Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Bol u bubrezima ujutro

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Bol u bubrezima ujutro

    Jucer i danas me budi me bol u bubrezima.
    Jučer je prestala nakon ustajanja, a danas nikako da prestane. Preko pola sata tražim položaj, malo je lakše u sjedećem položaju... popila sam pola litre vode... i dalje boli.


    Iskustva?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pijesak? To imam ja još od studentskih dana i slične simptome... Opet su mi rekli ove godine da imam pijesak (poliklinika Sv.Rok - uzv abdomena u okviru sistematskog pregleda). Nemam nekih smetnji, osim što me tako zna zaboljeti ujutro, nakon radnog dana i nakon duge vožnje. Kad promijenim položaj, obično se to presloži, pa prestane.

    Pomaže urološki čaj ili brusnica, ali to se ne smije piti zajedno jer međusobno poništava efekte.

    Bol u tom dijelu još može biti od dugotrajnog sjedenja (govorim iz iskustva) kod čega meni pomažu vježbe istezanja. Znaš sve iz joge, pa isprobaj što ti odgovara - kobra, pas prema dolje, mali most, bočne torzije...samo da je blago i postepeno, bez naglih pokreta.

    Ja imam graničnu uričnu kiselinu (to je uzrok gihta) a ista stvar smeta i bubrezima - ne da mi se sad puno po internetu tražiti, ali razina oksalata je problem. Pomaže prilagodba prehrane (mliječno - zelena). Imam negdje te upute, ali ne bih htjela puno mahati time, jer to nije jedini uzrok boli u bubrezima. Može biti svašta - upalni proces, posljedica one trzajne ozljede koju si imala....vjerojatno i neki drugi uzroci. Mene je znalo to boljeti i u mladosti, refleksno, jer imam fiksiranu retrofleksiju maternice. Starost ne donosi samo probleme, nego i neke dobrobiti - riješila sam se toga s prestankom menstruacije.

    Eto, ne znam što bih još napisala...nadam se da ćeš se brzo oporaviti, a ako se nastavi - obavi dijagnostiku.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.04.2019. at 07:39

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni pomogne utopliti tu regiju. Najbolji mi je onaj pojas od vune sa lastikom na čičak.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala vam.
    Nakon što sam se nalila vodom uspjela sam naći položaj u kojem sam zaspala u fotelji.
    Baš je jako boljelo.
    I dalje se nalijevam, bol je popustila, ali sam sva nikakva.

    Planiram sistematski, pa ce me ovo samo pogurati.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Da, bol od bubrežnih kamenaca i pijeska zna biti gadna... Probaj uzeti uputnicu da vidiš kad možeš doći na uzv redovnim putem, a ako ne ide - nemoj čekati nego idi privatno obaviti internistički pregled.

  6. #6
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Mojca, nemoj se uopće zezati s time i čekati neke sistematske preglede na koje se možda hoćeš, a možda nećeš odvažiti. Idi liječniku, ne sad nego maloprije!

    MM ima ozbiljne kronične probleme sa bubrezima, pijeskom, kamencem i tu nema samopomoći. Pravac liječniku koji će ti možda ordinirati i infuziju i antibiotik budući da kamenac može izazvati ozbiljna oštećenja i upale. Također, liječnica je MM zadnji put prilikom izmokravanja kamenca prepisala i Rowatinex kapsule. Odmah je naglasila da su to biljne kapsule, ali da dobiva od pacijenata dobre povratne informacije. I zaista su mu olakšale, konzultiraj se s liječnikom.

  7. #7
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A možda imaš upalu bubrega, a ne kamenac, trk doktoru.

  8. #8
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja bih otišla do dr.a ako nije neizdrživa bol. Izvadila krv i urin da se isključi upala.
    Ako jako boli, na hitnu.
    Inače mm ima napade bubrežnih kamenaca svako toliko, do sada mu je uvijek pomogla obilna hidracija i spasmex.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  9. #9
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Mojca, kako je zavrsilo?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •