Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Kako prebaciti postove na novu temu?

  1. #1
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno Kako prebaciti postove na novu temu?

    Kako s jedne otvorene teme prebaciti postove na drugu temu (nisam jos otvorila), nekako mi se cini da bi to mogao samo admin?

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    tako je. reci sto zelis gdje pa cemo prebacivati ako je OK

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a evo već danima molimo nekoga od moderatora da na temi o vegetarijanstvu izvadi postove o rodno neutralnom odgoju i izražavanju

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Budem kad dodem do racunala.

  5. #5
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a evo već danima molimo nekoga od moderatora da na temi o vegetarijanstvu izvadi postove o rodno neutralnom odgoju i izražavanju
    Je, otvorila sam temu na Filozofiji, pa kad vam bude izvedivo... puno fala!

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a evo već danima molimo nekoga od moderatora da na temi o vegetarijanstvu izvadi postove o rodno neutralnom odgoju i izražavanju
    jutros sam se iznenadila kakve veze imaju vegeterijanci s probelmima odgoja i izrazavanja.
    evo sad cu pogledati

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo mislim da sam uspjjela bez a citam sve

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno



    obrisala sam sve
    prebacila sam neki post koji mi nije pasao i obraisal sve. sad u jednom tabu imam zadnju stranicu topika i ne znam kako vratiti.
    pisat cu sdministratoru ako je moze izvuci na svijetlo dana. ako ne. zao mi je.

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Što god činila, ne zatvaraj zadnju stranicu u zadnjem tabu

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Jadranka; prvotno napisa
    Isto tako ne vidim da se (na ovoj temi) netko boji budjenja u transrodnom svijetu. Otkud to? Vec se samo ukazuje na neke druge poglede.

    Sto se tice drage publike, kao sto rekoh,nije ta fraza problem sama po sebi nego upute da sva komunikacija bude takva u nastojanju. A meni je zaista svejedno tko je sto, mene zanima sto ima za reci.

    A i ja poznajem transrodnu osobu (doduse ne iz Hrvatske) i dobra mi je prijateljica.
    Citiraj seni; prvotno napisa
    Jadranka, oprosti ako zvučim nabrijani, zaista nije osobno.
    Mislim da razumijem sto želiš reći, ali nisam baš sigurna da je ono što kažeš o provociranju negativnih osjećaja kroz formaliziranje neke neutralne forme obraćanja, baš uzročno posljedično.

    meni se čini da je to samo izgovor, kako bi se opravdala negativna percepcija koja već postoji.

    ti i kli kli ste imali jedno interesantno pitanje o ljevici i njenim temama... to mi se već neko vrijeme vrti pi glavi, ali mi treba vremena da to suvislo sročim.
    Citiraj seni; prvotno napisa
    veza je dakle ta što se ljudi koji se bar 99% svog vremena slobodno izražavaju kao žene/muškarci, očevi/majke nađu potencijalno uvrijeđeni što se na jednoj konferenciji moraju nazivati osobom/ predavačem (što isto jesu i za taj kontekst je relevantno) a poanta toga je da se uključe, odnosno ne isključe ljudi koji su inače stalno isključeni

    Evo ovo mi je baš dobro rečeno.
    Citiraj *mamica*; prvotno napisa
    Seni, meni je nevjerojatno da nisi nikada cula za zagovaranje "gender neutral" komunikacije (kanadska vlada Justina Trudeaua npr.?) koja ide u tom smjeru da je obracanje sugovorniku kao muskarcu ili zeni potencijalno uvredljivo?

    Pogresno si pretpostavila motive mog pisanja, meni ni iz dzepa ni u dzep ako se, stajaznam, opcije spola izbace iz formulara, jedna kucica manje za upisati. Imala sam priliku povrsno upoznati i par transrodnih osoba - not my cup of tea, ali njihova stvar, nije nesto sto me dotice u smislu da me potice na nekakav akt mrznje niti bih ikada svom djetetu dopustila da se tako odnosi prema njima.

    Naprosto, Konfuzija je odvela temu u ovom smjeru i pisemo generalno o njoj, i da, moj je dojam da je se otislo predaleko u toj sveopcoj uvredljivosti i politickoj (pre)korektnosti. A ti slobodno nacmi temu o svemu onome sto smatras da je mnogo vaznije u ovom trenutku (a ja se slazem s tobom da jeste).
    Citiraj Nanoibeba; prvotno napisa
    Kako misliš njihova stvar? Pa nije to njihov izbor. Takvi su se rodili
    Citiraj sirius; prvotno napisa
    Ja isto ne kuzim.
    Pa nisu ljudi birali da budu trasrodni. To je dijagnoza koju imas izbora " lijeciti".
    Citiraj *mamica*; prvotno napisa
    Seni je ovo pitala pa sam odgovorila.Napravih i edit, ali isteklo mi vrijeme. Htjela sam dodatno pojasniti - transrodnost nije nesto sto mi je blisko, poznato, sa cime sam odrasla (sigurno bi bilo drukcije da sam odrasla u nekom velikom gradu na Zapadu). Ali to nije razlog da me njihova pojava potice na mrznju ili nasilno ponasanje.
    Citiraj sirius; prvotno napisa
    Tokom zivota i odrastanja se nisam srela sa transrodnosti osobno.
    I onda nedavno krenula sam se baviti novim hobijem i upoznala sam neke nove ljude. I tako sam jednom u setnji srela svoju novu poznanicu sa kojom sam postala prilicno bliska. Predstavila mi je svoje dijete kao kcer dok je glas u meni govorio -to je decko. Nista izvana nije potvrdivalo tu moju teoriju. Kosa je bila kratka, odjeca sportska i upoznavanje kratko.
    Drugi dan smo otisle na kavu i tada mi je ispricala da je njezina kcer u procesu promjene spola ( zapravo su tek krenuli na savjetovanja).
    Nasmjesila sam se i rekla da sam znala. I da mi je prva misao bila da rijec " kcer" bila neprirodna jer sam osjetila da ispred mene stoji -decko. Ona je bila tako sretna, rekla je da ce odmah djetetu javiti da sam to rekla.
    Ona se i danas bori oslovljavati dijete sa " sin" iako je proslo dvije godine od kad su u postupku. Ali to je razumljivo. Ja sam se u oslovljavanju odmah prebacila na neutral, a u zadnje vrijeme oslovljavam joj dijete sa "sin" iako se ona jos uvijek bori s tim.
    Citiraj *mamica*; prvotno napisa
    Sirius, ja sam upoznala jednog djecaka na pragu pubertera za kojeg mi je unutarnji glas rekao "gay" (je li korektno "pretpostavljati"? ). Pretpostavila sam to na temelju izrazite feminiziranosti u glasu, pokretima, ponasanju, jednostavno mi je sve na njemu "vristalo". No ne vjerujem da ce imati sudbinu djeteta tvoje poznanice...
    Citiraj sirius; prvotno napisa
    Mamice, ja sam isla u osnovnu skolu sa deckom koji je homoseksualac. Imala sam 11 godina kad sam se pocela druziti s njim i vec tada sam osjecala da je drugaciji.
    Znaci godinama prije nego je on otkrio da je homoseksualac.

    Sto se tice moje poznanice i njezinog djeteta, bilo bi zapravo svima puno jednostavnije da je dijete jednostavno - lezba, a ne transrodna osoba. Puno jednostavnije.
    Citiraj Riri92; prvotno napisa
    Ja imam bliskog prijatelja koji je gej, ali nisam to nikad sama pretpostavila, iznenadila sam se kad mi je rekao. Kod njega nema nikakve feminiziranosti, on sam često izjavi da ga nervira to preseravanje. Meni ta feminiziranost u pokretu i ponašanju bude simpatična.

    Kroz život sam upoznala više gejeva nego lezbijki. Jedna lezba mi je čim smo se upoznale, onako sva vidno iznervirana rekla da se nikad ne bi mogla družiti sa mnom jer sam joj pretipično ženskasta. Na to sam joj odgovorila da nije bitno jer ionako nisam otvorila natječaj za najbolju prijateljicu i to je bio kraj našeg kratkog poznanstva.

    Transrodnu osobu sam upoznala jednom prilikom u nekom noćnom klubu u Barceloni, ali ne znam jel išla iz muškarca u ženu ili obrnuto jer je imala obilježja i jednog i drugog.
    Rodno neutralnu osobu nisam nikad upoznala. Htjela bih, jer me zanima kako uopće odlučiš da nemaš rod, ali svejedno je jer ionako to ne bih nikad pitala.

    Slažem se sa Sirius, i ja mislim da je lakše biti homoseksualna osoba nego transrodna osoba.

    Citiraj kli_kli; prvotno napisa
    Ja srecem mnogo transgender osoba na faksu, jer je san francisco, a jos vise njegov state university, utociste za takve. iskreno, meni prijaju. Osecam se ok na margini, pa i rodnoj. muzika koju slusam je isto takvo utociste marginalaca, s velikim klasterom trans osoba. imam cak jednu 'drugaricu iz voza,' male-to-female. znamo se samo iz voza, ali se svaki put lepo ispricamo. ja vodim dete sa sobom, a ona zeli da bude mama.
    s druge strane, muzevljeva i moja profesija nas cesto odvuku u neke druge teme, pa cesto ispada da smo 'konzervativni.' znamo da nismo jedini ovakvi, postoji ceo pokret, i cesto takvi kazu da su po socijalnim pitanjima 'left of bernie.'
    Rodno neutralnu ne znam licno, ali zna muz. Jako je uticajna, prebogata, ima dete, ima muza, ali kaze da nije ni musko ni zensko. javno se tako izjasnila u medijima.
    Citiraj Kaae; prvotno napisa
    Ja ponajem jednu rodno neutralnu osobu. Nema trenutno partnera (bilo kojeg roda), nosi musko ime, rodjenjem je muskarac i kaze da ce zadrzati obiljezja muskrca, ali ne osjeca se ni kao musko, a niti zensko. Prije nekih godinu, dvije, sam na konferenciji o women's leadership vidjela zenu koja me bas razveselila. Na prethodnom poslu sam je vidjala povremeno, zbog prirode posla sam znala da je prilicno niskom imovinskog statusa i bas se vidjelo da joj je zbog toga bilo dodatno otezano prolaziti transgender proces iz muskarca u zenu. Na toj konferenciji je blistala; vjerojatno su se i neke financijske stvari u medjuvremenu bolje poslozile.
    Citiraj Peterlin; prvotno napisa
    Prije 20+ godina upoznala sam uživo isto jednu takvu osobu u tvom sjevernom susjedstvu i grize me savjest do danas što nisam zadržala kontakt (ne samo s tom osobom, nego i s drugima koje sam upoznala u tom periodu života, ali eto, nemam opravdanje... Osoba je bila iznimna i bila mi je vrlo draga, ali sam htjela cijeli taj period života na brzinu ostaviti za sobom.).

    Daljnje čitanje - transrodna osoba Jennifer (ex James) Boylan napisala je ovu knjigu: https://www.amazon.com/Shes-Not-Ther.../dp/0767914295, a ima i na hrvatskom: https://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-961-bez-nje.

    ovo je sa zadnje stranice

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku


    obrisala sam sve
    prebacila sam neki post koji mi nije pasao i obraisal sve. sad u jednom tabu imam zadnju stranicu topika i ne znam kako vratiti.
    pisat cu sdministratoru ako je moze izvuci na svijetlo dana. ako ne. zao mi je.
    ajme majko, rekla sam da cu ja kad dodem do racunala.
    Trebo bi admin to moci izvuci je moderatori nemaju opciju potpunog unistavanja.

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vratite nam temu!!!

  13. #13
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Cemo da pisemo ispocetka?

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Otvorila sam novu sa svim sto sam mogla.
    Jos jednom iskreno mi je zao.

  15. #15
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Otvorila sam novu sa svim sto sam mogla.
    Jos jednom iskreno mi je zao.
    Ma daj, pa nadam se da se nitko ne bi stvarno ljutio zbog izgubljene teme.

  16. #16
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Znate koji je sequel Die Hard-a napravljen za hindu trziste?
    Die hard, come back and die hard again.

    Nije moja fora, al je dobra. I bas lijepo pase.

  17. #17
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Znate koji je sequel Die Hard-a napravljen za hindu trziste?
    Die hard, come back and die hard again.

    Nije moja fora, al je dobra. I bas lijepo pase.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •