Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,108 od 1108

Tema: Suze znak slabosti?

  1. #1101
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    naletjela sam na ovo već ranije, i evo danas opet, pa da podjelim s vama, u korist svih budućih, nadam se dobrih, rasprava

    https://i.redd.it/0h10ct8bkr931.jpg

  2. #1102
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Inace ustvrditi da radi toga sto mi je Sasa antipaticna nikada necu biti feministkinja je kao da ja ustvrdim da posto mi je Lili antipaticna vise necu trcati. Sto mi nikad ne bi palo napamet. Eto primjera i ilustracije radi.
    legendo

  3. #1103
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne bih baš tako pojednostavnila. netko neugodan ili antipatičan me može još više udaljiti od onoga što mi i inače nije blisko, ali me nikako ne bi mogao udaljiti od onog što volim pa baš i ne kužim usporedbu.

  4. #1104
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ah n.grace, svakako me to sto mi je poneka trkacica antipaticna ne bi sprijecilo niti da pocnem trcati. Ta vrsta zrcaljenja mi je sasvim strana i opceniti mi se cini regresivna u najmanju ruku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1105
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    a mene čak ni Lili ne bi nagovorila da počnem trčati, ide to u svim smjerovima

  6. #1106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    .. i isto tako nije raspoznavao posebnost prava crnih žena unutar pokreta za građanska prava
    Svaka ideja koju ljudi primijene ce imat povijesne i sadasnje greske. Al svejedno ima opcenito dobrih, i opcenito losih ideja - koje su se u visegodisnjoj praksi pokazale kao dobre. Feminizam i antirasizam i borba za ljudska prava su dobre ideje.

  7. #1107
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    što se rasizma tiče, u mom mindsetu, a vjerujem i mindsetu mnogih drugih, to je pojam koji se uglavnom veže za USA
    a o rasizmu Europe se malokad govori
    a itekako je prisutan
    počevši od odnosa prema imigrantima
    pa sve do inkluzivnosti
    npr. kada moja struka ima godišnje sastanke na europskoj razini, prisutni su isključivo bijelci/bjelkinje
    što nije čudno za jednu hrvatsku
    al je bome čudno za jednu francusku ili veliku britaniju
    jednom sam upitala osobu od autoriteta zašto je to tako
    odgovor koji sam dobila je: ovo je fin posao
    Bas ovaj tjedan sudjelujem, koliko mogu (a nazalost mogu premalo) u raznoraznim online raspravama/formumima u sklopu interne La Leche League konferencije na internacionalnoj razini i bas je centar rasprave ovo sto betty spominje. Toliko je razlike u percepciji rasizma, a i inkluzivnosti, izmedju raznih dijelova svijeta da je prakticki nemoguce voditi neki suvisli diskurs.

    U lokalnim krugovima (USA; vrlo sirok pojam), glavni fokus je trenutno na boji koze (bijeli vs. svi ne-bijeli) i na non cisgender populaciji, u svim svojim nijansama. Kanada je fokusirana na non-cisgender i inkluzivnost, sto je prilicno razumljivo jer ima izuzetno jakog predstavnika, Trevora MacDonalda, prvog trans muskarca akreditiranog u redove mahom bijelih cisgender zena, uglavnom middle class. Europljani, uglavnom, nikako ne razumiju kakve to probleme imamo u sjevernoj Americi jer se to njima ne dogadja. Dalje od Europe, opet nis', rekli bi ovdje - just crickets (and unicorns and rainbows) jer nitko nema nikakvih konretnih problema, cini se. Mislim, uzorak mi je malen, na razini cijelog svijeta, ali opet s druge strane, oko 6,000 ljudi razbacanih po svim kontinentima je sasvim dobra grupa za razgovore. Konkretno iz Velike Britanije je bas bilo podosta glasova koji nikako ne razumiju sto se talasamo tu u SAD-u i cime smo to nezadovoljni.

    Uzasno mi je zanimljivo biti dio organizacije od koje mi se poprilicno dize zeludac, a zbog toga sto postoji sansa da cemo je napokon transformirati u modernu, inkluzivnu organizaciju koja stvarno smije i moze imati status neprofitne org. Kako sad stvari stoje prilicno je sve skupa nakaradno i uzasno iznutra. Na "vlasti" sjede pogresni ljudi i ne dizu guzicu, doslovno.

  8. #1108
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Cool!

Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •