Stranica 2 od 23 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1108

Tema: Suze znak slabosti?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Nije me sram kupit pjenu i zilete al kuzim da je njega sram uloske jer je ti intimno za razliku od pjne....a gle nije on bajan al ok je. Kakvih muzeva ima on je jos i super. Ima neke musice al ciji muz od vas ovdje nema?? Ako je neciji m savrsen nek javi di rastu da podjelim info slobodnim frendicama da bolje izaberu hehehe
    Otvorila sam topic da razmjenimo misljenja i da znam sta druge misle. Nije ni misljenje u kamen uklesano. A njegovo podrucje hm....pa kupi ustvari bilo sta drugo da treba

  2. #52
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Eto, jos jedan od benefita platnenih ulozaka, ne mozete se naci u situaciji da vam trebaju a niste u stanju otici u ducan po njih. Uvijek spremni u ladici, muz se ne mora sramotiti u ducanu.
    Anita me i osobno nije stvar u uloscima, nego koliko je moj partner spreman u nekim situacijama preci preko nekih svojih krkanskih stavova kada je meni to potrebno.

  3. #53
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja plačem kad mi se plače, nekad 3x dnevno, nekad mjesecima ne zaplačem. MM plače kad mu se plače. Sigurno rjeđe od mene, al zaplakao je mnogo puta otkad ga znam. Nekad na film. Ili na otvaranje olimpijskih igara. Ne zna razlikuju između cvjetače i brokule, ali da kaže sinu da ne smije plakati okrenula bih se isti tren i otišla, bez kofera, samo s novčanikom.
    Sin plače kad mu se plače. Kćeri plaču kad im se plače. Ako se budu htjele udati za nekog tko će im reći da muškarci ne plaču ili će njihovu mušku djecu tome učiti ili im neće moći kupiti uloške, odreći ću ih se preko novina.

    Osim toga, ne znam ko bi mi kupio svih onih milijun paketa uložaka nakon poroda da nije mm. Čak i moj tata mojoj mami kupuje uloške.

    Ne mora svatko plakati, imam ja prijateljica - dakle žena - koje sigurno godinama nisu suzu pustile, to jednostavno nije njihov đir. Ali zabranjivati nekome pokazivanje jedne od osnovnih emocija me, kao i Silly, užasno iznerviralo.

    Anita, možda se nekad nakon tema ovdje osjećaš loše, ali ovo je jedno od najfeministickijih mjesta na internetu u svakom mogućem najboljem smislu i ja sam presretna što sam sve u 10 godina naučila od ovih žena ovdje. I kao što ja MM-u objašnjavam da će naš sin u budućnosti teško naći ženu koja će prihvaćati to da muškarac ne zna pripremiti barem nekoliko osnovnih jela i minimalno znati održavati kućanstvo, i da se već danas žene rastaju “jer on usisava samo po sredini, a ne i ispod kreveta”, a mogu tek zamisliti sto će biti za 20+ godina.

    Tako ti lijepo možeš i svom MM-u reći da će njegova djeca danas sutra teško naći partnere koji će podržavati stavove kao što su “muškarci koji plaču su pi...”. Za 20 godina to jednostavno neće postojati.

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Osim toga, sigurno još uvijek postoje oni mali dućani gdje ti teta zamota uloške u škancil .

  5. #55
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće ne razumijem dijeljenje etiketa pravog muškarca tako olako, po mogućnosti ili nemogućnosti plakanja.
    slažem se
    netko je po prirodi plačljiviji, netko manje... i što nam to govori?
    moj muž nikada ne plače, a kuha, peče kolače, šiva (nastavi niz) bolje od većine ljudi koje znam

  6. #56
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, tko nije odgojen gledajući kako majka zdravom ocu pere noge nikad neće shvatiti patrijarhat. Nemoj biti tako oštra. Možda anita dolazi ovdje jer vidi da postoje i drugačija razmišljanja. Pomalo.
    Da me nije sila natjerala( posao i troje djece ) vjerojatno nikad ne bih dovela u pitanje neke smiješne obrasce koje smo donesli u naš brak.
    Znaš kaj?
    Meni Anitina spika vuče na onu:
    Ma dobar je on, tu i tamo me mlatne, ali zaslužila sam...
    Karikiram, ali dosta mi je više tih priča gdje žene na bilo koji način izigravaju žrtvu i opravdavaju svog muškarca.
    Na jednom topiku se taj isti muškarac drogirao. Rekreativno ili ne, ali je.
    Onda neće više djece.
    Sad ne plače i uči sina da je to slabost.
    Itd.
    Nebitno.
    Meni samo nije jasno, ako je on toliko
    dobar, zašto stalno neke rasprave o njemu?!?
    Anita?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #57
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mrzim biti nečiji advokat, ali pukla bih da ne kažem.
    Možda Anita samo trenutno nije zadovoljna i želi nešto promijeniti pa traži savjet. Ako joj je najveći 'problem' muž, normalno da traži savjete u vezi braka. I drugi ovdje pitaju kad ih nešto zanima, a ima i tema na kojima se samo izbacuje nervoza, jel. Onda valjda nije zabranjeno.

    I stvarno je pretjerano reći da se netko drogira jer je jednom zapalio joint. Ne prozovemo ni osobe koje se tu i tamo napiju alkoholičarima, ni osobe koje zapale pet puta u godini pušačima, ni osobe koje se prežderu u trenutku nekog stresa prejedačima.

    Za još jedno dijete isto ima potpuno pravo odlučiti da ga neće. Ja sam uvijek za kompromis, ali tu jednostavno nema kompromisa ako jedno hoće, a drugo ne. Po nečijem će biti. U ovom slučaju je po njegovom, ne znači da se kroz neko vrijeme i on neće predomisliti pa će ispasti ipak po njenom. Da je u pitanju obrnuta situacija, da neka žena ne želi još djece, a muž joj ovdje otvara temu o tom pitanju, kako bi to bilo? Duboko sam uvjerena da bi ga većina žena ovdje oprala i napisala da žena ima pravo odlučiti što će sa svojim tijelom i životom.

    A za štetnost prikazivanja plakanja kao slabosti se slažem.

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, sigurno još uvijek postoje oni mali dućani gdje ti teta zamota uloške u škancil .
    Ali samo da nisu oni gdje dodes na pult i izgovoris ispod glasa - " molim uloške..."

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš kaj?
    Meni Anitina spika vuče na onu:
    Ma dobar je on, tu i tamo me mlatne, ali zaslužila sam...
    Karikiram, ali dosta mi je više tih priča gdje žene na bilo koji način izigravaju žrtvu i opravdavaju svog muškarca.
    Na jednom topiku se taj isti muškarac drogirao. Rekreativno ili ne, ali je.
    Onda neće više djece.
    Sad ne plače i uči sina da je to slabost.
    Itd.
    Nebitno.
    Meni samo nije jasno, ako je on toliko
    dobar, zašto stalno neke rasprave o njemu?!?
    Anita?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zena je iskrena. Ne bih bas rekla da su svi koji pisu na forumu iskreni. Neki vole jakoooo vole uljepsati stvari i svoju prezentaciju.
    Mozda je zena shvatila da neke stvari nisu bas uobicajene u tudim brakovima i obiteljima, zanima je kako drugi zive.
    Dozvoljeni je biti nesavrsen, imati nesavrsenog muza i djecu, te pisati o tome. Koliko je ovaj forum imao takvih tema, uh. Ne znas im ni broj. Lako nama koje smo u meduvremenu postale savrsene, sa savrsenom djecom i muzevima, ali stare.
    Posljednje uređivanje od sirius : 24.06.2019. at 06:25

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš kaj?
    Meni Anitina spika vuče na onu:
    Ma dobar je on, tu i tamo me mlatne, ali zaslužila sam...
    Karikiram, ali dosta mi je više tih priča gdje žene na bilo koji način izigravaju žrtvu i opravdavaju svog muškarca.
    Na jednom topiku se taj isti muškarac drogirao. Rekreativno ili ne, ali je.
    Onda neće više djece.
    Sad ne plače i uči sina da je to slabost.
    Itd.
    Nebitno.
    Meni samo nije jasno, ako je on toliko
    dobar, zašto stalno neke rasprave o njemu?!?
    Anita?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije tako nezz sta bi ti da ti kazem....pitam kad razmisljam o necem. On je ok. Da moze bit bolji a pa moze. Vjv bi isto rekao da ga se pita za mene. Al zato i kazem ciji muz i zena su savrseni?? Glupo mi je da sad mislite da on mene maltretira jer ja tako pitam neke gluposti. Nezz stvarno sta da ti odgovorim i kakav odgovor ocekujes, ja cu samo reci da covjek uci dok je ziv i da je lakse kad imas s kim popricat.... Nebi htjela da nekog smetaju moja razmisljanja, nemojte otvarat ako smeta hehe. Hvala riri i sirius sto su me skuzile

  11. #61
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ma anita samo raspravljamo. tipkamo ovdje već jako dugo, neke smo bitke izvojevale odavno, puno smo naučile i sve mi, a i naši muževi
    puno je muževa isto tako znalo poprijeko gledati na forum jer smo sve postale feministkinje uz njega, pa su dobili više zadataka Tako da te i to čeka vjerojatno, da ti počne njurgati zbog rode
    al sigurno ćeš otvoriti temu pa ćemo znati kad počne (šala)

  12. #62
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije tako nezz sta bi ti da ti kazem....pitam kad razmisljam o necem. On je ok. Da moze bit bolji a pa moze. Vjv bi isto rekao da ga se pita za mene. Al zato i kazem ciji muz i zena su savrseni?? Glupo mi je da sad mislite da on mene maltretira jer ja tako pitam neke gluposti. Nezz stvarno sta da ti odgovorim i kakav odgovor ocekujes, ja cu samo reci da covjek uci dok je ziv i da je lakse kad imas s kim popricat.... Nebi htjela da nekog smetaju moja razmisljanja, nemojte otvarat ako smeta hehe. Hvala riri i sirius sto su me skuzile
    Ne, ne i ne.
    Mene ništa ne smeta.
    Samo mi djeluješ nesretna.
    Ok, fali ti društvo, prijateljice...
    To kužim da se nemaš s kim porazgovarati.
    Doma si pa si fokusirana na muža, djecu, kućanske poslove.
    I to kužim.
    Ali daj si pomogni. Presloži prioritete.
    Još si jako mlada i trebaš imati interese i van kuće.
    Sirius kaže da smo mi stare (stare i po godinama i po forumskom stažu) postale savršene.
    Nismo.
    Samo smo se opametile.
    Presložile smo prioritete.
    I zato smo i zadovoljnije.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim biti nečiji advokat, ali pukla bih da ne kažem.
    Možda Anita samo trenutno nije zadovoljna i želi nešto promijeniti pa traži savjet. Ako joj je najveći 'problem' muž, normalno da traži savjete u vezi braka. I drugi ovdje pitaju kad ih nešto zanima, a ima i tema na kojima se samo izbacuje nervoza, jel. Onda valjda nije zabranjeno.

    I stvarno je pretjerano reći da se netko drogira jer je jednom zapalio joint. Ne prozovemo ni osobe koje se tu i tamo napiju alkoholičarima, ni osobe koje zapale pet puta u godini pušačima, ni osobe koje se prežderu u trenutku nekog stresa prejedačima.

    Za još jedno dijete isto ima potpuno pravo odlučiti da ga neće. Ja sam uvijek za kompromis, ali tu jednostavno nema kompromisa ako jedno hoće, a drugo ne. Po nečijem će biti. U ovom slučaju je po njegovom, ne znači da se kroz neko vrijeme i on neće predomisliti pa će ispasti ipak po njenom. Da je u pitanju obrnuta situacija, da neka žena ne želi još djece, a muž joj ovdje otvara temu o tom pitanju, kako bi to bilo? Duboko sam uvjerena da bi ga većina žena ovdje oprala i napisala da žena ima pravo odlučiti što će sa svojim tijelom i životom.

    A za štetnost prikazivanja plakanja kao slabosti se slažem.
    Potpis na svaku od Riri
    Svaki ti dao pripametno moje

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Bome i ova siriuska pripametna

    Ja sam odmah shvatila da je anita iskrena, zapravo preiskrena za ovaj forum. A njene teme su mi baš zanimljive jer povremeno forum ode u dosadnjikave vode
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.06.2019. at 09:05

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Ulošci, grah, ocat, flasteri, Aspirini, najlonke, mlijeko, sve su to stvari.
    Od muža očekujem da mi donese što mi treba, ako ja sama ne mogu ili ne stignem.
    Onaj muž koji mi ne želi donijeti što mi treba tada kad mi treba ne smatram adekvatnim partnerom u zajednici.
    Onaj muž koji će izvoditi kerefeke oko nabavke potrepština smatram nezrelim i neadekvatnim mužem i mislim da je trebao odrasti prije braka.

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Jedina loša stvar u cijeloj priči je to što A. nije financijski neovisna, a kad si financijski ovisna o mužu i još eventualno živite u njegovoj kući, onda su hrabrost i odlučnost za promjene na niskim granama.
    Zato, ako si mlada i nećete više imati djece, nađi posao. Mrvice, pauci i majice izaći će ti iz fokusa, družit ćeš se s ljudima i biti zadovoljnija.

  17. #67
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bome i ova siriuska pripametna

    Ja sam odmah shvatila da je anita iskrena, zapravo preiskrena za ovaj forum. A njene teme su mi baš zanimljive jer povremeno forum ode u dosadnjikave vode
    Mnogo puta mi je ovo zasmetalo na forumu, ali sam šutila pa eto da sad kažem.

    Da, Anitin problem je što je preiskrena. Sjećam se nekih mojih početničkih tema, ni približno otvorenih kao Anitine nakon kojih sam se osjećala jedina s nekim problemom.
    Vrlo često kad se otvore neke takve teme...većina djece prolazi s 5,0 i to uče da ih se nikada nije trebalo niti napomenuti, muževi kupuju uloške, nekad ih i mijenjaju, plaču i na reklame, djeca nemaju nikakve želje izvan okvira jer su razumna, o intimnim odnosima da i ne pričamo - nikad bolji.

    Da se vratim na temu...MM je plakao 3-4 puta u ovih 15 godina-ali n više onako oči pune suza pa kapne koja. Ja plačem, ali ne volim u javnosti, doma nemam problem s pokazivanjem emocija. U zadnje vrijeme često i ridam zbog stanja u kojem mi je mama i to se raspem često pred njom.

    Inače društveno je prihvatljivo da muškarac zasuzi, ali moramo priznati da društvo muškarčinama ne bi smatralo one koji ridaju svako malo i oko bilo čega. Imam osjećaj da kako god odgajali sinove, rijetko koji muškarac ne osjeća nelagodu ako plače u javnosti i većina će pokušati zaustaviti suze.

  18. #68
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Imam osjećaj da kako god odgajali sinove, rijetko koji muškarac ne osjeća nelagodu ako plače u javnosti i većina će pokušati zaustaviti suze.
    Pa i žene će tako, ni ja ne volim da me netko vidi kad plačem. Imam traume od izlaska iz kinodvorane, npr, jer rijetko kad ne zaplačem tijekom filma.

  19. #69
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i žene će tako, ni ja ne volim da me netko vidi kad plačem. Imam traume od izlaska iz kinodvorane, npr, jer rijetko kad ne zaplačem tijekom filma.
    Da, samo tebe tvoje prijateljice neće smatrati slabićem.

  20. #70
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Istina, nego samo cmizdravom. U doba ravnopravnosti nije ni to neka sreća

  21. #71
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mene moje hoće i zvat će me “cmizdravicom koja cmizdri zbog svega”.

  22. #72
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zena je iskrena. Ne bih bas rekla da su svi koji pisu na forumu iskreni. Neki vole jakoooo vole uljepsati stvari i svoju prezentaciju.
    ovo je jakooooo istinito

  23. #73
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja sam se jako loše osjećala na forumu u početku, ali nisam nikada mislila da netko laže u odnosu na mene preiskrenu. Nego da se javljaju žene s puno iskustva koje su takve probleme već “odvalile”, bilo da su ih riješile na neki način, bilo da su se pomirile sa stvarima pa se na topic javljaju s tonom “ma to ti je nevažno, nakon toga dolaze gore stvari, teže faze s djecom i slično”.

    Barem ja jako često shvacam postove...

    MM nije nikakvo zlato ni savršenstvo, daleko od toga, mogu 1x tjedno otvarati temu o njemu, ali neću . Evo npr., jučer smo se vratili s mora, on je pakirao stvari u auto, a dječja kolica je ostavio u kafiću kraj plaže . A ja sam ga gledala u oči kad sam mu rekla “uzmi kolica i njih stavi prvo u prtljažnik” . Sva sreca, prijatelji su nam još dolje pa su ih našli i dovest će ih.

    Uglavnom... prvih 10-15 tema će biti teško, a onda ćeš shvatiti da su sve te mudre žene u pravu i vidjet ćeš koji od njihovih savjeta možeš iskoristiti i napraviti si da ti nešto bude bolje za tebe.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 24.06.2019. at 13:24

  24. #74
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Sirius, ne samo da vole uljepšavati situaciju, nego o istoj činjenici jedne godine napišu jedno, a druge nešto sasvim drugo .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.06.2019. at 13:25

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ne samo da vole uljepšavati situaciju, nego o istoj činjenici jedne godine napišu jedno, a druge nešto sasvim drugo .
    Znas kako se kaze? Nista nije u kamenu zapisano.

  26. #76
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ali nije ni to sve za zlo, sve smo mi rasle i učile skupa s forumom, naravno da smo i promijenile (neke) stavove. pa eto sad i aniti savjetujemo da promijeni ploču, zar ne?
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 24.06.2019. at 13:28

  27. #77
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa možda se u tih godinu dana nešto promjenilo u vezi te činjenice .

    Ne znam o kome i o čemu govorite, ja npr. pišem o stvarima o kojima pišem, koliko mi se da, kad nešto lijepo napišem, obično istaknem tu stvar, ne nabrajam još sto bezveznih ili nervirajucih stvari.

    Evo ovdje npr. tema su muško plakanje i ulošci. I tu nemam ništa grozno za napisati o MM-u. Ako me pitate nešto drugo, neću ga štediti.

    To je kao i ono: sve žene na forumu vježbaju, sve super kuhaju, sve peku super kolače, imaju super vrt i uređenu kuću, sve imaju ispunjavajuće poslove, nemaju muke s djecom ... a nije... analiziraj pa ćeš vidjeti da to sve nije ista žena .

  28. #78
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    i da ne rade sve sve to nabrojano u istom vremenu
    ja sam nekad vježbala, više ne stižem (ili sam se ulijenila ). Nekad čitam knjigu za knjigom, nekad prođe mjesec dana da ne stignem uzeti knjigu u ruku. Nekad sam ljuta na mm-a pa se tu istresem, nekad smo u fazi golubića pa ga hvalim. I sve te faze obojaju moj trenutačni pogled na svijet i pisanje po određenim topicima.

  29. #79
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    ma nebitno...mislila sam na jednom opisane činjenice iz prošlosti koje se kasnije prikažu drugačijima.

  30. #80
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se vec nemogu rjesiti ovog profila da malo pricamo hehe
    Sinoc s mm gledam neki film ustvari on gleda a ja usput i muski lik iz filma place a mm komentira da je pic....... i nakon toga smo malo pricali o tome i on je zakljucio da pravi muskarac ne place i mogu potvrdit da ni on nije plakao ni jednom za 15 god braka a i sam to kaze
    E sad mene zanima kako vi gledate na to? Nemora bit na musko plakanje nego na suze i muske i zenske. Dal vam je bed plakat pred drugima i mislite li da su suze znak slabosti i da bi bilo bolje nesto poduzet nego cmizdrit?

    Moje misljenje: iskreno bi mi bilo cudno da vidim uplakanog mm i nebi znala sta da radim. Mozda bi u tom trenu pomislila da je slabiji nego prije...Al ne mislim da su suze uvijek znak slabosti nego da ljudima treba ispusni ventil a nekom je vec nesto ventil i meni nije bed plakat pred bilo kim al opet kuzim i da je lako to rec kad si zena
    Kad si zena?! Za razliku od.... kiborga? Pazi, suze su normalna vanjska manifestacija intenzivnih emocionalnih stanja. Tako da... mislim da je cudno da tvoj muz nije plakao od kad se znate. Utvrdili smo da picka nije, ali je li covjek.. uopce?

  31. #81
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kad malo bolje razmislim, najviše muškaraca sam vidjela da plaču kad je poginuo Dražen Petrović.

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad malo bolje razmislim, najviše muškaraca sam vidjela da plaču kad je poginuo Dražen Petrović.
    I Drug Tito.

  33. #83
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Angie je premlada da se toga sjeća

  34. #84
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I Drug Tito.
    A ne, ne.
    Šušak i Tuđman.
    TO je bila tuga.

  35. #85
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    I kada je Ivanisevic osvojio Wimbledon.
    Mm ne plače, nikad ga nisam vidjela mada smo imali situacija gdje je bio totalno izgubljen, ranjiv i nije to skrivao, dapace...cak je naucio s godinama to i reci.
    Ja sam nekad davno plakala dosta za svasta, nekako vise ne mogu i nije mi bas drago, nekad mi se cini da bi mi bilo bolje da sam se isplakala nego gutala bijes i tugu ...

  36. #86
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na svaku od Riri
    Svaki ti dao pripametno moje


    Slažem se sa Konfuzijom. Mislim da je neplakanje godinama nemoguće. Moguće je samo da je nevidljivo godinama.

  37. #87
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Meni je jedna od najljepših stvari kad mm za nas cure kući ode i kupi uloške
    I od mojih frendica muževi također kupuju uloške svojim ženama i kćerima, ne znam da je to ikome problem...
    A živimo kakti u prilično patrijarhalnoj zajednici, tako da me anitin stav malo iznenađuje.
    Vezano za plakanje, ja pod zadnje češće plačem nego prije, što smatram dobrim znakom u svom emotivnom rastu
    Muža nisam vidjela puno puta da plače, a i kad jesam nisam to povezala s pojmom muškosti, nego s postojanjem emocija i sposobnošću ispoljavanja istih - Neplakanje, nikad i ni zbog čega-
    to nema veze sa snagom, ali ima veze s nedostatkom emocija ili strahom da budeš ogoljen, što je u mom mikrokozmosu pokazatelj nezdravog odnosa prema sebi.

  38. #88
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku


    Slažem se sa Konfuzijom. Mislim da je neplakanje godinama nemoguće. Moguće je samo da je nevidljivo godinama.
    Riri, moguce je. Ali u tom slucaju s covjekom nesto ne stima. I najveca muskarcina je proplakala kad su nasi izgubili od Francuza prosle godine.

  39. #89
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, moguce je. Ali u tom slucaju s covjekom nesto ne stima. I najveca muskarcina je proplakala kad su nasi izgubili od Francuza prosle godine.
    Moj nije, on je šizio.

  40. #90
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg stvarno ?? MM je stvarno vatreni navijač, jako zagrižen, ali da bi PLAKAO kad naši izgube - stvarno nema šanse.

  41. #91
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    A dobro, prihvatljivije je da place zbog izgubljene/dobivene utakmice nego nad tesko bolesnom zenom.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ni kod mene nitko nije plakao za tu utakmicu

  43. #93
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Mora biti nesto sto covjeka moze rasplakati barem jednom u 15 godina. Ako ne, nesto ne stima ili s njim ili s odnosom. Utakmica ili Franjo ili Tito ili stogod.
    Btw, ja sam plakala kad su nasi izgubili, plakao je i moj stari.. Ali ja placem i na reklame, pa nisam referentna. MM je imao spartanski odgoj i stvarno je emotivno zakopcan do grla, ali je u nasih 15 godina nekoliko puta zasuzio, istina zbog puno ozbiljnih stvari nego sto su utakmice.

  44. #94
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da čovjeku suze trgnu na oči iz puno različitih razloga, nisam stručna pa da bih znala ima li ovo što pišem osnove, ali suze radi tuge, iskrene emocije, ili kad se rasplačeš na reklame, nisam sigurna da je to baš ista stvar,

    Ovo druge je, barem kod mene, više posljedica nekog određenog raspoloženja, povišenih emocija, (histerije ) i ne bih rekla da ima veze s ikakvim iskrenim osjećajima. Na primjer, prošli tjedan sam malo ponovo gledala Sex i grad, inače seriju koja mi je dozlaboga glupa i ne volim ju niti najmanje, pa sam se u 2-3 navrata rasplakala na one patetične završetke epizoda.

    Tako da to što sam se ja u zadnjih 15 godina sigurno puno puta rasplakala na seriju, na crtić u kinu, kad sam čitala kćeri Šegrta Hlapića ili Junake Pavlove ulice ne bih rekla da govori o tome da sa mnom sve štima ili da s onim tko se tome smije mojim suzama nešto ne štima; mislim da više govori o tome kolike su amplitude valova našeg raspoloženja

  45. #95
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Mora biti nesto sto covjeka moze rasplakati barem jednom u 15 godina. Ako ne, nesto ne stima ili s njim ili s odnosom. Utakmica ili Franjo ili Tito ili stogod.
    Iksam te.

    Ja sam isto plakala kad su naši izgubili. Muž nije, on je Srbin.

  46. #96
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo kaže da je plakao zbog Dinama dakle ništa naši, samo Dinamo ..

    Ja zbog žena nisam pio, al' zbog Dinama sam htio ..

  47. #97
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Odlično rečeno, Mima.
    Tu bi negdje mogle spadati i one suze koje počnu dok režeš kapulu, pa nastaviš nad svojim promašenim životom.
    Ili kad na sprovodu uopće ne plačeš za pokojnikom, nego za ljubavnikom...i slično.

  48. #98
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Mima, nisam sigurna jesam li te dobro shvatila, emocija je emocija, ako je dozivljavam ona je iskrena i autenticna jer je moja. I kako to razlikujes suze ove od suza onih, to mi nije jasno. Placem od tuge, od ganuca, od ljepote, od ljubavi, od srece, od bijesa, od nemoci... netko drugi place samo kad je jako tuzan i to su razlicite osobnosti, a ne... hijerarhija suza.
    Histerija, koja se vec po samom porijeklu rijeci veze uz zene, je nista nego povisena emocija koja se ne moze kontrolirati, pa ce netko mozda misliti da sam histericna ako me vidi da placem. Vidi ju, ne moze se kontrolirati... ali zaboravljaju da su suze zapravo katarzicne, osjecas se bolje kad se isplaces.
    Toliko me je ovo zaintrigiralo pa sam isla traziti kemijski sastav suza. Kaze wikipedia
    Emotional tears are composed of more protein-based hormones, such as prolactin, adrenocorticotropic, and leucine enkephalin (a natural pain killer), which is suggested to be the mechanism behind the experience of crying from emotion making an individual feel better.

  49. #99
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Tri tipa suza:

    - Bazalne suze održavaju vlažnost i sprečavaju isušivanje oka. Suzne žlijezde proizvode prosječno između od 1,5 do 2,8 decilitra bazalnih suza dnevno.

    - Refleksne suze nastaju kao reakcija na iritanse kao što su prašina, dim ili kemikalije iz luka. Senzorni živci javljaju mozgu da je oko nadraženo, a mozak naređuje suznim žlijezdama da pojačaju proizvodnju. Povećana količina suza ispire iritanse iz oka i cijedi ih kroz nosnu šupljinu.

    - Suze nastale kao posljedica jakih emocija i osjeta, najčešće tuge i fizičke boli, ali i radosti i smijeha sadrže i hormon. Istraživači su u suzama nastalim od tuge i boli, između ostalog, pronašli stresni hormon adrenokortikotropni hormon (ACTH). Iz toga su zaključili da emotivne suze služe za čišćenje organizma od stresnog hormona te za ublažavanje bolnih emocija.

    Evo ga, kopirano.

  50. #100
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    I jos...
    On a study conducted by the Weizmann Institute of Science in Rehovot, Israel, emotional tears from women have been found to reduce sexual arousal in men. (...)
    The change in sex drive could be attributed to a drop in testosterone provoked by the tear chemicals, reducing aggression.
    Posljednje uređivanje od Konfuzija : 25.06.2019. at 15:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •