Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Panični napad zbog bolesti oka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno Panični napad zbog bolesti oka

    Molim vas pomozite ako je netko ima neki problem kao ja.. Ja sam bila trudna cijela trudnoća je bila u redu sve super osim što mi je żeljezo bilo sniženo, ali u 8 mjesecu sam dobila kao neke bljeskove pred očima koji traju 15 minuta , smeta mi svjetlo, imam svakakve mrlje pred očima sitne točkice i to mi se nastavilo i nakon poroda.. Sve sam zivo obišla doktori tvrde da je sve u redu i da neznaju šta je to.. Ja sam zbog te svoje bolesti postala jako iscrpljena uplašena i imam napade panike
    Ako je netko imao ovakve probleme molim da mi pomogne hvala od srca

  2. #2
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kod kojih si doktora dosad bila? Koliko je prošlo od poroda?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jeste obavili pretrage za autoimune bolesti? Meni to sto opisujete zvuci jako nalik na jednu autoimunu pricu koju sam imala prilike sresti u svojoj okolini. Pocelo je slicno, i jako dugo vremena je proslo do dijagnoze.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste obavili pretrage za autoimune bolesti? Meni to sto opisujete zvuci jako nalik na jednu autoimunu pricu koju sam imala prilike sresti u svojoj okolini. Pocelo je slicno, i jako dugo vremena je proslo do dijagnoze.
    nažalost i mene na to podsjeća.

  5. #5
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Definitivno napravi markere autoimunih bolesti (SLE)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Kod kojih si doktora dosad bila? Koliko je prošlo od poroda?
    Od poroda je prošlo 10 mjeseci..
    Radila sam magnetsku rezonancu. Eeg snimala vratne zile i oftamološki pregled.. Vadila krv i pretraga štitnjača sve u redu.. Jedan doktor mi je dao samo pretpostaviti da to moze biti tiha migrena.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste obavili pretrage za autoimune bolesti? Meni to sto opisujete zvuci jako nalik na jednu autoimunu pricu koju sam imala prilike sresti u svojoj okolini. Pocelo je slicno, i jako dugo vremena je proslo do dijagnoze.
    Nisam to obavila neznam na što točno mislite pod autoimuno bolest o kojoj bolesti se radi? Ja sam obavila magnetsku rezonancu. Eeg. Oftamološki pregled pretrage krvi sve u redu..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno napravi markere autoimunih bolesti (SLE)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala hocu..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno napravi markere autoimunih bolesti (SLE)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pretpostavljam da mislis na multisklerozu i ja sam pomislila da to imam

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aha, znači dosad oftalmolog i neurolog. I opća praksa - štitnjača, željezo, šećer. Tlak?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, znači dosad oftalmolog i neurolog. I opća praksa - štitnjača, željezo, šećer. Tlak?
    Isto provjeravala sve u redu
    Jedino sam u trudnoći imala nisko zeljezo 4 a krece se od 8 do 30 i rezerve zeljeza sam imala 9 samo od 120. Ali sad sam to sve popravila

  12. #12
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Marija lagan prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da mislis na multisklerozu i ja sam pomislila da to imam
    Ne, mislim na lupus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja imam tihu migrenu. Nije mi bas dijagnosticirana ali isla sam na pretrage razne i sve je bilo u redu i samo to preostaje. Probaj uguglati pa vidi dal simptomi odgovaraju ( iako sam protiv guglanja bolesti ali eto, meni je pomoglo da se rijesim napadaja panike. A imam to negdje od puberteta, znaci nekih 20 g.

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, mislim na lupus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo o cemu ja pricam nije bio lupus, ali slicno je. Ja bih obavila krvne pretrage vezane za imunologiju i color dopler krvnih zila.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam tihu migrenu. Nije mi bas dijagnosticirana ali isla sam na pretrage razne i sve je bilo u redu i samo to preostaje. Probaj uguglati pa vidi dal simptomi odgovaraju ( iako sam protiv guglanja bolesti ali eto, meni je pomoglo da se rijesim napadaja panike. A imam to negdje od puberteta, znaci nekih 20 g.

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk
    Da ja sam pomislila da imam tihu migrenu jer jako sliči boles toj.. Koliko često imaš auru to bljeskanje? I kako si riješila napad panike?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam tihu migrenu. Nije mi bas dijagnosticirana ali isla sam na pretrage razne i sve je bilo u redu i samo to preostaje. Probaj uguglati pa vidi dal simptomi odgovaraju ( iako sam protiv guglanja bolesti ali eto, meni je pomoglo da se rijesim napadaja panike. A imam to negdje od puberteta, znaci nekih 20 g.

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk
    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo o cemu ja pricam nije bio lupus, ali slicno je. Ja bih obavila krvne pretrage vezane za imunologiju i color dopler krvnih zila.
    A koja je bolest bila u pitanju? I dali je se izliječila od toga?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tocnu dijagnozu ne znam, jedan oblik vaskulitisa koji je zahvatio krvne zile prema glavi (posljedicno su se javili problemi s vidom i nepodnosenjem svjetla). Bolest se moze drzati pod kontrolom lijekovima, takve bolesti nisu izljecive.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Tocnu dijagnozu ne znam, jedan oblik vaskulitisa koji je zahvatio krvne zile prema glavi (posljedicno su se javili problemi s vidom i nepodnosenjem svjetla). Bolest se moze drzati pod kontrolom lijekovima, takve bolesti nisu izljecive.
    A koliko ta osoba ima godina?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Oboljela je u trudnoci, u ranim 30-tim godinama.

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    To sto neko je u mozda imao isti simptom ko i ti ne znaci da je imao i istu bolest
    Ispitaj sto te doktori traze pa nek oni naprave dijagnozu i plan ljecenja
    Sretno

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam tihu migrenu. Nije mi bas dijagnosticirana ali isla sam na pretrage razne i sve je bilo u redu i samo to preostaje. Probaj uguglati pa vidi dal simptomi odgovaraju ( iako sam protiv guglanja bolesti ali eto, meni je pomoglo da se rijesim napadaja panike. A imam to negdje od puberteta, znaci nekih 20 g.

    Poslano sa mog SM-N920C koristeći Tapatalk
    Ti znači imaš kao ja sam auru bez glavobolje? Piješ li kakve tablete?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To sto neko je u mozda imao isti simptom ko i ti ne znaci da je imao i istu bolest
    Ispitaj sto te doktori traze pa nek oni naprave dijagnozu i plan ljecenja
    Sretno
    Hvala ti

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Oboljela je u trudnoci, u ranim 30-tim godinama.
    Ništa hvala ti nadam se da je ta osoba sad dobro! I valjda ću i ja biti.

  24. #24
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Pa naravno da ne znači da ima istu bolest, ne znači da ima ijednu bolest!
    Ali moje iskustvo (a i martinino) je da se s takvim simptomima osobe znaju mjesecima povlačiti po hitnoj i gubiti dragocjeno vrijeme


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da ne znači da ima istu bolest, ne znači da ima ijednu bolest!
    Ali moje iskustvo (a i martinino) je da se s takvim simptomima osobe znaju mjesecima povlačiti po hitnoj i gubiti dragocjeno vrijeme


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da ja sam gubila dragocjeno vrijeme oni ne znaju što je i onda se i dalje patim i guglam na internetu i trazim koja je bolest u pitanju..

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Marija lagan prvotno napisa Vidi poruku
    Da ja sam gubila dragocjeno vrijeme oni ne znaju što je i onda se i dalje patim i guglam na internetu i trazim koja je bolest u pitanju..
    Ne mora uopće biti nikakva bolest u pitanju. Ja znam imati slične probleme (bljeskovi, titranje, sužavanje vidnog polja u tunelski vid, čak i nesvjestice) u periodima hormonske neravnoteže ili umora. Znalo mi je biti jako loše, još od studentskih dana, ali nikad mi ništa nisu pronašli osim mojih uobičajenih smetnji vida (kratkovidnost, astigmatizam). Bilo mi je tako u početku prve trudnoće, te nakon drugog poroda kad sam imala dvoje male djece i nisam stizala spavati. Jednom sam se onesvijestila u kupaonici i grdno uplašila muža. Poslali su me na Rebro na neurologiju - ništa, sve uredno... ali tada su mi rekli da moram prilagoditi način života, naći vremena za odmor, redovito piti vodu, jesti obroke u isto vrijeme.... Odmor i opuštanje najviše pomaže. Kad su mi djeca malo poodrasla, upisala sam se na jogu i time se bavim već godinama. Pomoglo je. Ne mogu se sjetiti ni jednog inzulta nakon ovog padanja u nesvijest (2002 - tek sam počela raditi nakon drugog porodiljnog).

    Naravno, ne kažem da ne trebaš obaviti dijagnostiku - trebaš, da se ne bi iza tih simptoma skrivalo neko ozbiljnije stanje (željezo, štitnjača...) ali u međuvremenu pomozi sama sebi i vodi računa da "prilagodiš brzinu" i način života trudnoći. Tijelo se treba adaptirati. Sretno!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora uopće biti nikakva bolest u pitanju. Ja znam imati slične probleme (bljeskovi, titranje, sužavanje vidnog polja u tunelski vid, čak i nesvjestice) u periodima hormonske neravnoteže ili umora. Znalo mi je biti jako loše, još od studentskih dana, ali nikad mi ništa nisu pronašli osim mojih uobičajenih smetnji vida (kratkovidnost, astigmatizam). Bilo mi je tako u početku prve trudnoće, te nakon drugog poroda kad sam imala dvoje male djece i nisam stizala spavati. Jednom sam se onesvijestila u kupaonici i grdno uplašila muža. Poslali su me na Rebro na neurologiju - ništa, sve uredno... ali tada su mi rekli da moram prilagoditi način života, naći vremena za odmor, redovito piti vodu, jesti obroke u isto vrijeme.... Odmor i opuštanje najviše pomaže. Kad su mi djeca malo poodrasla, upisala sam se na jogu i time se bavim već godinama. Pomoglo je. Ne mogu se sjetiti ni jednog inzulta nakon ovog padanja u nesvijest (2002 - tek sam počela raditi nakon drugog porodiljnog).

    Naravno, ne kažem da ne trebaš obaviti dijagnostiku - trebaš, da se ne bi iza tih simptoma skrivalo neko ozbiljnije stanje (željezo, štitnjača...) ali u međuvremenu pomozi sama sebi i vodi računa da "prilagodiš brzinu" i način života trudnoći. Tijelo se treba adaptirati. Sretno!
    Hvala vam puno.. I ja sam obavila razne pretrage sve u redu.. Osim što mi je żeljezo bilo jako sniżeno u trudnoći.. I mislim da je to dosta utjecalo na sve... Koliko se vama često dešava to bljeskanje pred očima i koliko dugo traje?

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Marija lagan prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam puno.. I ja sam obavila razne pretrage sve u redu.. Osim što mi je żeljezo bilo jako sniżeno u trudnoći.. I mislim da je to dosta utjecalo na sve... Koliko se vama često dešava to bljeskanje pred očima i koliko dugo traje?
    I ja sam imala problema s tlakom i željezom - dugo vremena bila anemična. Znala sam imati epizode u tramvaju ili vlaku (čim je bilo puno ljudi, gužva, a pogotovo ako sam još bila i gladna) samo bi mi zatitralo ispred očiju. Ako ne bih našla mjesto na zraku i sjela, često bih pala u nesvijest. Nije to dugo trajalo, minutu-dvije, češće u ljetnim mjesecima. Zimi me nije morilo. Obično bi se sve sredilo kad bih prodisala. Znala sam izaći iz tramvaja i sjesti na zemlju, čak i ako bi drugi ljudi buljili, jer to je bio način da ostanem pri svijesti. U trudnoći također, ali tada sam već znala prepoznati simptome unaprijed (drhtavica, bljeskovi pred očima) pa bih sjela i smirila se dok ne bi prošlo. Ako se dobro sjećam, toga je bilo u prvom tromjesečju trudnoće. Dok nisam bila trudna, obično je bilo povezano s menstruacijom, ne obavezno svaki mjesec, nego ako bi se potrefilo više okidača (kombinacija nizak tlak i nisko željezo = takav osjećaj). Potpuno je nestalo kad mi se popravila krvna slika. Sad sam već godinama bez ikakvih simptoma.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam imala problema s tlakom i željezom - dugo vremena bila anemična. Znala sam imati epizode u tramvaju ili vlaku (čim je bilo puno ljudi, gužva, a pogotovo ako sam još bila i gladna) samo bi mi zatitralo ispred očiju. Ako ne bih našla mjesto na zraku i sjela, često bih pala u nesvijest. Nije to dugo trajalo, minutu-dvije, češće u ljetnim mjesecima. Zimi me nije morilo. Obično bi se sve sredilo kad bih prodisala. Znala sam izaći iz tramvaja i sjesti na zemlju, čak i ako bi drugi ljudi buljili, jer to je bio način da ostanem pri svijesti. U trudnoći također, ali tada sam već znala prepoznati simptome unaprijed (drhtavica, bljeskovi pred očima) pa bih sjela i smirila se dok ne bi prošlo. Ako se dobro sjećam, toga je bilo u prvom tromjesečju trudnoće. Dok nisam bila trudna, obično je bilo povezano s menstruacijom, ne obavezno svaki mjesec, nego ako bi se potrefilo više okidača (kombinacija nizak tlak i nisko željezo = takav osjećaj). Potpuno je nestalo kad mi se popravila krvna slika. Sad sam već godinama bez ikakvih simptoma.
    Drago mi je da više nemate bljeskove nadam se da cu i ja biti bolje.. Hvala na savjetima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima. Voljela bih da se obnovi ova tema. Meni su navodno dijagnosticirali tihu migrenu. Glavobolje nemam ali su mi simptomi koje sam ispod navela prisutni 20 mjeseci i to 24 sata dnevno. Jučer sam imala ispad vidnog polja. Znači kada pogledam osobu, vidim jedan dio glave drugi ne. Vid mi se vratio nakon sat vremena. Problemi su mi počeli unazad 20 mjeseci u 8 mjesecu trudnoće. Dešava se to da imam bljeskove, crne fleke, zatim znaju mi se dešavati fleke i u drugim prozirnim bojama najčešće crvena i žuta.
    Smetnje koje imam su: Fotposija, Iluziona palinopsija, plutajuce cestice, bljeskovi, enoptički fenomen plavog polja, vizualni snijeg u maraku. Kad krenem da spavam i zatvorim oči na par minuta i kad otvorim, vidim kapilare na bijeloj podlozi- koji su tamni.
    Iako je prošlo 20 mjeseci meni je ovo sve zastrašujuće. Kao terapiju su mi dali antiepileptike.
    Nalaz mozga je uredan, kao i EEG. krvna slika isto- (da napomenem da mi željezno ne može biti bolje) Na svoju ruku sam radila nalaze za vaskulitis i isti su uredni.
    Zanima me da li je iko uspio riješiti problem bljeskova

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ekice, suosjećam... Jesi li probala neki homeopatski pripravak?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Ekica86 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Voljela bih da se obnovi ova tema. Meni su navodno dijagnosticirali tihu migrenu. Glavobolje nemam ali su mi simptomi koje sam ispod navela prisutni 20 mjeseci i to 24 sata dnevno. Jučer sam imala ispad vidnog polja. Znači kada pogledam osobu, vidim jedan dio glave drugi ne. Vid mi se vratio nakon sat vremena. Problemi su mi počeli unazad 20 mjeseci u 8 mjesecu trudnoće. Dešava se to da imam bljeskove, crne fleke, zatim znaju mi se dešavati fleke i u drugim prozirnim bojama najčešće crvena i žuta.
    Smetnje koje imam su: Fotposija, Iluziona palinopsija, plutajuce cestice, bljeskovi, enoptički fenomen plavog polja, vizualni snijeg u maraku. Kad krenem da spavam i zatvorim oči na par minuta i kad otvorim, vidim kapilare na bijeloj podlozi- koji su tamni.
    Iako je prošlo 20 mjeseci meni je ovo sve zastrašujuće. Kao terapiju su mi dali antiepileptike.
    Nalaz mozga je uredan, kao i EEG. krvna slika isto- (da napomenem da mi željezno ne može biti bolje) Na svoju ruku sam radila nalaze za vaskulitis i isti su uredni.
    Zanima me da li je iko uspio riješiti problem bljeskova
    Jesu li ti pregledali očnu pozadinu?

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Trebalo bi i vidno polje napraviti, očni pregled

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Smetnje vida uslijed tihe migrene moguće su i ako je oftalmoloski nalaz uredan. To je neurološki problem. S druge strane, treba obaviti taj pregled da se otkloni mogućnost problema s ocnom pozadinom.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ekica, po meni, ako su migrene, drži se neurologa i nastoj se smiriti jer je vjerojatno i stres triger. Imaš sada baš specijaliste za liječenje migrene u ZG. Migrene postaju manje učestale starenjem. Pomažu li ti antiepileptici ili su stvarno simptomi svaki sat u danu, 20 mjeseci non-stop?

    Moja sestra je vidjela žarnu nit, nije imala pojma da je to migrena, mislila je ablacija retine, dok je nije neki neurolog smirio i objasnio da je to migrena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •