Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: SAD turistički

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno SAD turistički

    Mene do sada nije privlačila ta ideja (nisam nešto ni dalje zainteresirana, radije bih Australiju da me se pita...) , ali ima kandidata koji bi htjeli putovati preko bare pa da pitam ovdje ima li tko kakvu ideju, je li netko već bio ... Odakle početi, koliko dana, gdje?
    Poznajem neke koji su iznajmili auto na istoku pa se vozili do zapada ... mislim da toliko luda nisam i da to iskustvo ipak ne bih htjela doživjeti ...

  2. #2
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo se vozili od Chicaga do Niagare i natrag (oko jezera Erie), a jednom drugom prilikom smo se vozili i juzno od San Francisca (Big Sur cestom - prekrasno!). Ono sto ti mogu reci u vezi voznje autom SAD-om je da su sve udaljenosti ooooogromne (!)... i da su ti autoputovi meni dosadni i beskrajni. Ako cete ici u SAD preporuam da izaberete neko mjesto u kojem se (samom po sebi) moze puno toga vidjeti i onda eventualno obidjete gradove/parkova/itd na nekoj razumnoj udaljenosti. Predlazem da put tempirate i prema godisnjem dobu. Mi smo recimo bili u San Franciscu u prosincu i bilo je poprilicno toplo. Mogu misliti kako je u toplijim mjesecima.

    Ono sto se meni najvise svidjelo od cijele Sjeverne Amerike (od to malo sto sam vidjela) je svakako British Columbia u Kanadi. Tu bi ti od srca preporucila Vancovuer i Vancouver Island (sa Victoriom, Tofinom, brojnim otocicima, visokim planinama, dugim setnicama uz more, a ugodnom klimom).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku

    Ono sto se meni najvise svidjelo od cijele Sjeverne Amerike (od to malo sto sam vidjela) je svakako British Columbia u Kanadi. Tu bi ti od srca preporucila Vancovuer i Vancouver Island (sa Victoriom, Tofinom, brojnim otocicima, visokim planinama, dugim setnicama uz more, a ugodnom klimom).

    Ovo mi se već više sviđa.
    I ja bih možda prije Kanadu, nego sam SAD
    Možda Quebec, Montreal, pa eventualno New York ...

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Turisticki, San Diego je navodno odlican, pogotovo s djecom. Nisam bila... planirali smo ovo proljece, ali prekasno sam se sjetila i nije mi bas uspjela organizacija putovanja s dvoje djece i dvije autosjedalice, sama samcata. I San Franciso (i okolica) su super jer ima svasta za vidjeti i raditi, a i jedno i drugo se moze javnim prijevozom.

    Mi smo vozili iz Minnesote do Yellowstonea, sto je nekih 16 sati. Putovali smo dva dana, bez djece. Prvi dio puta je bio beskrajno dosadan (polje kukuruza lijevo, polje kukuruza desno...), a druga polovica je bila ok, s obzirom da je ukljucivala Badlands, Mt. Rushmore i jos poneku destinaciju.

    Ja bih svakako turisticki isla u vece gradove, ili neku vecu destinaciju. Ili neki veliki road trip, ako volite voznju. To cu nekad kad djeca malo odrastu i ne tlace svakih pet minuta s are we there yet??

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Što se tiče samog San Franciska, mi smo bili po ljeti tj. na početku ljetnih školskih praznika i nije bilo pretoplo. Južnije dolje u LA odnosno Disneylandu je. Polazna točka nam je bila kod frendova u San Joseu. I da prošli smo i 17 mile drive i big sur . Obišli smo taj dio od SF do LA uz obalu i po unutrašnjosti. A kako su frendovi isto uzeli godišnji bilo smo zajedno i na Havajima na velikom otoku. Prokrstarili smo ga uzduž i poprijeko od crnih plaža, vulkana, botaničkog vrta.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    taj 17 mile drive im dođe kao naša magistrala?

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    U San Franciscu je najtoplije u jesen, zima je blaga i kisna (sezona kise varira, nije uvek na najjace). SF je omanji grad (cca 900 000 st.) u okviru metro rejona od 8mil st. Ima se svasta videti osim San Francisca.
    Prednost zapadne obale je sto, ako volite prirodu, ima ceo dijapazon opcija, ali avionske karte su skuplje, i za celu ameriku je dalje. Na istocnoj obali imate puno americke istorije, gradovi su znatno stariji i moze se svasta po evropski propesaciti (Boston, Filadelfija, New York).
    New Orleans je zanimljiv zbog specificne istorije, i zaista izgleda drugacije.
    Florida opet ima svoje specificnosti i topli okean. Ko voli tropski osecaj + grad i man-made atrakcije, Florida je opcija.
    Gradovi su moja profesija, a zivim u SF Bay Area 7 godina. Ako treba nesto konkretno, pitaj

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Evo ovo sto pise larmama zvuci kao super plan za Kaliforniju + Pacific islands

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Vrijeska, ovisno na koji dio misliš, ovo je većinom nizina
    Posljednje uređivanje od larmama : 29.04.2019. at 17:46

  10. #10
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo isli prosle jeseni, mjesec dana autom po USA. Plan je bio Route66 ali smo totalno zabrijali, isli sve do granice s Meksikom na jugu ( El Paso i bijela pustinja), prosli smo hrpu Nacionalnih parkova i parkova prirode... priroda u USA je predivna, gradovi nisu nas dir pa se u njima nismo bas nesto puno zadrzavali. Od NP smo prosli Grand Canyon, Sekvoja, Death valley, puno manjih, manje razvikanih a isto prekrasnih. Na kraju smo napravili 8000km.
    Kombinirali smo satore i motele, super edinstveno iskustvo. Ove godine na jesen idemo na Floridu, road trip isto.

  11. #11
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    In love, super, bas ste pogodili!

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    In love to bez klinaca?

  13. #13
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    In love, super, bas ste pogodili!
    Meni je USA bas super za putovanja. Nigdje se ne putuje s tolikom lakocom, sve je prilagodjeno putnicima.

    Jelena, s djecom, naravno. Mi smo od onih - kud mi tamo i oni

  14. #14
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A na koliko dugo vi to idete? Ovo što čitam zvuči mi kao da bih morala uzeti par mjeseci neplaćeno pa onda krstariti po Amerikama ...

  15. #15
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A na koliko dugo vi to idete? Ovo što čitam zvuči mi kao da bih morala uzeti par mjeseci neplaćeno pa onda krstariti po Amerikama ...
    Mjesec dana smo bili, pise gore
    Volimo putovanja vise od iceg, svaki slobodni trenutak koristimo da se negdje otisnemo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Daj malo detalja.
    Gdje ste auto iznajmili? Kakav? Koliko ste platili?
    Jeste rezervirali motele prije puta ili usput?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo bili isto mjesec dana

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isli prosle jeseni, mjesec dana autom po USA. Plan je bio Route66 ali smo totalno zabrijali, isli sve do granice s Meksikom na jugu ( El Paso i bijela pustinja), prosli smo hrpu Nacionalnih parkova i parkova prirode... priroda u USA je predivna, gradovi nisu nas dir pa se u njima nismo bas nesto puno zadrzavali. Od NP smo prosli Grand Canyon, Sekvoja, Death valley, puno manjih, manje razvikanih a isto prekrasnih. Na kraju smo napravili 8000km.
    Kombinirali smo satore i motele, super edinstveno iskustvo. Ove godine na jesen idemo na Floridu, road trip isto.
    Zvuči san snova, prekrasno! Ono malo što sam ja od američke prirode vidjela - fasciniralo me.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mene do sada nije privlačila ta ideja (nisam nešto ni dalje zainteresirana, radije bih Australiju da me se pita...) , ali ima kandidata koji bi htjeli putovati preko bare pa da pitam ovdje ima li tko kakvu ideju, je li netko već bio ... Odakle početi, koliko dana, gdje?
    Poznajem neke koji su iznajmili auto na istoku pa se vozili do zapada ... mislim da toliko luda nisam i da to iskustvo ipak ne bih htjela doživjeti ...
    Mi smo bili od San Francisca onim nekim scenic routeom (zaboravila broj) do LA-a i nazad, nekih 9 dana. SF je krasan grad (ima za djecu odličan muzej znanosti, zaboravila sam kako se zove, mislim da je osnivač čovjek koji je sudjelovao u istraživanju atomske bombe), pa jedan Peer (zaboravila kako se zove) s tuljanima, ali mene više dojmila priroda okolo - Sonoma Valley i kuća Jacka Londona, Muir Woods mi je bio predivan - to je sve okolina SF-a. Kako se vrijeme pogoršavalo promijenili smo origigi plan (koji je bio Yosemite, ali mislim da ga ne bi zapravo ni stigli, to je značilo nosat pustu robu - tamo je bio snijeg, u Sonomi vrućina tipa 25+, SF vjetrovito na plus 16), pa smo zaokrenuli (i tu smo se ulovili smijat) prema Santa Barbari na jug jer je tamo bilo bolje vrijeme. Na tom putu me se najviše dojmio Monterey ili jedan prekrasan mali gradić, Carmel (gradonačelnik bio Clint Eastwood). Inače je ta vožnja meni prekransa - kilometri oceana i pješčanih plaža (obožavam pijesak) s jedne strane, a s druge zelenilo ala MS Windows Destkop slika, na tom smo putu još na jednom mjestu uz plažu spavali. Došli smo na kraju do LA-a na jugu, a u Santa Barbari samo prespavali. LA mi j onako, za samo 1 dan, ostavio naporan dojam - 2 h vožnje do centra i onog Hollywood Boulevarda, a i to sve je meni bilo šokantno too much - neki stupovi, kameni slonovi upakirano sa zvijezdama na bulevaru, taj dio mi je bio komedija. Išli s djecom, djeca se super provela, meni je baš ostao dojam prkrasne prirode.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    U Montereyu je i super akvarij.

  21. #21
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Taj akvarijum je zbilja poseban, a i Monterey ima posebnu geografju. U zalivu je ogroman podvodni kanjon, pa posledicno ima veliki biodiverzitet.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuči san snova, prekrasno! Ono malo što sam ja od američke prirode vidjela - fasciniralo me.
    Kolko je cca to love bilo?
    Sator smijes postaviti gdje te volja?

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Daj malo detalja.
    Gdje ste auto iznajmili? Kakav? Koliko ste platili?
    Jeste rezervirali motele prije puta ili usput?
    Letili smo Milano/Chicago - LA/Milano. Oko 400e po osobi. Satore smo nosili svoje, auto smo unaprijed rezervirali, nije skupo ako ga vracas na istom mjestu, mi smo ga vracali na drugom pa nas je zahvatio i one-way-fee. Mislim da je bilo oko 1500usd za mjesec dana sve zajedno. Benza je jeftinija nego kod nas, ovisi od savezne drzave koja je cijena. U Chicagu smo bili kod jedne zene na Couchsurfingu ( super iskustvo), kampirali smo u NP i njihovim areama za rekreaciju, ima i free mjesta gdje se moze bacit sator. Kampiranje je super jeftino u drzavnim kampovima, tipa 15 usd noc za nas 5. Motele nismo rezervirali unaprijed, sve usput. Pogledas cijenu na bookingu, expedii i trazis povoljnije.
    Ulaznicu za NP smo uzeli godisnju, ja sam uzela second hand i platila sam je 35eura ( inace mislim da je 90 usd) i s njom ulazis i sve parkove koji imaju prefix National. Super stvar.
    Kuhali smo sami, imali smo plinski reso, njihova gotova hrana mi nije bas nesto, a restorani su skupi, osim fast foodova. A to se nemoze jesti svaki dan.
    Nama je bilo odlicno, Amerikanci super susretljivi, priroda divna...

    Nemam pojma koliko smo potrosili sve zajedno, nekih 7000-8000e,nije bas jeftino a nije ni strasno, ipak je to mjesec dana na putu s troje djece.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    U Montereyu je i super akvarij.
    Da!

    Jelena.o, love je bilo dosta - 3 avio karte mislim Lufthansa ZG - SF, nikakve posebne prilike u smislu jeftinoće vamo-tamo (suprugova je jedino bila pokrivena jer iskombinirao sa službenim putom), hoteli (neka srednja klasa), išli smo u Sonomi i u Montereyu i u restoran, znači nije bio samo street food, rent-a-car (mislim da to konkretno nije bio neki strava trošak). Davno je bilo pa se ne sjećam točnog iznosa, ali bio je značajan, dobro smo ga osjetili.

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ajme, In love, zvuči predobro

  26. #26
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mi smo prosle godine bili 6 tjedana. obisli familiju i tako dosta usparali na spavanju.
    obisli Niagaru, Eri lake, DC, Pittsburgh i okolicu, Martas Vineyard, Rhode Island, Boston i okolicu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Davno je bilo pa se ne sjećam točnog iznosa, ali bio je značajan, dobro smo ga osjetili.
    Iz moje perspektive, ja bih to mogla jednom u životu sa svom djecom. Već sad im se ne da s nama putovati, pa bih voljela u sljedeće tri-četiri godine to putovanje organizirati. Naravno, uz kredit. Ali, na to i računam. Ne idemo na skijanja pa ćemo, nadam se, novac uložiti u jedno daleko putovanje.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nije tema ali sator vam je neki ultra lagani ? Daj link i vrece ste nosili?
    Nije bilo problema s nosenjem kuhala i plinkke boce ili ste nju uz put kupovali ili punili ako se to moze.se sve to moze u donju prtljagu staviti?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mene muči rent-a-car... Kad čitam uvjete, koje ništa ne razumijem, ispada da bi bilo bolje da kupim auto, pa ga prodam na kraju putovanja

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mene muči rent-a-car... Kad čitam uvjete, koje ništa ne razumijem, ispada da bi bilo bolje da kupim auto, pa ga prodam na kraju putovanja
    ne znam za Ameriku, al evo, za Europu - mene je isto bilo strah rentacara, jer ga nikad nismo koristili, i ovo proljeće, jesmo , prvi put i to se baš pokazalo dobro. Kao pravi paničari, uzeli smo puno osiguranje - a koliko kužim , ljudi najviše kalkuliraju s osiguranjima

    Ako si na fejsu - učlani se u grupu Savjetnik za putovanja - tamo ima stvarno puno ljudi koji putuju po drugim kontinentima, pa ćeš vjerojatno naći kakav savjet

  31. #31
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nasa oprema za kamp nije nista specialno, sve nam je stalo u nekih 20kg. 2 satora, 5 vreca ( onih manjih), samonapihljive podloske, reso smo kupili tamo jer na nas ne pasu njihove bombice... sve to nam je stalo u dva kofera.

    Rentacar je u USA jako razvijen, dodjes, uzmes, vratis, vise komplikacija je u EU. Bitno je da imate dobro osiguranje, tu se ne stedi jer vam kod rentanja rentacar kuca sjedne na kreditnu, manje osiguranje na vise novaca ce vam sjest. A i nedaj boze da se nesto desi. Mi svugdje iznajmljujemo auto, bili smo road trip po Maroku, Omanu, Sicilija,... sve ok iskustva s rentacarom.

    Za USA je bitno da se iznajmi preko EU agencije, cijena je puno niza.

    I za USa je jako bitno dobro putno osiguranje koje ti pokriva i put kuci ako se nesto desi.
    I da, vize, nama je trebala samo za muza, mi ostali imamo slo putovnice. I tu smo dosta ustedili.
    Posljednje uređivanje od In love : 30.04.2019. at 11:59

  32. #32
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mene muči rent-a-car... Kad čitam uvjete, koje ništa ne razumijem, ispada da bi bilo bolje da kupim auto, pa ga prodam na kraju putovanja
    I to se moze. Tako je napravio moj stric, ali za te novce dobijes stariji auto, sta da se pokvari, s djecom... ovako zoves rentacar i dodje drugi auto. Jednostavnije.

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Taj akvarijum je zbilja poseban, a i Monterey ima posebnu geografju. U zalivu je ogroman podvodni kanjon, pa posledicno ima veliki biodiverzitet.

    zbilja zanimljiv zaljev https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...-sata/8802857/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •