Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 199

Tema: Koliko cesto

  1. #101
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a nakon toga izuvamo li se u gostima i izuvamo li goste
    aj pa nismo dugo

  2. #102
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad grudnjak u mašini nisam uništila, a uvijek imam one sa žicom .
    ja ih stavila u vrećicu za pranje i uništila 3 odjednom. bili su presavijeni i nekako su se posložili na način da je pretpostavljam žica zapela između gume i bubnja. prvi je imao na obje košarice rupu veličine dlana, taj mi je naravno bio najdraži i model koji se naravno više ne proizvodi. drugi malo manje, a trećeg sam pokrpala i nosila po doma.
    Šteta cca 1000 kuna. ako nisam počela plakat... to je bilo prije 4 godine i od onda fino na ruke. Isto Sirius kategorija
    Posljednje uređivanje od rossa : 25.06.2019. at 22:54

  3. #103
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nisam si skupi grudnjak kupila nikad pa ni tad.
    Vjera mi brani potrošiti hrpu love za donji veš.
    Otkriće su mi grudnjaci iz Kika i Lidla po 40 max 60 kn.
    Povoljni, a dobri pa ako se i ošteti nije mi žao.
    Imam samo jedan Liscin iz outleta za 120 kn i taj mi je za odlaske doktorima.
    Znam da zvučim ko baba, ali tako je.
    Prošli tjedan sam uletila monako usput u Anitin dućan u Jurišićevoj i pitam prodavačicu ima li što povoljno i pamučno za mene.
    I krene ona vadit par modela iz kutija jer nemaju izloženih.
    Pitam za cijenu.
    Od 450 kn na više.

    Hvala, to nije za mene.
    I sad krene ona meni objašnjavati i uvjeravati me kao se to isplati.
    Ne, meni se ne isplati.
    Nije da nemam, nego - ne dam tolike novce za komadić krpice.
    Zaboga, to je veš.
    Nešto što svakodnevno mijenjam, nosim i perem i ne želim drhtati nad tim i imati veš skuplji od cipela.

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne razumijem sto je tako komicno u cinjenici da osoba sa velikim grudima koja nosi kosarice vece od F ( da postoje H,G, I...) mora kupovati skupe grudnjake u specijaliziranim ducanima ili preko interneta jer ne moze naci grudnjak svoje velicine? ! Mislim, totalno sam zbunjena sto je tako zabavno u tome? Posebno ako pri tome jos ima uska leda pa mora uz takvu kosaricu naci obujam 75.
    Tako bi ja mogla reci nekoj visokoj zeni sa velikim stopalom broja 45 npr. da meni vjera brani kupovati skupe cipele. Lako mi vjera moze to braniti kad nosim br. 38 pa mogu birati sto mi srce zeli.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Uh dosla citat sta ima o brzom ciscenju a one na cicama hehe :D

  6. #106
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sirius, pjeniš se bezveze.
    Ja imam košaricu E, tako da...

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, pjeniš se bezveze.
    Ja imam košaricu E, tako da...
    Pa blago tebi. Ja imam H. Znaci da su moje ipak -vece.
    Moguce da onda ipak imam nesto iskustva u kupovini tog broja. Jer ga nikad nisam vidjela u Lidlu ili bilo kakvom slicnom ducanu.

  8. #108
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa blago tebi. Ja imam H. Znaci da su moje ipak -vece.
    Moguce da onda ipak imam nesto iskustva u kupovini tog broja. Jer ga nikad nisam vidjela u Lidlu ili bilo kakvom slicnom ducanu.
    Sirius ja te razumijem iako imam D kosaricu. Ali kvalitetni grudnjak je kvalitetni grudnjak. Da to stoji kako treba, da mogu potrcati bez problema i da ne izgleda babasto

  9. #109
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa blago tebi. Ja imam H. Znaci da su moje ipak -vece.
    .

    kako mi je to promaklo?
    morat cu drugi put baciti oko

  10. #110
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa blago tebi. Ja imam H. Znaci da su moje ipak -vece.
    Moguce da onda ipak imam nesto iskustva u kupovini tog broja. Jer ga nikad nisam vidjela u Lidlu ili bilo kakvom slicnom ducanu.
    Obujam mi je dosta veći pa mislim da ipak imamo slični problem.
    U Lidlu nećeš naći grudnjak, ali zaviri u Kik. Mogla bi se ugodno iznenaditi.
    Ja sam neki dan isprobavala u Kiku- Brežice grudnjake i svi su mi bili bar tri broja preveliki.
    Mislim na košarice.

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Al ste sisate

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Obujam mi je dosta veći pa mislim da ipak imamo slični problem.
    U Lidlu nećeš naći grudnjak, ali zaviri u Kik. Mogla bi se ugodno iznenaditi.
    Ja sam neki dan isprobavala u Kiku- Brežice grudnjake i svi su mi bili bar tri broja preveliki.
    Mislim na košarice.
    Ja imam obujam 75 . Jedva da u Lisci postoji taj obujam i kosarice H na dva modela bez spuzve. Tako da sam 100 % sigurna da nikad necu kupiti jeftini grudnjak. I naravni da cu tu skupocjenu robu nastaviti prati na ruke.

  13. #113
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Samo se hvale

    Upoznata sam s problematikom jer imam dve frendice te veličine. Ja bih mogla i bez grudnjaka da me nije sram

  14. #114
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    kako mi je to promaklo?
    morat cu drugi put baciti oko
    Neces nista vidjeti u uniformi.
    Imam dobar grudnjak ispod koji sve drzi na mjestu, cvrsto i bez ispadanja preko ruba.

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Pa kad košta.

  16. #116
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji popis? Onaj sa linka? Ne radim ja prema tome, nisam ga baš pravo ni pročitala, to je bio samo primjer da pokažem Aniti kako izgledaju ti popisi.

    Ako misliš na ono što sam pisala, pa moram to sve napraviti. Mislim, ne mogu pustiti da se nakupljaju dlake od psa do ne znam kad. Ili prašina. Ili suđe. I onda mi je lakše potrošiti 20 min dnevno na to, nego jednom tjedno pa na duže. A iskreno, malo sam i bakteriofob.
    Mislila sam na ovo što si pisala, znam za one popise s linka.

    Silly, na 90 perem bijeli, samo radi bubnja, da njega malo properem na višoj temperaturi.

    Anita, ja ti stvarno ne mogu pomoći, jer nisam cistunica i ne želim trošiti svoje vrijeme na to.
    Ovdje sam pokupila foru sa tuširanjem kupatila, eto to mi je bio jedan od korisnijih savjeta.
    Posljednje uređivanje od j-la : 26.06.2019. at 00:30

  17. #117
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Neces nista vidjeti u uniformi.
    Imam dobar grudnjak ispod koji sve drzi na mjestu, cvrsto i bez ispadanja preko ruba.
    jesi ti svjesna koji ti imas potencijal?
    kupi grudnjak u lidlu i u fusu radi u zubariji
    koliko ce se anestetika ustedjeti

  18. #118
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa blago tebi. Ja imam H. Znaci da su moje ipak -vece.
    Moguce da onda ipak imam nesto iskustva u kupovini tog broja. Jer ga nikad nisam vidjela u Lidlu ili bilo kakvom slicnom ducanu.
    A ja 85K. I ne da ih nema u Kiku, Pepcu i slično, nego ih nema ni u Aniti ni u Hrvatskoj. Pa ih onda čuvam i perem na ruke. Zadnji put samo naručila 7 komada u mom broju od poznatog proizvođača i zadržala jednog jer ostali nisu bili dobri.

  19. #119
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Uh dosla citat sta ima o brzom ciscenju a one na cicama hehe :D
    Brzo čišćenje ne postoji .
    Ili smanjiš kriterije i prestaneš neke stvari raditi, ili to radi netko drugi ako imaš sreće ili para (muž, djeca, svekrva, mama, čistilica...)...
    Treće nema.

  20. #120
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    K? K?!?
    Pa koje je krajnje slovo?
    Meni bi trebao 100B, ima li takav?
    I ako je netko vidio slamnati šešir 60, preporučam se .

  21. #121
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Anita, a sad ozbiljno. Tj. i ovo prošlo od mene je bilo ozbiljno. Ovdje se ovakve teme vrlo često pretvore u to što koja od nas nikad ne radi, pa tako ovdje kao što si vidjela npr. ima žena koje nikada ništa nisu oprale na ruke, koje peglaju samo jednom u 5 godina kad idu na vjenčanje i slično. Postoje i one koje peglaju i gaće i tajice, ili usisavaju svaki dan...

    Što god radila, htjela ili ne htjela raditi u kući, bitno je da nađeš neku točku u kojoj se ne osjećaš izscjeđeno svaki dan. Neće sve biti na “svom mjestu”, ali tko kaže i da treba biti? Što će se dogoditi ako nekad na podu bude mrvica više nego želiš da ih ima ili neka soba nije pospremljena? Samo zatvori vrata od te sobe...

    Ja sam se prije x godina ovdje zalila na muza koji ništa ne zna (ili neće), pa evo ga x godina kasnije sve je isto osim što mi ne pada napamet žaliti se. Nije nikada znao složiti suđe u sudericu, ili pretrpa pa se x komada suda uopće ne opere, ili loše slozi pa se lagana plastika okrene, napuni vodom i to zalije drugo suđe kad ga vadiš... i znaš što, boli me briga. Kako ga slozi, složio ga je. Ako je sve ok oprano, izvadim i spremim, ako nije, ostavim da se opet opere i koga briga. Ili on vadi pa neki neoprani komad spremi na policu, pa ja to poslije nađem, i vratim samo u sudoper. Koga briga.

    Nisam nikada bila klasična kućanica, ali bila sam doma djelomično za vrijeme trudnoća i na 3 porodiljna. I iz tih godina znam koji je to kuća naporan i dosadan posao... i ako nemaš ravnopravnog partnera, nema druge nego naći mjeru u kojoj si zadovoljan stanjem i energijom koju si sam uložio u to.

    A i činjenica je da se ništa strašno nikome neće desiti ako su podovi i prozori neoprani, veš neopran na 90 ili neopeglan, a suđe stoji prljavo 2 dana. Samo su nam stvari više ili manje prihvatljive, a to su isto navike koje se uče i mogu se mjenjati.

    Ja sam sama po sebi negdje na granici da imam opsesivno-kompulzivni poremećaj i u mojim mislima moja kuća bi izgledala kao apoteka. U stvarnosti izgleda kao svinjac jer ništa drugo nije moguće. Npr. na poslu sam jedna od rijetkih koja ima čist i uredan stol, i svi dokumenti na zajedničkom serveru su savršeno posloženi, dok kod drugih nije tako. Ne znam u kojem svemiru bi uspjela da mi stan tako izgleda pa sam se naučila prihvatiti stvari kakve jesu. A takve su da ako ne idemo na svadbu baš, svatko će preživjeti dan s nekim komadom robe, ako bas nema onog drugog. Na puno mjesta se može doći neispeglan. I iako je to nekome tko ne može vidjeti 2 prljave zdjelice u sudoperu odvratno do besvijesti, neće se ništa dogoditi ni ako je kuhinja 2 dana zatrpana prljavim suđem na svim površinama. Jer mene nema doma ili sam mrtva umorna, a njemu nije baš ni važno jesu li prljave 2 zdjelice ili 17 lonaca. Upalit će mašinu kad si dođe nešto praviti za jesti i ne nađe mjesta za raditi to. I eto, može se i tako...

    Sinoć nosim veš iz kupaone na balkon kroz dnevnu sobu. On kaže, ostavi samo, ja ću. Ok, ostavim veš na balkonu.
    On gleda TV, sat vremena ne ide raširiti taj veš. Ja radila nešto drugo, krenem spavati i kažem mu da ne zaboravi veš. Neće. Ujutro nađem veš gdje sam ga i ostavila. Pitam ga zašto ga nije raširio. Pa krenuo je, pogledao je u mašinu i nije vidio veš, pa nije znao gdje sam ga ostavila. Pa na balkonu, zašto nisi pogledao? Pa nisam se sjetio. I tako... eto, može se i tako.

    Možeš li pokušati prestati raditi neke stvari? Ono, reci sama sebi - danas ću samo toliko, i sve drugo pusti. Da, neće se napraviti, ali možda nešto prođe i nenapravljeno. Rade li djeca ista? Možeš li im delegirati usisavanje ili slaganje čarapa? Nadi im bilo što, tek toliko da imaju neki zadatak.

    Ima li tebi negdje blizu nešto čime bi se mogla baviti 2 x tjedno i sto bi si mogla priuštiti? Bilo što, sport, hobi, neka udruga? Ili ako nema, odredi si vrijeme samo za sebe kad ti čitaš ili gledaš seriju i nema tada nikakvih pauka ni mrvica na vidiku. Neće se ništa dogoditi za ta dva sata.

    Uglavnom... svi ovi topici završavaju ovako... 2 i pol savjeta kako da nešto lakše održavaš i 77 savjeta da promijeniš i/ili prihvatiš nešto .

  22. #122
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A definitivno je u toleranciji... Nekad kad nisam imala sudjericu se sudje gomilalo u sudoperu dok smo se mi pogledavali i komentirali "trebalo bi oprat sudje" pa tko dulje izdrzi (ali ne dulje od 1 dana, no onak, kroz dan). Onda kupimo sudjericu i ja sebi kazem - evo sad ce bar biti urednije - kad friska figa. Opet stoji sudje u sudoperu jer ga iz navike odlazemo, samo bi ga 1x dnevno preprali i ubacili u sudjericu, da ceka pranje. Sad u novoj kuci ga obicno 2x dnevno preperem i ubacim u sudjericu ne zato sto sam urednija nego imamo manje radnih ploha nego prije pa mi brze treba rasciscena kuhinja da mogu raditi. I kak da djeci tupim da ga slazu kad ni mi to ne radimo? I tak vecina stvari... U stvari moram priznati da otkad imamo kucu je manje potrebe za spremanjem, vise je prostora pa se nered lakse sakrije po kutevima

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Brzo čišćenje ne postoji .
    Ili smanjiš kriterije i prestaneš neke stvari raditi, ili to radi netko drugi ako imaš sreće ili para (muž, djeca, svekrva, mama, čistilica...)...
    Treće nema.
    Ovo nije istina. Aliii brzo čišćenje je moguće ako uložiš dosta truda unaprijed, ako ti je kuća organizirana tako da je omogućeno brzo čišćenje. Glatki podovi u jednoj razini, pločice s jaaako uskim fugama, parket od bambusa koji ne nabire toliko prašine kao klasični, kada i wc sa što manje utora i zavijutaka... A najvažnije je imati što manje stvari i utrenirati ukućane da ih vraćaju na mjesto.

    Nije isto čistiti i pospremati. Iz mog iskustva, pospremanje pojede 2/3 vremena. Ako svatko svoju odjeću i cipele i knjige spremi na mjesto, za čišćenje ostane više vremena. Osim toga, dom koji i nije savršeno čist, ali je uredan, uvijek bolje izgleda od ćumeza s razbacanim stvarima.

    Ont. Jučer sam u 11 navečer otkrila da je moj mlađi ostavio suđe od večere na stolu. Ufff... Bome sam ga istjerala iz kreveta da to sredi. Nije još spavao, ali se taman presvukao u pidžamu. Nekad pospremim za njima, ali jucer mi se baš nije dalo.

  24. #124
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na Peterlin.
    Puno ovisi o tome kakva je kuća i kako je organizirana.
    Zavjese i tepisi te mnogobrojne figurice samo skupljaju prašinu.
    Ja sam se davno svega toga riješila, a knjige spremila iza stakla.
    Minimalizam jako olakšava i čišćenje i održavanje doma.
    I aparati isto.
    Sušilica smanjuje potrebu za peglanjem.
    Suđerica je must have.
    Itd


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #125
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Osim minimalizma bilo bi lijepo da svako skupi za sobom. Eto ako je rezao kruh da onda pokupi te mrvice, obrise i spremi noz, makne dasku...pogotovo da otac to primjerom pokaze djeci. A ne da mama koja ima upalu pluca ali eto sretnica je jer radi od doma pa je na praznik, bolesna radila do 22.30 pa onda skupljala za svima njima..

  26. #126
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Anita, a sad ozbiljno.

    Sinoć nosim veš iz kupaone na balkon kroz dnevnu sobu. On kaže, ostavi samo, ja ću. Ok, ostavim veš na balkonu.
    On gleda TV, sat vremena ne ide raširiti taj veš. Ja radila nešto drugo, krenem spavati i kažem mu da ne zaboravi veš. Neće. Ujutro nađem veš gdje sam ga i ostavila. Pitam ga zašto ga nije raširio. Pa krenuo je, pogledao je u mašinu i nije vidio veš, pa nije znao gdje sam ga ostavila. Pa na balkonu, zašto nisi pogledao? Pa nisam se sjetio. I tako... eto, može se i tako.

    .
    Bubilo, a sad ozbiljno

    na stranu ciscenje
    daj ti tajnu kako nakon ovog ne torpedirati dragog na mars

  27. #127
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ključ urednog stana je i u bacanju van svega što nije nužno. Dakle, minimalno odjeće i obuće, minimalno malih kućanskih uređaja koje su u upotrebi 3x godišnje, minimalno igračaka, prekrivača, vaza, dječje kreativnih radova otprije 5 g. itd.

  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Osim minimalizma bilo bi lijepo da svako skupi za sobom. Eto ako je rezao kruh da onda pokupi te mrvice, obrise i spremi noz, makne dasku...pogotovo da otac to primjerom pokaze djeci. A ne da mama koja ima upalu pluca ali eto sretnica je jer radi od doma pa je na praznik, bolesna radila do 22.30 pa onda skupljala za svima njima..
    Tako je. Nismo bedinerice, a ostali nisu u hotelu. Moji se iizruguju toj rečenici, ali čuli su je puno puta. I dalje je čuju kad treba, kao npr. sinoć.

    Kućanski aparati su velika pomoć.

    Za mrvice tijekom tjedna imamo baterijski štapni usisavač (koji se koristi i za mrvice sa stola i s poda), ovo: https://www.youtube.com/watch?v=F6qfVpMOanM

    Slažem se da je vešmašina + sušilica (odvojeno ili zajedno, svejedno) isto obavezan dio domaćinstva, kao i suđerica.

    Imam i onaj mali parni ručni čistač koji štedi vrijeme čišćenja fuga, nape, roleta i sličnih mjesta: https://images-popusti.njuskalo.hr/d...r-81735474.jpg

    Imam pvc stolariju i to je spas za pranje prozora.

    Imam samo male tepihe i 1x godišnje ih odnesem u praonicu. Nekad prije sam imala velike (dok su djeca bila mala i češće na podu) i tad sam imala usisavač kojim sam ih prala. Previše truda uz premali učinak. Riješila sam se toga...

    I dalje imam problem sa previše stvari / knjiga / odjeće / krame vrsta raznih. Ali stiže ljeto, pa ću prvo istrpati kramu iz podruma drito na furdu, a onda iz stana odseliti viškove dolje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.06.2019. at 10:49

  29. #129
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Odjeća mi je problem, kako često nešto radimo po vani imam gomilu odjeće koju ostavljam za po vani. Jučer sam našla neke dukse koje nisam obukla sigurno 3-4 godine, jer su kratke i leđa su mi gola, rukavi predugački i nepraktični za obavljanje poslova. Hrpa toga je i s, a ja sam sada L i tako...sve je to polako počelo letiti ali da mm hrčak ne vidi.
    Eto moje mračne tajne, poskrivečki bacam staru robu.

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Odjeća mi je problem, kako često nešto radimo po vani imam gomilu odjeće koju ostavljam za po vani. Jučer sam našla neke dukse koje nisam obukla sigurno 3-4 godine, jer su kratke i leđa su mi gola, rukavi predugački i nepraktični za obavljanje poslova. Hrpa toga je i s, a ja sam sada L i tako...sve je to polako počelo letiti ali da mm hrčak ne vidi.
    Eto moje mračne tajne, poskrivečki bacam staru robu.
    Isto - imam tri hrčka u kući... MM i dvojicu koji su se ugledali na njega

    A ja imam taktiku - odnesem u podrum i onda čekam jednu sezonu. Ako nitko ne pita za to, ode u Kap dobrote

    Naučila sam metodu još dok sam se tako rješavala igračaka.... To je moja mračna tajna. Još kad uspijem riješiti ormar s alatom/priborom/kramom - nitko sretniji od mene.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.06.2019. at 11:38

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja ne podnosim viškove u stanu i rješavam ih se instantno.
    Čim dođem s mora ulazim u dječju sobu i krećem

    Darujem, proslijeđujem, prodam..samo da mi nije po stanu.

    Najteže mi riješit muževu obuću jer su mu sve cipele slične pa ne znam koje nosi a koje ne a njega ni ne pitam jer mu naravno sve trebaju

  32. #132
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, a sad ozbiljno

    na stranu ciscenje
    daj ti tajnu kako nakon ovog ne torpedirati dragog na mars
    Lako, vježbala sam taj zen 10 godina.

    Dobar je u drugim stvarima .


    Na stranu šala... sve ove upute “kao lakše je ako su pločice ili podovi ovakvi, ako bacaš viškove, ako svi za sobom spremaju...”. Previše je tu tih “ako” oko kojih opet žena i majka vodi brigu (i pod koji se lakše cisti se opet nekad treba očistiti), ako žena i majka podsjeća i tjera druge da naprave svoj dio, ako ona jedina baca viškove...

    ...tako da su to meni samo sitnice kako je nešto u nekoj mjeri lakše, brže, jednostavnije... ako tu nema pravog i sustavnog zajedništva svih ukućana oko održavanja - nema baš ni sreće nego je žena većinom opet sama u tome.

    Pa osim povlačenja, navlačenja i nadanja najboljem može još samo zažmiriti i reći sama sebi “ajd nemoj više danas, dosta si”.

  33. #133
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam za neke stvari hrčak, a za neke ne. Uopće nemam potrebu za nekim ukrasima po dnevnoj sobi i ostalim prostorijama, nemam čak ni slike na zidu. Zato mi je puno lakše i čistiti, tu sam totalno minimalistički nastrojena. Ali kad se radi o robi, cipelama, nakitu itd., Bože sačuvaj. Šminku da ne spominjem. I tu se uopće ne radi o tome da nešto treba baciti, jer imam hrpetinu robe koja je još sa etiketom. Dakle, samo sam bolesnica.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još malo o tetama čistilicama.... Ima dobrih, ali takve sam upoznala samo dvije. Jedna odlična je u roku keks našla drugi posao (za duplu plaću, kod nekog od telekomunikacijskih operatera), a druga isto takva nije mogla ubaciti još i nas u svoj pretrpani raspored, pa smo se zahvalili...

    Daklem, jedna teta čistilica mi je ičšupala suđericu s crijeva za priključak vode i poplavila kuhinju. Ta je bila i pogubna za porculan i keramiku, vječito je nešto razbijala. Druga čistilica mi je zafarbala veš (za koji joj nitko nije rekao da ga ide prati), jedna mi je iskuhala zavjese koje nisu bile pamuk, nego mješavina. Kako god - često sam se zapitala o čemu misle... a na kraju sam zaključila da ih većina čisti samo vidljiva mjesta. Uostalom, tako naprave i moji sinovi ako ih posebno ne upozorim što još treba...

    Ima za to razlog - doma čistim "napamet" i znam točno o čemu treba voditi računa, npr. kad mijenjam plahtu na sklopivom krevetu, obavezno povučem madrac i očistim nedostupna mjesta peruškom i/ili usisavačem. Da imam plaćenu pomoć, vjerojatno bi taj dio bio preskočen kao nebitan. Ali recimo kad dođem čistiti k mami ili k svekrvi, već mi je teže jer moram uključiti mozak, pripaziti na stvari koje su njima bitne (peglati dekrle, na primjer).

    Iskustva - one su se jako teško snalazile s mojom tehnikom, koja nije bila baš neka svemirska (mali usisavač s vodenim filterom, mali baterijski - nemam klasične jer imam astmatičara i alergičara), a često nisam bila zadovoljna ni s njihovim rezultatima čišćenja. Nemam neke naročito visoke kriterije, ali kad ti čistilica dođe u kuću i ne opere ruke, ja o tome imam svoje mišljenje.... Nije to neka sreća. Vrlo je teško naći pouzdanu osobu koja osim toga nije preskupa i na raspolaganju je kad tebi treba. Imala sam ih nekoliko godina, dok su djeca bila mala, ali nisam baš bila oduševljena.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.06.2019. at 12:40

  35. #135
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo, a sad ozbiljno

    na stranu ciscenje
    daj ti tajnu kako nakon ovog ne torpedirati dragog na mars

    Meni je to stalno tako, samo na četvrtu, muž i tri sina, plus mala koja je posebna priča.

    -Odnesi smeće.
    -Stavio sam kraj vrata, pa ću uzeit kad budem išao van.
    Sutradan:
    -Nisi odnio smeće.
    -Zaboravio sam.

    -Isprazni suđericu.
    -Jel moze to L?
    -Ne moze, ti isprazni.
    -A jel moze A?

    -DOnesi mi lonac taj i taj iz ljetne kužine.
    -Jel mogu za 5 minuta?

    -Očistite zahod dok sam na poslu.
    ...
    -Zasto niste očistili zahod?
    -Očistio sam.
    -Šta si očistio? Neki imaginarni zahod. Dođi ovamo, jel vidiš da nisi ništa očistio.
    -Mislio sam da će L.

    Mm uvijek prolije kavu po kuhinji, al onako da se cijedi niz vrata. I sve što izvadi iz ladice/ormarića, ostavi na pultu.
    A ostavlja mrvice i npr. nožem za kruh maže majonezu.
    L često koristi blender, ali ga rijetko dobro opere za sobom.
    V često peče jaja, i onda mu obavezno curi po pultu, a nikad ne obriše.
    S je malo neuredno prasence koje uvijek laže da je spremila. Nedavno kad se žalila da nema šta obući (a sva roba oprana), upalila mi se žaruljica, pa sam metlom izmela pol kubika svega i svačega izpod kreveta i ormara u sobi. Kad sam ušla, nisam mogla ni sanjati koja količina udrobljenog rasutog tereta može stati pod krevet, u krevet i ispod ormara. Osim odjeće bilo je tanjura i šalica, osušene hrane, legića, olovaka i bojica za 3 pernice, smeća, sitnih igračaka, baterija i suhog lišća poveća količina.

    Da mene to dira mogla bih se odmah objesit na tavanu među šunkice.

  36. #136
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Marta .
    Eto, zar nije lijepo kad žena postigne taj zen?

  37. #137
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Apsolutno sestro

  38. #138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to stalno tako, samo na četvrtu, muž i tri sina, plus mala koja je posebna priča.

    ***

    Mm uvijek prolije kavu po kuhinji, al onako da se cijedi niz vrata. I sve što izvadi iz ladice/ormarića, ostavi na pultu.
    A ostavlja mrvice i npr. nožem za kruh maže majonezu.
    L često koristi blender, ali ga rijetko dobro opere za sobom.
    V često peče jaja, i onda mu obavezno curi po pultu, a nikad ne obriše.
    S je malo neuredno prasence koje uvijek laže da je spremila. Nedavno kad se žalila da nema šta obući (a sva roba oprana), upalila mi se žaruljica, pa sam metlom izmela pol kubika svega i svačega izpod kreveta i ormara u sobi. Kad sam ušla, nisam mogla ni sanjati koja količina udrobljenog rasutog tereta može stati pod krevet, u krevet i ispod ormara. Osim odjeće bilo je tanjura i šalica, osušene hrane, legića, olovaka i bojica za 3 pernice, smeća, sitnih igračaka, baterija i suhog lišća poveća količina.

    Da mene to dira mogla bih se odmah objesit na tavanu među šunkice.
    Ma ima toga u svakoj kući .... Sad si me s ovim krevetom podsjetila na vrijeme kad sam tjednima bezuspješno tragala za izvorom smrada u ormaru mog mlađeg sina....da bih na kraju otkrila u ruksaku zaboravljen komad kobase, preostao s nekog školskog izleta... Bolje da se ne prisjećam kako je to izgledalo. Mislim da sam i ruksak skupa s tim smradom bacila u smeće.

    Istina je - ne vraćaju uvijek stvari na mjesto, ne čiste uvijek (treba im koordinator), ne sjete se napraviti ni ono što im čovjek kaže itd. i puno primjedbi bih mogla imati na kvalitetu obavljenog posla... a opet, kad se sjetim svoje mame i bake, one su isto tak meni zvocale, ali nisam se obazirala sve dok nisam imala svoj prostor.

  39. #139
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Daklem, jedna teta čistilica mi je ičšupala suđericu s crijeva za priključak vode i poplavila kuhinju. Ta je bila i pogubna za porculan i keramiku, vječito je nešto razbijala. Druga čistilica mi je zafarbala veš (za koji joj nitko nije rekao da ga ide prati), jedna mi je iskuhala zavjese koje nisu bile pamuk, nego mješavina. Kako god - često sam se zapitala o čemu misle... a na kraju sam zaključila da ih većina čisti samo vidljiva mjesta. Uostalom, tako naprave i moji sinovi ako ih posebno ne upozorim što još treba...
    Ajmee užas.
    Ja nikad nisam imala čistačicu, ali u mojoj glavi su one kao one tete iz Odreda za čistoću. Očito imam krivi dojam.

  40. #140
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobra čistačica košta.
    I takvu je teško dobiti jer je stalno zauzeta.
    Marta, genijalno napisano [emoji23][emoji23]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #141
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sad kad vas čitam, vidim da je ključ urednosti našeg stana ipak moj picajzlasti muž. Jedino, jbg, ne plače.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 26.06.2019. at 14:56

  42. #142
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku

    -Očistite zahod dok sam na poslu.
    ...
    -Zasto niste očistili zahod?
    -Očistio sam.
    -Šta si očistio? Neki imaginarni zahod. Dođi ovamo, jel vidiš da nisi ništa očistio.
    -Mislio sam da će L.

    genijalni su mi ti njihovi izgovori i laganje u oči, pa kad skuža da nema uzmaka i da moraju priznati
    SAD mi je smiješno, ali nije mi bilo dok je bilo aktualno

  43. #143
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad vas čitam, vidim da je ključ urednosti našeg stana ipak moj picajzlasti muž. Jedino, jbg, ne plače.
    ODlično. Al da je moj takav, poludila bih. A i on sa mnom.

    Iako je i ovaj moj uredniji od mene

  44. #144
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Marta .
    Eto, zar nije lijepo kad žena postigne taj zen?
    Samo smanjiti očekivanja, jer je sreća razlika u očekivanom i dobivenom
    Mi nekako imamo konsenzus oko toga doma, što je uredu. Isto smo minimirali puno stvari, selili smo puno, to pomaže u stavu - bacaj što ne treba i ne kupuj.

  45. #145
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Samo smanjiti očekivanja, jer je sreća razlika u očekivanom i dobivenom
    Odlicno receno. Ja sam na raznim poljima dobila puno vise nego sam ocekivala, pa me onda ove gluposti ne diraju previse.

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Samo smanjiti očekivanja, jer je sreća razlika u očekivanom i dobivenom
    Mi nekako imamo konsenzus oko toga doma, što je uredu. Isto smo minimirali puno stvari, selili smo puno, to pomaže u stavu - bacaj što ne treba i ne kupuj.
    Glede u svezi razlike između očekivanog i dobivenog, moji dečki obično govore: "Nije sjajno, ali je puno bolje nego je prije bilo" recimo nakon brzinskog usisavanja ili nekog drugog ofrlje obavljenog posla...

    I da, iz ove perspektive, puno mi je bolje da oni naprave bilo kako, nego da sve moram ja.

    A ovo "bacaj što ne treba i ne kupuj" isto sam naučila nakon brojnih selidbi.

    Mi imamo puno starijih članova obitelji, pa kad čovjek vidi kako se kriteriji s godinama promijene - pitam se zašto bi se čovjek uopće uzrujavao oko toga....

  47. #147
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    definitivno se mijenjaju kriteriji
    sjecam se sebe kad je malisa bio mali - svaki dan sam usisavala. svaki [emoji33] a nisam imala psa
    sada je to na 2x tjedno uz psa

  48. #148
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    marta

  49. #149
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    marta, bogme puno toga primjecujes za nekoga koga to ne dira..

  50. #150
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    marta, bogme puno toga primjecujes za nekoga koga to ne dira..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •