Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 199

Tema: Koliko cesto

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno Koliko cesto

    Brisete prasinu, usisavate, brisete podove, perete ves, metete dvoriste? Ustvari koliko cesto radite bilo koji kucanski posao i dal imate neke metode kojim ih skracujete? Vise od desetljeca ja cistim svaki dan cijeli dan i nikad nisam gotova....operes sudje zove vesmasina. Razgrnes ves vidis mrvice. Usisas opet ima sudja. Operes sudje nesto se prosulo po podu. Obrises pod vidis pauka u cosku. Mislis da mozes konacno popit kavu al ne nemozes jer nekom treba majica bas za sutra ujutro! Dosta mi je!! Jesmo mi prljavci koji neznaju zadrzat kucu urednom ili je ovako i kod vas?


    P.s. svaki savjet dobrodosao!!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Imas more slicnih tema, staviti cu linkove na njih.
    Mislim da je zakljucak bio da izades iz kuce i zatvoris vrata da ne gledas nered .
    http://forum.roda.hr/threads/78054-K...drzavanje+kuce

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    O hvala sirius....ja trazila i izbacilo mi samo peglanje i sve drugo nesto nevezano za kucu. Eh da bar mogu tako hehe
    Ili da sam bar bogatasica pa da platim cistacicu, to mi je jos bolje od zatvaranja vrata

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne da mi se sad čitati što sam i jesam li mudrovala u prošlosti, ali ključno ti je da poslove delegiraš ukućanima, da ne izigravaš žrtvu i da odrediš neki minimum s kojim si zadovoljna (i da ne prebacuješ normu često).
    Ako si kućanica, nisi robinja iako se po susjedstvu tako odvajkada podrazumijeva. Odredi svoje 8-satno radno vrijeme koje posvećuješ kućanskim poslovima i kuhanju. Ostalo posveti sebi i svojim sitnim radostima.

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Imas djecu - dio prebaci na njih. Imas muza - dio na njega
    Za prasinu i pauke - ignoriraj. Nitko nece umrijeti od toga

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Koliko cesto

    Sve što mogu i stignem rješavam usput, u hodu, multitasking...
    Muž pomaže dosta.
    Teško bih mogla sama obzirom da me preko tjedna nema 12-15 sati dnevno doma.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Tanči : 23.06.2019. at 23:36

  7. #7
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Kod mene se usisava i briše prašina svaki dan. Podove brišem otprilike 3 puta tjedno. Osim ako ga pas ne zasere, onda obrišem odmah to što treba. Ne mislim doslovno, nego prljave šape itd. Svaki dan i prebrišem po kupatilu što treba i po kuhinji što se zaprlja od kuhanja. Detaljnije čišćenje za oboje je jednom tjedno. Perem veš po potrebi, većinom bude 2-3 puta tjedno. Suđe ne perem, trpamo ga u perilicu. Uključuje se jednom dnevno, dvaput kad imam neke goste. Smeće se isto iznosi svaki dan, mi ga baš puno uspijemo stvoriti. Dvorište nemam.

    Velike poslove, poput pranja prozora i zavjesa recimo, radim jednom mjesečno. Od trikova jedino znam redovno čišćenje i to mi je duuugo trebalo da usvojim. Tek nakon 4-5 godina samostalnog života sam shvatila da mi je lakše odmah sve vratiti na svoje mjesto nego gomilati cijeli dan pa navečer odvajati posebno vrijeme za spremanje. S obzirom na to da mrzim kućanske poslove, pokušala sam se držati nekih planova čišćenja. Uspjelo mi je djelomično, ali napravila sam u glavi neki svoj plan koji mi više odgovara od internetskih. Imaš toga hrpetinu na Pinterestu, posloženo je po poslovima koji se rade svaki dan, svaki tjedan, svaki mjesec.. Možda si i ti izvučeš nešto iz toga.

    Slažem se sa ostalima, muž ti sigurno može pomoći barem u dijelu posla, djeca su ti isto dovoljno velika da im prebaciš njihov dio. Onaj kome treba baš ta majica, baš za sutra ujutro, neka je opere sam.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Što sam se više trudila, obitelj mi je bila neurednija.
    Sad se trudim vraćati one koji ostavljaju nered i zahtjevati angažman onih koji su doma dok mene nema.
    Popravljaju se.
    Da bi djecu dovela u red, prvo sam morala u red dovesti muža.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    408

    Početno

    Cokolada rado bi al kako vec bude kad imas djecu uvijek nekom nesto treba netko je gladan pa drugi dovodi prijatelje pa i njima spremi nesto pa prvo evo hoce majicu pa se brini o svekrvi i svekru....uh! Slobodna sam kad idem spavat hehe
    Da mi je bar kucu dovest na neki nivo za odrzavanje al taman kad sredim jednu sobu u drugoj se nakupi takav osjecaj imam. Uh magriz osim moje kceri koju se cuje do grada kad vrisne zbog pauka lol
    Riri neki link il da mi kazes sta da utipkam? Nemogu reci sinu da mu necu oprat majicu hehe vidit ces kad budes imala djecu zavjese nisam od Bozica oprala joooj

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja perem kad imam za vesmasinu.
    Ne dira me jedna majca
    Ima hrpu drugih

  11. #11
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Cokolada rado bi al kako vec bude kad imas djecu uvijek nekom nesto treba netko je gladan pa drugi dovodi prijatelje pa i njima spremi nesto pa prvo evo hoce majicu pa se brini o svekrvi i svekru....uh! Slobodna sam kad idem spavat hehe
    Da mi je bar kucu dovest na neki nivo za odrzavanje al taman kad sredim jednu sobu u drugoj se nakupi takav osjecaj imam. Uh magriz osim moje kceri koju se cuje do grada kad vrisne zbog pauka lol
    Riri neki link il da mi kazes sta da utipkam? Nemogu reci sinu da mu necu oprat majicu hehe vidit ces kad budes imala djecu zavjese nisam od Bozica oprala joooj
    o ti je zato jer si doma i svi te smatraju za sluškinju.
    Da si na usluzi.
    E pa lijepo ti njima objasni da nisi ni sluškinja, a ni batler.
    Sin ti je dovoljno velik za puno toga, zašto ga hraniš?
    Nek si sam napravi i sprema za svoje prijatelje.
    Kći isto, a o mužu da ne govorim.
    Zašto ti on ne pomaže oko roditelja? Uostalom, to su njegovi roditelji.
    Primjerice on može okupati tatu, dok ti kupaš mamu.
    Kad smo mi imali nepokretnu svekrvu i on i ja smo se zajedno skrbili o njoj i oboje smo radili. On čak i vikendom i praznicima.
    Sve je stvar dogovora i organizacije.
    Ali prvo i osnovno_ ti NISI sluškinja!
    Objasni im to i podijelite zaduženja.
    T

  12. #12
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ima nešto kada žena ne radi pa se očekuje od nje da bude na izvolte svima.
    A i kada si doma vidiš svaku nesretnu mrvicu pa nećeš valjda sjedit i kavu piti a mrvice okolo.
    A majice, bome sam ja svog prvorođenog mirne savjesti poslala na ekskurziju bez omiljene majice. Još sam ju i ja zametnula u hrpi za peglanje, reko oprosti ja ti to sada ne mogu tražiti, imaš pet drugih. Nekako mislim ako ćemo mi njima ispunjavati svakojake željice da će se pretvoriti u khm...
    Bila sam na nekoj radionici o odgoju tinejđera, čovjek koji je držao predavanja kune se da rad i obaveze odrade jako puno posla, pogotovo kod dječaka.
    Tako da iako je mama doma, za njihovo dobro malo obaveza im neće škoditi.

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Djeca nisu invalidi. Moje imaju 11 i 15g. i jedino one u kući peglaju (svu robu!), bacaju smeće, prazne obje mašine, čiste svoju sobu, pripremaju si sve obroke osim ručka, kad im netko dolazi, same se brinu čime će ga počastiti. Usisavanje, pranje podova, orašinu i sl. radili smo svi naizmjenice.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kad naučiš reći NE MOGU (pazi, ne "ne mogu sad", nego baš "ne mogu" + "napravi sam"), spasit ćeš se. To ti se vježba, k'o i sve drugo.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne slušaj ovo Ririno "usisavam i brišem prašinu svaki dan". To samo ovi sa psima i perzijskim mačkama ili oni s puzajućim bebama.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    A i kada si doma vidiš svaku nesretnu mrvicu pa nećeš valjda sjedit i kavu piti a mrvice okolo.
    Bez problema.

    Čoksa, vidim poslovnu priliku, kaj veliš, radionice, naučite piti kavu među mrvicama i naučite reći ne mogu. Masterclass je naučite reći neću. Bit će para ko blata.
    Posljednje uređivanje od marta : 24.06.2019. at 12:10

  17. #17
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ne mogu si pomoći, čim vidim pitanje "koliko često..." mislim da će pisati "vodite ljubav"

  18. #18
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da me brine svaka mrvica prasine,svaki dan bih cijeli kucu cistila.
    U petak sam usisavala i brisala stubiste, u subotu vec prasina. Zanemarujem jos dan-dva

    Jednostavno odbijam svaki dan rintati.

    Ipak,lakse je cistiti stan koji je manji, nego kucu na 2 etaze. Plus dvoriste-svako malo se ide unutra/van i naravno da se lakse prlja

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu si pomoći, čim vidim pitanje "koliko često..." mislim da će pisati "vodite ljubav"
    Kod mene cesece nego sto brisem prašinu. Pa si sad ti misli.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni sve anitine teme vuku na istraživačko novinarstvo u akciji .

    Sa druge strane, ako je pitanje ozbiljno, nisam sigurna šta se očekuje kao odgovor?
    Neki čarobni DIY lifehack kojim se brdo suđa opere jednim jedinim potezom + pipilipi vodica koja sama pere kupatilo+ molitva koja drži paukove podalje iz ćoškova+novi model ultra jeftine i lagane tacne prečnika kuhinje koja sprečava mrve po podu i stolu istovremeno?

    Kao domaćica sa 10+ godina iskustva (bez nege svekra i svekrve doduše) koja nema budžet za spremačicu, robota itd., mogu reći da su jedine čarobne reči one već pomenute: neću + uradi sam/a + ne smetaju mi suđe/mrve/prašina/štagod.
    U suprotnom, jedino što preostaje je da razviješ izuzetan ponos svojom nezamenljivom ulogom u svom domaćinstvu i da svako veče kad legneš sebi ponoviš koliko si ti izuzetna i nezamenljiva drugima.
    Mene lično bi strava hvatala od pomisli da sam tako izuzetna da bi moja deca i muž uskoro crkli bez mene gladni žedni i u gomili smeća, ali svakom svoje veselje...

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Bez problema.

    Čoksa, vidim poslovnu priliku, kaj veliš, radionice, naučite piti kavu među mrvicama i naučite reći ne mogu. Masterclass je naučite reći neću. Bit će para ko blata.
    Ae. Šimlešo Bučević nije nam ni do koljena.
    Ali bez zezancije, nekada davno (puno prije djece), u savršeno čistom stanu legla bih poslije ručka s novinama i krajičkom oka ugledala zrno prašine ili nit pauka, i tako kud ja okom, tud mi noge skokom... do večernjeg rušenja u krevet. Bolesno.

  22. #22
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj anita83 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemogu reci sinu da mu necu oprat majicu hehe
    pa majicu pere ves masina. uostalom, ako bas zeli tu neku odredenu, nek si sam pere. zasto ne? nije invalid

  23. #23
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne slušaj ovo Ririno "usisavam i brišem prašinu svaki dan". To samo ovi sa psima i perzijskim mačkama ili oni s puzajućim bebama.
    bila sam takva. prve 2 godine. sad mi dlake sve manje smetaju

  24. #24
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ni mene više ne uznemiruju ni dlake ni mrvice, ako znam da su naše tek kad mačci od prašine počnu plaziti za nama po stanu, hvatam se usisivača. Ustvari, prvo čekam hoće li nekog drugog zasmetati dovoljno da usisa, ali obično ipak pokleknem prva ili natjeram djecu da usisaju.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nedavno smo imali okruglu godisnjicu mature
    Imamo u razredu dva penzionera,jedan je postao kucna spremacica vlastitoj zeni.veli sad napokon kuzi zene
    Jedan dan se postavilo pitanje kaj s oblekom.on prvi je reko traperice i najgornja majca. Svi smo bili jako sportski odjeveni

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu si pomoći, čim vidim pitanje "koliko često..." mislim da će pisati "vodite ljubav"
    I ja pa otvorim temu, a ono meni najmrža stvar. Čišćenje, moraš, a ne želiš.
    O vođenju ljubavi, znači ništa ovdje...

  27. #27
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mene itekako uznemiruju pseće dlake smeđe boje na bijelom tepihu.

    Evo Anita: https://i.pinimg.com/564x/f3/e7/40/f...9cd3c0fabd.jpg

    Utipkaš tamo cleaning schedule ili cleaning routine.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja pa otvorim temu, a ono meni najmrža stvar. Čišćenje, moraš, a ne želiš.
    O vođenju ljubavi, znači ništa ovdje...
    Ta tema tek slijedi

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene itekako uznemiruju pseće dlake smeđe boje na bijelom tepihu.

    Evo Anita: https://i.pinimg.com/564x/f3/e7/40/f...9cd3c0fabd.jpg

    Utipkaš tamo cleaning schedule ili cleaning routine.
    Ima li na rasporedu razvaljivanje podova u dnevnoj i kuhinji jer muzu ide na zivce imati cijevi od radijatora uz zid? I to nakon sto ste se dogovorili da mjenjate podove, a ne dirate cijevi. Ali NEeee , ti odes na posao, muz ima slobodan dan- i hop! Iskopani pod.

  30. #30
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene itekako uznemiruju pseće dlake smeđe boje na bijelom tepihu.
    Ko ti kriv kad kupujes bijeli tepih.

    Samo jedna stvar bi mi vise smetala, a to je bijela sofa... Zasto? Cemu?

  31. #31
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li na rasporedu razvaljivanje podova u dnevnoj i kuhinji jer muzu ide na zivce imati cijevi od radijatora uz zid? I to nakon sto ste se dogovorili da mjenjate podove, a ne dirate cijevi. Ali NEeee , ti odes na posao, muz ima slobodan dan- i hop! Iskopani pod.


    Čovjek uzeo stvari u svoje ruke.

    I meni idu te cijevi na živce. Samo još nisam smislila način da ih sakrijem.

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bat u ruke i udri.

  33. #33
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene itekako uznemiruju pseće dlake smeđe boje na bijelom tepihu.
    .
    Zato se riješiš tepiha, zavjesa, tabletića po stolovima...
    I svi sretni.
    I ti i pas.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Bat u ruke i udri.
    Pilu za beton i hiticu. Majke mi , opalit cu na zivce. Rekla sam da je ovo zadnje. Neka kupi vikendicu pa nju preureduje.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Bat u ruke i udri.
    Bravo, tak bi i ja... da bat - macola, hehehe...

    A sad ozbiljno: https://www.mvinfo.hr/knjiga/3615/ka...canske-poslove

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa majicu pere ves masina. uostalom, ako bas zeli tu neku odredenu, nek si sam pere. zasto ne? nije invalid
    Takje. Mislim da moji sinovi bolje rukuju vešmašinom nego muž, ali zato on bolje rukuje mašinom kod svoje mame nego ja. Stvar je samo u učestalosti korištenja.

  37. #37
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Zato se riješiš tepiha, zavjesa, tabletića po stolovima...
    I svi sretni.
    I ti i pas.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma imam problem u glavi s tim.
    U biti da imam one veeelike prozore od poda do stropa kao u filmovima, na ne znam kojem katu, ne bih nikad zavjesu stavila. Ali imam obične normalne prozore pa je*iga haha. Bez tepiha je stvarno puno lakše, ali ljepše mi je s njim. A i muž usisava u 90% slučajeva, pa dok se on ne žali..

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma imam problem u glavi s tim.
    U biti da imam one veeelike prozore od poda do stropa kao u filmovima, na ne znam kojem katu, ne bih nikad zavjesu stavila. Ali imam obične normalne prozore pa je*iga haha. Bez tepiha je stvarno puno lakše, ali ljepše mi je s njim. A i muž usisava u 90% slučajeva, pa dok se on ne žali..
    Lijepo je to dok možeš i stigneš. Kad se okolnosti promijene, prilagodit ćeš se. Na primjer, uz malo dijete u kući prorijedi se frekvencija pranja prozora, a kad dijete krene puzati, učetvorostruči se frekvencija pranja podova. Sve s mjerom i po potrebi. Nisi bolja osoba ako od sebe napraviš mučenicu.

  39. #39
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa majicu pere ves masina. uostalom, ako bas zeli tu neku odredenu, nek si sam pere. zasto ne? nije invalid
    ja bih svom bacila nesto u glavu kad mi to kaze
    da, pere veš mašina
    ali ako se veš ne “obradi”, ako se svaki komad robe ne pregleda gdje je koja mrlja, ako se ide metodom “frk u mašinu” onda, barem kod mene, a promijenila sam nekoliko mašina i 100 vrsta prašaka, dobijem čistu mrlju van
    je da ne perem rifljačom na potoku, ali nije baš samo ubaci i uključi
    a i bome ne dam da se vrti mašina za jednu majicu

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sto se mrlja tice, ja ih ne trazim.
    Ne mogu ja to. Da pregledavam robu za nas 6 samo bi to radila po cijele dane.
    Rekla aam djeci da kad se uflekaju, stave detergenta za pranje sudja na mrlju prije nego odloze robu na pranje. I trpam ju bez gledanja u masinu. Ponekad dobiju oprane mrlje, ponekad ih uklone. Ako se neka mrlja bas bas ne sskida onda pogledam.

  41. #41
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja isto ne tražim mrlje . Što se opere, opralo se. Baš me briga. Komu smeta, taj nek riflja.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ajde pitanje koliko je vas stvarno tifljalo ne na potoku ali u kadi?
    Meni se cude neki stari ko ja malo mladi stariji da se kod nas rifljalo.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.06.2019. at 11:42

  43. #43
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    mrlje primjetim kod peglanja pa bubnem sastrane i kod idućeg pranja ih tretiram, ako se sjetim.
    Moram priznati da zadnjih godina nema baš nešto puno odjeće s mrljama, osim ove pokućne oko koje se uopće ne opterećujem.
    Zlo od maramica, nikako biti ažurna i džepove im prazniti. Pokušavala sam im delegirati to ali nije se baš primilo, nije se još primilo ni da gaće izvuku iz hlača nakon što zgule sve sa sebe prije tuširanja.
    brusim se malo reorganizirati kupatilo pa da imamo neke vreće s točno određenim rubljem, tipa vreća za donji veš, vreća za majice itd.
    Naravno to sve treba mi uzeti 35 minuta vremena, koštati max 30 kn i još da i jako malo prostora zauzima .
    Ima tko ideju?

  44. #44
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih svom bacila nesto u glavu kad mi to kaze
    da, pere veš mašina
    ali ako se veš ne “obradi”, ako se svaki komad robe ne pregleda gdje je koja mrlja, ako se ide metodom “frk u mašinu” onda, barem kod mene, a promijenila sam nekoliko mašina i 100 vrsta prašaka, dobijem čistu mrlju van
    je da ne perem rifljačom na potoku, ali nije baš samo ubaci i uključi
    a i bome ne dam da se vrti mašina za jednu majicu
    ti svaki komad vesa pregledavas? ako je bila mrlja, ili je otisla ili je ostala. pere se jos jednom. ne pamtim kad sam rifljala ves

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    W5 Prewash spray skida većinu mrlja. Moji imaju uputu da to sami pošpricaju prije ubacivanja u košaru s vešom, tj.čim ugledaju flek. Ima mrlja za koje to nije dovoljno, npr.bučino ulje zahtijeva tretman detergentom za suđe. Ali tako češće strada stolnjak nego odjeća. Ako flek ne ode u jednom pranju, vraća se na iduće. Ne opterećujem se previše.

    Moji pokrenu vešmašinu kad nemqju kamo ubacivati zmazani veš. Nije redovito, ali znaju to napraviti. Ono što rade puno češće je vješanje mokrog veša na štrik ili sušilicu.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    W5 prewash spray je Lidlova robna marka, ali imaju to i drugi proizvođači. Sigurno je dostupno u dm.u i Milleru.

    Sapun za veš redovito za fleke koristi moja svekrva, ali to je danas dosta teško naći. Ima i neki opal u tubi. Čemu se patiti ako ne moramo....spray je zakon.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ja sam rifljala. Prvo nismo imali mašinu a kad smo ju kupili bila je pod strogim režimom.Dakle, jednom tjedno bijeli veš bi prvo namakali pa prali u mašini. Pa bi hvatali tu vodu iz mašine i i namakali ostalo. Pa rifljali i ispirali. Da se potroši što manje praška i struje..

  48. #48
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Da vecini je odvod iz masine isao u kadu, ovima rastrosnijima u wc skoljku.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Joj sjecam se price kad je baka na selu izjavila kak iz vesmasine ide zmazana voda.moju mamu su svi u cudu gledali.

  50. #50
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nekad daaaavno, prije djece i muza, u proslom stoljecu, postojale su neke stvari koje sam prala na ruke.
    Danas sve ide u masinu. Ako ne ide u masinu, ne treba mi.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •