Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 222 od 222

Tema: Šminkanje,njega tijela i lica, prep.i dekor.kozmetika

  1. #201
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Nije samo do svijetle ili tamne puti, vec i do podtona koze, koji moze biti hladan, topao i neutralan, pa tako dvije osobe svijetle puti mogu imati razlicit podton, pa jednoj neka nijansa stoji odlicno a drugoj grozno.
    Proguglajte, ima nekih self testova kako odrediti svoj podton, te koje nijanse odgovaraju kojem tipu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  2. #202
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo do svijetle ili tamne puti, vec i do podtona koze, koji moze biti hladan, topao i neutralan, pa tako dvije osobe svijetle puti mogu imati razlicit podton, pa jednoj neka nijansa stoji odlicno a drugoj grozno.
    Proguglajte, ima nekih self testova kako odrediti svoj podton, te koje nijanse odgovaraju kojem tipu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Tako je, a puno ovisi i o podtonu ruža.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #203
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni je standardno dobar max factor lipfinity, onaj u dva dijela, i dugo se drzi. Taman prije corone se pocastila s ovim, jako dugo ga zeljela a sad jadan stoji, zbog maske ga ni ne stavljam, jedino za setnju po kvartu

  4. #204
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ja nekad stavim ruž dok sam doma, zbog sebe. Ivana, nemoj da stoji. Isto im ističe rok, a covid neće otić još dugo. Našminkaj se za po doma, za svoj gušt.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Lokacija
    Osijek - Beograd
    Postovi
    7

    Početno

    Nekad se šminkam nekad ne. Zadovoljna sam od dekorative sa:

    1. Puder - MaxFactor Facefinity 3in1 puder u nijansi golden beige
    2. Maskara - MAC Mascara Stack Micro Black - Maskara za volumen i duljinu trepavica i Lancome Hypnose te Monsieur Big maskara
    3. Sjenila i palete za oči: Anastasia Beverly Hills Soft glam palette

    4. Olovka za obrve: povoljna varijanta (Essence Blonde eyebrow pen), srednja drogerijska varijanta (L'Oreal Paris Brow Artist Micro Tattoo olovka za obrve), HE (Bobbi brown brow pencil)
    5. Ruževi za usne: Tekući (Maybelline matte stay ink lip), Bourjois vinyl lip, MAC matte lipstick, Dior rogue satin lipstick
    6. Rumenila: MD Perricone blush, L'oreal blush

    7. Bronzeri: Catrice i MD perricone bronzer
    8. Kapi za samotamnjenje lica: Clarins Self Tan Addition Concentré Éclat Visage - Serum za samotamnjenje
    9. Lak za nokte: Essence gel colour lakovi (nijanse: 16, 42, 04, 43, 30, 10, 32, 36, 48, 27, 40)
    10. Highlighteri: theBalm mary-lou manizer highlighteri, Loreal glow drops highlighteri

    Gelovi za tuširanje: Nivea creme smooth, Nivea baby shower gel / bath, Afrodita vanilla
    Hidratacija tijela: Neutrogena hydro boost sprej, LRP lipikar

    Stopala: Scholl K+ krema za pete, piling maska u vrećici - Parasoftin

  6. #206
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Podizem malo temu iz naftalina...
    Cute trebala bih nekakvo ciscenje lica, osvjezenjenikad nisam bila kod kozmeticarke na slicnim tretmanima osim depilacijama.

    Malo sam googlala ima toliko toga i nemam pojma sto meni treba i gdje naci ok salon.
    Dakle ne trebaju mi nikakva zatezanja, kemije i paketi od 10 dolazaka...

    Inate kakvu preporuku za Zagreb?

    Hvala

  7. #207
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Salon Arnika na Laništu. Vlasnica Ivana je odlična. Ona je nekada godinama radila kod Žane, a sad ima svoj salon.
    Skupli su i čeka se termin, ali uistinu vrijedi.
    I drže kozmetiku Biologique recherche koja jedina pomaže kod raznih nepravilnosti, a i kći i ja smo probale svašta što se nudi na tržištu i zaključile da jedino ovo djeluje.

  8. #208
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Imam prirodno tamno smeđu,gotovo crnu kosu. Što se vama koje ste tamnokose pokazalo kao najbolje rješenje za pokrivanje sijedih? Trenutno bojam samo izrast,ali već za 10 dana se vide sijede. Probala sam tanje pramenove svjetlije,ali to mi se nikako nije svidjelo jer se baš nekako isticao kontrast tamno svijetlo. Planiram kod frizera pa razmišljam što bih mogla pokušati...

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam odustala, sad sam šarena, tj imam prirodne pramenove. Bilo koja druga metoda za mene nije bila upotrebljiva, izrast vidlijv u roku 2 tjedna.

    Kolegica se sama farba u dosta svjetliju boju. Prirodno je bila kestenjasta, a sad se farba u boju lješnjaka, pa se izrast manje vidi

  10. #210
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Imam prirodno tamno smeđu,gotovo crnu kosu. Što se vama koje ste tamnokose pokazalo kao najbolje rješenje za pokrivanje sijedih? Trenutno bojam samo izrast,ali već za 10 dana se vide sijede. Probala sam tanje pramenove svjetlije,ali to mi se nikako nije svidjelo jer se baš nekako isticao kontrast tamno svijetlo. Planiram kod frizera pa razmišljam što bih mogla pokušati...
    ništa
    redovito farbanje izrasta (kod mene je to 2 do max 3 tjedna)
    kad je cijela kosa svjetlija, ipak je kontrast manji nego kod skroz tamnokosih
    meni su pramenovi opcija, napravim ih 2x godišnje

    postoje i farbe u spreju koje su za hitnu pomoć, za izrast, ako se baš ne možeš ofarbati taj čas (i to koristim). Ta farba se naravno ispere s prvim pranjem kose

  11. #211
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ne znam tko je Žana

    Tanči

    Na koji tretman si išla što si radila?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 21.01.2024. at 20:53

  12. #212
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

  13. #213
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ništa
    redovito farbanje izrasta (kod mene je to 2 do max 3 tjedna)
    kad je cijela kosa svjetlija, ipak je kontrast manji nego kod skroz tamnokosih
    meni su pramenovi opcija, napravim ih 2x godišnje

    postoje i farbe u spreju koje su za hitnu pomoć, za izrast, ako se baš ne možeš ofarbati taj čas (i to koristim). Ta farba se naravno ispere s prvim pranjem kose
    Tak je i kod mene... Dok se samo sjetim - kad sam bila mlađa, farbala sam si sijede pramenove još u studentskim danima, a sad me majka priroda farba svaki dan sve jače.

    Meni nije problem nedostatak boje, pomirila sam se sa sijedom glavom. Više me brine prorjeđivanje kose, a to je još jedan razlog zbog kojeg sam odustala od farbe. Na čelu sa strane baš mi se jako vidi, iznad vanjskih krajeva obrva. Moram si nabaviti ovo ili nešto slično: https://www.calivita.hr/products/beauty-formula
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.01.2024. at 10:29

  14. #214
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ništa
    redovito farbanje izrasta (kod mene je to 2 do max 3 tjedna)
    kad je cijela kosa svjetlija, ipak je kontrast manji nego kod skroz tamnokosih
    meni su pramenovi opcija, napravim ih 2x godišnje

    postoje i farbe u spreju koje su za hitnu pomoć, za izrast, ako se baš ne možeš ofarbati taj čas (i to koristim). Ta farba se naravno ispere s prvim pranjem kose
    Ma i ja bih trebala svaka 2 do 3 tjedna, ali to se meni uvijek oduži na 2 mjeseca i onda imam osjećaj da stalno hodam sijeda. Mislim da ću pokušati opet pramenove,ali možda malo deblje, najviše imam oko čela. I ja kužim koliko se na svjetlokosijima manje uočavaju sijede,ali ako odem na nešto puno svjetlije od prirodne,bojim se da će to samo trebati još više održavati...

  15. #215
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Ma i ja bih trebala svaka 2 do 3 tjedna, ali to se meni uvijek oduži na 2 mjeseca i onda imam osjećaj da stalno hodam sijeda. Mislim da ću pokušati opet pramenove,ali možda malo deblje, najviše imam oko čela. I ja kužim koliko se na svjetlokosijima manje uočavaju sijede,ali ako odem na nešto puno svjetlije od prirodne,bojim se da će to samo trebati još više održavati...
    Zenii, ja sam si sama počela farbat izrast u koroni jer nije bilo druge mogućnosti i bome evo sam nastavila i sada.
    Nemam vremena ići svaka 3 tjedna do frizera, a sad je to postao i znatan financijski izdatak.

    Tako da kupim kvalitetniju farbu i sama sebi ofarbam izrast.

    A kod frizera ulovit termin je isto lutrija, mogla bih čim se ofarbam zakazat sljedeći termin.

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Da zanimljivo koliko u naselju ima frizera,kozmetičarka.... I ni kod jednog ne možeš doći s ceste na tretman

  17. #217
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da zanimljivo koliko u naselju ima frizera,kozmetičarka.... I ni kod jednog ne možeš doći s ceste na tretman
    More ih je, al svi dupkom puni.

  18. #218
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam tko je Žana

    Tanči

    Na koji tretman si išla što si radila?
    Čišćenje lica i skidanje pigmentacijskih mrlja.
    Kći na čišćenje lica i leđa zbog prištića.
    Jako joj se popravila koža otkad redovno ide na čišćenje.
    Pregled u Arnici je besplatan pa odeš i vidiš kaj će ti reći.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #219
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Imam prirodno tamno smeđu,gotovo crnu kosu. Što se vama koje ste tamnokose pokazalo kao najbolje rješenje za pokrivanje sijedih? Trenutno bojam samo izrast,ali već za 10 dana se vide sijede. Probala sam tanje pramenove svjetlije,ali to mi se nikako nije svidjelo jer se baš nekako isticao kontrast tamno svijetlo. Planiram kod frizera pa razmišljam što bih mogla pokušati...
    I ja sam bila gotovo crna i isti problem s izrastom sam imala.
    Sad sam plava sa sivkasto-smeđim tonom. Dvije godine mi je frizerka stavljala pramenove dok nije polako došla do ove boje.
    Farbam izrast jednom mjesečno kod frizerke i to mi uzme dva sata i platim 16€ sa napojnicom dam 20€. Stavi mi masku i počupa obrve u toj cijeni. Ja sam prezadovoljna i bojom i uslugom.
    Boja je Subrina i ne ispire se.
    Tri tjedna mi je boja super i tek četvrti tjedan se nazire izrast, ali puno manje nego kad sam bila tamnokosa.
    Kći se farba u crveno i isto je jako zadovoljna.
    To je naša kvartovska frizerka kod koje smo 20 godina.
    Za te novce se nikad ne bih sama farbala.
    Imam užasno puno kose i meni nije dosta jedna farba za sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #220
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanči woow kako dobra cijena, za to u Zg platim samo čupanje obrva koncem i farbanje.
    Cijene frizera i farbanje izrasta bolje da ne spominjem, a zakazat termin je tek lutrija.

    Ja idem isključivo kod dva frizera, obojica dupkom puni.

  21. #221
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam bila gotovo crna i isti problem s izrastom sam imala.
    Sad sam plava sa sivkasto-smeđim tonom. Dvije godine mi je frizerka stavljala pramenove dok nije polako došla do ove boje.
    Farbam izrast jednom mjesečno kod frizerke i to mi uzme dva sata i platim 16€ sa napojnicom dam 20€. Stavi mi masku i počupa obrve u toj cijeni. Ja sam prezadovoljna i bojom i uslugom.
    Boja je Subrina i ne ispire se.
    Tri tjedna mi je boja super i tek četvrti tjedan se nazire izrast, ali puno manje nego kad sam bila tamnokosa.
    Kći se farba u crveno i isto je jako zadovoljna.
    To je naša kvartovska frizerka kod koje smo 20 godina.
    Za te novce se nikad ne bih sama farbala.
    Imam užasno puno kose i meni nije dosta jedna farba za sve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E to me zanima, ipak se na svjetlijoj kosi manje vidi izrast, mislim da ću pokušati u tom pravcu. Inače,kod mene isto griva, imam kose za tri glave..

  22. #222
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči woow kako dobra cijena, za to u Zg platim samo čupanje obrva koncem i farbanje.
    Cijene frizera i farbanje izrasta bolje da ne spominjem, a zakazat termin je tek lutrija.

    Ja idem isključivo kod dva frizera, obojica dupkom puni.
    Ja uvijek mučim muku sa frizerima,nikad nemam nekoga stalnoga. Skupi su,a ja imam užasno gustu kosu koju je teško ošišati i stilizirati.Ako idem na šišanje i farbanje izgubim 4-5 sati, meni je to koma. U zadnje vrijeme idem kod moje stare frizerke kad dođem kod mojih u Slavoniju. Moji čuvaju klince, frizerka odlična, a cijena super. Na farbanje ću sad probati po preporuci kod jedne poznanice u ZG pa ćemo vidjeti.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •