Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Bradavica ispod nokta (ruka) - NIKAKO SE RIJEŠITI!

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Bradavica ispod nokta (ruka) - NIKAKO SE RIJEŠITI!

    Kćer (10g.) ima ispod nokta na srednjem prstu na ruci bradavicu. Zapravo ta bradavica ne izgleda kao klasična bradavica, već kao zadebljana koža.
    Već godinu dana hodočastimo u Klaićevu na krioterapiju, u kombinaciji s Verumalom. Nikakvog pomaka. Kaže dermatolog u Klaićevoj da druge terapije nema, osim krio...

    Danas sam nazvala valjda 20 privatnih dermatologa koji rade laserom ili nekim sličnim novijim metodama, nitko ne radi s djecom. Odnosno, oni koji rade, rade isto samo krioterapiju.

    Kćer se srami te bradavice jer se nokat malo izdeformirao, stalno trga tu kožu i skriva prst!

    Ne razumijem da je u 21. stoljeću tako teško maknuti bradavicu???!!!

    Ako je netko imao slično iskustvo, molim savjet/preporuku gdje i kome se obratiti! Hvala!
    Posljednje uređivanje od kudri : 30.05.2019. at 16:49

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ja sam svom sinu rjesila bradavicu uz nokat Acetocaustinom, krioterapija mu isto nije pomogla...

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Probaj sa propolisom. Mojoj je pomoglo. Jedino pazi da ne ide okolo jer oboja i iziritira kožu.

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Probaj acetopen. Ako možeš baš samo bradavicu namazati, da ne ostetis nokat. Mojoj je super djelovalo, u samo 2 mazanja, bila je baš tvrda i smetala ju je jer je bila na stopalu.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mi imamo dobra iskustva s kapima rosopasa (Suban) - ovo: https://www.suban.hr/trgovina/biljne...pi-30ml-suban/ ali trajalo je mjesec dana i dulje dok se bradavica nije osušila i odljuštila.

    Ali možda je bolje probati s tim acetopenom - rezultati će biti brži. Moj brat je koristio Wartner, ali mislim da je to slična stvar.

  6. #6
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Rosopasa, wartner - isprobano. Nikakvog rezultata. Acetocaustin nismo, ali mislim da je to isto što i Verumal.
    Više me zanimalo kirurško ili lasersko odstranjivanje. Dakle, to nije klasična bradavica, već je teško dostupna i samim time se teže tretira...

    U pon idem kod jednog kirurga privatno, vidjet ćemo što kaže...

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi sad isto riješavamo J bradavicu na dlanu i to veliku.. krioterapijom.
    Ja sam kao dijete imala problem... stalno su se vraćale...najuspješnija metoda je bila kad su mi ih kao s malom kutljačom iskopali van... tad sam imala cca 13g...lokalna anestezija, ambulantno.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    I nama je pomogao rosopas.

    Kudri koliko ste dugo tretirali rosopasom?

  9. #9
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ma koliko je trebalo, i duže. Problem je što je ispod nokta djelomično i ne može se doći do tog dijela. Krajnji korak je odstranjivanje nokta, kaže dr. Ali i ovako nema smisla jer se jako srami tog prsta i stalno ga skriva...

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Pa da onda bolje odstranit nokat, riješit bradavicu, a nokat će već narast.
    Očito joj ta bradavica stvara poveću neugodu, ne trebaju djetetu još kompleksi zbog toga.

    Samo vi to riješite, al probaj da joj bude manje traumatično i što bezbolnije, ja bih išla istim putem kao ti-privatno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •