Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Njemačka - turistički obilazak i smještaj

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno Njemačka - turistički obilazak i smještaj

    Smjer ZG-Stuttgart
    Što posjetiti, gdje prenoćiti?
    (Munchen i okolicu smo vidjeli i obišli, Ulm isto tako. Prvi cilj na proputovanju su nam auto-muzeji, željezara u Saaru, sommerrodehlbahn u nekom od mjesta...)

    Posebno me zanima noćenje. Za našu obitelj dosta je skupo (cca 1200kn/noć - preko bukinga i sl.), pa ako netko zna neki kamp s mobilnim kućicama u blizini Stuttgarta, prema Strasbourgu, molim prijedlog.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo jedne godine išli u Nizozemsku autom i prenoćili smo u Nurnbergu. Lijep je grad, ima tvrđava i zidine u centru za prošetati. A super nam je bio i smještaj odmah uz same zidine sa svojim parkingom. Imao i obiteljske sobe. Išla je i moja mama s nama ( tj. mi smo ju vozili kod prijatelja ) pa smo uzeli četverokrevetnu. Dva kreveta na kat i bračni. Odličan doručak.
    Ovo je taj hotel https://www.booking.com/hotel/de/b-b...s=1&#hotelTmpl

    A ja sam zapravo htjela u ovaj hostel uz samu tvrđavu na brdu, no nije bilo mjesta
    https://www.booking.com/hotel/de/jug...s=1&#hotelTmpl

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo nedavno bili u Stuttgartu u nekom hostelu (s vlastitom sobom) - cijena je bila oko 100 eura/noc za nas cetvoro (al pp. da je mladji toliko mal da je skoro pa besplatan - svakako nije imao poseban krevet), s ukljucenim doruckom. Ne sjecam se kako se zvao hostel, ali mogu potraziti. Inace ti preporucam da se kad nadjes smjestaj na bookingu, direktno obratis hotelu s upitom za rezervaciju. Cijene mogu biti zamjetno manje. A i booking i slicni sajtovi cesto nisi referentni po pitanju toga koliko je soba slobodno. Bili smo samo dvije noci tamo (isli s nekim turbo jeftinim avio karatama) tako da nismo puno toga obisli, samo centar i zooloski vrt Ali lijep gradic

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Nuremberg je krasan, ali nije na našem pravcu ...

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nas booking baca odmah na dvije sobe jer je troje djece (dva tinejdžera) ... Rijetko koji smještaj ima obiteljske sobe ili da nas stane svih 5 u jednu.
    Nije nama problem što smo u dvije sobe, nego što je cijena odmah dvostruko viša ...
    Mene booking na Kupresu bacao u dvije sobe. A kad sam poslala mail direktno hotelu, uredno su nam dali jednu - i po puno jeftinijoj cijeni. Al da ne bude da je stvar Bosne. Sad smo bili u hotelu u Italiji. Na par mjesta u hotelu su nalijepljene informacije,rezervirajte direktno kod nas (bez posrednika) i dobit cete 10% popusta - tako da ti svakako preporucam da posaljes i mail direktno hotelu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Nas booking baca odmah na dvije sobe jer je troje djece (dva tinejdžera) ... Rijetko koji smještaj ima obiteljske sobe ili da nas stane svih 5 u jednu.
    Nije nama problem što smo u dvije sobe, nego što je cijena odmah dvostruko viša ...

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nuernberg mi se ne čini usput prema Stuttgartu/ Strasbourgu. Vrijeska, oprosti, nisam zapamtila kolika su ti djeca. Idete u cugu do Stuttgarta ili mislite usput prespavati? Pogledaj možda neke Jugendherberge-e. Malo su asketski, ali da se, a imaju puno prostora vani. Ja sam bila u tom dijelu Landshutu u Jugendherbergu, možda asketskiji od prosjeka, ali na lijepom mjestu, blizu neke tvrđave. Ništa senzacionalno. Mi smo kod Chiemseea ostali par noći, ali bez ambicija da nešto super vidimo, nego da uživamo tamo gdje jesmo. U blizini je bio Lindtov outlet
    Ja volim Regensburg, on je isto mrvu van rute. Ne znam koliko ste zasićeni Njemačkim gradićima, jer ih sigurno ima krasnih, ali meni je to sad već sve isto Kao dijete sam išla u Speyer, Heidelberg, Bruchsal, Baden-Baden, tamo sam išla u Europa park. Speyer mi se toliko svidio da sam poželjela na medeni mjesec ići tamo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Speyer mi se toliko svidio da sam poželjela na medeni mjesec ići tamo.
    Speyer bi nam mogao biti na ruti prema Saarbruckenu.
    Tamo ih vodim u željezaru https://www.google.com/search?source...30.HD2eWpbbCj8

    Nemaju pojma šta ih čeka Vratit će se prvim vlakom kući nakon dva dana
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 30.04.2019. at 11:07

  9. #9
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Odite južnom stranom pa od Bodenseea prema Stuttargu, na svakom brdašcu neki dvorac
    a onda još i Europapark!

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Odite južnom stranom pa od Bodenseea prema Stuttargu, na svakom brdašcu neki dvorac
    a onda još i Europapark!
    Ovo je dobar prijedlog!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Razmišljala sam i preko Bodenseea, ali duži je put i onda bismo trebali noćiti negdje.


    To bi možda bilo najbolje isto na Munchen, pa onda dolje na Bodensee? I onda u Freiburg, preko puta je Colmar ...

  12. #12
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Razmišljala sam i preko Bodenseea, ali duži je put i onda bismo trebali noćiti negdje.

    To bi možda bilo najbolje isto na Munchen, pa onda dolje na Bodensee? I onda u Freiburg, preko puta je Colmar ...
    Je, duže je, ali vrijedi Može se i kroz Austriju, Liechtenstein i Švicarsku s donje strane Bodenseea (tako smo mi išli i divno je )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Strasbourg je isto u planu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Hvala Bogu, Europapark ih ne zanima previše!
    Bili su u Legolandu, kod nas u Biogradu se izvozali na roller costeru i o nim čudima po deset puta...
    Europapark 52 eura stariji od 11 godina/dan; dva dana 85 eura ... Disneyland 780 eura dva dana za nas 5...
    Eventualno, ako baš budemo imali vremena i volje Park Asterix za 220 eura/dan/nas 5.

    Nas (čitaj:mene) više zanima nešto što nismo probali: https://www.google.com/search?rlz=1C...iz.u_2Ny3pSwCo

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Bila i na tome, fora je
    u blizini je i Titisee, od tamo su oni zidni satovi s ptičicama, pa ih se može vidjeti na tisuće... Baden-baden je meni isto super gradić za obići, a vrlo blizu je i Strassbourg!

  16. #16
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Rodelbahn smo muž i ja išli negdje kod Linza
    Nije me to oborilo s nogu, ali ne znam, bila sam samo na tom jednom. Više su me se dojmili kolači u mjestašcu

    Za Speyer ti uopće ne mogu reći što me se tako dojmilo. Heidelberg i Baden Baden su chic. Al je BB jedno od skupljih mjesta u Njemačkoj.
    Meni je i Karlsruhe dobar. Imaš tamo svakakvih događanja, ostao mi je ZKM u odličnom sjećanju, a trenutno vidim da imaš cirkus:
    https://www.eventim.de/circus-krone-...538%2411588642

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    S obzirom da smo krenuli iz Zg tek oko 14, spavali smo u Munchenu. Našli za 100 eura jednu peterokrevetnu sobu. Pristojne, jednostavne i čiste sobe.
    Dalje u Stuttgart. Mercedesov muzej,zadržali se više od planiranog.
    Prošli dio Crne šume do Strasbourga. Drugi dannse vratili u Freiburg i somerrodelbahn. Bilo im jenodlično, mene bilo strah i nisam probala.
    Vidjeli Baden-Baden.
    Dio sa željezarom je otpao jer smo se morali prilagoditi pronađenom smještaju u ostalim destinacijama.
    Zelena Crna šuma je prekrasna...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.07.2019. at 01:43

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Lijepo! I mi smo opet jedan đir napravili po Njemačkoj.

    Po Schwarzwaldu sam dosta hodala. Jednom sam 30 km prohodala u jednom danu, malo gore, malo dolje, pa opet... Nisam sigurna da sam uživala cijelo vrijeme, al neću zaboraviti

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Schwarzwald, Alpe, to su mi tihe patnje u proljeće ili ranu jesen ...
    Djeca nisu previše zainteresirana, ali kad-tad će doći moje vrijeme

  20. #20
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mi idemo u Njemacku za onaj listopadski praznik, na produzeni vikend.
    Smjesteni cemo biti u Augsbourgu jer su nam tamo kumovi, spavamo kod njih.
    Sa d skupljam ideje i preporuke sto vidjeti.
    Idemo svi, znaci klinci 7,13,18.
    Plan je otici do Munchena na 1 citav dan, 1 razgledati Ausburg, sto dalje? dachau je relativno blizu, voditi djecu ili ne? Zoo u oba grada i bmw muzej svakako. Deutschdmuseum se isplati?

    Usmjerite me

    I da, idemo autom

  21. #21
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    moja je imala skoro 15 godina kad smo bili u Dachau i dobro je to podnjela. Meni je trebalo duže da dođem sebi... još dugo sam bila tjeskobna i progonilo me sve što smo tamo vidjeli. Ali nije mi žao jer je to dio povijesti i baš čovjeka prodrma koliko smo mi ljudi kao vrsta sposobni raditi takve grozote. Inače, tamo smo vidjeli i razrede djece koji su bili sa svojim nastavnicima, a bili su i mlađi od moje kćeri tada.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Munchen: đir po centru, ZOO i stadion. To su naša tri mjesta. U jednom danu. Na putu prema Munchenu možete stati na Chiemsee i brodom do otoka na kojem je dvorac Ludwiga 2, mala kopija Versaillesa. To nam je bio prekrasan izlet.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 23.08.2019. at 13:50

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    vrijeska,
    Kolegica s posla mi je jako nahvalila Colmar.
    Inače, bili su u Freiburgu locirani.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Colmar je u Francuskoj. I to smo posjetili. Prekrasne alzaške kuće, puno cvijeća, ali i dosta turista.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 23.08.2019. at 17:55

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Legoland? Životinjski park u Münchenu je lijep.

  26. #26
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Zivotinjski park je zoo? To nam je u planu. Legoland ne. Njima to nikako nije napeto

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Zivotinjski park je zoo? To nam je u planu. Legoland ne. Njima to nikako nije napeto
    Da, da, Zoo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •