Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Da li itko primjenjuje CBD ulje?

  1. #1
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Da li itko primjenjuje CBD ulje?

    možda je i bilo na forumu. već sam ocvali čiko pa mi nije za zamjeriti što pitam još jednom.
    dogodio se boooom cbd ulja njegovom legalizacijom unatoč nedefiniranoj primjeni.
    puno ljudi ga daje djeci. među ostalim bolestima - i za epilepsiju.
    da li dajete cbd ulje svojim malim šanima? ako da, koliko dugo i koju količinu?
    hvala

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nemam iskustvo niti informacije. Uvijek sam oprezna prema proizvodu koji lijeci sve od cukljeva do multiple skleroze.
    Prijateljica je davala svom sinu od godine dana koji je imao nelijeciv tumor na mozgu. Prestala je vrlo brzo jer je imao lose reakcije i nuspojave.

  3. #3
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    u ljudskom tijelu postoje 2 receptora za kanabidiole. smatra se da cbd regulira homeostazu pa se rabi za sve što se ne zna kako je došlo.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne znam sto bih ti rekla. Ucila sam ponesto o homeostazi i znam sto su receptori , ali ne znam kako bi se tu uklopilo spomenuto ulje kako univerzalni lijek.
    Klinac moje frendice je imao pojacane epinapade kod pokusaja terapije. Tako da bih ja pribjegla pokusaju te terapije tek ako normalna terapija na recept ne bi pomagala.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo malo tuđe pameti, na istom tragu kao što je sirius napisala http://www.epilepsija.hr/?p=1296

    Ne izgleda mi baš bezazleno.

    Nadam se da će se javiti netko od roditelja s iskustvom i napisati malo više iz prve ruke.

  6. #6
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    opće nepriznata je konoplja i marihuana, jer nema dovoljno znanstvenih dokaza/kliničkog ispitivanja i sve što se zna, svodi se na anegdotalna saznanja. ecs, endokanabinoidni sustav, otkriven je tek 1989, a sam kanabis i marihuana su stigmatizirani, zakonom kazneno zabranjeni pa je sve na staklenim nogama. uz to, nevjerojatna je činjenica da je tek 2016 otkrivena autofagija za čije je otkriće pronalazač dobio nobelovu nagradu. ljudsko tijelo ima (do sada poznata) dva receptora, cb1 i cb2 kojima thc i cbd pašu kao tetris , ili lego. nevjerojatno.
    toliko o znanju tjelesnog mehanizma i biokemije tijela do kraja prve petine 21. stoljeća. kad nema mačke, miševi kolo vode. i farmacija zna plesati.
    onome tko je ušao u svijet medicine, vidio je da samo se sve svodi na točnu dijagnostiku, a 85 posto apotekarskog inventara služi za utišavanje posljedica. naravno, isključivši kozmetiku.

    dakle, kad je medicina nemoćna, a često jest, nema druge nego osloniti se alternativi. a zašto je cbd i thc alternativa, kad su korišteni tisućama godina prije nadolaska "moderne medicine"? btw usa je 2003 patentirala kanabis kao neuroprotektor i (mislim) regulator metabolizma.
    do sada je kanabis polučio uspjehe u epilepsiji, kancerogenim oboljenjima, autoimunim...
    NIKADA I NITKO NIJE REKAO, KAMOLI NAPISAO NEŠTO LOŠE O CBD, A BROJNA SU SVJEDOČENJA O USPJEHU.
    Posljednje uređivanje od Andro-gen : 29.06.2019. at 16:05

  7. #7
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Alternativa je zato što se farmaceutskoj industriji i medicinskoj struci ne isplati da bude u širokoj primjeni. Ne isplati im se jer liječi puno bolesti na kojima se okreću veliki novci, a biljka je koju možeš posaditi na vlastitom balkonu u teglici. Naravno da im se ne isplati, nisu ni oni ludi.

    Za tim se povlači i manjak istraživanja. Industrije koje vrte najveći dio novaca u gospodarstvu jednostavno nemaju koristi od dokaza. Zašto je alkohol, za koji je dokazano da toliko šteti organizmu i koji dokazano može dovesti do smrti legalan? Pa jer je isplativ. Kužiš, pij alkohol i razboli se pa nama daj novce da ti pomognemo. Zašto marihuana od koje nema zapisa da je itko ikada umro nije legalna? Pa jer liječi, a ne razbolijeva. Neisplativa im je.

    Inače, CBD ulje je legalno u Hrvatskoj koliko ja znam jer ne sadrži dovoljnu količinu THC-a da bi bilo ilegalno. Znači da se onda o njemu sigurno možeš savjetovati i sa liječnikom.

  8. #8
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    da riri, upravo tako. ipak, mislim da se (još uvijek) ni sa liječnicima ne može razgovarati o tome. ne mogu kontrolirati ništa ako uzgajaš lijek na prozoru. jedino što mogu je prikloniti se većini i napraviti klinička istraživanja i eventualno monopol na konoplju uvesti, slično kao na duhan.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Nikad svojoj djeci nebi dala tako nesto. Neke supstance su zabranjene s razlogom a ne jer je cijwli svijet protiv ljudi koji ih trose

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovdje piše da za djecu nije preporučljivo, jer može pogoršati napade i stanje općenito.

    http://www.epilepsija.hr/?p=1296

  11. #11
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad svojoj djeci nebi dala tako nesto. Neke supstance su zabranjene s razlogom a ne jer je cijwli svijet protiv ljudi koji ih trose
    nitko ne pise da daje thc djeci. nego cbd ulje. to NISU iste stvari

  12. #12
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Evo koristan i informativan članak o primjeni kanabisa, počne na str. 88.

    https://issuu.com/lijecnicke-novine/...86081/70755634

  13. #13
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kao majka djeteta oboljelog od epilepsije kategorički odbijam bilo kakve alternativne lijekove.
    Postoji cijeli niz suvremenih antiepileptika s kojima se i najteži oblici epilepsije mogu uspješno liječiti.
    S druge strane, moj kum koji trpi nesnosne bolove u kralježnici jer boluje od osteoporoze, kaže da njemu to ulje od kanabisa pomaže bolje od bilo kojeg lijeka koji je do sada uzimao i smanjuje mu bolove.

  14. #14
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje piše da za djecu nije preporučljivo, jer može pogoršati napade i stanje općenito.

    http://www.epilepsija.hr/?p=1296
    ne pretjeruj. "ne mogu preporučiti" nije isto što i "nije preporučljivo".

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Evo koristan i informativan članak o primjeni kanabisa, počne na str. 88.

    https://issuu.com/lijecnicke-novine/...86081/70755634
    Na stranici 92 ima (kratki) odjeljak baš o primjeni kod teških oblika epilepsije.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    možda je i bilo na forumu. već sam ocvali čiko pa mi nije za zamjeriti što pitam još jednom.
    dogodio se boooom cbd ulja njegovom legalizacijom unatoč nedefiniranoj primjeni.
    puno ljudi ga daje djeci. među ostalim bolestima - i za epilepsiju.
    da li dajete cbd ulje svojim malim šanima? ako da, koliko dugo i koju količinu?
    hvala


    Ne snalazim se na forumu pa nadam se da će se vidjeti komentar..
    Moj brat ima epilepsiju od rođenja, sad ima 25 godina. Pije jako veliku terapiju... Da ne duljim.. Pred pola godine je počeo piti cbd ulje, napadi su se od svakodnevnih prorijedili na cca jednom tjedno. S tim su upoznati doktori u bolnici Sestre Milosrdnice u Zagrebu pa možete i tamo pitati za savjet. Preporučam svima jer mojem bratu pomaže. Pozz
    Posljednje uređivanje od čokolada : 10.01.2020. at 16:11 Razlog: brisanje imena proizvođača

  17. #17
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    da nisi spomenulo tvrtku i koncentraciju, bio bih uvjeren da nije riječ o prodaji i reklami, no ovako sam siguran.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ajdei mene zanima ta tema

    može i na pp

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2023
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje piše da za djecu nije preporučljivo, jer može pogoršati napade i stanje općenito.

    https://cbdshop.club/hr/trgovina/cbd-kapi/
    Da ne duljim.. Pred pola godine je počeo piti cbd ulje, napadi su se od svakodnevnih prorijedili na cca jednom tjedno. S tim su upoznati doktori u bolnici Sestre Milosrdnice u Zagrebu pa možete i tamo pitati za savjet. Preporučam svima jer mojem bratu pomaže. Pozz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •