Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Padanje kose

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Padanje kose

    Sto poduzeti? Kosa mi strasno pada nakon poroda, ali tu su prikovani i problemi sa stitnjacom.
    Sve u svemu pada abnormalno.
    Bas se vidi gubitak.
    Koje suplemente uzeti?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Imam kolegicu koja je nakon drugog poroda bila skoro ćelava... Oporavak je krenuo kad je krenula s dohranom bebe, a do tada je uzimala prirodne nadomjeste koje je smjela.

    Zapamtila sam da je uzimala (pila i ispirala kosu) čaj od koprive, pila matični sok od aronije i preslicu. Za preslicu nisam sigurna da smiješ uz dojenje, ali kopriva i aronija su ok.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još mi je nešto palo na pamet - kvasac u kapsulama, ovo: https://encian.hr/blog/beautylifesty...u-koseg-21023/

    To je dobro i za nokte i kožu. Ja to povremeno uzmem kad mi se pokvari kvaliteta noktiju. Baš bih sad mogla - hvala na podsjećanju...

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aronija nije ok uz dojenje; pronasli smo studije gdje moze utjecati na tlak djeteta.

  5. #5
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    baš je nekidan na šišanju frizerka komentirala padanje kose nakon poroda. Najčešće se žene preporode ako drastično skrate kosu.
    Možda neke masaže vlasišta, neka promjena šampona. ima sad cijelo čudo ovih proizvođača prirodne kozmetike, pa možda da se nekome od njih obratiš. Ja znam jednu koja radi šampone po "mjeri" i pomogla nam je.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    57

    Početno

    Ja sam imala isti problem u istom postporodjajnom periodu, pila sam tablete mertz, one su za jacanje noktiju i kose, koliko se sjecam pomogle su.

  7. #7
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam bila koristila šampon Fitoval i izgledalo mi je da pomaže. Možda bi prestala padati i sama od sebe, ali eto.
    A jedna moja dobra frendica koja je imala višegodišnje probleme s ispadanjem kose je koristila sve šta se ikad igdje proizvelo, i pomogle su joj jedino Vichy ampule (i skraćivanje kose za 15-ak cm).

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Aronija nije ok uz dojenje; pronasli smo studije gdje moze utjecati na tlak djeteta.
    Sorry na offtopicu, koliko dugo? Ja sam malom praktički od početka dohrane u jogurt ubacivala po par kuglica aronije tipa 3 mjeseca dok nisam potrošila pol kile (iz leda)...

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Tri godina od poroda, kosa mi je slaba, uvijek je i bila. Postoji li nešto provjereno, da nije rekla kazala, kaj bi pomoglo bar malo? Ono, priroda me nije nagradila bujnom kosom pa sumnjam da može izrasti folikul gdje ga nije ni bilo.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tri godina od poroda, kosa mi je slaba, uvijek je i bila. Postoji li nešto provjereno, da nije rekla kazala, kaj bi pomoglo bar malo? Ono, priroda me nije nagradila bujnom kosom pa sumnjam da može izrasti folikul gdje ga nije ni bilo.
    Kosa je slaba i ispada u periodu stresa, ne samo od trudnoće i poroda, nego i u drugim traumatičnim situacijama.

    Ono što pomaže kod oporavka bila bi kombinacija vitamina i minerala. Evo iz glave, vitamini C, D, E, beta karoten, željezo i selen. Možda bi se našlo još toga. Uzmi u ljekarni neki kombinirani pripravak.

    Beti3 je negdje spomenula koji preparat je dobivala nakon loma noge za brži oporavak, pa je napisala da joj nokti i kosa nikad nisu bili u boljem stanju, ali ne sjećam se što je točno uzimala i je li bilo na recept zbog dijagnoze ili je sama to morala platiti.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    U tvornici zdrave hrane ima jedna linija za takvu kodu Fidji tako nešto,ja sam koristila samo šampon

  12. #12
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Isprobavala sam razne tinkture i sampone i, zapravo, nista bas ne pomaze. Jedino sam vidjela malo poboljsanje, odnosno smanjeno ispadanje, s The Ordinary serumom za kosu. Ja sam ga tapkala po kriticnim dijelovima tjemena, obrvama i trepavicama. Ispadanje se smanjilo, ali nije da je buknula kosa s tim da je od poroda proslo 8.mjeseci i jos dojim.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Fushi linija za kosu

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Fala svima. Može li biti i do toga što sam pregruba s kosom (kad skidam gumicu, ili češljam i sušim)?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znači sad si dugokosija?
    Može biti od grubosti ,ali to nije glavni razlog
    Probaj bez fena živjeti

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni kosa jače opada sezonski.

    Ono kaj znam je da kopriva jača kosu. I mazanje ricinusovim uljem ( koje se razrihedi nekim drugim da se uopće može razmazat). Samo ne očekuj rezultat prek noći.

    jelena_o ja sam kosu fenom osušila samo nakon bazena. Nikad ga ne koristim, pa ipak mi kosa periodično jako opada

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemam ti ja fen. Ne koristim ga zadnjih 10 g, a ni tad baš nisam.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ok mislila sam da ga koristi,jer je fen najčešći krivac

    E sad kad je mokra kosa probaj počešljati s češljem na mokro još ,i posle razbarušiti i da ak nek se suši

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ok mislila sam da ga koristi,jer je fen najčešći krivac

    E sad kad je mokra kosa probaj počešljati s češljem na mokro još ,i posle razbarušiti i da ak nek se suši

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mislim da je ipak genetika... i moja mater ima rijetko kose.
    Osim kaj sam ja naslijedila očevo čelo... pa je to ekstra dobitna kombinacija.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Probaj taj Fushi mislim da nije loš

  22. #22
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tri godina od poroda, kosa mi je slaba, uvijek je i bila. Postoji li nešto provjereno, da nije rekla kazala, kaj bi pomoglo bar malo? Ono, priroda me nije nagradila bujnom kosom pa sumnjam da može izrasti folikul gdje ga nije ni bilo.
    Kratka frizura. Mislim da jedino to. Moja izgleda pristojno do max duljine pola vrata. Nakon toga očaj.

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kupujem. Dietfarmov kalcij citrat plus D3. Šumeće.
    Nokti čvrsti, duugački, kosa opet skoro do struka (fali manje od 5 cm), nije gušća, ali se ne lomi. Pijem to 2-3 puta tjedno.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kupujem. Dietfarmov kalcij citrat plus D3. Šumeće.
    Nokti čvrsti, duugački, kosa opet skoro do struka (fali manje od 5 cm), nije gušća, ali se ne lomi. Pijem to 2-3 puta tjedno.
    Fala!

  25. #25
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kosa je slaba i ispada u periodu stresa, ne samo od trudnoće i poroda, nego i u drugim traumatičnim situacijama.

    Ono što pomaže kod oporavka bila bi kombinacija vitamina i minerala. Evo iz glave, vitamini C, D, E, beta karoten, željezo i selen. Možda bi se našlo još toga. Uzmi u ljekarni neki kombinirani pripravak.

    Beti3 je negdje spomenula koji preparat je dobivala nakon loma noge za brži oporavak, pa je napisala da joj nokti i kosa nikad nisu bili u boljem stanju, ali ne sjećam se što je točno uzimala i je li bilo na recept zbog dijagnoze ili je sama to morala platiti.
    Pored svega nabrijanih vitamina i minerala, fali i biotin.
    Žuta, hvale neke Bayerove kapsule, mislim da se zovu Priorin.
    Nisam probala pa ne znam, ovo prenosim iz druge ruke.

  26. #26
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Moja frizerka se kune u merz kapsule!

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  27. #27
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ima na fb grupa, nešto poslije Covida, ljudi se žale na gubitak kose nakon prebolovanog covida. Većina ih spominje te Merz kapsule. One imaju u sastavu sve ovo što je Peterlin nabrojala. Spominju i od Ducreya neki šampon protiv ispadanja kose.

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Pored svega nabrijanih vitamina i minerala, fali i biotin.
    Žuta, hvale neke Bayerove kapsule, mislim da se zovu Priorin.
    Nisam probala pa ne znam, ovo prenosim iz druge ruke.
    Da, imaš pravo...

    Ne treba ništa posebno - pivski kvasac je klasičan izvor biotina, a nije ni neka financijska katastrofa: https://www.dm.hr/encian-suhi-pivski...889425575.html

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Lokacija
    Osijek - Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    Pokušaj s Revalid sustavom (serum pogotovo), zatim od dobrih proizvoda:

    - šampon: Vichy energetski crveni šampon
    - dodaci prehrani: Merz Hair kapsule
    - Serumi/tonici: Eucerin dermocapillaire tonik za rast kose, Revalid serum, Minoxidil otopina

    Također sam čula pohvale za mezoterapijske tretmane vlasišta u poliklinikama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •