Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Mrlje od detergenta

  1. #1
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno Mrlje od detergenta

    Dakle kombinezon od liocella mi je iz masine izasao s bijelim mrljama, naravno da je kombinezon crni. Mislim nisu bijele kao snijeg, nego kao neke fleke bjelkaste. Oprala sam ga ponovo i i dalje su tu. Ima li sanse da ga spasim i kako?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Uf meni je tako izasla muzeva crna zimska jakna i trebalo je nekoliko pranja da izadju te fleke koliko toliko. Kasnije sam je prala skroz bez ikakvog praska

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Moglo bi pomoći više pranja u nekom drugom deterdžentu, najbolje tekućem specijaliziranom za šareno rublje

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Sasa, koristiš prašak ili tekućinu? Bas iz tig razloga vec godinama praškasti deterdžent koristim isključivo za bijeli veš

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle kombinezon od liocella mi je iz masine izasao s bijelim mrljama, naravno da je kombinezon crni. Mislim nisu bijele kao snijeg, nego kao neke fleke bjelkaste. Oprala sam ga ponovo i i dalje su tu. Ima li sanse da ga spasim i kako?
    Probaj namjenskim tekućim detergentom za crnu odjeću. Ako ne budeš zadovoljna, pitaj u kemijskoj čistionici da li se taj materijal može ofarbati.

  6. #6
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Hvala vam svima. Stavila sam ili onu persil kapsulu ili tekuci detergent, nisam vise sigurna. Probala sam ga natopiti u otopini octa i vode, nije pomoglo, sad sam ga stavila na kratki program na 40. Do sada sam ga prala na njeznom na 30. Nadam se da ga necu skupiti. Bas grozno. Sad me strah staviti bilo sto finije u masinu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    I ja sam tu jaknu prala s tekucim za crnu robu pa su te bijele fleke nastale, a na drugoj jakni koja se snjome prala ne
    Nekoliko pranja samo s vodom i jos sam jednom prosla s onom ljepljivom rolom za ciscenje kaputa i nestale su

    Nadam se da ces uspjet. I mozda da natopis u vodi preko noci pa lagano na ruke operes

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da se liocel ne moze skupiti. Imam jedne hlace od liocela koje perem na 60, nikad nista im se nije dogodilo.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I perem ih ko i sve ostalo plavim Dash praskom.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije to tako osjetljivo.

  11. #11
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam oprala haljinu ciklama boje,izašla je onako sva u bijelkastim crtama.Ima li šanse da se spasi?

  12. #12
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Probaj isto što smo pisali sasi

  13. #13
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sasa, koristiš prašak ili tekućinu? Bas iz tig razloga vec godinama praškasti deterdžent koristim isključivo za bijeli veš
    Ovako i ja

  14. #14
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima. Stavila sam ili onu persil kapsulu ili tekuci detergent, nisam vise sigurna.
    A od tih kapsula mi se jednom ona ovojnica polijepila po svom vešu (tamnom, naravno ). Otada ih više ne koristim, bez obzira koja marka bila .

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ma i meni se to desi na nekom kraćem programu, pa brzo izvrtim još dodatno nešto. Ili odmah stavim dodatno ispiranje ako program dozvoljava.
    Kao da na prekratkom programu ne stigne isprati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Kapsule su ok samo za 60oC, na nižim temperaturama se često ne otope, nego ostane zalijepljeno za veš, ko hračak, fuj.... Ali to se riješi idućim pranjem.

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    I jos sam htjela napisat da stavljam puno manje deterdženta od onog kaj oni preporučaju

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I jos sam htjela napisat da stavljam puno manje deterdženta od onog kaj oni preporučaju
    To i ja radim s tekućim detergentom, ali praškasti stavljam koliko piše, inače nije bijelo koliko ja mislim da treba. Trenutno imam neki ariel iz Lidla, za 100 pranja, ne vidim nikakvu razliku između toga i formila koji inače uzimam. Sve isto. Ali ja nemam često jako prljave stvari, npr hlače zelene od trave nakon košnje. Na tome bi se možda primijetila razlika.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nego, gdje stavljate taj tekući? Ja koristim kapsule, ali za npr oni deterdženti za vunu i slično....nemam vise one bombice, pogubila ih a već GODINAMA nikako srest koju u dućanu???


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja uzimam samo ekoloske, prasak samo za posteljinu, rucnike, mada ima i jako dobar tekuci iz dm-a.
    za sve ostalo uzimam tekuci na bazi onih orascica ili tekuce, njezne, za fino rublje (ecover, almavit, frosch (ima onaj u bijelom pakovanju za osjetlivije i finije rublje)) i stavim ih prilicno manje, sve perem na nizim temperaturama, te imam osjecaj da odjeca duze traje, da boje puno manje i sporije bljede...
    a posto ne radimo u rudniku, a i rublje, kosulje, majice nosimo samo jedan dan, to nista nije prljavo da bi se moralo ribati i prati sa nekim agresivnim praskovima

    tekuci stavljam uvijek u one kapsule pa direktno u bubanj, jer su mi u miele servisu rekli da kada tekuce deterdente (a mnogi su bas gusti) stavljas u one pregradice u masini, da se moze dogoditi, da se od te ljepljive mase deterdenta, oni slauhovi u masini zastopaju.. - to nam se jednom dogodilo , zato znam

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, gdje stavljate taj tekući? Ja koristim kapsule, ali za npr oni deterdženti za vunu i slično....nemam vise one bombice, pogubila ih a već GODINAMA nikako srest koju u dućanu???


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Direktno u vodu, kad počne uzimati.

  22. #22
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne kapsule, nego bombicw...
    angelina, ja sam ih nalazila u dm-u, kostaju malo, kupila sam par komada.

  23. #23
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moja masina ima pregradicu koju dignes kad stavljas prasak, a spustis kad stavljas tekuci.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Hvala seni, tako sam i ja zamislila i nekidan u ogromnom mulleru tražila pa nisam našla. Pogledati ću u dmu!

    Petrelin, ti onda dežuraš nad mašinom dok ne krene voda?

    Ovo za pregradicu ću isto pogledat, hvala, nekad sam pobožno čitala uputstva a sad nis već dugo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Uglavnom teta u kem mi je rekla da misli da je boja izgrizena i da jedino mogu obojati kombinezon, no da ona ne zna kako ce lyocell reagirati na iskuhavanje. Sastav je 70% lyocell, 30% lan. Citam da je lyocell isto prirodna tkanina... mislim da cu naprosto dati pobojati i nadati se najboljem


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Ja uopće ne znam što je lyocell, a ni kako izgleda taj materinal. Pregazilo me vrijeme

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Jao marta, imam pregradicu jedva sam je izvukla, zapeklo! Mašina ju valjda sama digne kad je red na deterdžent?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom teta u kem mi je rekla da misli da je boja izgrizena i da jedino mogu obojati kombinezon, no da ona ne zna kako ce lyocell reagirati na iskuhavanje. Sastav je 70% lyocell, 30% lan. Citam da je lyocell isto prirodna tkanina... mislim da cu naprosto dati pobojati i nadati se najboljem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ima onih boja za kucno farbanje koje idu i na nizu temperaturu

  29. #29
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Sutra cu otici u jos jednu kemijsku cistionu da vidim sto ce reci, pa odluciti hocu li doma ili kod njih farbati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom teta u kem mi je rekla da misli da je boja izgrizena i da jedino mogu obojati kombinezon, no da ona ne zna kako ce lyocell reagirati na iskuhavanje. Sastav je 70% lyocell, 30% lan. Citam da je lyocell isto prirodna tkanina... mislim da cu naprosto dati pobojati i nadati se najboljem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Liocel je celuloza tj. drvo. Nisam nikad probala prati na više od 60oC, ali nemam vlastitog iskustva.

    Ovdje sam našla nešto o tome kako doma ofarbati takvu vrstu tkanine, pa vidi, ali ja ovo ne bih doma radila jer se koristi lužina: https://www.ehow.com/how_8635535_dye-tencel.html

  31. #31
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sasa, koristiš prašak ili tekućinu? Bas iz tig razloga vec godinama praškasti deterdžent koristim isključivo za bijeli veš
    isto

  32. #32
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kapsule su ok samo za 60oC, na nižim temperaturama se često ne otope, nego ostane zalijepljeno za veš, ko hračak, fuj.... Ali to se riješi idućim pranjem.

    ja normalno perem na 40, nikad se nista nije zaljepilo za ves
    jednom mi se dogodilo da je kapsula otisla do gume na vratima vesmasine, i tu se otopila, vidjeli su se ostaci
    ali ves je bio ok opran
    sad samo pazim da kaps stavim na dno bubnja, pa onda gore ves

  33. #33
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Liocel je celuloza tj. drvo. Nisam nikad probala prati na više od 60oC, ali nemam vlastitog iskustva.

    Ovdje sam našla nešto o tome kako doma ofarbati takvu vrstu tkanine, pa vidi, ali ja ovo ne bih doma radila jer se koristi lužina: https://www.ehow.com/how_8635535_dye-tencel.html
    cuj tu isto pise da se dobro boji s bojama koje se koriste za pamuk i sl, pa cu probati ovu iz dma, koja se koristi na 40 i nadati se najboljem.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ja normalno perem na 40, nikad se nista nije zaljepilo za ves
    jednom mi se dogodilo da je kapsula otisla do gume na vratima vesmasine, i tu se otopila, vidjeli su se ostaci
    ali ves je bio ok opran
    sad samo pazim da kaps stavim na dno bubnja, pa onda gore ves
    Mislim da to ovisi i o sastavu vode. Nasa je prepuna kamenca.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    cuj tu isto pise da se dobro boji s bojama koje se koriste za pamuk i sl, pa cu probati ovu iz dma, koja se koristi na 40 i nadati se najboljem.
    Super. Sretno i dojavi rezultate.

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    sasa, kupi boju u Mulleru, bolja je od te iz DM-a.

  37. #37
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Kupila sam boju u dmu, ujutro, bilo mi je usput. I prasak kojeg je preporucila seni. Oprala na 40 s bojom, pa na 40 s praskom ecover za osjetljivu robu. I uspjelo je!!!!! Hvala vam svima!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #38
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Joj, odlično

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala seni, tako sam i ja zamislila i nekidan u ogromnom mulleru tražila pa nisam našla. Pogledati ću u dmu!

    Petrelin, ti onda dežuraš nad mašinom dok ne krene voda?

    Ovo za pregradicu ću isto pogledat, hvala, nekad sam pobožno čitala uputstva a sad nis već dugo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Voda krene čim uključim mašinu. Tako perem šareno na kratkom programu, kao npr sada: došao je moj mlađi doma iz šetnje, uhvatila ga je kišurina i bio je potpuno mokar. Sve je odmah išlo u mašinu. Za bijelo samo frknem prašak u bubanj prije nego ubacim veš.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •