Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: 22 tt dijagnostuciran hidrocefalus i smanjen mali mozak

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    3

    Početno 22 tt dijagnostuciran hidrocefalus i smanjen mali mozak

    Molim mame koje su imale slucan ili isti priblem da se jave sa svojim iskustvom. Mi smo bili prvo zateceni, a sada ne znamo sta da ocekujemo kad se beba rodi. Na zadnjem uzv u 21 tt u nalazu pise izrazeni hidroxefalus, hipoplasticni mali mozak. Ostali organi i grada i anatomija tijela je savrsena. Do sad smo napravili kromosomatsku analizu gdje nije nadena nikakca greska te smo testirali 397 gena zaduzenih za razvoj mozga i isto nema greske. Dakle, uzrok se ne zna, a prognoza je...moze biti svasta. Pitali su nas dali zelimo prekinuti trudnocu, sto sam odbila. Vjerojatno ce raditi punkciju likvora jos dok je beba u stomaku da se smanji pritisak. Rekli su da racunamo da ce vjerojatno biti potrebna ugradnja santa kad se rodi. Za dva tj idem na specijalnu magnetnu sa bebom u stomaku da vide bolje mozak. Molim vas vasa iskustva...jet lagano sam luda od brige. Jos je 4 mj trudnoce predamnom...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz draga da se javim ako sii joss tuu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Puno bi mi pomoglo ako se koja mama susrela sa proširenjem lateralnih komora u trudnoći. Ja sam sad 28tt. Znam da se tolerira do 10 mm a kod moje bebe je izmjereno 11 mm. Sve ostale mjere su uredne, trudnoća uredna.
    Jako me strah, samo plaćem. Rečeno mi je da treba vidjeti kako će se mozak razvijat. Kontrola tek za 2 tjedna.
    Čekam nalaze TORCH a.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •