Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Inseminacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    1

    Početno Inseminacija

    Koliko je uspjesan postupak inseminacije kad jd sve uredu kod oba partnera ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Munira drndić prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je uspjesan postupak inseminacije kad jd sve uredu kod oba partnera ?
    Mislim da je uspješnost jako mala, mi nismo bili na tome, mozda ti se javi netko tko je uspio tim postupkom doci do bebe ja ne znam nikoga.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Mislim da doktori niti ne preporučaju inseminaciju ako vide neki problem. Možeš potražiti tablice uspješnosti na netu, konkretno znam da poliklinika betaplus objavljuje rezultate uspješnosti svih svojih postupaka.

  4. #4
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nama je uspio 4 aih,samo što kod nas nije bilo sve u redu.Ako je idiopatska neplodnost u pitanju(kad je sve u redu,a trudnoće nema duže vremena),onda stvarno ne znam.
    Doktori preporučuju inseminaciju i kada je sve u redu kod oba partnera,a trudnoća se ne ostvaruje.Ako ne ide (3 puta),prelazi se na neki drugi način oplodnje.

  5. #5
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ako je zaista sve u redu, onda nema ni potrebe ici na inseminaciju nego se trudnoca moze ostvariti konvencionalnim putem.
    Postoje parametri u kojim slucajevima se ide na inseminaciju, mislim da je to kod nesto smanjene pokretljivosti, takodjer se mogu pronaci i statistike uspjesnosti. Ali ako je idiopatska neplodnost, a to znaci da se zapravo ne zna koji je problem, tu je tesko reci, ali ako su oba partnera u nekim mladjim godinama i nemaju tezih zdravstvenih problema, ide se na 3 inseminacije, a onda kasnije na ivf.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 13.06.2019. at 18:04

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hehe da, Konfu, živa istina...puno njih ne kuži da “sve je u redu” znači samo da problem medicina još nije u stanju detektirati.
    Silkice, nisam znala da si i ti bila na Potpomognutoj, jesu li ti obojica iz inseminacije?

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Prva cura je.Druga je kućna radinost .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ćao svima, nova sam na Rodi.

    Nekima je uspjelo isprve, nekima iz četvrte, a nekima nikad. Nema pravila, mislim.

    Ono što mene zanima jesu simptomi nakon prve stimulirane inseminacije (letrozol, ovitrelle).
    Neplodnost je idiopatska.
    Dakle, meni se nakon stresne situacije (isti dan inseminacije) dogodilo da imam smećkasti iscjedak. Bio je samo jedan. Može to valjda biti i posljedica neke blage ozljede tijekom inseminacije? Nije me ništa boljelo, nisam ni osjetila ništa. Nakon toga sam stavljala utrogestane, ali samo par dana. Prestala sam jer se stresna situacija nastavila i zaključila sam "ako se primi, primi", nisam bila spremna uzimati hormone i sredstva za smirenje istovremeno. Sad imam jake bolove u grudima, rastu, jake bolove u jajnicima, zdjelici, mučnine...prošlo je tek 4-5 dana od inseminacije, očekivani ciklus je za 7-8 dana. Mislim da imam uobičajeni pms, koji je meni inače prirodno jak nakon ovulacije.

    Zanima me jel se netko još tako osjećao, i kakve su simptome/nuspojave imali nakon stimulirane inseminacije.

    Hvala unaprijed.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    1. Inseminacija - klomifen 3.-7.dc + ovitrelle dan prije zahvata. Svi nalazi u redu i kod mene i kod supruga. Na folikulometriji se sve dobro odvijalo ali evo danas rađena beta i nije uspjela inseminacija. Kažu da prva u većini slučajeva ne uspijeva.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj MariolaVera prvotno napisa Vidi poruku
    Ćao svima, nova sam na Rodi.

    Nekima je uspjelo isprve, nekima iz četvrte, a nekima nikad. Nema pravila, mislim.

    Ono što mene zanima jesu simptomi nakon prve stimulirane inseminacije (letrozol, ovitrelle).
    Neplodnost je idiopatska.
    Dakle, meni se nakon stresne situacije (isti dan inseminacije) dogodilo da imam smećkasti iscjedak. Bio je samo jedan. Može to valjda biti i posljedica neke blage ozljede tijekom inseminacije? Nije me ništa boljelo, nisam ni osjetila ništa. Nakon toga sam stavljala utrogestane, ali samo par dana. Prestala sam jer se stresna situacija nastavila i zaključila sam "ako se primi, primi", nisam bila spremna uzimati hormone i sredstva za smirenje istovremeno. Sad imam jake bolove u grudima, rastu, jake bolove u jajnicima, zdjelici, mučnine...prošlo je tek 4-5 dana od inseminacije, očekivani ciklus je za 7-8 dana. Mislim da imam uobičajeni pms, koji je meni inače prirodno jak nakon ovulacije.

    Zanima me jel se netko još tako osjećao, i kakve su simptome/nuspojave imali nakon stimulirane inseminacije.

    Hvala unaprijed.
    Kod mene nema nikakvih simptoma da ću dobit ali beta je pokazala da nisam trudna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    A kad si radila beta test?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ja npr., nisam čekala 14 dana, nadala sam se vidjet plus, pa sam namjerno test radila ranije. Mislila sam da će se plus pokazat zbog hcg štoperice, ali nije. Vjerojatno mi je organizam to već razgradio.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    Radila sam 14 dana nakon inseminacije

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Je li tko zna, postoji li mogućnost izostanka ovulacije unatoč hcg štoperici i letrozolu?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Isto tako, zanima me jesu li vama ginekolozi pratili je li došlo do ovulacije? Meni su samo vidjeli veličinu folikula, navečer štoperica, za dva dana inseminacija

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    Uzv neposredno prije inseminacije,dr je rekla folikul samo što ne prsne

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Meni to nitko nije radio ...

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    27

    Početno

    Mislim da bi trebali provjeriti jel folikul puknuo ili u kojem je stanju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •