Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 180

Tema: Macina trava - marulja i vrkuta 3

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    ja sam jos jednom pretrazila vise razlicitih i domacih i stranih sajtova i nigde se ne pominje slatka macina trava tj. nepeta cataria za plodnost
    U pitanju je definitivno, a to je i ranije mnogo puta vec receno
    marrubii herba ili drugacije receno marrubium vulgare

    Pozdrav

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    3

    Početno pozdrav vrijednim curama;-)

    evo mene nove, bila sam vrijedna i pročitala gotovo sve vaše postove i nešto si zapisala,pa ću potražiti.
    evo mm i ja pokušavamo već 4mj i ništa, neki dan bila kod dr i napravila mi je uzv na 11dan ciklusa i kaže nema ovulacije, kako 30-ta kuca na vrata poslala me na vađenje hormona štitnjače na 3-5 dan menzisa i progesteron na 22 dan ciklusa.kad to obavim kraćem i ja malo s tim vašim čajićima, škodit ne mogu, zar ne?
    kako prilično puno treniram, to mi je posao, sportski sam djelatnik, možda nema uspjeha jer mi je organizam stalno pod opterećenjam. što vi mislite o tome?...dr kaže da postoji mogućnost da to malo šteka kod sportašica...[/code]

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Kao prvo,pozdrav svima.
    Evo,i ja vam se pridružujem.
    Ono što mene muči je slijedeće (imam osječaj da će biti malo poduže,pa se unaprijed ispričavam).
    Prije godinu dana MD i ja počeli smo pokušavai zatrudnjeti.Inače imam redovite cikluse i nikada nisam imala nikakve probleme.
    Taj prvi mjesec sam imala predmenstrualni spoting (prvi put u životu) i menstruacija mi je kasnila 10 dana.Drugi mjesec je došla tjedan dana prerano.Uglavnom,zbog moje velike želje i stalnog razmišljanja sve mi se "pobrkalo".Ginekolog je rekao da se radi o hormonima i da sačekam 2 mjeseca,možda će se samo "posložiti".Ja sam, čitajući rodu, saznala ponešto o vrkuti i samoinicijativno je počela piti.Mjesec dana nakon njenog korištenja ostala sam trudna.Nažalost,radilo se o vanmateričnoj trudnoći.Doktori nemaju objašnjenja zašto se to dogodilo jer su mi svi nalazi bili dobri.
    Čitajući o tome,naišla sam na ovo:

    Manipulacija hormonima (posebice estrogenom i progesteronom) može usporiti normalna kretanja oplođenog jajašca u jajovodu i kao rezultat toga jajašce se može implatirati u samom jajovodu.

    Sad smo opet počeli raditi na novoj trudnoći i meni se opet dešava isto.
    Da li je moguće da sam prvi put nešto "poremetila" korištenjem vrkute?
    Šta vi mislite?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Joj, ja ti ovo ne znam, deluje mi da moraš biti vrsni poznavalac i imati veliko iskustvo da bi to znao. Ipak nešto mislim da te biljčice nisu BAŠ TOLIKO moćne i da ne mogu imati tako jak efekat samo posle mesec dana korišćenja. I ne verujem da su to tako jake doze estrogena i progesterona... možda ako ima neka prava travarka među nama pa da nam kaže

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Evo ja nakon skoro zavrsenog prvog ciklusa ispijanja marulje i vrkute osecam simptome nadolazece m (koja je vec trebala da stigne), ali nikad ranije se nisam tako osecala. Imam pikanja u krstima, malo u stomaku, naizmenicno LJ i DJ, ma nekako cudno. I to traje evo vec dva dana. I neka muka me povremeno spopadne dok jedem ili pravim hranu. Manje sam nervozna nego pre. Na sredini ciklusa sam imala malo sluzi, koje nije ranije bilo... Eto, ako je nekome ovo od koristi. Za sad sam jos cekalica. Ali definitivno ima efekta vec sad.

    Svima

  6. #6

    Početno čaj od konopljike

    Da li netko zna dje se može kupiti čaj ili kapi od konopljike?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    pozdrav svima! prvi put sam na ovom forumu i odmah krećem: IMAM ENDOMETRIOTIČNE CISTE NA OBA JANIKA I ŽELIM JAAAAKO ZATRUDNIT. (operacija ih nije spiječila da opet narastu, mamu im njihovu ). Pijem vrkutu oko mjesec dana i od nedavno (od 1 dc ovaj mjesec) pomiješanu s maruljom. pa sada, da li je marulja koja se koristi za plodnost - Marubii herbae? ja nju pijem (jako je gorka). jer sam ovdje pročitala da je 'prava' marulja Marubii vulgare pa sam malko zbunjena
    hvala na odgovoru unaprijed

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    draga wannababy, dok ne dobiješ bolji odgovor, ja mislim da je ona prava ipak ta "vulgare" ili tako nekako. pretraži još malo po Rodi, sigurno ima o tome. Pozdrav

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Jill prvotno napisa
    draga wannababy, dok ne dobiješ bolji odgovor, ja mislim da je ona prava ipak ta "vulgare" ili tako nekako. pretraži još malo po Rodi, sigurno ima o tome. Pozdrav
    hvala ti na odgovoru
    možda je ova moja (Marubbi herbae) isto ta samo se dugačije zove. to mislim jer je stvarno JAAAAKO gorka, a ona druga je , navodno, slatka (ne gorka)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    [quote="vanesax"]
    U pitanju je definitivno, a to je i ranije mnogo puta vec receno
    marrubii herba ili drugacije receno marrubium vulgare

    odgovor je već bio na ovoj strani. srećno s maruljom i vrkutom!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ne mogu sad da nadjem da citiram, ali evo pisacu.

    Marrubium vulgare je biljka od koje se koriste pojedini delovi za pravljenje caja, tinktura i drugih farmaceutskih pripravaka. Delovi biljke Marrubium vulgare se zovu Marubii herba
    Srecno sa ispijanjem cajcica

  12. #12
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno Re: čaj od konopljike

    Citiraj blondina prvotno napisa
    Da li netko zna dje se može kupiti čaj ili kapi od konopljike?
    ovo je malo zalutalo, pogledaj na vitex tu na forumu, tamo ima dosta toga, iako nisam sigurna baš o kapima i čaju, većinom se piše o kapsulama.

  13. #13
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Sorry ako se ponavlja, ali evo što sam pronašla:

    Vrkuta - Kod žena koje se teško porađaju lijeći slabost maternice, a zaštita je i od pobačaja. Bilo bi poželjno da svaka buduća majka od trećeg mjeseca trudnoće pije čaj od ove biljke.
    Osobama koje imaju probleme sa želucem, jetrima ili žući, ne preporučuje se uzimanje pripravaka od vrkute!

    Marulja - Čaj se pije tri mjeseca ( za vrijeme menstruacije se ne pije ) pa se pravi pauza od mjesec dana . U slučaju trudnoće prestanite piti Marulju.

    Za Mrulju je jasno, ali za Vrkutu piše tek od trećeg mjeseca. Da li to znači da je se prva 3 mjeseca trudnoće ne bi trebalo piti!? :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    6

    Početno

    Ne mislim da je tako, s obzirom na to da se moze uzimati duzi vremenski period, i to prije trudnoce. Moje misljenje je da vrkuta ne moze skoditi. veliki pozdrav

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Ne mogu sad da nadjem da citiram, ali evo pisacu.

    Marrubium vulgare je biljka od koje se koriste pojedini delovi za pravljenje caja, tinktura i drugih farmaceutskih pripravaka. Delovi biljke Marrubium vulgare se zovu Marubii herba
    Srecno sa ispijanjem cajcica
    hvala!
    evo sad sam prestala s maruljom jer imam ovulaciju, ustvari imala jučer i prekjučer, danas ništa. i sada pičim po vrkuti!


  16. #16
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    cure moje, ja dosla u bio i bio i trazila caj od marulje, ona me blijedo gleda, kao nemamo mi to?? sta niste tamo kupile? dajte mi plz recite koji je bas ducan bio, koja ul? ovo sam gledala u avenue mall dolje kod konzuma. mislila sam da svaki bio ima :? jos joj velim i marubia vulgare, a nema dume

  17. #17
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    marta ja sam ti evo baš danas kupila vrkutu od Subana u ljekarni. Imaju i marulju od Subana, ali danas je nisu imali.

  18. #18
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    thx, koliko si platila oba, koja ljekarna, biljna vjerovatno?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Možda će ti ovo pomoći kao reper. Ja je kupujem ovde u Srbiji za 400 din/kg. To je oko 5 Eura. Meni se čini da to i nije tako skupo. :/

    Kupila sam 100 gr. marulje i kad smiksam to sa 100 gr vrkute, imam evo skoro mesec dana i sad mi se prazni teglica. Nadam se da će mi se uskoro napuniti stomačić

  20. #20
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj marta26 prvotno napisa
    thx, koliko si platila oba, koja ljekarna, biljna vjerovatno?
    Vrkutu od Subana sam platila nešto oko 12 kuna. Marulje nije bilo, mislim da je cijena isto tu negdje.

  21. #21
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Probala sam vrkutku večeras i nije mi baš fina. A što se tiče marulje :shock: , nešto tako grozno nikada nisam probala.
    Odustajem od te kombinacije.
    Probat ću još vitex kapi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Reni76 Probaj smiksati jednake količine vrkute i marulje i još dodaš tome istu količinu stolisnika (hajdučke trave).
    1. Mnogo je podnošljivije za piti
    2. Delotvornije je
    3. Za dan dva ili tri ćeš se tako priviknuti da će ti faliti ako preskočiš dnevnu dozu

    Isprobano!


  23. #23
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja sam procitala na netu o vrkuti jos puno prije nego smo MM i ja poceli raditi na bebi i pila je oko godinu dana zatim jos godinu pokusavajuci ostati trudna i nista samo sam primjetila da mi nedostaje cervikalne sluzi,zapravo skroz mi je nestala i mislim da je to Vrkuta prouzrocila jer sam samo nju koristila a prije dvije godine sam sluzi imala na pretek,ovulacije su mi ustanovljene ali ne dolazi do zaceca,valjda bas zbog nedostatka sluzi,sada cu na HSG i na potpomognutu.
    Pila sam marulju 3 mjeseca i nije pomogla kod sluzi ni zaceca,i crveni zdravac casu dnevno on regulira hormone,hormoni su mi ok osim malo povisenog prolaktina a to nije ni cudno sobzirom na veliku zelju i stres kojeg se nemogu rijesiti.
    Pila sam 2 mjeseca i Nepetu catariu(slatku macinu travu)i moram priznati da mi se od nje popravilo raspolozenje djeluje kao prirodni anti depresiv,a to je dobro kod zanosenja.
    Pijem ovaj ciklus i kapi od konopljike i ulje nocurka za sluz a njega sam pila do ovulacije koja je bila prije 4 dana,pa cemo sada vidjeti.
    Jednom sam vec rodila prije 7 godina i tada sam guztala B komplex tablete pa neznam mozda je to pomoglo i imala sluzi na pretek.
    Sorry zbog dugog posta alki eto razvezala se ja

  24. #24
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Reni76 Probaj smiksati jednake količine vrkute i marulje i još dodaš tome istu količinu stolisnika (hajdučke trave).
    1. Mnogo je podnošljivije za piti
    2. Delotvornije je

    Isprobano!

    vanesax hvala na savjetu, probat ću. A gdje da nađem stolisnik?
    3. Za dan dva ili tri ćeš se tako priviknuti da će ti faliti ako preskočiš dnevnu dozu
    Nisam baš sigurna u to. Evo već mi je muka pri pomisli na to.
    Hvala još jednom

  25. #25
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj pupeta prvotno napisa
    Pila sam 2 mjeseca i Nepetu catariu(slatku macinu travu)i moram priznati da mi se od nje popravilo raspolozenje djeluje kao prirodni anti depresiv,a to je dobro kod zanosenja.
    Evo, ja sam našla upravo ono što meni treba. Moram se s8)irati

  26. #26
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj Reni76 prvotno napisa
    ...Moram se s8)irati
    Trebalo je pisati: s 8) irati

  27. #27
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Citiraj pupeta prvotno napisa
    ... samo sam primjetila da mi nedostaje cervikalne sluzi,zapravo skroz mi je nestala i mislim da je to Vrkuta
    I meni se dogodilo isto i mislim da je definitivno zbog Vrkute! Sluzi sam imala čist pristojno,ali od kako sam počela piti Vrkutu sluzi gotovo da nemam! Nikakve druge preparate nisam koristila i bilo mi je jako čudno, ali sad definitivno prestajem...


    Negdje sam pročitala da ja Vrkuta izrazita taninska droga-da li netko zna što to znači?

  28. #28

    Početno

    Mozada se vec spominjalo, ali gdje u Zgb da kupim Marulju ili tu vrkutu? :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Natalina, prosto ne mogu verovati da nekome vrkuta može oduzeti sluz, ali očigledno je moguće. Da li si pila samo vrkutu, da li si je kombinovala s lekovima, hormonima... baš me interesuje zašto se to nekome događa, a nekome kao meni posle mesec dana pijenja bio potreban uložak zbog sluzi tokom O.
    tanin je sastojak koji nalazim na energetskim pićima, ne znam šta je, ali taninska droga mi deluje prejako, jer vrkuta se preporučuje deci i srčanim bolesnicima, trudnicama. Pokušaj se molim te setiti gde si to pročitala.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Nema uzbune!
    Tanini su gorke materije u biljkama - čajevima, voću (npr. narandža, grejp) i prehrambenim proizvodima i pićima (posebno u crnom vinu) koji deluju astringentno tj. "skupljajuće" u ljudskom organizmu. Tanini u vinu i čajevima daju "suvoću" i oporost.
    Najviše tanina sadrži zeleni čaj (Camellia sinensis)
    Zbog visokog procenta tanina se vrkuta i upotrebljava za "očvršćavanje" mišića i ligamenata.
    Verovatno ste primetili, kao i ja, da ukus vrkute podseća na ukus zelenog čaja jer nekako "skupi" usta. E to je zbog tanina.
    Nadam se da sam pomogla

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ispravka. U prethodnom postu umesto narandža treba nar

  32. #32
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala Vanesa na info!

    Jill, samo sam pila čistu vrkutu. Mislila sam da ne može štetiti, imam uredne cikluse, ovulacije...sve 5! Od kako sam je počela piti osjetila sam suhoću i nedostatak sluzi, bilo mi je čudno, ali to nisam pripisivala Vrkuti sve dok nisam pročitala post od pupete. Sad sam gotovo sigurna da je zbog Vrkute!
    Malo sam opet tražila na netu i ima dosta o Vrkuti i to uglavnom sve pozitivno! Jedino što sam naišla na jednu sitnicu na koju prije nisam obraćala pažnju, a sad mi je upalo u oko, a to je da Vrkuta liječi pojačani sekret... pa što god sad to značilo!? :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    Evo baš sad sam našla dosad najkompletniji text o vrkuti, ima i to da je izrazita taninska droga, na "potpomognutoj oplodnji" pa na 23. strani topic Vrkuta...

  34. #34
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja sam pila vrkutu i to samo iskljucivo vrkutu i tada nisam radila na bebi nego sam je iskljucivo pila zbog toga sto sam nasla na netu da je toliko hvale,pa reko nece mi naskoditi da ju pijem jer i onako pijem dosta tekucine pa onda neka to bude nesto sto ce mi koristiti i tako sam ju pila godinu i vise i isto nisam isla za tim da mi je suhoca i nedostatak sluzi od nje,ali definitivno mislim da je vrkuta uzrocnik.
    sada pijem ulje nocurka da vratim sluz i ovaj ciklus mi je malo vise vlaznosti bilo ali ne i sluzi pa cu nastaviti s pijenjem.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    396

    Početno

    ja sam trećeg meseca ispijanja vrkute osetila da mi suši grlo i stvarno sam to povezivala s vrkutom... ali sluzi zbog koje sam je pila bilo je napretek. Ja sam je pila 3 meseca, pa kad je prošla pauza od mesec dana počela sam s hormonima, i tako je vrkuta za sada otpala. Ali mislim da je makar malo odradila svoj posao

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja sam pila i marulju i vrkutu (inace duuuugo nisam imala sluzi). I u drugom mesecu pijenja, sluz se pojavila u vreme O. Nije je bilo previše i bila je prilicno "zelatinasta" kao belance ali kad se malo osusi Trajala je tri dana, a onda, apsolutno nista. Potpuno dry.
    Ne znam da li je to to sto treba da bude. Vise se i ne secam kako je to bilo pre, kad sam je imala. Ali mozda se bas zbog vrkute i "osusila" :/

    Planirala sam da pocnem i sa nocurkom, ali ne znam kakva su vasa iskustva u tome?

    Nasla sam nesto na forumu i na netu, ali mi to nekako nije dovoljno jasno


  37. #37
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    meni je ulje nocurka pomoglo da vratim cervikalnu sluz pila sam do ovulacije ga i ako ne uspijem ostati ovaj ciklus trudna nastavljam sa nocurkom i sljedeci,pila sam i vitex i marulju pa je mozda sve skupa djelovalo.
    Dok sam pila marulju samu i jos neke mjesavine za neplodnost cervikalna sluz se nije pojavljivala a sada sa nocurkom :D

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Hvala pupeta.
    Mozda je ovo sad vec offtopic, ali da te pitam jos koliko ti traje sluz i u kojoj kolicini je imas? Mislim, jel ti treba ulozak ?

  39. #39
    pupeta avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    111

    Početno

    ja sluz nisam imala uopce tako da meni je ovo, da, puno sluzi :D trajala je 2 dana i ako neznam jeli to dovoljno ali grafmi pokazuje ovulaciju tako da mislim da je ok,sada cekam + ako bog da

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Draga pupeta, a naravno i ostalim curama ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za +

    E sad stvarno ne znam da li sam ja nesto krivo shvatila, ali ja sam od marulje ili vrkute ili od obe dobila tu sluz i trajala je ukupno 3 dana + 2 dana vodenaste pre "light dried" eggwhite. Kolicina nije bila nesto sjajna, tj. samo sam je videla na toalet papiru.

    Ja sam mislila da to nije dovoljno dug period, a sad vidim da si je ti imala 2 dana.

    Ma ne znam ni sama... Ali da ne opterecujemo vise ovaj pdf sa tim. Videcu iduceg meseca kako ce da bude, a u medjuvremenu cu da kupim nocurak

    Thnx


  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno pozdrav drage curke..


    evo prvi put da se javljam na rodi, al već sam gotovo sva vaša iskustva pročitala. evo je vrkutu i marulju pijem već mjesec i pol i za sada nema nekih naznaka poboljšanja( al u nadi je spas). moj dragi i ja već 5god pokušavamo ostat trudni al nam baš ne polazi za rukom. uglavnom ja imam problem sa hormonima pa se nadam da će to vrkuta i marulja riješiti,za par dana ću počet uzimati i vitex. dragog krcam piskavicom i kupila sam mu neke strane tablete sa svim biljčicama šta pospješuju spermiće(ginseng,đumbir,maca...)
    Uglavnom imam jedno pitanje. do sad sam popila dva pakiranja vrkute i biljka unutra je izgledala identično,danas sam otvorila 3pakiranje i ova ne izgleda kao ove prijašnje,u njoj ima nešto smeđe kao grančice,al ne kužim jer sam 100% sigurna da toga u ova prijašnja 2 pakiranja nije bilo??? :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    Drage moje evo i mene nove na ovom vašem SUPER forumu. I ja sam na žalost jedna od onih koje se silno turde za jedan +.
    Pa zato molim sve one sa iskustvom da mi pomognu u svim mogućim dilemama...
    Čitajući vaše razne topice odlučila sam kupiti i marulju i vrkutu,i počela s njima prije tjedan dana. Čitam da je jako dobro piti i ulje noćurka i matičnu mliječ i Vitex pa me zanima jel mogu sve to zajedno piti ili se nešto kosi s nečim i sl. Jel ima tko kakvih iskustva? HELP. :?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    čuj gaby..meni su savjetovale da smanjim sa unosom..a ja ti pijem marulju,vrkutu,ulje noćurka i vitex.. tako da nemoj napravit moju početničku grešku..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ...

    samo da ne shvatiš krivo..nemoj pit sve ovo šta ja pijem..nije dobro :/

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    da slijedim tvoj primjer sa receptom: marulja+vrutka+noćurak+vitex? Ili je i to previše? Kakava su tvoja iskustva? Jel vidiš kakvo poboljšanje, promjene? :?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    58

    Početno

    A da ni ne krećem s Vitexom za sada? Obzirom da me izgleda muče O i sluz pa....

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    60

    Početno ..

    a joj neznam ni sama..na čudu sam..za sad pij tu marulju i vrkutu..znam da se to treba pit 3mj da se vide rezultati,al meni marulja za sad ni pokazala nikakvu sluz..moj problem je što sam ja nestrpljiva i probala bi sve živo,pa snimim to ulje i počnem stim..čuj vidi ako od marulje dobiješ sluz ko bog!
    a iako su mene upozorile da pijem previše toga..pročitala sam da su mnoge kombinirale,marulju,vrkutu i vitex,il samo vrkutu i vitex..

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Cure, ja vas potpuno razumem, jer sam i sama htela sve i odmah. Naravno da sam i rezultate ocekivala sto pre. Optimistik me je vec citala na drugom pdf-u, zato cu sad ukratko. Poenta je da ti je telo u skladu kako bi bilo spremno za oplodnju, a sa previse svega odjednom mozes samo "zbuniti" hormone i dovesti telo u nesklad. Ima dosta price o tome na forumu. Vitex npr. direktno deluje na regulaciju hormona. Vrkuta takodje, ali na drugaciji nacin. Marulja je u prvom redu za pluca, jer razredjuje sekret i pomaze izbacivanje sluzi iz pluca i bronhija, ali posredno utice i na onu izbacivanje one sluzi koja nama treba . Ulje nocurka opet utice na hormonski status, a dobro je i za srce i krvne sudove...
    Ali sve to zajedno :/

  49. #49
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    vanesax, evo nas noćnih ptičica.
    evo ja pretprošli ciklus pila vitex, ali nije mi se baš dobro pokazao, pa sam odustala. inače nemam spotting, a s njim mi je nešto čudno bilo 29 dc i onda je došla M. nalazi prolaktina su mi dobri, jučer sam vadila krv.
    sad pijem samo folnu što mi je gin rekao i to je to.
    htjela sam i prenatal, ali jako me zatvara.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Otkako sam krenula na bebaca, toliko sam zatvorena da cu posiziti. Moram da se nateram da idem na wc, a onda :shock: . Uzas jedan. I nis ne pomaze. Moram videti sta ce mi gin reci za sve te trave...

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •