Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 109 od 109

Tema: 67 je previše

  1. #101
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A vjerojatno je onaj na višem položaju dobio i veći stan. Doduše i zadnji NKV je isto mogao doći do društvenog stana ako je radio u poduzeću koje je radnicima osiguravalo stanove. Nisam više ziher je li se moralo biti u partiji da dobiješ stan.
    Trebalo se je biti, zato mi nismo imali pravo a firma je onda bila među top 10.

  2. #102
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje je retoričko
    više komentar na izjavu da nije bilo razlike u lopinama onda i sada
    A, skužaj.

  3. #103
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo se je biti, zato mi nismo imali pravo a firma je onda bila među top 10.
    nije

  4. #104
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo se je biti, zato mi nismo imali pravo a firma je onda bila među top 10.
    Nije se trebalo.
    Moj stari ima uokvireno crno na bijelo kako su ga odbili za neko školovanje na trošak firme jer nije bio u partiji. Al stan je dobio. I poslije ga otkupio.

  5. #105
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nije se trebalo.
    Moj stari ima uokvireno crno na bijelo kako su ga odbili za neko školovanje na trošak firme jer nije bio u partiji. Al stan je dobio. I poslije ga otkupio.
    A gle, u maminoj firmi nisi mogao dobiti. Samo ako si bio podoban.

  6. #106
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je ali ti si u penziji
    prisilno prijevremenoj.

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na temu, nije problem možemo li raditi sa 67 nego to što ćemo završiti u prisilnim prijevremenim mirovinama, kao što kaže sorciere.

  8. #108
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam tko je napisao da u ex-državi nije bilo privatnog vlasništva ili da su samo “funkcioneri” bili u prilici se obogatiti - to jednostavno nije istina. Bilo je dosta obrtnika koji su itekako dobro zarađivali (bez partije naravno) samo što su radili u državi gdje nije bilo da možeš imati radnika i godinama ne plaćati mu doprinose, ili odraditi posao pa da ti ne plate itd. I imali zaposlene, vikendice, mercedese, putovanja,... samo što prosječni Hrvat, tad i sad, više voli sigurnu plaćicu nego poduzetničke vode.

    No ontopic stanova, moji su imali svoju kuću, koja im je srušena da se napravi par stambenih nebodera, a za uzvrat su nešto simbolično isplaćeni ali su dobili i stanarsko pravo na dva stana. Ova država im je onda “velikodušno” ponudila da ih otplate, u doba kad je moja mama imala “čak” 100DEM mjesečne plaće...

    Uglavnom, kako stvari stoje (a već sam pisala) djeci ću svakako savjetovati da odu odavde čim završe školovanje. Bar neće ove “povlaštene” financirati ko što ih ja financiram, niti državni aparat - to mi je utjeha. Što se mirovine tiče, kako će bit za skupljanje po kontejnerima, a konkurencija će biti velika, plan je prodati ovu kuću koju smo nedavno kupili da imamo gdje bit dok djeca odrastu, dok još ima kupaca, pa živjeti od toga, od mirovine se po svemu sudeći živjeti neće moći... bar ne dostojanstveno,.

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Na temu, nije problem možemo li raditi sa 67 nego to što ćemo završiti u prisilnim prijevremenim mirovinama, kao što kaže sorciere.
    X. Pa s Konzumom i Liedlom "na more", i na toj crkavici će opet država jahat za sve te tajnice od pročelnika od ureda od župnog dvora.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •