Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: Još jedna priča o vikendici, ljudima i obiteljima

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ja bih rekla da su i dijete A i dijete B osteceni
    Na pocetku price pise covjek radio vani, kupio zemljiste i onda se u prici spominje gospodja B
    Ako je zemljiste to na kom je sagradjena kuca u gradu svakako cijela kuca ne moze biti bracna stecevina
    A i da je, dijete A je imalo pravo na 1/3 oceve polovice
    I sto je netko dobro primjetio, dobije viksu u koju druga strana smije ici
    Je li on smio koristiti kucu u gradu?
    I on je taj koji i te kako moze biti ogorcen i to na babu B, na koju moze bit ogorcen i sin B, puno vise nego na polubrata
    I mislim da bi netko trebao reci babi B da je dovoljno zasrala i da tu vise nema prava glasa

  2. #52
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Baba B je Alfa ženska u mom svijetu:kez:
    Nije li ga "preotela" uvjetno rečeno, jer ne znamo što zapravo i kako se odvijalo, a nije ni bitno, ali ona je a koja je ušla u tuđu obitelj znajući da postoji dijete A..
    A drugo, da nije "dala" da muž vodi sina B na neku proslavu, svadbu što god, govori u prilog tome da nije bila baš podržavajuća i korektna prema sinu A, a ni prema mužu koji je sve to i priskrbio teškim radom.
    I jda sam netko blizak od djeteta B savjetovala bih mu da otpusti i ne ganja ništa, nego održava odnos ako mu je bitno, ne održava ako mu je nebitno
    I ako bi me morilo to s odlascima na more, platila bih si koliko mogu, a ako ne mogu imala bih plažu negdje u prirodi ili svojoj kući i svoj mir
    Nema novaca koji mogu platiti duševni mir.

  3. #53
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Iako je ovo tužna životna priča, baš ste me nasmijale s komentarima na babu B. Da, bit će da je ona tu taj bad guy.

    Glede kuće na moru... nije ljetovanje tamo (primarno) financijski motivirano, dijete B je u toj kući i tom morskom mjestu provelo sva ljeta u djetinjstvu i ranoj mladosti, i osjeća nostalgiju za tim mjestom - i kućom i naseljem. Ljetovalo se godinama drugdje, i može si financijski to priuštiti, ali eto postoji taj neki issue i neka povijest i neka želja i smutnja oko te kuće.

    Slažem se s tim da zapravo tko zna sto je bilo i sto je tko trebao dobiti i sto je koliko vrijedilo ili nije... i tko je kako prošao... i da odnose ima smisla nastaviti samo neopterećeno zbog već treće generacije, ili ih ne treba nastaviti uopće ako se ne može neopterećeno.

  4. #54
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    U mojoj obitelji je baba B rodila dvoje djece, natjerala muža da sve nekretnine prepiše na nju za vrijeme života, i dijete A je ostalo bez svega.
    Beat that.

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Omg sirota gospođa B, sad je "baba", a već je ostala bez pola imovine koju je stekla zajedno s mužem.

  6. #56
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nismo sigurni u tumačenja - zemljište za kuću u gradu je muž kupio prije braka s njom .

    E Cathy, ako se djeca B ne žele družiti s djetetom A u tvojoj priči, onda nema veze .

  7. #57
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Omg sirota gospođa B, sad je "baba", a već je ostala bez pola imovine koju je stekla zajedno s mužem.
    netko tko se odnosi prema suprugovom djetetu iz prvog braka, kako se odnosila doticna gospodja, nije drugo nego baba
    u onom znacenju zla baba
    puno je tu ona zakuhala
    ako je realna uvodna prica
    a i navedeno je da je gospodin radio godinama vani i prije nego sto je doticnu upoznao
    sad jedino ako je sve novce zaradjene do tada dao sinu A

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    To vam je po Starom zavjetu - očevi jedu kiselo grožđe, a sinovima trnu zubi...

    Treba to jednostavno odrezati i okrenuti guz*cu, u protivnom su djeca ista kao i njihovi preci (što je uglavnom točno).

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ajme sage...

  10. #60
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, istina je... to je period od nekih 15 godina gdje je on bio sam, radio i zarađivao... to dijete A je tada bilo isto toliko staro, kad je gospođa baba došla. Ne znam tu informaciju, ali ne vjerujem da je maloljetnom djetetu dao sav (eventualno) do tada ušteđeni novac.

    I da, za neke odnose je definitivno ona kriva.

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ne kuzim smisao ovog topika.
    Pricamo o osobama A i B gdje pokretacica topika ne zna sve detalhe. Gdje se zena proglasava babom.
    Zato cu ga kljucati.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •