obvezno prisustvo roditelja u nekom intervalu. Ovdje sam našla pročišćeni tekst: https://os-mgubec.eu/userfiles/Pravi...ceni-tekst.pdf

    Eh, sad, to je bilo tako prije korone. Sada su u pripremi izmjene koje će obuhvatiti taj zahtjev da se dolazi u školu minimalno 1x mjesečno. Vidi ovdje https://www.srednja.hr/novosti/rodit...ijalna-sluzba/

  2. #702
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I nas je na prvom roditeljskom u prošlom polugodištu oprala što ne idemo na informacije. Mi moramo dvaput u polugodištu.
    Ovo s lišćem, koliko znam, to se radi na nastavi uz godišnja doba.
    A mi učiteljicu ne vidimo usput jer ne smijemo u školu, nego djecu pred školom ostavimo. Jedino popodne učiteljicu iz boravka.

  3. #703

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tebe bi više trebala zanimati PISANA pravila. ...
    Eh, sad, to je bilo tako prije korone. Sada su u pripremi izmjene koje će obuhvatiti taj zahtjev da se dolazi u školu minimalno 1x mjesečno. Vidi ovdje https://www.srednja.hr/novosti/rodit...ijalna-sluzba/
    Potpis na ovo, a i na prethodni post.
    Pisana pravila se u teoriji moraju poštovati, u praksi je to uglavnom ostavljeno na volju starešinama (dok ne uleti neka kontrola).
    Ali i to je dvosmerno- prvi roditeljski sastanci bi trebalo da služe za upoznavanje roditelja sa pravilima, sajtovi škola (bar kod nas) su obavezni da istaknu pravilnike, a roditeljska je obaveza da ih sledi i poštuje.

    Naravno, to je teorija, a u praksi, ja za sedam godina, dvoje dece i zbirno dve učiteljice i četvoro razrednih starešina (duga priča), još nisam nigde videla školski Pravilnik o izostancima, a svaki starešina je postavljao svoja pravila o izostancima- sva su različita i svako se pozivao na pravilnik o izostancima.
    Nešto se nakanjujem da se zaputim jednom prilikom u školu i tražim konačno na uvid misteriozni pravilnik

    A "nepisana pravila" su samo prenemaganje. I znak ne tako dobre pedagogije. Ako nisi rekla roditeljima šta očekuješ na početku, nemoj svaljivati sada krivicu na njih. Nadam se da sa decom radi drugačije.

    Sa druge strane, prvo polugodište ima samo 3,5 meseca. Ako sam bila na dva roditeljska i jednom na informacijama, a jesam, ja sam zvanično razrednog videla jednom mesečno, i mogla sam na kraju roditeljskog zvanično da ga pitam o svom detetu. Ne znam šta bi preko toga trebalo još dolaziti u školu ako sve ide bez problema.
    OK, možda je prvi razred malo specifičan pa je dobro otići češće, čisto da se potvrdi da li i učiteljici sve izgleda bez problema.
    Drugo polugodište je ipak duže, i veći bude pritisak na decu, nekad se pojave i sitni problemi, i onda je logično da se dolazi češće.

    Ja sam obično išla nakon što dete duže izostane, tipa dve nedelje, da ukratko učiteljici objasnim ako treba dete izuzeti od fizičkog ili ako vidim da im drugovi nisu poslali sve domaće zadatke, da od učiteljice tačno čujem šta bi trebalo uraditi u idućim danima i pomognem detetu ako treba da bude neki kontrolni koji su zaboravili da spomenu.

  4. #704
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kod nas (recimo kod klinke i klinca) su učiteljica iz boravka i redovne nastave bile na informacijama, neovisno jel dijete u boravku!. Jedno vrijeme je postojala lista na ulazu u školu gdje se roditelji mogao zapisalti za info u cca točno vrijeme, recimo 10-15 min po terminu, ali se i tad desilo da se netko upisao recimo za 1. termin pa na kraju cijele informacije potrošene na tog učenika !
    Sad je obavezna najava mejlom, ali desi se da neki ne pročitaju mejl na vrijeme ( desilo se to meni iz nekih predmetnih , pa sam nove info čekala punih mjesec dana, jer taman slijedeće info. pale u doba za Svisete, što bi bilo da mi je bilo naknap?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.01.2023. at 10:41

  5. #705
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sad sam prošla kroz sve knjige i vidim da je pola toga prazno i neispunjeno. Kak?

  6. #706
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda su to planirali raditi u boravku?
    Ali ako je tak onda je to ona trebala doma delati
    Moždana kraju knjige ima neki testič pa možeš joj dat ko kontrolu da vidiš jel je skužila
    Ili uzmi koji zadatak iz knjige i radne pa joj daj, ne nužno sutra nego kroz ljeto
    Ili kad pričate priču zadah neki zadatak iz glave pa buš vidla koliko je to ok

  7. #707
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tebe bi više trebala zanimati PISANA pravila. Pogledaj na web stranici škole koje dokumente imaju - pravilnike, statut i slično.... U Pravilniku objavljenom u Narodnim novinama to ne vidim. Ima obveza da razrednik organizira informacije, ali ne vidim da piše obvezno prisustvo roditelja u nekom intervalu. Ovdje sam našla pročišćeni tekst: https://os-mgubec.eu/userfiles/Pravi...ceni-tekst.pdf

    Eh, sad, to je bilo tako prije korone. Sada su u pripremi izmjene koje će obuhvatiti taj zahtjev da se dolazi u školu minimalno 1x mjesečno. Vidi ovdje https://www.srednja.hr/novosti/rodit...ijalna-sluzba/
    Clanak je napisan na 1.april

    Ma kakve informacije jednom mjesecno ako roditelj prati e-dnevnik i koristi e-mail u komunikaciji je s razrednicom.

    Ako dijete nema problema s ocjenama i vladanjem, izostanci se na vrijeme opravdavaju, suglasnosti potpisuju, ako se cuju telefonom i mailom : na temelju cega bi skola trebala kontaktirati soc.sluzbu?

  8. #708
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jednom mjesečno informacije su moguće ako ima u razredu Max 5 klinaca, čak i tad nije to izvedivo jer onda znači da su oni kućni prijatelji i slično ..
    Čak i jednom u polugodištu je skoro pa nemoguće

  9. #709
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moje iskustvo: u nižim razredima se očekivalo doći 2x u polugodištu na informacije ako nema problema. U visima 1x
    Ali ako nema problema visemanje se i u nižim brzo dogovori 1x pogotovo kad si 3min na informacijama i nemaš više o čemu pričati.

    PS ova za czss je i nama rečeno, da je obaveza bar 1x u polugodištu doći. Neki broje roditeljske pod izvršena obavezu, neki samo individualne informacije.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.06.2023. at 10:07

  10. #710
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    2x godišnje uvijek tj.jednom po polugodištu, nikad češće.

    I tako velika većina roditelja kod nas, češče su dolazili roditelji čija djeca su imala neke probleme bilo s nastavom/učenjem/nekim smetnjama ili ponašanjem/vršnjacima.

  11. #711
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne znam na koji štos bih trebala troje djece ić svakom jednom mjesečno, okej možda popodne. Msm stvari su vrlo nezahvalne za roditelje koji sami podižu djecu.
    Uostalom sve kaj mi kaže može i emailom.
    Ne razumijem čemu je potreban taj kontakt oko u oko, posebno jer je uvijek bila buka, cika, dreka i ometanje.

  12. #712
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Danas kad postoje mnogi kanali komunikacije uistinu nije potrebno "visiti" po školama.

  13. #713
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam na koji štos bih trebala troje djece ić svakom jednom mjesečno, okej možda popodne. Msm stvari su vrlo nezahvalne za roditelje koji sami podižu djecu.
    Uostalom sve kaj mi kaže može i emailom.
    Ne razumijem čemu je potreban taj kontakt oko u oko, posebno jer je uvijek bila buka, cika, dreka i ometanje.
    Pa tebi je u interesu da znaš što se u školi događa. Ne moraš fizički ići, ali moraš biti u kontaktu s učiteljicom tj. razrednicom. Uostalom, tako je i drugim roditeljima, ljudi imaju kojekakvih obveza, a informacije su svaki TJEDAN i to obično naizmjence ujutro i popodne. Evo primjera - ovo sam prvo našla http://www.os-tujevica-zg.skole.hr/w...h-informacija/. To je naročito važno ako imaš natezanje oko skrbništva, da ti netko ne natoči na vrat "nebrigu o djeci". Ne bi trebalo ništa prepustiti slučaju. Neš ti muke, jednom mjesečno upitati učiteljicu kako je dijete i ima li potrebe da se vidite. Osim toga, imaš bolji uvid u to kako je u školi (uključujući i drečanje i ometanje), a i dijete također na taj način stekne svijest da si ti prisutna u školi i da ćeš ovako ili onako doznati sve što ti ne kaže.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.06.2023. at 11:22

  14. #714
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam na koji štos bih trebala troje djece ić svakom jednom mjesečno, okej možda popodne. Msm stvari su vrlo nezahvalne za roditelje koji sami podižu djecu.
    Uostalom sve kaj mi kaže može i emailom.
    Ne razumijem čemu je potreban taj kontakt oko u oko, posebno jer je uvijek bila buka, cika, dreka i ometanje.
    Ako ti ne razumijes zasto je kontakt uzivo vazniji od maila ili poruka, onda ti ja tsko mogu objasniti. Sluzbeno je potrebno imati dva kontakta u polugodistu, ako je vasoj uciteljici ok mozes joj poslati SMS ili goluba pismonosu. Tvoje dijete je u pitanju , ne tude. Inace, roditelji mogu slobodno dovesti i mladu djecu na informacije ako ih nemaju kome ostaviti.

  15. #715
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mogu i stariju, ako ima mjesta

    Kod mog malog je probleme bio , što je znala doći jedna mama i za nju su bile cijele informacije, drugi su zavisili taj put

    Sad se treba najaviti mejlom došo bi na te i te ( u principu dan dva prije), pa čekaš da doboš povratnu info, i tak ja čekam i ne dobom povratnu info, jer proda nije pročitala mejl na vrijeme, pa praznik jedan , drugo i taman za mjesec dana sam bila na redu

  16. #716
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu i stariju, ako ima mjesta

    Kod mog malog je probleme bio , što je znala doći jedna mama i za nju su bile cijele informacije, drugi su zavisili taj put

    Sad se treba najaviti mejlom došo bi na te i te ( u principu dan dva prije), pa čekaš da doboš povratnu info, i tak ja čekam i ne dobom povratnu info, jer proda nije pročitala mejl na vrijeme, pa praznik jedan , drugo i taman za mjesec dana sam bila na redu
    To je problem učiteljice. Naša je imala timer, imaš 10 minuta pa ide netko drugi. Ako nisi sve dospjela doznati, dođeš i idući tjedan, ne čekaš cijelo polugodište. Ja bih prva uzurpirala informacije da mi je bilo dozvoljeno, ali dobila sam vritnjak, s razlogom

    Osim toga, postoje i roditeljski sastanci na koje također trebaš dolaziti. To je barem isto toliko važno kao i pojedinačne informacije - stekneš uvid kakva je roditeljska ekipa, a na informacijama čuješ i ono što se pred velikim auditorijem ne bi reklo.

    Ja sam ponekad imala dojam da nas u školi žele vidjeti samo kad ONI to traže (i tada se trebaš nacrtati odmah), a to nikako nije dobro, pogotovo ako je dijete u problematičnom razredu ili i samo ima neke teškoće. Tada im treba "dihat za ovratnik" u interesu vlastitog djeteta. Bila sam dosadna mater, ali i danas smatram da je to bilo dobro i korisno. Osim toga, kod male djece često je problematično to što ne donose doma sve informacije koje u školi čuju. U početku ideš češće, a onda to s vremenom dođe na pravu mjeru - ne treba stalno, ali korisno je zaviriti da se čovjek ne iznenadi... Ne piše sve u e-dnevniku.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.06.2023. at 15:29

  17. #717

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Clanak je napisan na 1.april

    Ma kakve informacije jednom mjesecno ako roditelj prati e-dnevnik i koristi e-mail u komunikaciji je s razrednicom.
    Samo da podsjetim na ono što je prošlo nezapaženo, da je ideja o informacijama jednom mjesečno bila novinarska patka za 1. april

  18. #718
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda i je to smo već konstatirali

    Ali očito da je to i u njenoj školi tak prezentirano!


    Sad kak je prošlo prošlo je, bude na prvom roditeljskom rekla koja su pravila

    Slobodno temi klince na info

  19. #719
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da podsjetim na ono što je prošlo nezapaženo, da je ideja o informacijama jednom mjesečno bila novinarska patka za 1. april
    Pa da, odmah sam to napisala, al forumasicese upecale i ne puštaju!

    Al, mora se priznati srednjoj.hr:, da je dobra patka-je.

  20. #720

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja bih baš voljela predavati u društvu u kojem je obrazovanje svima dovoljno važno da roditelj jednom mjesečno ode, ovako ili onako, na informacije.
    To bi bila najveća reforma.

  21. #721
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih baš voljela predavati u društvu u kojem je obrazovanje svima dovoljno važno da roditelj jednom mjesečno ode, ovako ili onako, na informacije.
    To bi bila najveća reforma.
    Ja sam isla na informacije jedno vrijeme 2x mjesecno. Tako da mogu popraviti drzavnu statistiku
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.06.2023. at 20:01

  22. #722
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih baš voljela predavati u društvu u kojem je obrazovanje svima dovoljno važno da roditelj jednom mjesečno ode, ovako ili onako, na informacije.
    To bi bila najveća reforma.
    Al zaista ne vidim razloga da roditelj ide svaka 4 tjedna u školu ako je dijete superodlikaš i uzornog ponašanja.
    Ovako kako si napisala općenito zvuči mi ko da bi bilo super za svako dijete/roditelja.

    Ja i to kad odem jednom u polugodištu za djecu sam gotova dok si rekao keks.

    Iskreno meni je to čisti gubitak vremena (kažem u mojoj situaciji) pogotovo u Zg gdje je tempo života ubrzan i nema se baš puno rupa, pa tako ići za svako dijete svaka 4tjedna u školu mi je besmisleno osim naravno ako postoje problemi bilo koje vrste.
    Generalno onako za sve učenike mi ne stoji.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2023. at 23:05

  23. #723
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Govorimo o djeci u nizim razredima osnovne skole, gdje se jos ne zna tocno sto dijete voli i kako se snalazi u okolini. Ne znam zasto roditelji djece ne bi nasli vremena na nekoliko kratkih susreta u godini za razgovor s osobom koja provodi pola dana s njihovim djetetom i uci ih raznim stvarima.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.06.2023. at 05:23

  24. #724

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Govorimo o djeci u nizim razredima osnovne skole, gdje se jos ne zna tocno sto dijete voli i kako se snalazi u okolini. Ne znam zasto roditelji djece ne bi nasli vremena na nekoliko kratkih susreta u godini za razgovor s osobom koja provodi pola dana s njihovim djetetom i uci ih raznim stvarima.
    Nije stvar samo u roditeljima, nego i u učiteljima.
    Dok mi je dijete bilo u nižim razredima OŠ, nastojala sam redovito dolaziti na informacije (ne baš svaki mjesec, ali dvaput po polugodištu, kako je isprva bilo preporučeno), pa sam kod učiteljice primijetila neverbalnu komunikaciju koja bi se najjednostavnije mogla prevesti kao "što ste opet došli, zar nemate pametnijeg posla"

  25. #725
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Što biste rekli na to da ja NIJEDNOM svom starijem sinu nisam otišla na informacije u srednjoj školi?

    Prvo je bio štrajk pa pandemija, a kasnije, kad bih srela razrednicu na ulicu (susjedi smo u kvartu) rekla bi mi: nema potrebe, nema nikakvih problema, ovo je odrađeno primanje

  26. #726
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stvar samo u roditeljima, nego i u učiteljima.
    Dok mi je dijete bilo u nižim razredima OŠ, nastojala sam redovito dolaziti na informacije (ne baš svaki mjesec, ali dvaput po polugodištu, kako je isprva bilo preporučeno), pa sam kod učiteljice primijetila neverbalnu komunikaciju koja bi se najjednostavnije mogla prevesti kao "što ste opet došli, zar nemate pametnijeg posla"
    Baš. Ono kad izađeš prije nego uđeš. Informacije u 16, moram "raščistiti" kalendar na poslu od 15 nadalje, 3 alarma na mobitelu da ne zaboravim otići na vrijeme jer me netko zvao/zaustavio na hodniku/poslao hitan mail, dođem na vrijeme, čekam pola sata i onda se nakon doslovce 3 minute i "nema nikakvih problema" gledamo i jasno je da očekuje da odem van jer ih je još troje iza mene. Stvarno mi to ne treba 1x mjesečno i ne vidim kakve to veze ima s "važnosti obrazovanja"...

  27. #727

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moram još dodati da mi je prilično išla na živce i ta fraza "nema nikakvih problema", jer ja nisam dolazila u školu zato što bi bilo problema, nego sam možda htjela prevenirati moguće probleme. Ali za to baš i nije bilo interesa, pa sam dalje rješavala sama što sam smatrala da treba rješavati.
    Što se tog aspekta tiče, pristup u srednjoj školi bio je bolji nego u osnovnoj, iako sam tada na informacije išla puno rjeđe. Štrajk, korona, a nije zapravo bilo ni potrebe - ali kad bih se javila, reakcija s druge strane bila je vrlo susretljiva, od strane oboje razrednika koje je imao tijekom školovanja.

  28. #728
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Neki dan mi je sestra rekla da je mama dobila špotanciju , kaj se jednom pojavila u SREDNJOJ školi, jer nije trebala uopće doći
    S druge strane meni je bilo baš zanimljivo ići najmlađem bratuna roditeljske i informacije

  29. #729
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isla na informacije jedno vrijeme 2x mjesecno. Tako da mogu popraviti drzavnu statistiku
    I ja, iako je bio odlikaš i na prvu je bio samo malo življi ali nikakvih problema.
    A ne jedno dijete je uz uzorno ponašanje bilo i maltretirano ili maltretiralo druge, bilo lošijih socijalnih vještina, anksiozno, depresivno i svašta nešto.

  30. #730
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Govorimo o djeci u nizim razredima osnovne skole, gdje se jos ne zna tocno sto dijete voli i kako se snalazi u okolini. Ne znam zasto roditelji djece ne bi nasli vremena na nekoliko kratkih susreta u godini za razgovor s osobom koja provodi pola dana s njihovim djetetom i uci ih raznim stvarima.
    X

    Ja sam visila valjda na informacijama ove godine. Imali smo i nekih problema, dijete je mijenjalo razred, ali i u razdoblju kad je sve bilo u redu sam išla redovno. Stvarno su pola dana tamo, volim čuti što se događa. I drugačije mi je uživo i mailom, preko maila ne mogu procijeniti jel mi učiteljica govori da je sve okej zato što je u tom trenutku bila u gužvi pa me htjela skinuti ili je stvarno tako. Uživo je uživo, pa makar na 3 minute.

  31. #731
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stvar samo u roditeljima, nego i u učiteljima.
    Dok mi je dijete bilo u nižim razredima OŠ, nastojala sam redovito dolaziti na informacije (ne baš svaki mjesec, ali dvaput po polugodištu, kako je isprva bilo preporučeno), pa sam kod učiteljice primijetila neverbalnu komunikaciju koja bi se najjednostavnije mogla prevesti kao "što ste opet došli, zar nemate pametnijeg posla"
    Ovako koluta kćerkin razrednik koji nam je jasno dao do znanja da ne trebamo uopće dolazit da će on roditeljski upisat kao plus za informacije

  32. #732
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    I ja, iako je bio odlikaš i na prvu je bio samo malo življi ali nikakvih problema.
    A ne jedno dijete je uz uzorno ponašanje bilo i maltretirano ili maltretiralo druge, bilo lošijih socijalnih vještina, anksiozno, depresivno i svašta nešto.
    Znam djecu koja bi dolazila doma i razgovarala s roditeljima da ih se maltretira dok bi razgovor u školi s razrednicom išao u smjeru: Sve je u najboljem redu, nema nikakvih problema. Ko da su ćoravi. Sve naopako.

    Komunikacija roditelj - dijete je po mom mišljenju ključna postavka za krenuti dalje.

    Ako dijete ima probleme u školi a o tome ne govori roditeljima, e to bi me čak više zabrinjavalo.

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •